Strelivo RWS EVO

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31125 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo RWS EVO
...no tak tu si sa skutocne vyjadril na zaklade tvojich nevodemosti a neskusenosti!....a hlavne ked porovnavas .222 a 7x64! Mas co dohanat, a ked to dokazes potom sa mozes znovu ozvat!:D:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31139 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo RWS EVO
Veru ešte poštuduj...v globále je 7x64 "najuniverzálnejší" kaliber do našich podmienok, používa ho naozaj obrovské množstvo poľovníkov nie len u nás. Mám s ňou aj praktické skúsenosti, čo ty asi nie. A to steblo trávy mu až tak nevadí;) Je vhodná na individuálny lov aj spoločné. 9,3x62 je dobrý kaliber,ale v mojom ponímaní je to dosť kanón-a určite nie je tak obľúbený ako 7x64. Mám aj 270win,čo je takmer zhodný kaliber len s ľahšou strelou a vyššou úsťovkou-a predstav si tá zver mi na ďalej ako 50m neodbehla(komorová rana).
<br/>Na druhej strane odporúčaš 222rem na lov srnčej na 200m!!! 222rem,ktorá je tak ľahká a rýchla,že je citlivá aj na kvapky dažďa! Ako na 200m zbadáš či pred srncom nie je nejaká prekážka-steblo trávy,malý ker? Nehovoriac o energii-keď zle trafíš, nedohľadáš.
<br/>Odporúčam ti čítať,porovnávať energie kalibrov, TKO a potom vyjadriť svoj názor. 222je len do rúk zodpovedných strelcov, pri tejto streľbe na 200m treba brať do úvahy aj silnejší vietor a výstrel oveľa lepšie zvážiť ako pri iných kalibroch. A ver,že keby som bol poplatkový lovec po 222rem isto nesiahnem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31143 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo RWS EVO
Dobrá odpoveď, ešte by som doplnil, že niekedy len čítať nestačí. Prax je prax. Treba si zapoľovať viacerými kal. lov. zbraní a potom porovnávať. 222 je naozaj citlivá na všeličo, sám ju mám - sme srnčí revír ale inak je to na srnca na povedzme strnisku v ruji lahôdka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31144 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo RWS EVO
Máš pravdu,prax naučí viac ako knihy,ale je dobré mať ten správny &quot;teoretický základ&quot;
<br/>Lov srnca na strnisku s 222rem.-Pre zodpovedného strelca to musí byť skutočné vychutnanie si výstrelu. A na behačky za líškami(najmä v otvorenejšom teréne)to musí byť skutočne super flintička.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31146 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Strelivo RWS EVO
.222 Rem - jelen 200 kg na 80 metrov komora odbehol 100 metrov, jelenica 100 metrov pluca odbehla 50 metrov, jelencata, lanstiaky vsetko na pluca maximalne 80 metrov, srncia bez problemov do 220 metrov, dialkomer Swarovski 8x30, optika LEUPOLD VXII 6-18x40

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31150 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Kravina na kvadrat.8-L:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31151 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Rovnaka blbost ako smithwesson,podajte si ruky....:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31152 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
