300 WIN. MAG. zkušenosti

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39406 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Nešpekuľuj, načo riskovať a naháňať sa potom po kopcoch so psom za postrielanou zverou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39407 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
nešpekulujem len zisťujem kto ma ake skusenosti aby som zbytočne nekupoval niektore naboje,hlavne hladam naboj ktory by bol vhodny aj na vačšie diaľky,dnes som bol pozreť huby hlboko v lese kam už malokto chodi nenašiel som žiadne,ale bahniska,ležoviska a rozrytu zem od diviakov som našiel ,žiadne posedy asi o tomto mieste nevedia ani poľov.proste tam maju diviaky raj a kľud,ale spať k teme-taka univerzal vaha by mohla byť tych 11,7g hoci aj na vačšiu dialku a strela barnes ma niekto s tym skusenosti SaB ich tiež ma len neviem počom su ,ja si necham poradiť od skusenejšich a potom si stoho niečo vyberem čo mi bude pasovať, dopredu vam dakujem kto mi odpiše-inač som s KE:liar:,dufam,že na buduci rok už budem mať poľovnicky preto čitam vaše komentare aby som vedel čo najviac o vašich skusenostiach zatiaľ dik:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39408 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
300wm mam 1 rok ,ale zatial chodim na strelnicu HPBT12,3g na terč 100m,naša strelnica bude predlžena na 300m tak sa už tešim,po vyskušani PTS 11,7g dam vedieť aj ostatnym ako som dopadol8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39421 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Len skusaj,tak sa mi to paci,chvalim ta...nie ze sa dovali niekto s cerstvym pol.listkom s flintou este od vazeliny a mysli ze mu to bude padat aj neviem ako daleko ked si zmysli....
<br/>
<br/>Dnes som kupil Bergery VLD Moly 190grs. (12,31g)....vzhladovo a dizajnovo nadherna strela.Naladujem a dam vediet,ako idu na terc. A ak sa vykytne nejaky ochotny diviak tak tiez podam info o vysledku.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39425 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Lapua Scenar HPBT 155 gr, kal. 308 Win - strielane do toho isteho materialu ako som ti posielal foto - nechovalo sa to vôbec ako celoplašť - pravý opak - totálny črepinový účinok, v živom by to narobilo riadnu paseku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39430 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Ano,preto som pisal neviem-neviem, lebo mam od kamarata poznatok,ze prave po Scenari 167grs. z .308W srnec pelasil s prestrelenou komorou od nastrelu este cca. 700-800 metrov.Dotycny strelec videl kus odbiehat (strielane na strnisku) a dlhu chvilu bol presvedceny,ze netrafil.Na nastrele by sa kvapky farby dali spocitat na prstoch. Na vstrele sa gula zmestila pomedzi rebra,na vystrele bolo z jedneho rebra kusok odstiepene.Pluca mali poskodeny len jeden lalok.Inak skody na vnutornych organoch prakticky ziadne.Takze ako keby prepichnuty nejakou hrubou ihlou.
<br/>Viem este o troch podobnych pripadoch,len bol pouzity iny kal.
<br/>Ale akteri jednotne (kupodivu) povedali,ze HPBT uz nie.
<br/>Kvoli tomu si myslim,ze ked nieco podobne nastane u vacsieho kusa,moze takyto odniest ranu podstatne dalej.....
<br/>Samozrejme s tym nepopieratelne padlo x-kusov zveri.
<br/>Ja osobne to skusat nebudem,je kopec zaujimavejsich striel,ktore som este nenaladoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39441 od belson
Odpoveď od belson na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Zdá sa mi, že som to na tomto fóre už písal, ale:
<br/>
<br/>Vo všeobecnosti je známe, že strely typu HP BT (torpédový tvar s dutinkou) sú určené na športovú terčovú streľbu (long range, benchrest) a že na poľovanie nie sú vhodné kvôli svojmu rýchlemu rozkladu. Tak to hlásajú aj ich výrobcovia. Už som kedysi popisoval na inom diskusnom fóre svoju vynikajúcu dvojnásobnú skúsenosť so strelou Lapua Scenar, išlo viac-menej o experiment z neznalosti. Jelenica (230m) vošla pár krokov do porastu, kde zhasla. Jeleň ( cca 30m) odišiel na nejakých 20-25m. V obidvoch prípadoch bolo treba hľadať vstrel, na výstrelnej strane nebolo nič a vovnútri doslova kaša. Keď som z protiľahlej steny hrudnej dutiny vyberal drobné úlomky strely, môj záver bol ten, že nikdy viac. Že to dobre dopadlo som pripisoval tomu, že strela penetrovala pomedzi rebrá, ale keby narazila na kosť, ostalo by len pri povrchovom zranení a viac by som ten kus nemusel vidieť.
