270 WIN-skúsenosti so strelivom (okrem SP 9,7 g od Selliera)

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15107 od miso
Ja zatiaľ používam RWS KS, 9,7g. Nemám dôvod meniť, ale chcem vyskúšať fínske Sako Hammerhead 10,1g, počul som naň len chválu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18654 od Feco
Ahoj Mišo. Chcem sa Ťa spýtať či si už vyskúšal tie 10.1 gramové hammerheady, alebo nejaké iné strelivo. RWS- sú pre mňa drahé, pretože som v revíri takmer každodenne a nešanujem náboje na ½škodnú½, ale strieľať také drahé strelivo na mačky, líšky, psy - to by bolo pre mňa moc. Hammerheady sú predsa len lacnejšie. České strelivo mi už lezie na nervy- je príliš mäkké a po zasiahnutí kosti sa roztriešti na malé kúsky. Nedávno som kvôli tomu pobabral lanštiaka. Stál mi naostro a už som nemohol čakať kým sa mi obráti na blat, pretože ma zbadal, tak som sa rozhodol, že ho strelím z hora na chrbticu(sedel som na posede). Lanštiak ihneď po výstrele padol, ale hneď sa pozviechal a z nástrelu ušiel s hlasným chrkotom. Lanštiak dobre farbil, ale po cca 200 metroch som stratil farbu a ani pes nepracoval tak ako by mal a preto som diviaka na moje veľké sklamanie nedohľadal. Myslím si, že strela sa po zásahu kosti celkom roztrieštila(na nástrele boli kosti z chrbtice). Som si istý, že tvrdšia strela by prerazila chrbticu a lanštiak by zostal v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18658 od miso
České strelivo do .270Win teda veľmi nedoporučujem. Správne si podotkol, že sú príliš mäkké, s tým len súhlasím. Jednak mu veľmi neverím, pretože v poslednej dobe sa to na klesajúcu "kvalitu" S&B sype z každej strany. Môj známy používal české strelivo v .270win asi 7-8 rokov, potom prešiel na spomínané SAKO a už meniť asi tak skoro nebude. Váhu to má na daný kaliber vraj optimálnu, poškodenie diviny sa značne znížilo a zver mu po tom dobre "padá."Strelil s tým viacero kusov najmä diviačej a vysokej a rozdiel najmä v poškodení diviny je poznateľný. Zatiaľ žiaden kus nedohľadával. Ja ešte stále strieľam dané RWS, mám nejaké zásoby a nechcem to len tak vybúchať. Ale po vystrieľaní to sako určite vyskúšam, pravdepodobne už na začiatku hlavnej poľovnej sezóny, lebo mi ho odporúčilo 5 majiteľov .270 nezávisle od seba. A skoro na každom fóre to poľovníci chvália. Veľmi kvalitné sú aj náboje Hirtenberger NP, ale neviem ako je to v poslednej dobe s ich výrobou, vraj sa s niekým zlúčili a je ťažšie ich zohnať. Konkrétne do .270 win sa dajú zohnať celkom lacno, v čechách boli tuším po 40kč(približne) za kus..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18660 od Bubi
Kde sa da SAKO kupit?Kamos ma 270W,ja som ho nahovoril ale zuri.Ja viem ze neopravnene.Použiva str.Lapua 8,4g a vsetko mu odbehlo-a nasielaz podla smradi-co je velka skoda.Neda si povedat,ze problem nie je v puske ale vzdy na konci pazby.
<br/>:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18661 od miso
Podľa mňa si mu poradil dobre:) Fraňo z Nitry je výhradný dovozca takže si myslím, že u neho to asi bude najlacnejšie...No a snáď sa dá kúpiť v každom väčšom poľovníctve...
<br/>S lapuou skúsenosti nemám...;/no 8,4g sa mi zdá na ťažké kusy troška málo-pre priemerného strelca, ale to, že mu zver odbieha a nachádza to len podľa smradu..nuž .270 nie je práve slabý kaliber takže v slabej ranivosti to asi nebude;)
<br/>Je to kaliber takmer totožný so 7x64, takže na kaliber by som sa nevyhováral..:P Treba skúsiť zmeniť strelivo a určite zmení názor...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18668 od Vyr
feco: osobne si myslím že kosti na nástrele neboli z chrbtice -lebo keby boli, nič by si už nedohľadával. ( Ale to je len môj názor.)
