Strelivo RWS EVO

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30517 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Pozrel si sa dobre? Strela sa zarezava do poli iba tymi 5 tenkymi nakruzkami.Mensie opotrebenie ako pri lubovolnej klasickej strele s lubovolnou rychlostou.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30518 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Pozri sem:
<br/>
<br/> www.lima-wiederladetechnik.de/Geschosse/...lgeschoss.htm#Bild-1 [/]KJG
<br/>
<br/>Pri takychto malych odporoch sa lahko dosahuju vysoke rychlosti pri zachovani bezp.tlakov a minimalnom opotrebeni hlavne.
<br/>Ale mna osobne to opotrebenie az tak netrapi,teraz ma hlaven nieco vyse 2000 ran,a stale striela s dobrou laboraciou a vhodnou strelou okolo 0,5MOA a menej na 100 metrov.Ked sa zoderie,vymenim...
<br/>
<br/>Ak som off topic,tak pardon.Ked ta to dalej zaujima, mozeme sa presunut do vhodnejsej temy,od RWS sme uz odbocili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30522 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Strelivo RWS EVO
OK, ale aj naprek treniu oproti inym strelam ako uvadzas, mnoho vyrobcovrobi plaste striel z tombaku, SB z hlbokotaznej platovanej ocele....predpokladam (osobne to neviem),a le KJG nebude mat asi tombakove strely...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30524 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
KJG je zo zliatiny medi,ktoru je mozne oznacit ako tombak.Uz v samotnom nazve KJG - KupferJagdGeschoss je jasne,aky material je pouzity.(kupfer - meď).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30526 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo RWS EVO
iboo v 308W mi Oryx vždy prestrelil aj zošikma a diviaka cez hlavu do 70m tiež. Nestalo sa mi, že by som ho našiel pod kožou ako iné strelivo. Vyskúšal som všeličo, oryx mi vyšiel pomer cena a kvalita ako najlepší náboj do nášho revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30528 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Strelivo RWS EVO
RWS EVO - zatiaľ mám sním viac dobrých skúseností ako zlých. Strela je veľmi presná, ukážkový hríbik, dobrá zostatková hmotnosť, divinu poškodí primerane kalibru ale nieje to nič hrozné. Prekvapilo ma že som neprestrelil jelenicu na 70m a aj diviaky strelene na lopatku mi neprestrelilo ale nieje to až taká chyba lebo odovzdá dobre energiu, zdá sa mi, že sa táto strela rýchlo otvára lebo vždy počujem zásah o dosť výraznejšie ako pri iných strelách.
<br/>Ďalej čo sa mi nepáči zver po zásahu nefarbí resp. po zásahu som nenašiel nikdy farbu, len asi po 30m. Najďalej mi odbehla spomínaná jelenica cca 60m čo si myslím, že nieje až také zlé. Celkovo dobré strelivo ale je zbytočne drahé. Kúpil som Federal Tophy Bonded Bear Claw 180grs, cenovo zhruba rovnaké tak som zvedavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30535 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Strelivo RWS EVO
noooo ani tak celkom nie, pretoze u KJG sa jedna o medene strely, kde je hlavnou zlozkou med, cize nie tombak(co je uz jej zlitina s dost vysokym percentom inych primesi). to mozes vidiet u hocikeotrej deformacii striel. Kazdy hlada v tych nakruzkoch vyhodu, ale skus si to zobrat tak, ze co ma vacsie trenie v hlavni, tombak,alebo med?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30538 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Teraz si zo mna robis srandu,nie?!:D Staci sa pozriet akou plochou sa zarezava napr. tych 5 nakruzkov,a akou sa zarezava klasicka strela,nejake HPBT ako je napr.Scenar.
<br/>Ked si najdes cas a precitas si ten web,bude ti to jasnejsie.Okrem toho tieto strely sa vyrabaju trieskovym obrabanim na CNC strojoch.Med ako taka bez primesi by nebola vhodna.Okrem toho je to len spekulacia,pretoze ani ja neviem,aky je to presne material.Este co sa tyka toho trenia,v tom odkaze nizsie najdes porovnanie pre jednu instutuciu,klasicky FMJ vs. KJG.
<br/>
<br/>Najlepsie bude zacat www.lima-wiederladetechnik.de/Geschosse/...eschoss.htm#Vorteile[/]TU
<br/>
<br/>Este otazka na zaver-co mozem vidiet u hociktorej deformacie striel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30539 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Strelivo RWS EVO
na tych strelach nic, omyl. Taakze ani ja som nikde nenasiel presne zlozenie striel KJG, takze je zbytocne polemizovat nad tvrdostou strely a jej porovnavanie s tombakovymi strelami. Napriek vsetkemu je to kazdeho vec, co striela. pozrel som si tie tlaky, je to jasne vidiet. A tu stranku poiznam dobre, uz rok po nej brazdim. Videl som aj fotky zveri ulovenej tym nabojom. Vazne to nieje nic take, po com by som tuzil ja osobne ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30542 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Tak,tak o moznosti volby to cele je.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30547 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Strelivo RWS EVO
dajte niekto cenu, kolko stoji jedna krabicka RWS EVO aby sme sa konecne vratili k teme 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30729 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Strelivo RWS EVO
RWS EVO 9,3x62 CZK 72,--/ks, UNI Classic CZK 62,--/ks, Norma Vulkan CZK 55,--/ks,
<br/>SaB SP CZK 41,--/ks. Jestli dám za dvě krabičky EVA,které za sezonu vystřílím, o 510,-- korun víc, než za Vulkany, tak to není taková hrůza. Vulkanama nelovím,tak nevím, jakou to má vypovídací hodnotu, ale dostřeloval jsem s něma (Vulkan 9,3x62) akorát 2 jeleny, na široko a mám takový pocit,že ani jedenkrát kulička neprošla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30864 od DankoR
Odpoveď od DankoR na tému Strelivo RWS EVO
Ja pouzivam RWS EVO kaliber .308W a pokial ma pamat neklame kupoval som naboj za 85 Sk/Ks

