300 WIN. MAG. zkušenosti

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6810 od Seva
300 WIN. MAG. zkušenosti bolo vytvorené Seva
Uvažuju o nové kulovnici v ráži 300 WIN. MAG.. máte s ní někdo zkušenosti. Lovím převážně vysokou a černou. Větší kusy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6815 od parohar
Odpoveď od parohar na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Je to vynikajuci kaliber,lenze uspech lovu zavisi hlavne na druhu striel..pre tento kaliber sa ti najlepsie osvedci naboj laborovany s strelami barnes..zver pada v ohni,nerobi hematomy..ja vlastnim kaliber 300Weatherby Magnum a taktiez pouzivam strely Barnes(Vo-960m/s,Eo-5956J)..a napriek tomu,ze to je v postate tropicky kaliber,vdaka strelam Barnes mi ostava 95% kusov v ohni,alebo pada po par metroch a divina je takmer neposkodena..a hlavne je potrebne mat ustovu brzdu,aby si nechodil nonstop s modrinami;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6818 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
ráže to je dobrá na větší dálky při použití kvalitního střeliva neničí zvěřinu víc než obvyklé ráže hlavně to ale chce pořádnou zbraň o jaké uvažuješ značce a jaký typ měl jsem možnost střílet z kulovnice BRNO 98 300 WIN. MAG. zpětný ráz hrůza pak jsem zkoušel remington 700 a pohoda winchester 70 270 WSM taky příjemná střelba hodně záleží na tvaru pažby

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6820 od Seva
Odpoveď od Seva na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Díky za odpovědi. Uvažuju o Brnu 98. Mám .308 W s ús´tovou brzdou a na .300 WM bych ji chtěl určitě taky. Díval sem se na katalogy výrobců střeliva a moc jich tuto ráži nenabízí. má ji myslím jen SELLIER BELLOT a HORNADY. Víte ještě o nějakých?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6821 od Seva
Odpoveď od Seva na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Jo a ještě jsem zapomněl výrobce střeliva Winchester.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6822 od johny
Odpoveď od johny na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Nepodceňuj čo ti napísal LEON, vyzná sa :x neviem či úsťová brzda vyrieši ten spätný ráz ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6823 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
podívej se pořádně 300 winchester magnum dělají všichni dobrý výrobci střeliva a pomalu všichni už dělaj i 300 WSM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6824 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Strelivo robí RWS, Lapua, Norma, Sako, Federal.....Asi by mohla byť otázka postavená tak že kto ich vlastne nerobí.
<br/>Čo ťa vedie k výmene .308Wim za 300WinMag?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6825 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
počítej stím že když koupíš BRNO 98 300 win. mag. tak spokojený nebudeš a s ůpravou jako je ůsťová brzda pilar beddnig sundáni mířidel aby tam šla skloněná montáž tě bude stát jako daleko kvalitnější remington 700 winchester 70 tikka t3 nebo weatherby vanguard

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6827 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Prikláňam sa k názoru tých, ktorí Ťa vyzývajú k prehodnoteniu svojho názoru na vhodnosť tohto kalibru do našich podmienok. Naviem aké máš skúsenosti, možno Ťa ohúrili vynikajúce balistické hodnoty kalibru, ver mi však, mám prejdenú našu republiku (obe) pomerne dobre, že tento ináč vynikajúci kaliber nebol konštruovaný pre naše pomery. My nežijeme v Amerike ani v Rusku, kde máš obrovské neobývané voľné plochy, kde môžeš kľudne pustiť takúto strelu za zverou na veľkú vzdialenosť. Pri hustote osídlenia, lesnatosti a hornatosti našich republík je tento kaliber buď z bezpečnostných, alebo prírodných podmienok nevyužiteľný. Páči sa mi príspevok parohára, ktorý na rozdiel od druhých majiteľov týchto magnum zbraní prizná aj ich veľkú nevýhodu, ktorá v našich podmienkach nie je vyvážená tými spomínanými balistickými prednosťami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6834 od mildo
Odpoveď od mildo na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
pouzivas tie barnesy od s&amp;b? alebo tie nove tripple shock, ci jak sa volaju?
<br/>ja som si tiez nedavno kupil nedavno tie od s&amp;b. som strelil iba jednu lisku s nim ale predpokladal som ze ze na malom ciely sa bude chovat ako celoplast, no bol to omyl. strielal som na dost blizko ale aj tak lisku malem olupilo, tak som presiel radsej na celoplaste zase inak tie od s&amp;b su uplne bezkonkurencne.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6835 od mildo
Odpoveď od mildo na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
tento prispevok popod je pre parohara...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6837 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
no skus RWS s dvojitym jadrom, ja len otazocku, ak nebyvas niekde na orave a nestrielas cez dolinu do protisvahu na 300m na jelene alebo velke diviaky tak naco tento kaliber, strelivo drahsie, vyuzitelnost obmedzena, tazko pouzitelne na rovine, kvoli hustote osidlenia,... preco potom, len pre pocit, ze keby dosiel velky los niekde na vychode alebo ak raz pojdem do afriky alebo ruska? a este ta pohodlnost pri strelbe, ten spatny raz.... preco potom 300ku. dakujem za vysvetlenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6892 od parohar
Odpoveď od parohar na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
No neviem aky pouzivas kaliber,ale podla mojich skusenosti su barnesy vhodne iba pre rychlejsie raze(&lt;900m/s)pri pomalsich razach nemaju ten zelatelny ucinok.Mne naboje robi kamarat z Rakuska-pouziva 13gramove strely Barnes-XLC bez molybdenoveho potahu a hlaven mam zvnutra potiahnutu molybdenovou pastou(velka vyhoda-staci hlaven vycistit raz po 100vystreloch)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6900 od mildo
Odpoveď od mildo na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
sice si reagoval na moj prispevok ale ja som nespominal ze polujem s 300kou, ja mam 7x64....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6901 od Mak
Odpoveď od Mak na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
parohar. Kde by som ohol dat potiahnut hlaven molibdenovou pastou? Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 týždnami #6916 od parohar
Odpoveď od parohar na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Mne to robil kamarat z Rakuska-je to specialna molybdenova pasta pre hlavne a hlavna vyhoda je,ze nemusis cistit hlaven a po kazdych 100vystreloch ju potiahnes novou vrstvou.dalsia vyhoda je ovela mensie zatazenie hlavne pri vystrele,lepsie klzanie strely a tym aj vysia rychlost a vykonost.Ale ci sa da kupit aj tu na Slovensku,to ti neviem poradit-skus sa spytat dakde v polovnickych potrebach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6944 od Mak
Odpoveď od Mak na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Dakujem ti za odpoved. Pokusim sa zohnat tu na Slovensku. Ale v pripade, ked sa mi nepodari, dalo by sa zadovazit z Rakuska? A priblizne v akej cene?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6997 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Ešte by ma zaujímalo porovnanie 7mmremmag a 300winremmag. Môže to niekto stručne okomentovať, nemám s tým skúsenosti. Napr, kope viac 300 ako 7, alebo je to na rovnakej úrovni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8690 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
300Win. Mag kope viditelne viacej nez 7mmRemMag, Avsak nezabudnut ze to zalezi aj na vahe pouzitej strely!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 551 návštevníkov a žiadni členovia on-line