<br/>Pravdou je že S&amp;B nestrieľam a ani by som ho nikomu neodporúčal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18669 od michal
Kosti z chrbtice? Čo to je? To akože boli na nástrele napadané stavce?8o Ako si to napísal, kebyze dostane na chrbticu tak ako je napísané, tak nikde nepobeží, a aj keby, tak bude fungovať len predný pohon a riťou ti bude značiť cestu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18670 od papo
myslím, že ide o klasickú ranu na trn, diviak zvyčajne prežije

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18672 od Feco
Ako som už napísal, strieľal som z posedu a diviak mi stál na ostro. Na nástrele ako správne napísal Papo som našiel tŕň o veľkosti cca 4*2,5 cm a ešte ďalšie úlomky kostí. Keby stál diviak na blat a odsrelím mu tŕň, tak je to normálne, že z nástrelu odíde, ale po takej rane by mal zostať v ohni. PS: Michal ty si veľký chytrák. Pôvodná otázka znela- skúsenosti so strelivom do .270 WIN a ty mi tu píšeš o nejakých stavcoch a iných hlúpostiach. Keď nemáš k danej téme nič dodať, tak radšej nepíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18673 od michal
sak sa tolko nedurdi....aj sranda musí byť nie?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19063 od lovecW27O
ked mas W-270, mas gulovnicu na vsetko okrem spoloc. polovaciek tam je kralom 8x57 js, co sa tyka streliva nusis ho menit podla toho na co polujes, jar leto jesen zima, najhorsie strelivo pre W-270 je sb a rws, jedno pre balistiku a druhe pre ranivost atd.,
<br/>viem o com hovorim, skusal som aj federal TROPHY BONDED ... remington NOSLER-P...
<br/>atd. a to stala skatula-krabica 2,200.-, kupoval som po 4, ...lebo sa hovori že aby jedna seria atd. ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19067 od miso
Tvrdiť, že RWS je nevhodné do .270win je teda odvaha. Používam RWS KS a že by som zaznamenal niečo nevhodné v ranivosti...teda, ešte som nedohľadával a nestretol som sa s tým, že by zver po dobrom zásahu odchádzala ďaleko z nástrelu. Kupoval som na odporučenia známeho, ktorý tým loví niekoľko rokov pričom ročne strelí niekoľko kusov a nepočul som na RWS jedno krivé slovo. A na každé ročné obdobie prestreľovať..nuž taktiež zaujímavý názor. Ja skôr preferujem nastreliť zbraň na niečo ľahšie pokiaľ chodím na srnca, príp. líšky, zvyšok roka klasika 9,7g-zlatá stredná cesta. Čo sa týka streliva dobré referencie mám na SAKO 10,1g a Hirt.NP....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19079 od Poacher
Nehnevaj sa, ale si asi taký odborník, že ....:{ Ešte si dokonca aj dáš W 270 do nicku.Z akého titulu nie je W 270 vhodná na spoločné poľovačky? Samozrejme, nie je tak optimálna ako 8x57, ale o nič menej vhodná ako 7x64, alebo 30-06. A s tým RWS strelivom- no neviem. Aká je tam chyba v ranivosti? S W 270 mám dosttok skúseností a môžem s kľudom povedať, že to čo si napísal je jednoducho blud.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19119 od lovecW27O
... v teme sa hovorí o skusenostiach so trelivom, momentalne deriem uz druhu gulovnicu W-27O tentokrat v prevedeni americam, v skrini mam este Z 8x57 JS, remington 7OO XCR CAMO 7 RM, a u Frana mam odlozeny SAUER 2O2 6.5x55 SE, ale o skusenosti s tymto kalibrom budem hovorit až o rok, k veci, odpoved si si dal uz z casi sam a čo sa tyka streliva urcite som uz na strelnici vystrielal viac nabojov z W-27O ako ty PLACUCI SMAJLIK minies do konca tvojho ucinkovania
