Polovník vo vojenskom oblečení?

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35021 od belson
Odpoveď od belson na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
miso, k tomu niet co dodavat, dobry prispevok :x (vratane vysvetlenia slova mantak). Ale este by som trocha poprovokoval "ortodoxnych veriacich" vo veci, ktoru som tu uz naznacil. Ospravedlnujem sa, ze je to od temy, mozno sa najde niekto, kto to preradi inde.
<br/>
<br/>Nemam urobeny ziaden prieskum, ale su v Europe krajiny (zazil som napr. Svedsko), kde nevedia co je to chovatelska prehliadka a vonkoncom si so svojou zalubou nespajaju slovo &quot;chovatelstvo&quot;, co neznamena ze nehospodaria. To uz vobec nehovorim o severnej Amerike. Ale predsa len, v Kanade (Alberta) spajaju polovnictvo so slovom &quot;Conservation&quot;. Co znamena ze chrania, uchovavaju, ale nekrmia a studovanim chrupu sa nejak nazatazuju. Stat reguluje ochranu populacie dlzkami loveckej sezony v jednotlivych WMU (cosi ako nase chovatelske oblasti). Ak maju dovod, povolia niekde odstrel len &quot;six points a viac&quot; (teda podla poctu vysad), resp. povolenky na zriedkavejsiu zver sa zrebuju v loterii.
<br/>Ale zostanme v Europe. Aj u nas sa kedysi trofejova zver delila len na ten sposob ze &quot;stary srnec - mlady srnec&quot;. K otazke chovnost - vyrad: Pocul som referencie zo zvernic, ze vyradovy ihliciak sa neskor zmenil na trofejovo hodnotneho jedinca a naopak kus od prveho parozia vyzerajuci suco na dalsi chov, zostal v dalsich rokoch ako priemerny, podla nasich sucasnych kriterii vyradovy. Tak ake selektivne chovatelstvo? Nazval by som to priliehavejsie diletantsky rasizmus. Aj ked to nemam z vlastneho pozorovania, som tomu nachylny verit. Moze to byt podobne ako u ludi. Staci si spomenut, ako sa poradie vo vzraste ustalene pocas ZDS-ky po puberte poprehadzovalo. Alebo ako sa nejaka dievcina typu &quot;mys&quot; rozvinula do krasy povedzme po dvadsiatke. A po mnohej atraktivnej sedemnastke by tiez po par rokoch ani pes nestekol... ;) . Co vy na to?
<br/>
<br/>Dufam, ze ak ma tu za nazory zatakuje nejaky &quot;konstruktivny diskuter&quot; typu tetrisa, aj ked pouzije trefnejsie pejorativum, aspon to velke pismeno v slove &quot;ty&quot; mi zachova. Vykompenzuje mi tak negativne pocity a privodi usmev... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35025 od belson
Odpoveď od belson na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Este kratky dovetok k obleceniu, podstata rozdielu je v tychto tvojich vyrokoch:
<br/>
<br/>...keď sa chceme baviť o tradícii obliekania- myslím, že toto obdobia začalo vtedy, keď sa z poľovačky stala istá spoločenská udalosť.(šlachtické poľovačky a pod.)
<br/>a
<br/>...roznorodosť bude v prospech ameriky. Ľudia sa začali obliekať tak, aby bolo oblečenie čo najviac účelné, prispôsobili ho vegetácii.
