Strelivo RWS EVO

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25968 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo RWS EVO
Aj mne sa zdá tá strela pomerne mäkká. Syn v 300WM bežne neprestrelí diviaka do 100m za lopatku a to sa mi nepáči, tých prípadov bolo viac. A zver aj slabo alebo takmer nefarbila. Samozrejme nehovorím o srnčej. Ďalej sa mi zdá neprimerane drahá /aj keď náboj vyzerá s tou žltou špičkou ozaj elegantne/. Myslím, že Norma za polovičnú cenu urobí to isté ak nie lepšie v tele zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25972 od man
Odpoveď od man na tému Strelivo RWS EVO
Zdravím všetkých priateľov poľovníctva.
<br/>
<br/>EVO používam v 308W dva roky, kúpil som relatívne veľkú zásubu vlani u Fraňa po uvedení náboja na náš trh. Doteraz strelených 32 ks. zveri v zastúpení: srnčia, danielia, 3 diviaky /40-180 kg./
<br/>S nábojom som veľmi spokojný pričom okrem 180kg.kanca / zásah na krčné stavce /, vždy priestrel. Nemôžem súhlasiť s devastačným pôsobením na srnčiu, mne osobne sa zdá, že VULKAN od Normy v 7x64 poškodzoval viac. Snažím sa ale srnčiu strieľať jemne na zadnú komoru, bez priameho zásahu lopatky. Za zmienku stojí ešte fakt, ktorý pri uvedeném zásahu zadnej komory pozorujem pravidelne a to že v letnom a jesennom období zostáva zver v ohni a pri zimnej srsti takmer pravidelný odskok cca 10-15 krokov a to bez výraznejšieho značenia. Ináč plne súhlasím s Akelom, že síce výborná strela, ale drahá, pričom Norma urobí to isté, ale aj H-Mantel, alebo ID, či DK. Ja osobne keď miniem svoju zásobu, rozmýšťam nad H-Mantel.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26011 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Strelivo RWS EVO
Napisal si:
<br/>&quot;Nemôžem súhlasiť s devastačným pôsobením na srnčiu&quot;
<br/>
<br/>mozem ti poslat fotky az budes chciet, ta devastacia bola skutocne velka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26013 od Myslivec52
Odpoveď od Myslivec52 na tému Strelivo RWS EVO
Byl bych ti velice vděčný, kdybys mě to foto mohl poslat. Mám odloveno spoustu kusů s tímto střelivem a ještě se mě to nestalo. Pokud budeš mít zájem pošlu ti také foto mnou odlovených kusů. Naprosto mě zaráží , že není výstřel. Jediná možnost je , že se střela otočila a proto ten velký vstřel. Není možné, aby tato střela neprošla srnčetem. Při našich zkouškách projde na vzdálenost 50m ocel. plechem o dloušťče cca 18mm.
<br/>Při každém kusu je vstřel jen průměr střely.
<br/>mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26015 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo RWS EVO
Neber toto ako kritiku,nedajboh sa neuraz,len take podotknutie: Ty vies ako sa sprava strela po jednom jedinom ulovenom kuse zveri?Ja teda nie.Vcera som strelil srnca s 223R na 7 (slovom sedem:] ) metrov a kamos cakal total rozflakany kus.Strelil som na spodnu komoru tesne za lopatku,vstrel malinka dierka,prestrelene rebro,srdce na kasu,prestrelene rebro,vystrel cca. 2cm.Na vystrele zvonka hrudneho kosa hematom cca. 5cm.Inymi slovami rana jedna radost.A to vsetko pri dopadovej rychlosti vysoko cez 900m/s,strela Sierra SMP 4,1g.Sam by som to necakal,ktovie mozne nabuduce budu podliatiny az za usami.Tym chcem povedat len tolko,aby si sa zbytocne neprenahlil a nevynasal súdy priskoro.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26016 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Strelivo RWS EVO
dávaj mäkčene,lebo ťa zavrú/srnca-srnča/nedakuj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26023 od man
Odpoveď od man na tému Strelivo RWS EVO
Aby si ma správne pochopil, nespochybňujem tvoju skúsenosť, ale s jednej rany nemôžeš kategoricky vyvodiť, že strela je devastačná. Všeobecne sa ťažko paušalizuje účinok guľových nábojov, pričom stačí málo /iná poloha tela, prípadná prekážka pred zverou,ktorú si nemusíme vždy všimnúť, chytenie kosti, príp. hladký priestrel, a výsledok je vždy trochu iný./
<br/>Mal som taký prípad, keď som strieľal na poranené srnča v lese / poľ.hosť ho postrelil na ľavú prednú nohu /,pričom som bol donútený strieľať na ostro spredu. Trafil som stred tela asi 5 cm. pod spojnicu krku s hrudným košom a tu sa jednalo naozaj o devastačné pôsobenie, ale opisovaný prípad je špecifický.