<br/>
<br/>V časopise Handloader, vyšiel pred časom článok, v ktorom známy americký publicista J. Barsness propaguje Bergerovskú strelu VLD (ktorú poznajú azda všetci súťažní strelci) na lovecké účely. Čítanie je to zaujímavé a najmä sú zaujímavé výsledky zo špeciálne zameraného poľovného pobytu na Novom Zélande (spolu aj so starým pánom Bergerom). Ulovili tam 30 ks zveri (prevažne tie ich divé kozy, údajne veľmi tvrdé na ranu) zo vzdialeností cca 20 až 500m. Spolu s výsledkami hlásenými od členov NAHC klubu (North American Hunting Club) ulovených bolo skoro 200 ks zveri s váhou cca 20 až 200kg z rôznych vzdialeností a každá penetrovala! Barsness uvádza aj penetráciu cez lopatky, aj ulovenie danielky ranou na hlavu (vstrel do lebky, vonku nič).
<br/>No, vyzerá to, že napriek niekdajšiemu vyslovenému „nikdy viac“ nájdem odvahu si to skúsiť ešte raz (možno s nejakou sedmičkou)..... Marketing je marketing (najmä ten americký je obzvlášť agresívny), ale neverím, žeby si napriek poľovníckemu výletu na Nový Zéland hradenému firmou Berger mohol autor veľmi vymýšľať. Článok sa dá prečítať aj na:
<br/>www.riflemagazine.com/magazine/PDF/hl248partial.pdf
<br/>Len dodám, že zo šiestich používaných zbraní boli tri v kalibroch .257 Roberts a .264 WinMag, teda priemery striel 6,5 a 6,7mm (zvyšok kalibre s priemerom 0,308&quot; - 30-06 a .300 WinMag). Strieľali až do vzdialenosti 531 yardov (merané laserom), pričom podľa očakávania tristovky boli na väčších vzdialenostiach účinnejšie, ale tie &quot;šesťkosedmičky&quot; vo vzdialenostiach 300 az 400 yardov urobili svoju robotu dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39443 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
dik za odpovede ste super:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39542 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
mal si pravdu tie PTS-zbytočne vyhodene peniaze,strieľal som na terč rozptyl jak svina,potom som to vyskušal na baliku papiera,olovo nikde len zostal plechovy obal pokrčeny ,takže už nikdy nekupim česke strelivo,PP-ovela presnejšie,strieľal som na 100m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39545 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
na strelnici som sa dozvedel od inych strelcov ,že najlepšia je LAPUA-NATURALIS ma niekto nejake skusenosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39554 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Sto ludí, sto chutí, ako je známe, väčšina si vychvaľuje svoje strelivo. Ja by som mal mať už prebité 12,0g Megy, dúfam, že sú hotové ak to tu kamarát číta, lebo budúcu sobotu máme spoločnú tak treba ich otestovať. Len zase trepať tú ťažkú tristovku, nemám chuť. Asi pôjde na výplach osmička, treba testovať Accubond. Neviem akú máš tú guľovnicu ale ak ti má kto urobiť kompenzátor, tak potom je to streľba o inom. Ja tam mám Pachmayr pätku, úsťovku, veľmi kultivované strieľanie. Boha ale tá šupa, to sa ozýva po celom okrese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39575 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
maš pravdu rana ako z dela,a či kope-som veľmi prekvapeny,synovec ma 8smičku a zda sa mi, že kope viac moja ma varmint hlaven a na konci hlaven je inač ukončena ešte som to nevidel na žiadnej flinte cz 550 hunter-uhr,na strankach czub je ako novinka,kamoš mi objednal federal uvidim čo to bude zač,ako som pisal PTS-česke o ničom každa skače inam a total črepinovy efekt plašť len kus skruteneho plechu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39576 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
ak niekto chce foto PTS-streli po vystrele napište mail pošlem foto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39603 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
ahoj lovec_1 čital si moj vysledok zo strelami PTS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39604 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Presnost u Sellier&amp;Bellot nic prekvapive. PTS (co je vlastne nakupene Hornady SST) je skor makksia strela,podla vyrobcu urcena na mensie kusy zvery (tie ich white-taily a pod.) a pri rychlostiach dosahovanych z .300WM asi nie je v tomto kal. najvhodnejsou volbou.Skus ten Federal,robia toho viacero,mal by si byt spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39636 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
dik za info,kupil som federal SPEER HOT-COR SP 180grs uvidime zatiaľ ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39637 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Vybral si dobre. Syn ho strieľa v 300tovke a za tie peniaze asi naj. strelivo čo sa dá kúpiť. Zatiaľ bez dohľadávok. Teraz skúša TBBC ale ten je cenovo inde. Na Federal prešla aj kopa známych v 308 aj 30-06. Takých čo pred časom strieľali SB. Späť k značke SB sa už určite nevrátia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39639 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
dakujem za info ,prosim ťa ak sa da napiš mi podrobne o synovych skusenostiach na aku max.diaľku,aka zver a poškodenie diviny pripadne email dam ti adresu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39640 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
Daj mail, napíše Ti Mišo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39645 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému 300 WIN. MAG. zkušenosti
kefalin36@centrum.sk,dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 351 návštevníkov a žiadni členovia on-line