prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20953 od lordik
mam gulovnicu 7x57R.mam matrice na prebijanie, no neviem sa rozhodnut aky typ strely mam zvolit...chcel by som poradit podla coho si volite vy...dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20994 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Nieco malo z toho,co mozes bez problemov zohnat na SK:
<br/>
<br/>Hornady SST 162grs.- 10,5g
<br/>Hornady Interbond 154grs.- 10,0g
<br/>
<br/>Nosler Partition 160grs.- 10,4g
<br/>Nosler Accubond 160 grs. 10,4g
<br/>
<br/>Tie Noslery su este aj v inych vahach,zalezi na tom,aky ucel bude primarny(vacsia,mensia zver a pod.).Robia ich aj lahsie,najtazsi je Partition 175 grs.- 11,34g.Ten je uz ale podla mojho nazoru pre tvoju sedmicku zbytocne tazky a trosku pomaly.Ja by som volil nieco okolo 10g.
<br/>
<br/>V kal. 7mm je pomerne slusny vyber striel,otazka je co dokazes kupit v svojom obchode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20996 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Nechaj to na zbran, ktora ti povie ake strely sa jej najviac pacia!Zozen si cim najviac striel podla vyrobcu a samozrejme vahy. Zacal by som s 139gr Hornady a pokracoval by som do 160gr. Nasulaj si po 5 nabojov x 5 rozlicnych naplni, chod na strelnicu a vyskusaj! Tam sa ti ukaze idealna napln na TVOJU zbran, ak nebude strielat presne, prebi si dalsich 5 nabojov, kde samozrejme zmenis cely druh naplne, po pripade druh strely a skusaj dalej pokym nenejdes presnost ktoru hladas!
<br/>
<br/>
<br/>Hornady interbond je vynikajuca strela, a pomerne lacna, Speer Grand Slam alebo Nosler Partitio, Balistic Tip je premijova strela, avsak zaplatis za nu 2x tolko co za Hornady!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20998 od Vyr
lordík: nemám tvoj kaliber ale so strelou Interbond od Hornady mám len dobré skúsenosti. Strelu SST by som volil skôr len na terč.
<br/> Začal by som Interbondom a ako povedal Stefan49 -ak sa nebude &quot;páčiť&quot; tvojej zbrani pokračoval by som Noslerom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20999 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Ja mam k dispozicii na prebijanie RWS H-mantel 11,2g, Sierra Game King 160 grs a SPEER Mag Tip 160grs. Najradsej mam posledne spomenute SPEERky, neznamena to, ze tie ostatne by boli nejakym sposobom nepresne, ale RWS si setrim a so Sierrou som nemal vela stastia, lisky som dohladaval. Hornady a Noslery som neskusal. Hornady SST mal znamy, nebol s nimi vsak spokojny, dost mu poskodzovali divinu pri zasahu kosti. Ale ako spomenul Vyr, na terci to nevadi ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21142 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Štefan, dělají hornada aji do 8S? Jinak co vím jak říká Bajkal hamantly jsou super, jen dražší, ale pokud jich nevystřílíš tisíce:I tak jak to tu padlo ve fóre už několikrát, některým se zdá střelivo drahé a pak na poslední leči prolijou hrdlem to co dají do střeliva za celý rok:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21166 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Ano hornady vyraba 8mm-.323Dia. Strely-125,150,170 a 195Grain--skust www.hornady.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21573 od iboo
zdravim -poprosim ludi co prebijaju alebo poznaju cloveka co prebijau kal. 7.62x54R aby mi dali an neho kontakt. rad by som sa s nim porozpraval ohladom prebijania streliva tohoto kalibru, a veci okolo toho, vdaka!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21799 od steyr
Odpoveď od steyr na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
To by zaujímalo aj mňa, je to s výberom orig. nábojov bieda! SB i PP(tie trochu menej) podlievajú. Maďarské sú na tom trochu lepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24502 od janicok
Odpoveď od janicok na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Zhanam pre kolegu strelu interLock 14.25g v 30 06 kde sa da u nas kupit dakujem ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24509 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Spýtam sa takto. Neprebíjam, ale uvažujem o tom. Ako by som som mal začať? Prosím o radu aj keď to asi mierne odbočuje od témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24511 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Najprv klasiku .308W a 7x65R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24520 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Mno....najprv by si si mal spocitat,kolko toho vystrielas a preratat ci sa ti prebijanie oplati-prva rovina pohladu - prebijanie kvoli cene a kvalite.Na bezne ucely ti bude stacit aj nejaky startovaci balik,ktory obsahuje vsetko nevyhnutne na prebijanie.Napr. firma RCBS ma taky balik,kde su vsetky nastroje okrem matric potrebneho kalibru,ktore kupis zvlast. Druha rovina pohladu - prebijanie kvoli max.presnosti - zabudni ze usetris,vo finale na vybavenie a komponenty minies tolko ze by si za to mohol strielat RWS EVO dokonca zivota (zial moj pripad :D ).
<br/>
<br/>Skus si precitat web www.strelecke.stranky.sk o prebijani je tam serial clankov,ktore na zaciatku urcite pomozu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24525 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Neviem koko budes strielat, zaciatocne vybavenie je trochu cenove masne! Ak rozmyslas o kvalite prebijanych nabojov bolo by asi jednoduchsie najst kolegu ktory sa tomu uz venuje a dat mu aspon nieco na zaciatky prebit a pomoz mu trochu vyplatenim jeho investicie, alebo sa daj dohromady s par kamosmi ktory by mali zaujem o prebijanie a zloste sa na vercajch!
<br/>Ako bolo uz podotknute velmi si na zaciatku moc neusetris, Avsak aj keby zaciatky stali trochu penazi sa ti to vzdy oplati, kedze nie je nad kvalitne prebite strelivo oblubene tvojou zbranou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24529 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Takže koľko robí tá vstupná investícia, povedzme nejakej štatndardnej kvality? Plus mínus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24543 od janicok
Odpoveď od janicok na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Zhanam pre kolegu strelu interLock 14.25g v 30 06 kde sa da u nas kupit dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24552 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Velmi zhruba: RCBS Master Kit 540,-Euro (obsahuje lis,vahy,zapalkovacku,manual SPEER,davkovac prachu,lubrikacnu sadu:D,lievik na prach,rucnu frezku na zacistenie nabojnic po skracovani...snad som to vymenoval vsetko)skracovacka RCBS 126,-Euro,dvojdielna sada matric od 45,-Euro.Ceny su z Rakuska,u nas to bude stat obdobne + -,ale mozes aj natrafit na dobru ponuku .Ked nebudes prebijat kvanta nabojov,postaci ti aj vybava od firmy LEE,su o nieco lacnejsi ako RCBS.Ak chces ist na vyssiu kvalitu a presnost,potom Redding a Forster.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24553 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
A este som zabudol na Hornadyho,zastupuje ich Tormenta (maju inzerat v Našom polovnictve)skus sa tam popytat....RCBS kupis v BA v Hermese alebo v Zelenci pri TT,ostatne predajne neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24555 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
inter locky kúpiš v Tormente, Bardejov 0915288168

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24561 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Ďakujem a začínam počítať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 349 návštevníkov a žiadni členovia on-line