300 WIN. MAG. zkušenosti

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9085 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Stefan,ja mam kombinaciu .300WinMag + 14,3g strela na srncej prakticky odskusanu - ani najmensi problem,ja som takto strelil 6ks,a vyrezal som len male okolie na vstrelnej a vystrelnej strane.Strielane za lopatku,vzdialenosti od 80 do 160 metrov....no problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9086 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Ten 14,3 Hammerhead je dobra medicina,na tvojom mieste by som si nechal poradit....ja sam s tym mam nieco strelene,a kamos ku ktoremu chodim s tym bez problemovo striela vsetko od srncieho cez ciernu po vysoku.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9087 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Aj Ing. Fedor mi tvrdil, že uvedená strela v pohode, má s tým strelených zopár kusov srnčej a žiadny problém. Tiež ju používa ako absolut. univerzál v našich podminkach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9088 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
13 gr. Sako používam na spoločné do 308W a tiež je vynikajúce. Po mojich skúsenostiach ju kupujem už aj pre kamošov v okolí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9090 od rolo
Odpoveď od rolo na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Aj moje skúsenosti sú také, že ťažšie strely sú lepšie pre tento kaliber. Osobne som používal 13 g Oryx, menej poškodená divina ako z 30-06-ky. Teraz som prešiel na 11,9 EVO -skúsenosti zatial len na strelnici-veľmi dobrý rozptyl . Skúšal som 14,26 g Winchester Silvertip, ale moja CZ 550 Lux Magnum "nemala rada",na 100m zo stojanu cca 10cm rozptyl. Asi tých 14,26g-ov je už veľa, ale každá zbraň je inakšia, len praktická skúška to ukáže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9101 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
...Cim viacej citam tuto rubriku vidim, ze su tu tendencie na pouzitie tazsej strely , a to vobec vo hociakych kalibroch, a smozrajme sa tu prejavuje vseobecna spokojnost s ich vykonom, co je najhlavnejsie! V mojom zivote to ide opacne a hlavne z dovodu vyuzitia co najpresnejsej strelby s dostatocnym vykonom a velkostou strely! To vsak neznamena ze sa nemusime zhodnut!
<br/>Osobme nevidim ziadny zmysel pouzitim raze ktora je (alebo mohla by byt ) vytvorena na lov vysokej zvere na odstrel 15-20kg srny!
<br/>Kazdy naboj/raz bol vytvoreny k urcitemu pouzitiu-nechcem sa dohadovat ale 300Win.Mag ebol urcite stavany na srnciu a skodnu zver!;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9102 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Stefan,ale ved sa nedohadujeme-diskutujeme;) Je jasne,ze povodne urcenie tristovky WM je ine nez na srnciu.Ale zober prosim do uvahy,ze u nas nie kazdy moze mat jednu gulovnicu na urcity typ zveri a sposob polovania.Tak sa to musi nejako kompromisne riesit....Co sa tyka vahy striel-vo vseobecnosti sa u nas nestriela na daleko (aj ked vynimky samozrejme existuju) a tu horsia balistika neprekaza.Presnost je druha otazka,tu vobec nevidim vo vahe strely problem.Napr. moj dobry kamarat ma CZ 550 Magnum (tazke prevedenie) v kal. 300WM a so seriovym strelivom (spominane Sako Hammerhead 14,3g) sa na sto metrov v klude zmesti do zhruba 25mm rozptylu.Ked zoberiem do uvahy,ze v jeho type reviru sa da strielat tak na 200-220 metrov,nema s presnostou problem.A 14,3g strela tam dopravi dostatok olova a energie,aby po spravnom zasahu nemusel dlho dohladavat.
<br/>
<br/>Ved uvidime,ake bude mat Tono skusenosti.
<br/>
<br/>A ze sa vzdy nezhodneme,to nevadi.Hlavne ze si rozumieme,o co nam ide...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9103 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
...ziadne hadky, prave tiez sa mi jedna o priatelske diskusie , a to vobec pri celom polovnictve. Na vsetkom co pises mas pravdu! Nezabudni ze sme zacali &quot;nazorom&quot; ma 300WM. Moj nazor som uz niekolkokrat prilozil.
<br/> Ked sa nam nejedna o vahu strely, jej prakticky dosah (nad 300m), rychlost atd. drzim sa tho ze 300wm je predimenzovany, pretoze 30-06spr. sa da uspesne dotlacit na priblyzny vykon a to bez zbytocneho spiatocneho narazu a hlavne (ked sa uz bavime ceny a co si kto moze dovolit kupit) ceny streliva! Len sa podivaj a porovnaj cenu nabojov medzi 7x57, 7x64/5.308, 30-06 a---300WM.Viem ze v mojom okoli platim prinajmensom 50-75% viacej --no a za co?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9108 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Rolo prosím Ťa, môžeš mi poslať na Teba mail? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9113 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Niekto sa ma tu pýtal na RWS EVO do 7x64, tak u Fraňa v Nitre 71,. Sk za kus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9147 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
stefan,slubil som ti porovnanie spatneho narazu so strelami 9,7 a 13,0g v kal. .30-06.Nejak som na to pozabudol,a teraz som na to natrafil tak tu to je:
<br/>
<br/>Zbran: 4,5kg (bezna gulovnica s optikou)
<br/>
<br/>Strela: Spatny raz (J) Rychlost
<br/>
<br/>9,7g (Vo=816 m/s) 17,74J 2,81 m/s
<br/>
<br/>9,7g (Vo=907 m/s) 24,00J 3,27m/s
<br/>
<br/>13,0g (Vo=712 m/s) 20,29J 3,00m/s
<br/>
<br/>13,0g (Vo=782 m/s) 24,97J 3,33m/s
<br/>
<br/>
<br/>Ako vidis,ide o minimalne rozdiely,ktore v praxi nespozorujes.To znamena,ze ked ta necham vystrelit 9,7g alebo 13,0g strelu bez toho,ze ti poviem,ktoru mas prave nabitu,rozdiel nezbadas....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9158 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
...suhlasim, pretoze vidno ze sa bavime s praktickym pouzitim a statistikou! Zaciatocne debaty (nie vsak s tebou) sa pustali do nedohovorov, urcite to boli len nepochopenia kde to pripadalo ze kazdy si chcel obhajit len svoj nazor.
