prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40470 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Udaje su na zaklade Quickload/Target software. Tabulky ziadneho vyrobcu uz davno nepouzivam.
<br/>Osobne nepouzivam A4350, ale IMR4350, ktory je o chlp iny, avsak nepodstatne. A2700 je o nieco rychlejsi prah nez A4350, a A4064 je uz o VELA rychlejsi.
<br/>
<br/>Z osobnej skusenosti sa mi IMR4350 paci, a myslim si ze A4350 je tiez prave dost hodny na pouzitie v 7x57, kedze podane mnozstvo (vaha) tohto prachu plni medzi 94 a 100% objemu nabojnice, co je podla mojho nazoru vyhoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40549 od lynxSK
Odpoveď od lynxSK na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
pokusal som sa kupit IMR prach na slovensku no nepodarilo sa mi to a ani mi ho nevedel nikto objednat. Chcel som ho pouzit aj do 308W, pre ktoru je asi najvhodnejsi, no zobral som potom A2520, skusim. Ako sa mozem dostat k tomu softu? Zacinam a nema mi kto poradit, tak skusam a robim chyby....:{:]
<br/>porad kde zhanas gule, prach atd
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40620 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
S tym kde zozenies komponenty ti neporadim, kedze nezijem na slovensku. Software najdes tuna, treba sa len vratit naspet v tejto teme:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40628 od hunter223
Odpoveď od hunter223 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Napíš mi na mail čo zhanaš a aj ti napíšem kde sa to dá zohnať a budem vedieť. Nechcem tu robiť reklamu. Môj mail:hunter223@centrum.sk:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40654 od lynxSK
Odpoveď od lynxSK na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Pozna niekto nejaku predajnu vo Viedni zbrane, oblecenie...atd adresu prosim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42077 od Jaro
Chlapi , chcem sa spytat je nutna dovozna licencia aj pri objednavani nabojnic ak ide o objednavku zo statov mimo EU ?
<br/>
<br/>vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42081 od pepies
Odpoveď od pepies na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Jaro nepotrebuješ licenciu.ak ti to nemaju problem poslat tu si vybavíš zbrojný sprievodný list na colnici zaplatíš clo a dph.zavolaj mi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42111 od belson
Odpoveď od belson na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Ak ide o USA (asi áno, lebo ma v rýchlosti nenapadá štát, odkiaľ by malo zmysel voziť nábojnice), tak len chcem niečo doplniť (nie strašiť):
<br/>
<br/>Zbrane, strelivo a súvisiace veci (t.j. aj strely a nábojnice) ti žiadna firma bez exportnej licencie nepošle. a tú neobdrží (ani o ňu nepožiada) bez dovozného povolenia, ktoré im dodáš ty.
<br/>Iná vec je, že ti to kúpi a odošle súkromná osoba, ktorá to síce tiež nesmie robiť, ale je dosť ľudí, najmä našincov a iných stredourópanov, ktorí si porušovanie zákona neuvedomujú, alebo jednoducho to majú kdesi v .... A pritom neriskujú málo.
<br/>
<br/>pepies, toto sa netýka streleckej optiky, SK je už niekoľko rokov medzi krajinami, kde ju zasielať amík môže bez vývoznej licencie, len nie všetci to vedia (vlastná skúsenosť - musel som poučiť o tom už dva zásielkové obchody).
<br/>
<br/>Veru, v posledných rokoch v tejto oblasti prituhlo a na nejaké uvoľnenie to nevyzerá a za Obamu skôr naopak. Americkí strelci a poľovníci sem tam v tlači provokačne vykrikujú, že ICH prezidentom je prezident národnej streleckej asociácie..... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42382 od iboo
Páni prebíjači mám otázku na vás - vaše skúsenosti s vyberaním zápalky z guľovej hilzne, ale zápalka nevystrelená ?? ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42415 od belson
Odpoveď od belson na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Za takmer 10 rokov prebíjania som pred takou otázkou stál jediný raz, keď som mal ešte zopár nábojníc nazápalkovaných a prechádzal som na iný druh. Tak som ich jednoducho vypráskal do zbrane a hotovo. Neviem si vymyslieť dôvod, pre čo by som sa tým mal zapodievať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42416 od petob
Odpoveď od petob na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Dá sa to ale je to dosť pomalé. Treba napíliť spodok nábojnice šikmo cez hranu až po kraj zápalky. Potom treba to napílené dno roztiahnuť zo skrutkovákom a zápalka sama vypadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42438 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
Základná otázka je : či sa jedná o zápalky typu Boxer , alebo ešte staré typu Berdan.