<br/>
<br/>Amici sa stale s despektom pozeraju na nase spolocne (aby bolo jasne, ONI nie ja). Este vlani som v nejakom ich casopise cital popis polovneho pobytu v Europe, kde sa autor obtrel aj o spolocne polovacky v Nemecku, kedy vraj zamoznym strelcom nadhanaju zver pesiaci z nizsich socialnych vrstiev. Myslim, ze v tom pripade maskovanie pritomnosti oblecenim nie je to rozhodujuce kriterium (v podstate ani pri postriezke na posede). Oni vsak spolocne v nasom ponimani nepoznaju a posedy si stavaju len outfitteri, ktori poskytuju poplatkove odstrely. Lovi sa takmer vylucne posliedkou, resp. postriezkou zo zeme alebo zo splhacich sedaciek a vtedy to je s potrebou dobreho maskovania ina kava...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35028 od miso
Odpoveď od miso na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Ku krátkemu dovetku: je to pravda, súhlasím, veď stačí si len zahrať nejakú americkú loveckú hru, prípadne prebehnúť ich stránky a človek hneď vidí, o ktoré veci majú širší sortiment. Sú to najmä rôznorodé vábničky, vábiace tekutiny, makety zveri a pod. Taktiež sú v ponuke rôzne 3D typy oblečenia, antiscent spreje atď. Má to istú logiku, lebo ako si správne napísal, lovia iným spôsobom ako u nás. U nás až na pár oblastí nie je poľovačka extrémne náročná činnosť na kondíciu(ťahanie kusa sa neráta :) ) Sú tam extrémisti loviaci na krátku vzdialenosť z krátkej, ale výkonnej zbrane, ale aj varmiťáci páliaci po &quot;squirels&quot; na veľké vzdialenosti. A tu sa dostávam k meritu veci, prečo neodsudzujem vhodnosť poľovných maskáčov na individuálny lov. Jednak napomôžu priblížiť sa k zveri(lepšia istota streľby, &quot;prečítanie&quot; zveri), jednak v nich človek v prírode doslovne splynie a môže tak zažiť zaujímavé príbehy. Navyše na posliedku rád chodím sám tak snáď nikoho nepohorším. Na spoločné európsku klasiku, veď tam sa naozaj človek viac utají tichím státim na štande ako oblečením.
<br/>K príspevku pred tým: Na túto tému by sa oplatilo otvoriť samostatný tému. Johny myslím aj na tejto stránke k tejto problemati písal článok, oplatí sa ho prečítať. Ono pravidlá selekcie máme vytvorené už dlho a možno by sa žiadala zmena. Nehovoriac o meraní nezmyselných pár cm na parohoch(fakt smiešne, ani sami páni komisári nevedia presne na cm odhadnúť keď to majú v ruke, nehovoriac o veku-pričom vidia vybielený chrup). Menej by som sa zameral na parohy a &quot;štepenie&quot; jednotiek,ale viac si všímal aj celkovú kondíciu zveri. Koľko kondične dobrých ihličiakov padlo za obeť kvôli 24cm ihliciam pričom ten 27cm ledva prežil zimu....Kritéria správnych parametrov by mali byť stanovené niekde medzi 3-4 resp. 5-6 rokov života, vtedy najlepšie vidno, akým smerom sa bude jeleň uberať. Pri 2 ročných jeleňoch by mali byť kritéria len pomocným merítkom a mali by byť stanovené v širšom rozmedzí, ale zároveň o to presnejšie vzhľadom na poľovné oblasti(bol som v dvoch, ktoré spadajú obe pod číslo 2 a inak vyzerá 6 ročný jeleň v jednej a inak v druhej-tam sa preukazuje jednoznačný vplyp prostredia, nadmorskej výšky,zloženia krovín a pod.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35033 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Belson, Belson, Belson---tvoje slova......Nemam urobeny ziaden prieskum, ale su v Europe krajiny .....
<br/>
<br/>Bohuzial mas pravdu, ale musis k tomu pridat ze nemas ani prieskum v tradiciach polovnictava ani v USA, a urcite ani v Kanade! Prejavujes sa tu trochu negativne hlavne oproti tebou tzv. Amikom.Je to smutne, a to ze si mal nejake skusenosti napr. v Kanade je aj to mi pripada trochu ako zase 100% nepochopenie!