<br/>
<br/>Vo vseobecnosti nevidim ziadnu problematiku pouziti 300WM s porovnanim 30-06Spr. (alebo iny kaliber), Kazdy mame svoj nazor, potrebu atd. Moja odpoved lezala v tom ze osobne nepouzivam 300WM., a z akych dovodov.
<br/>
<br/>Nikdy som nezrazil tento kaliber k voli vykonom , spatnym narazom atd.atd. Divam sa na to takto-niekto sa opytal tak som odpovedal! Ma surcite pravdu ze spiatocny naraz velmi nepocitis a to hlavne v momente vystrelu pri loveni.
<br/>
<br/>Za moju hlupost v matematike som sa uz osprevedlnil, dohana ma asi staroba.
<br/>
<br/>Mimochodom, asi sme boli donuteni do spiatocneho rozhovoru redakciou vyhodenimy prispevkami (????), neviem preco, ved v skutocnosti som vtom nozaj nevidel ziadne vulgarne alebo neprijatelne vyjadrenia.
<br/>
<br/>Lovu, strelbe zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9683 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Tak sa synovi konečne podarilo a z Mannlichera Classic 300WM strelil vo štvrtok večer prvého diviaka v behu, váha do 100 km, zásah na slabiny. Diviak zostal v ohni. Bol som prekvapený veľmi malým poškodením diviny - žiadne veľké podliatiny - strela EVO RWS. Syn strieľal z ruky, puškohľad 7x56. Mal na sebe hrubší kabát a keď som sa ho pýtal na spätný ráz, len sa zasmial.
<br/>Cez weekend boli u nás 4 Rakušania na poplatkového diviaka. Každý mal inú značku guľovnice, všetci 4 kal. 300WM. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27880 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Pre Sumi-ho :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27881 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Admin ožil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31020 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Skúšal tu už niekto do tristovky strelivo Remington Core-lokt? Mne dal kamarát 11,7g päť škatúl dokopy za 2.000,-Sk. Reku ako zadarmo vyskúšam. Nástrel vynikajúci. Šuchol som daniela zadná komora v ohni, diviak cca120kg komora to isté, Jeleñ na srdce 70m. Už som vyskúšal v tejto ráži všetko možné ale toto a Hammerhead 14,3g je zatiaå v rebríčku na 1.mieste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31027 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Ako sa správa to Sako? Mám doma krabičku ale zatiaľ som nemal šťastie ho vyskúšať lebo mam nastrelené na RWS EVO a Sako beriem len na spoločnú. S tým Evom nie som veľmi spokojný. Teraz som kúpil Federal TBBC 11,7 tak som veľmi zvedavý, kamarát to strieľa a vravel, že to vždy prestrelí zver. Mimochodom akú máš zbraň? Zaujímal by ma aj spätný ráz zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31202 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Ahoj, strelil som s tým Sakom čo sa dalo, vôbec to nešpatí divinu, ale trošku som bol nahnevaný, že do 100m mi to nič neprestrelilo. 150kg diviak na 35m srdce, odbehol 20m a padol samozrejme neprestrelený. Mám CZ 550magnum, trochu ťažké, ale na posed dobré. Strelil som s tým aj lanštiaka na odmeraných 238m, odstrelené srdce, utekal ako strela ešte 50m, ale už ho to prebilo. Tie Remingtony so prevrtajú aj na 30m. Odskúšané na jeleňovi a velkom diviakovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31208 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
No mne sa tiež na RWS EVO nepáči , že neprestrelí zver. Pozri si tému RWS EVO tam som o tom už písal. Sako 14,3 chváli veľa ľudí, jeden chlapík mi vravel, že strieľa s tým bez problémov aj srnce. Tie CZ 550 Magnum sú dobré flinty aj kamarát ju má a vravel, že sa z nej strieľa v pohode. Na posede je to jedno koľko puška váži ale napr. keď si na štande nie je bohviečo celý deň držať ju v ruke. Mohol by si poslať mail ak chceš, vymeníme foto, skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31213 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., a čo sa týka spätného rázu tak je to pre mňa už len také potlačenie do pleca. Otec ju má tiež ale s kompenzátorom, radosť strielať. Ja mám doma päť gulovníc ale s tristovkou chodím najradšej. Teraz mi kamarát urobil 100ks tých Remington Core-lokt, tak som zásobený. Pôjdem si dnes pozrieť nejaké prasiatko ak nebude hmla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 242 návštevníkov a žiadni členovia on-line