<br/>
<br/>Tiež prebíjam už nejaký ten rok (min 10:) a pár krát som opatrne vytlačil Boxery matricovým trnom bez poškodenia - a aj ujmy na zdraví :]
<br/>To platí aj u brokových nábojov.
<br/>
<br/>Berdana som riešil iba raz a to narezaním - podobne ako popísal petob , ale pracnosť neodpovedá cene zápalky
<br/>
<br/>Podľa mňa by sa toto malo riešiť iba vo výnimočných prípadoch - lebo ďalšia otázka je : aby vylisovaná zápalka dobre držala v druhej nábojnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42440 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
je na to jeden starý osvedčený sposob,ktorý používali už naši dedovia...;)ked nebolo streliva...jednoducho naplníš nábojnicu vodou až po okraj a zasunnieš do nej strelu alebo tesnu gulatinku,pod nábojnicu vložíš matku tak aby bola zápalka volná a klepneš po gulke alebo tej gulatine kladivkom...tlak kvapaliny vytlačí zápalku neporušenu a možeš ju znovu použit-samozrejme po vysušení...nábojnica ostáva neporušená...takto si naši dedovia plnili už v minulosti náboje,ktoré neboli na trhu...neviem ako u vás...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42444 od iboo
ide mi o to že mám 40 nábojov Norma alaska 18,5g v kalibri 9,3x57 čo bola nevhodná kúpa. Onedlho bude doma novučičká 9,3x62 a tých &quot;kratších&quot; sa neviem nijako zbaviť, tak som ich chcel &quot;zrecyklovať&quot; ako sa len dá. Vypráskať to len tak do luftu, hm, no, asi to tak skončí 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42457 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
To by bolo škoda - delaboračným kladívkom delaboruj strelu + prach , a zápalky skús opatrne povytláčať trnom.
<br/>Aj keby zápalky sa nepodarí zachrániť - srely a prach stojí za to.
<br/>Odkial si ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42463 od iboo
Som z Demandíc (okr. LV), delaboračné kladivko nemám, s tým som si už poradil 8-L otázkou pre mňa zostáva, čo za prach je v tých hilzniach z fabriky....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42464 od iboo
páni prebíjači, ešte jedna otázka - spomínali ste tu program QUICK LOAD, kto ho má ? ozvite sa prosím , mám pár technicko-taktických otázok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42474 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
pokial ten isty prach z nabojnice 57 presypeš do nabojnice 62 a uzavreš strelou - tak asi nič nepokazíš - získaš 40 ks streliva možno o pár m/s pomalšieho ako original ale použitelného na bežné strelby 100 - 150 m
<br/>škoda že si ďaleko, pomohol by som ti - som PU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42475 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
8o.....a v horsom pripade ti hlaven rozkvitne na vsetky strany a ziskas nejake to kilo nepouzitelneho zeleza.......sa mi zda,ze niekedy snaha usetrit prekracuje rozumne medze.
<br/>
<br/>Pokial je to fabricke strelivo Norma,prach bude na 90% Bofors.
<br/>
<br/>QuickLoad mam,pytaj sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42480 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému prebijanie nabojov.ako vybrat typ strely???
...kedze (s prepacenim) vidno ze nemas podstatne pochopenie o prebijanim , poradil by som ti bud naboje predat alebo dat priatelovi ktory ma zbran v danom kalibri.
<br/>
<br/>tuna tieto niektore napady s rozoberanim a vyuzitim starych suciastok (a hlavne neznameho prachu) ti nemusia velmi dobre dopadnut!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 376 návštevníkov a žiadni členovia on-line