To,ze 222R masivne podlieha ma taku informacnu hodnotu,ako inde tvrdis ze RWS ID vzdy prestreluje....Ale hlavne ze je to najlepsi kal. srnciu,ze...jezismaria aspon po sebe citaj,ved ake somariny tu podsuvas ostatnym...to snad ani nie je pravda,co dokazu poniektori popisat za veci...:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31153 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Pocuvaj ty lovec medvedov,teraz zase budes chciet tvrdit ze 222R je najlepsi kaliber aj na vysoku,pretoze ti nahodou padlo par kusov?....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31154 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo RWS EVO
To isté spravím s .270win tiež, len s polovičným odbiehaním a 100x nižším rizikom! Preboha pochop,srnca strelíš aj malorážkou,ale za akú cenu! Tu nejde o tom baviť sa čo 222rem všetko dokáže, ale na druh zveri vybrať čo najvhodnejší kaliber. Nuž predajme 8smičky,7čky, nakúpme max. 5,6 však všetko potom padá...čo myslíš, prečo návrh zákona určuje nové podmienky pri odlove zveri? Len tak? Napíš koľko kusov si nedohľadal,koľko bolo &quot;asi len škrabnutých&quot; a o koľkých nevieš ,že si ich vôbec trafil lebo nefarbili ako mali, alebo ako by farbili keby si ich trafil niečím vhodnejším. Mám kamaráta, tiež zbožnuje 222.rem nedá na ňu dopustiť,ale odkedy pár kusov našiel aj po komorových zásahoch len podľa smradu, berie na zver nad 50kg radšej 8x57.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31178 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Strelivo RWS EVO
pre Lovec 1: caro .222 spociva vo velmi prijemnej strelbe pri minimalnom recoil je to vynikajuca dobre vyvazena zbran v prevedeni napr. FOX CZ 527, jej nevyhodou pri srncej je masivne podlievanie pri poloplastovom strelive, to je prax, vsetko je niecim kompenzovane, takze LOVEC je to zbran ktoru moze pouzivat len skuseny strelec, nemozes si pri nej dovolit strielat tam kde pri inych kalibroch, je to v prvom rade doplnkova puska, a ozaj iba s rozvahou, no na srnciu je prvotriedna - primerana vahe srnecej, na pluca, resp. pecen, podliate su len rebra, no pri rane na lopatku resp. komoru su vacsinou poriadne podliate lopatky, samozrejme je to vec vkusu, pokial mas mat len jednu pusku potom samozrejme platia uplne ine poziadavky, no pokial niekto striela iba SRNCIU a je dobry strelec jednoznacne prva volba, ak je vsak v reviri aj cierna potom samozrejme univerzalne kalibre 8x57, 30 - 06, W308, 7x57, 7x64, 7 mm rem. magnum, 9.3 x 62, 270 W, vsetky su v principe okay. LOVEC 1 ty si nejakym sposobom obmedzeny a tvrdohlavy ale to je tvoj problem mozno je to vinou tvojho znamenia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31181 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Strelivo RWS EVO
pre MISO: okrem .222 mam 8x57 IS, 7x64, 30-06, pricom to mozem na zaklade skusenosti zhrnut strucne takto: Srncia - pouzitelne vsetky kalibre, najlepsia strelba s .222
<br/>cierna - pouzitelne vsetky kalibre, otvoreny teren, aj .222 prasa, lanstiak, do 150 metrov, najlepsia (najuniverzalnejsia) 8X57 IS bez problemov strelba cez prekazky, vysoku travu, recoil mensi ako 30 - 06 aj 7x64, velmi pohodova puska
<br/>vysoka - jelencata, vhodny .222 na pluca do 80 metrov, inak zase najuniverzalnejsia 8X57
<br/>muflon - pokial sa musi strielat na velke vzdialenosti do 300 metrov potom 30 - 06, pokial len do 200 metrov 8x57,
<br/>daniel - otvoreny teren vsetky kalibre, opat najlepsia strelba s 8x57 IS
<br/>kamzik - 7x64 do 350 metrov
<br/>hluchan, tetrov - .222 poloplast
<br/>vlk - nahoda akakolvek zbran do 50 metrov aj S and W .357 magnum
<br/>rys - to iste co vlk
<br/>medved - na stretnutie najprv palis ak stihas s tym co mas na pleci, potom rychlo odhodit gulovnicu a pokracovat nablizko .357 magnum revolver