<br/>Ale ako odcitujem svojho priateľa, vynikajúceho poľovníka už v rokoch &quot;guľa je guľa, a niekedy narobí paseku.&quot;
<br/>
<br/>Lesu a Lovu Zdar!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26052 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Strelivo RWS EVO
Priatelia, napisal som:
<br/>&quot;Po tomto asi nedoporucujem RWS EVO na srnciu zver...&quot;
<br/>Samozrejme, ze to nie je kategoricke odmietnutie tejto strely na strnciu, napisal som ze &quot;asi nedoporucujem&quot;
<br/>
<br/>Uvedomujem si, ze to ako sa strela spravala v tomto pripade je urcite nevsedne. Snazil som sa v tele najst aspon ulomok strely, ale nic som okrem mnozstva ulomkov kosti nenasiel.
<br/>Predpokladam - domnievam sa, ze ked strela narazila na prvu kost, tak sa roztvorila a kedze mala este dostatok energie, tak pokracovala vo svojej drahe cez hrudnik az k druhej lopatke. Tu znovu narazila na kost, rozbila aj ju a odrazila sa naspat. Tomu by nasvedcovalo to, ze sa nenasiel priestrel na druhej strane, ani ze sa strela nenasla vo vnutri a nakoniec aj velkost vstrelnej rany. Prosim nekamenujte ma za moj nazor.... napisal som &quot;domnievam sa&quot;
<br/>
<br/>Fotky si mozete pozriet tu:
<br/>www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...w_gal&album=1756
<br/>
<br/>To: lovec_1
<br/>&quot;Neber toto ako kritiku,nedajboh sa neuraz,len take podotknutie:&quot;
<br/>Lovec tvoje prispevky tu citam casto a vidim ze sa problematike rozumies, preto si tvoje zarory vazim a neurazam sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26058 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Strelivo RWS EVO
Po vcerajsej skusenosti mozem potvrdit. Kancek streleny vysoko cez pravu lopatku na blat smerom zhora dole /strielal som z posedu/, chytilo chrbtovu kost /neposkodilo miechu/, prestrelilo druhu lopatku a strela zostala pod kozou. Po vyvrhnuti mal lavu stranu pluc zaliatu krvou. Spravanie po rane: Okamzite padol na mieste, takze som okamzite prebil a zalicil znovu. Diviacik sa vsak vyvratil na bok zahrabal nohami a zostal lezat bez pohnutia. Chvilu som vsak este zostal s bodkou na tele. Po dvoch minutach som sa otocil zbalil, pozrel von a .................. diviak nikde. Dohladavali sme ho este 25Om a museli dostrelit. Strela idealneho hriboviteho tvaru, s minimalnou stratou na vahe /odhadometricky;)/ presne ako vystrihnuta z fotky na krabicke. Ak by isla pol centi vyssie, tak prestreli chrbticu, nizsie, zasiahne cele pluca. Najhorsie vsak je, ze ho neprestrelila. Divicik sa &quot;zavrel&quot; a hybaj nohy na plecia. Takze podla mna, idealna strela na spolocne, neprebija a dobre sa deformuje aj na kratke vzdialenosti. Aha, 7x64, vzdialenost 5Om. Presna, no nie prilis vhodna na vecsiu zver. Moja skusenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26210 od simon
Odpoveď od simon na tému Strelivo RWS EVO
Priatelia neviete mi poradiť, kde sa dočítam niečo o strelive RWS. Myslím typy striel, balistické hodnoty a pod. Ďakujem za akúkoľvek radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26214 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Strelivo RWS EVO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26215 od volodo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26216 od simon
Odpoveď od simon na tému Strelivo RWS EVO
Jaro dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26217 od volodo
Odpoveď od volodo na tému Strelivo RWS EVO
jaro predbehol si ma...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26223 od simon
Odpoveď od simon na tému Strelivo RWS EVO
Chlapi, vidím že ste v strelive doma. Môžte mi vysvetliť rozdiel medzi TIG-om a TUG-om?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26282 od simon
Odpoveď od simon na tému Strelivo RWS EVO
A ešte niečo, čo by ste mi z RWS striel odporúčili do 7x64. Lovím jeleniu, srnčiu a diviačiu zver ? Rozmýšlam nad nábojmi so strelou ID klasic 11,5 g. Máte s týmto nábojom skúsenosť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26546 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému Strelivo RWS EVO
xcel by som sa spytat.....vyraba firma RWS este naboje so strelou H-Mantel raze 8X60S??? mam jednu ,uz bohuzial prazdnu, skatulu doma, ale je hrozne stara a neviem ci sa to este vyraba....al. prip. ci sa to nejak nepremenovalo....ak sa uz nevyraba...odporucte mi prosim nejaku vhodnu alternativu...so strelami som bol nanajvys spokojny...dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26548 od simon
Odpoveď od simon na tému Strelivo RWS EVO
Skús www.rwsmunition.de, tam je prehľad o typoch striel a rážach v ktorých ich vyrábajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26827 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému Strelivo RWS EVO
PRE SIMON odporucam ti do 7x64 ID 11.5 g je to pecka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26845 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo RWS EVO
Staci aj 10,5g.Mam to v 7x65R. Sila.8-L Otec to pouziva-11,5g, v 7 RM:Bez kompromisov.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 261 návštevníkov a žiadni členovia on-line