<br/>
<br/>Zacinas trochu skreslovat situaciu, a dokonca az do smeru kultury. Zacinam ti rozumiet! Ze by ta az tak velmi drzala ta slovenska narodnostna hrdost az tak ze sa dostanes do sveta z ciastocne zatvorenymi ocami a tak sa potom aj vracias naspet?
<br/>
<br/>Nic osobneho, avsak, vies , som aj ja slovak , ktory vsak dlhe roky zije v US, a ktory mal moznos sa zazit do zivota za morom a hlavne pochopit vsetky rozdiely medzi kulturou a vobec sposobom zivota!
<br/>
<br/>Moj zaujem pri kazdom prispevku tuna a vobec aj inde je len a len snaha pomoct aspon trochu tym ktory maju zaujem o pochopenie kultury a vobec zivota inych! Poradil by som ti aby si trochu rozmyslal nad tvojimi prispevkami pred tym ked ich sem ulozis, pretoze sa tu zacina prejavovat urcite mnozstvo utoku na zem a jej zvykov ktorym naozaj nerozumies! Toto by som nepovazoval za za konstruktivnu diskuziu, lebo sa drzis iba svojho!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35034 od belson
Odpoveď od belson na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
:liar: :]
<br/>stefan, stefan, pises Zacinam ti rozumiet!, ale zda sa, ze ty nielen ze nerozumies mne, ale ani slovencine. Kto ma trocha zdrave oci a rozumie slovensky, tak vidi, ze obhajujem camo oblecenie a zamyslam sa nad neucelnostou niektorych nasich &quot;chovatelsko-slachtitelskych&quot; principov a ze vobec tu nenegujem nic severoamericke. To, ze to beriem zosirsia a objasnujem niektore svoje postoje na rozdielnostiach kultur ti zamutilo hlavu a nevies, kde je sever (mozno k tvojmu zaslepeniu prispelo aj to, ze som ta tu predcasom korigoval pri tvojom vyklade americkej legislativy v oblasti exportu optiky a potrebujes mi tu nieco vracat?).
<br/>
<br/>Ze by ta az tak velmi drzala ta slovenska narodnostna hrdost...
<br/>Samozrejme, ze som Slovak (v porovnani s priemerom jeden z tych hrdejsich), ale nic mi nebrani si brat to, co pokladam za dobre, od inych. Uz som tu bol niekolkokrat obvinovany z amerikanofilstva a faktom je, ze niektore veci spoza mora uznavam, osvojil som si ich, propagujem ich a ich vyzdvihujem. Tyka sa to vacsiny veci z polovnictva, prebijania, puskarstva a pod. A vo vseobecnosti principu individuality a slobody. O negativnych veciach sa tu sirit nejdem, je ich tiez viac nez dost.
<br/>
<br/>Ale aby som nesklzol celkom na tvoju uroven a netaral tu len nic nehovoriace frazy (vlastne tie tvoje cosi napovedaju), bud tak dobry a uved KONKRETNE ARGUMENTY, kde a v com skreslujem severoamericku kulturu, neinterpretujem dobre svoje poznatky a skusenosti z Kanady a vobec, KONKRETIZUJ tie svoje &quot;pindy&quot; (sorry, ale to je to najmiernejsie, ako mozem tvoje vety oznacit). Verim, ze si moje posledne prispevky poriadne precitas a v pripade, ze zostanes nadalej na svojich nazoroch, vyargumentujes ich so mnou v korektnom a velmi konkretnom dialogu. To bude to spravne pokracovanie, nech dopadne v prospech ktorehokolvek z nas. V opacnom pripade to ostanu len &quot;pindy stareho zbrojnosa&quot; (nema to nic s vekom, sme asi zhruba rovesnici) a mal by si sa vaznejsie zamysliet, ci nemas naplnit tie tvoje minule vykriky o tom, ze tu uz nebudes svojimi prispevkami nikomu pomahat... :) 8-L 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35035 od belson
Odpoveď od belson na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Este nieco:
<br/>...nemas ani prieskum v tradiciach polovnictava ani v USA, a urcite ani v Kanade!