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31000 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému Strelivo RWS EVO
pre iboo: to odbiehanie zveri tvojho znameho co si tu spominal pri komorovych ranach do 100 metrov pri 7x64 a rws nie je sposobene strelami rws ale kalibrom ktory mal velmi nizky TKO takze preto zver vzdy odbieha pri 7x64 zostava iba pri chrbticovej supe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31006 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Strelivo RWS EVO
Takúto blbosť som dávno nepočul. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31018 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Strelivo RWS EVO
SW problematiku terminálneho pôsobenia strely v zasiahnutom objekte nemožno zovšeobecniť do jedného tvrdenia. Tzv. ranivou balistikou /pôsobenie strely v živom organizme/ sa zaoberali a zaoberajú desiatky odborníkov a dodnes nie je exaktne tento mechanizmus pôsobenia popísaný. Strela pri zásahu živého organizmu (zviera, človek) pôsobí komplexne, jej vysoký účinok - ranivosť je určená dynamickými vlastnosťami v okamihu zásahu, ktoré sa môžu prejaviť rôzne. Podľa praktického delenia spravidla môže strela pôsobiť :
<br/>• priebojným účinkom
<br/>• trieštivým a trhavým účinkom
<br/>• črepinovým efektom
<br/>• sekundárnym účinkom
<br/>Všetky vzorce a indexy sú len jednoduchším alebo zložitejším matematickým modelom snažiacim sa popísať nejaký jav resp. proces pôsobenia. V ranivej balistike je však prax veľakrát iná ako teória. Preto vyvodzovať jednoznačné závery v tejto oblasti nie je možné.
<br/>
<br/>TKO je kritérium účinnosti definované na základe hybnosti strely, ktoré zostavil britský lovec africkej zvere pre hodnotenie streliva používaného predovšetkým v loveckých zbraniach :
<br/>
<br/>TKO = M x V x k / 1000
<br/>
<br/>kde M je hmotnosť strely (g), V rýchlosť strely (m/s) a k je faktor označujúci kaliber zbrane (mm). TKO je empirický model vytvorený na základe osobných skúseností získaných pri love zvere.
<br/>
<br/>- 7x64 - 10,5 g TIG - v0=880m/s - TKO = 64,68
<br/>- 222 Rem - 3,24 g TMS - v0=970m/s - TKO = 17,59
<br/>
<br/>Rozdiel TKO (7x64) vs. TKO (222 Rem) je 47,09 tj. 222 Rem je oproti 7x64 - 3,7 násobne slabší v TKO. Sám som bol svedkom ako srnec po komorej rane z 222 Rem sa ukážkovo zložil na všetky 4 bez akéhokoľvek daľšieho pohybu. Na základe tvojho tvrdenia - citujem : &quot;to odbiehanie zveri tvojho znameho co si tu spominal pri komorovych ranach do 100 metrov pri 7x64 a rws nie je sposobene strelami rws ale kalibrom ktory mal velmi nizky TKO takze preto zver vzdy odbieha pri 7x64 zostava iba pri chrbticovej supe&quot; by neexistovali pri 7x64 tzv. zlomenie v ohni pri komorovej rane, čo je neobhájiteľná blbosť ! , pretože sa to pri uvedenom kalibri častokrát v praxi deje. Deje sa to aj pri omnoho slabších kalibroch, s omnoho menším TKO ako som uviedol nižšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31049 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo RWS EVO
Nuž téoria pána Taylora sa mi zdá v praxi najlepšie využiteľná. Sú zostavené tabuľky TKO indexu, podľa ktorého rozčlenil vhodnosť kalibrov na jednotlivé druhy zveri. Jednoducho napísané, čím vyššie TKO, tým väčšia šanca na &quot;zostanie v ohni&quot; resp.lepší stop efekt. A TKO 64 je dosť vysoké,tvrdiť,že je nízke je hlúposť....&quot;zostanie v ohni&quot; sa však nedá vsunúť do vzorca, záleží na podmienkach pri streľbe,vedomosti či nevedomosti zveri o prítomnosti lovca,oblasť zásahu,kondícia a váha daného kusu,druh zveri atď...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31078 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo RWS EVO
Aj ja si myslím, že to netreba brať ako zákon. Je to vždy v niečom iné - myslím keď vystrelíš na lovný kus. A výsledok býva odvodený od mnohých na prvý pohľad aj nepodstatných faktorov. A komu nestačí TKO u 7x64, no neviem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31123 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Strelivo RWS EVO
7X64 je velmi rychly kaliber, t.z. ze casto sa strela vychyluje v dosledku narazu ma steblo travy alebo maly konárik, rovnako pri tomto kalibri zver po dobrej rane odbieha a niekedy dost daleko, cize oproti osmickovym kalibbrom a 9.3x62 je to ovela horsi kaliber v globale

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31124 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Strelivo RWS EVO
a to ze, 222. je dobry kaliber na srnciu je pravda aj za cenu ze masivne podlieva, takze ak je niekto poplatkovy host a nezalezi mu na divine potom je 222 najlepsi kaliber vobec na srnciu zver aj okolo 2OO metrov, s nabojmi SAKO, HP, alebo RWS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 448 návštevníkov a žiadni členovia on-line