<br/>medved posed - vsetky okrem .222, najlepsia opat 8X57
<br/>
<br/>zaver: pokial by som mal mat iba jednu flintu tak by som vybral 8X57 IS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31182 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Strelivo RWS EVO
fiha, ale ich sekas dole jedna radost. ale mas pravdu ;) co sa tyka ucinku strely, kalibra na zver to je nam obom zname, ale lubi sa mi ako clovek napise ze fuuu, ja mam 7x64, dam do tohos triznu hranu a na co namierim tak to padne.....smiechom na zadok:] . Keby sa tu ansiel aspon jeden taky, co by zacal kritizovat svoje skusenosti, hodnotit negativne to co yvskusal, lebo neverim ze kazdy dostal do ruky prvu flintu a ta mu strielala podla jeho predstav. Sem-tam mam pocit ze zijeme v rozpravke ,alebo sme vsetci 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31190 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo RWS EVO
Ako to tu tak čítam niekedy sa musím :P. Každý z vás má časť svojej pravdy. Debaty o účinosti streliva, kalibru resp. konkrétneho typu strely sú medzi poľovníkmi a streleckou verejnosťou nekonečné, spravidla nevedúce k žiadnemu jednoznačnému záveru. V poslednej Streleckej Revue ma zaujal článok o výbere vhodného kalibru pre služobné účely. Nižšie pod článkom bol uvedený jeden zaujímavý príklad - policajt strielaľ na páchateľa, ktorým bol statný 120 kg chlap. Do brucha a hrude mu napral 4 expanzné strely výkonného kalibru - myslím, že to bola 40 SW. Chlap aj napriek tomu stačil vystreliť z malokalibrovej zbrane /kal. 5,6/ a hoci mal policajt nepriestrelnú vestu trafil ho tak &quot;dobre&quot;, že strela minula vestu a zasiahla mu tepnu. Policajt bol na mieste mŕtvy.
<br/>Každý kto má trocha šedej mozgovej kôry si nájde analógiu ... Nakoniec teda žiadny TKO a iné vzorčeky a poučky Vám nemusia povedať ako to skončí.
<br/>
<br/>Osobne som zástancom silnejších kalibrov a kto čítal moje staršie príspevky tak vie, že vždy som presadzoval kal. ako 8x57, 8x68S alebo 9,3x62. Výber kalibru je však na osobe strelca a základom úspechu je na 90 % dobre umiestená rana. Ten, kto nevie strielať tomu nepomôže žiadny sebavýkonejší kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31195 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Ale nahodou mas pravdu,lovec medvedov....tvrdohlavost a obmedzenost sa ma vzdy zmocnuje,ked vidim co produkuju pisatelia ako ty alebo smithwesson....najprv tu vykladas o tom ako je 7x64 fakticky neucinna,potom zase ze 222R je najlepsia pre poplatkovych (kde to zijes,kolega polovnik???...)strelcov.Cim este prekvapis?
<br/>Co sa tyka kalibrov ako 222R a podobnych,ja mam 223R s ktorou som uz par kusov srncej strelil (aj na takmer kontaktnu vzdialenost,osamotene srnca na 7 metrov)a to je moja municia &quot;o kusok&quot; vykonnejsia ako to,co kupis v obchode,pricom s podliatinami som sa stretol len v 2 pripadoch.To bolo nutne odstranit cca. 150-200g masa.Nadobudol som dojem,ze s tymi podliatiami skor len kopirujes take ludove povedacky,inak oznacovane ako polovna latina...nie?!:]
<br/>
<br/>Ale je tu ina zaujimava vec: KDE si nemozem dovolit strelit s 222R,no s inymi kalibrami ano?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31198 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Vies co kolega,tento tvoj prispevok na ktory reagujem mi uz zavana prilisnym studiom katalogov Hubertlovu.Tie vzdialenosti,spatne razy,doporucenia kalibrov na jednotlivu zver(hlavne 222R na vysoku!)....?