<br/>Tu nijaky priekum robit nemusim. Napriek tomu, ze mi tu vystacia aj moje slovenske papiere, urobil som si v Alberte polovnicky kurz ukonceny skuskami a mam albertske &quot;Wildlife Identification Number&quot;. Urobil som si skusky na possesion a acquisition zbrani, som drzitelom kanadskej Firearms Licence a to na zbrane non-restricted (dlhe) aj restricted (kratke). Je pravdou, ze som tu toho vela neupoloval, ale aj tak si s tymi tvojimi &quot;pindami&quot; na zlej adrese...Have a good night...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35036 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35042 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
nemam zaujem na utoky a ani nehovorim ze zhadzujes niekoho alebo nieco co ma spolocne s US! Len som sa snazil upozornit ze v urcitych vesiach nemas totalne vedomosti, popri com , ked odpovedas to skresluje skutocnosti, co velmi nepomaha rozhovoru kde ty ktory sa chcu drzat len svojich nazorov to vyuzivaju k ich vlastnym zaujmom, no a ty ktory by to len chceli pochopit to nepochopia!
<br/>
<br/> Hned ma napadlo ze mas nieco spolocne s kanadskou legislativou, ktorej rozumiem, ale uznaj si to ze to nema ziadne prakticke vyuzitie v tejto teme!otazka bola -polovnicke oblecenie.
<br/>
<br/>Mimochodom, tesi ma ze si si urobil licenciu na predaje zbrani v kanade.Ja som svoj FFL licenciu nechal prepadnut v 1986tom roku, tak ze nieco si este pametam co sa da a neda!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35044 od belson
Odpoveď od belson na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Opat omyl. Ze akej kanadskej licencie som drzitelom (posesion and acquisition of non-restricted and restricted firearms) som tu schvalne pre teba napisal anglicky, napriek tomu si to pleties s obchodovanim a FFL (obdobu ktorej sice tiez mam, ale vydanu len u nas, slovenskymi organmi). Samozrejme je to pre danu &quot;maskacovu&quot; temu irelevantne, len tie misinterpretacie o comsi svedcia.
<br/>
<br/>Pokial neprijimas moju vyzvu na konkretne vyargumentovanie tvojich, pre mna cudesnych tvrdeni, je cas to ukoncit a zostan len pri tom svojom pomahani ostatnym diskuterom pomocou vykricnikov a grimasnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35045 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
...vidim ze mas stale pravdu! Tak to ukoncime tym ze sme si nie nic vzajomne dlzny, a netreba tu nic nadallej roztahovat! Zelam ti co najlepsie v buducnosti!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35046 od belson
Odpoveď od belson na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
No vidis, ako lacno ta to vyslo... :D Good luck to you, too :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35066 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Ach jaj.....o co by tu bolo krajsie,keby nebola ta Amerika:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35078 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Čo hovoríte na vojenské nemaskáčové oblečenie? Ja maskáče naozaj nemusím, až by som povedal že som na ne alergický a nevlastním jediný kus oblečenia s takýmto vzorom. Bežne však používam bundu vzor 85 v jednofarebnej verzii. Na spoločné poľovačky podľa mňa nie je nič lepšieho do pohonu. V zime vložím futro a je vhodná aj na posed. Mimo toho sa snažím jej noseniu vyhýbať nakoľko teraz už mám aj vhodnejšie oblečenie. Nebolo tomu vždy tak a do nedávna som na ňu bol odkázaný takmer celoročne.
<br/>Často sa v týchto debatách argumentuje tým, že na trhu je dostatok kvalitného pekného poľovníckeho oblečenia za slušnú cenu. Bohužiaľ aj za túto slušnú cenu nie je vždy dostupné pre každého. Postupom času má však iste každý možnosť nastrádať aj na niečo lepšie ako maskáče.