<br/>...MISO, RWS-KS vo vysokej sa strela rozpadne, v zadku najdes plech a v lopatke olovo, resp. na tri casti v celom tele /divik,daniel-dost to nici zverinu/ , co sa tyka srnca-katastrofa, sako je dobre pouzival som aj celoplast

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19120 od miso
Nuž možno strieľam iné RWS;), ale zatiaľ som mal buď čistý priestrel alebo som strelu našiel uviaznutú na druhej strane(jeleň) a mala minimálne 80% hmotnosti. Ale tvoj názor ti neberiem, asi máš iné skúsenosti, no u mňa zatiaľ no problem. Na hlavnú sezónu chcem prestreliť na to SAKO tak som zvedavý...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19122 od dodi7rm
Do 270 W - KS - 9,7g nie je zlatá stredná cesta,lebo do tohoto kal. od RWS sú len dve gramáže 8,4g a 9,7g.Inak či máš TMS,HMK alebo KS všetky sú si podobné či na srnca,diviaka,jeleňa ale líšku ti každý z nich roztrhne ako ... Ja RWS používam 5 rokov a ročne ulovím tiež niekoľko kusov, máš pravdu v tom,že nedohľadávam a zver neodchádza ďaleko resp. vôbec,lebo strieľam na hlavu resp. na krk a pri neuvážene položenej rane rozbije a podleje všetko.Preferujem ho preto,že je to presné strelivo a pri použití aj inej gramáže nie je nutné prestrelovať zbraň nakoľko perfektne drží stred akurát treba dať pozor na výšku. Neobúvajte sa tak laxne do lovca 270W,je to poľovník na vysokej úrovni a skúsenosťami,ktorý netápe a nie je nútený si tu niečo dokazovať a zase vám unikla podstata,chcel len poradiť zo svojej vlastnej skúsenosti a nie čo mu povedali,doporučili kamaráti a nie sa tu nasprostasto dohadovať a nic má preto taký,že s týmto kal.poľoval dosť dlho a má ho dodnes nakoľko je to jeho srdcovka i keď má kalibrov a zbraní dosť pestrú škálu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19124 od lovecW27O
RWS NEPOUZIVAM 5 ROKOV: TAKZE MOZNO UZ VEDIA SPOJIT PLAST S JADROM: TERAZ TESTUJEM SB_PTS A PMC_XBARNES NA PRASCE A LANSTIAKY ALE PREZENTOVAT TU SVOJE SKUSENOSTI JE ZBYTOCNE NIEKDO POVEDAL ZE MUDREMU NAPOVEDZ A SPROSTEMU NEPOVEDZ: LOVU ZDAR S TYM SAKOM BUDES SPOKOJNY LEN SKODA ZE TABULKY ZACALI ROBIT DO 2OO M

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19126 od miso
To,že pri neuvážene položenej rane podlieva je jasné, veď ktoré strelivo nie. Ide len o to, že keď porovnám poškodenie u RWS a napr. S&amp;B tak rozdiel je poznateľný,jednoznačne v neprospech českého streliva RWS som si tiež obľúbil kvôli presnosti, s dobre zafixovanou zbraňou robí doslovne dieru do diery....
<br/>Nemáš skúsenosti s tým spomínaným SAKOM? Teraz myslím konkrétne niečo z praxe, najmä poškodenie a pod. Každý kto to má to veľmi chváli, pozitívne na mňa vplýva najmä gramáž strely...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19143 od SPRG
Zdravím všetkých ---chcem si kúpiť 270W-ale nikto v okolí ju nemá a tak vás prosím o radu --Mohli by ste mi niekto kto máte dlhodobejšie skúsenosti s týmto kalibrom povedať ako sa sprava zver po zásahu s tejto zbrane --(aké strelivo ste použili ,na akú vzdialenosť ste strieľali -či docháazalo k priestrelom -atd.konkrétne -srnčia -jelenia diviačia zver-či padá v ohni či odbieha-a kolko odbieha a ako farbí -či veľmi podlieva a aký ma spätný ráz. za info --dik .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19175 od dodi7rm
Neviem Ti poradiť so SAKO-m nemám žiadnú praktickú skúsenosť,akurát viem,že do 270 W vyrábajú len jedinú strelu HAMMERHEAD - 10,1g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 277 návštevníkov a žiadni členovia on-line