<br/>Kratku na vlka?Na rysa?Si v poriadku?:liar:
<br/>
<br/>Pokial su to tvoje vlastne vyplody,radsej ich nepis,lebo nahodou zblbnes niekoho,kto prave zacina a to by bola skoda.Par zaciatocnikov vyzbrojenych podobnymi nevedomostami som uz stretol a nestacil som oci otvarat....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31221 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Strelivo RWS EVO
Nóóó tieto malé kalibre ako 222 rem a 223 rem asi nebudú na vysokú najideálnejšie ale da sa to -sam som bol svedkom 2 prípadov ked moj kamoš strelil 223 rem jelena -vaha 130 kg na 100 m jelen po zásahu prudko vyskočil a po 1 skoku padol . další bol diviak na postrieške o piatej ráno na 60m - diviak -110 kg -po zasahu odisiel akoby nic -a nasli sme ho asi po 50 m -ani v jednom pripade nedošlo k priestrelu a diviak skoro vôbec nefarbil .Strelivo mal zahraničnéé neviem ake presne . kamoš pritom nepatrí k nejakým super strelcom -ked sme na strelnici tak na redukovaneho diviaka streli s volnej ruky tých 68 -75 bodov zo 100. Doteraz stým strelil okolo 30ks vysokej a nepocul som zeby musel dohladavať . Ale on sa v love 223 doslova vyžíva . Teraz ked je navrhnuta v zákone zmena na 1500 j na 100m ma stoho hlavu v smútku -teraz poskuluje nad 7,62x39.hmm?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31223 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo RWS EVO
Ja tiež len z vlastnej praxe 223 a 222 silne podlieva. Strelivo som používal rôzne. 10 rokov som poľoval 223 a rok 222 - ten som mal aj &quot;požičaný&quot;. Nestalo sa mi že by divina nebola podliata - na ľudové povedačky veľmi nedám. Samozrejme nepodlieva ak streliš diviača za ucho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31228 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Tono,u mna ma 223R len tri sposoby vyuzitia - strelnica,srncia,skodna.O inom ani neuvazujem.Po dalsej sezone uvidim aky bude pomer podliate/nepodliate.Ak to bude ako doteraz,tak super.Spominane 2 pripady mali podliatiny priblizne ako dlan,takze aj to nebolo nic hrozneho.Vsetko som strelil s prebijanymi Sierrami SMP 4,1g (Vo=980m/s).Strielam len na komoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31233 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo RWS EVO
Práve preto, že vlastníš toľko spomínaných kalibrov ma zaráža,že si napísal takú uletenú odpoveď. Ak s každým z nich strelíš ročne len pár kusov, musíš uznať,že okrem spätného rázu majú všetky čo do univerzálnosti,resp.spoľahlivosti rýchleho a humánneho usmrtenia zveri navrch. Pre mňa je dôležité aby zver trpela čo najmenej. Dá sa to dosiahnuť aj 222rem,ale sám musíš vedieť porovnať riziko a taktiež šancu na zostanie v ohni keď strelíš na vysokú 222rem a 8x57.
<br/>Nechcem,aby začínajúci poľovníci nadobudli dojem o nejakej &quot;univerzálnosti&quot; .222rem, lebo univerzálna nie je. Ako písal lovec, použitie len na srnčiu,škodnú,strelnica+ streľba na komoru,prípadne pri diviačej na ucho.
<br/>vlk,rys do 50m-s krátkou zbraňou aj o parametroch raging bulla od Taurusa je úspešnosť rany na 50m značne nižšia ako s použitím pušky. Neviem či by som na vlka riskoval výstrel z pištole, navyše u nás je to zákonom nedovolený spôsob lovu.
<br/>Na zver nad 30kg by som jednoducho 222rem neťahal, je z nej síce príjemná streľba,ale riziko je podľa mňa privysoké. Navyše ak poľuješ v lesnatom revíri s množstvom vysokej trávy,prekážok,konárikov...je streľba mimo škodnej proti zdravému rozumu. V ťažšom hornatom teréne je pre mňa dôležité odbiehanie max.do 50m,lebo ak ti zver prebehne cez hrebeň,resp. odbehne do hustej mladiny...bez kvalitného psíka je dohľadať ju takmer nemožné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 210 návštevníkov a žiadni členovia on-line