<br/>Toľko omielané JahtiJakt je síce za dobrú cenu, ale táto bola napriek tomu pre mňa nedostupná a dnes som rád, že som si ho nekúpil a ani si ho nekúpim. Z jednoduchého dôvodu: stáva sa novodobou poľnou poľovníckou uniformou a čo je ešte horšie často je voľbou novopoľovníkov a sviatočných lovcov, takže keď na spoločnej vidím niekoko v kabáte s losom, rozsvieti sa mi hneď v hlave kontrolka &quot;Pozoz naňho&quot;. Aspoň na niečo je tá uniformita dobrá. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35080 od dusan
Odpoveď od dusan na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Pripadá mi to ako &quot;Líška a hrozno&quot;.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35094 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
chlapi o čom sa tu vlastne bavíme a hádame? boli ste niekedy na klasickej dedinskej poľovačke kedy sú &quot;poľovníci&quot; poobliekaní, ako by práve odišli od miešačky v lepšom prípade z nedokončených poľnohospodárskych prác?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35101 od miso
Odpoveď od miso na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
stáva sa novodobou poľnou poľovníckou uniformou a čo je ešte horšie často je voľbou novopoľovníkov a sviatočných lovcov, takže keď na spoločnej vidím niekoko v kabáte s losom, rozsvieti sa mi hneď v hlave kontrolka &quot;Pozoz naňho&quot;. Aspoň na niečo je tá uniformita dobrá
<br/>
<br/>nedá mi to nerýpnuť: Myslíš, že sviatočný poľovník je nebezpečnejší ako ten čo je v hore každý deň? Podľa mňa to vôbec nesúvisí s tým ako často poľuješ, skôr s tým ako manipuluješ so zbraňou a aký si zodpovedný. Poznám takých čo v hore spávajú,ale štand by som vedľa neho nechcel. Manipulácia a údržba zbrane 0 bodov...
<br/>Odkiaľ si prišiel na to, že je voľbou novopoľovníkov a sviatočných lovcov? Robil si prieskum? Čo poznám ľudí, väšinou sú to skúsený horali, ktorí siahli po kvalite. Takže ja tvrdím, že to kupujú len skúsení poľovníci.-vidíš ako takéto tvrdenie vyznie? Toto oblečenie má aj kopa ľudí z fóra a škatuľkovať niekoho za to, že má na sebe jachtijakt je strelené. O chvíľku sa ti maják zapne pri každom druhom poľovníkovi, ceny takýchto oblečení pôjdu dole...
<br/>A v neposlednom rade, pokiaľ by sa toto oblečenie stálo &quot;poľovníckou uniformou&quot; som za. Konečne by som mal pocit, že som na poľovačke a nie na stretnutí robotníkov či partizánov..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35105 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Skús mi pripomenúť ten príbeh. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35107 od dusan
Odpoveď od dusan na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Ezopová bájka. .....aj tak je kyslé!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35108 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Len si rypni. ;) Ad 1: Áno presne to si myslím. Asi mi neuveríš, ale vôbec ma nezaujíma akých poznáš, ale čiastočne máš pravdu v tom že veľa závisí od toho ako manipuluješ so zbraňou, pričom veľkú úlohu zohráva rutina a zohratosť ktoré sa získavajú jedine praxou.
<br/>Ad 2: Áno tvoje tvrdenie o skúsených poľovníkoch vyznieva smiešne. Nestavaj ma ale na tvoju úroveň. Ak nepoznáš význam slova často pozri www.slex.sk[/]sem a uznaj, že je to rozdiel oproti len.
<br/>Aby bolo jasné, nijako kvalitu ani pomer &quot;cena-výkon&quot; tohto oblečenia nespochybňujem. Jednoducho len nemám pocit, že je to niečo pre mňa, z už uvedených dôvodov.
<br/>Tvoje pocity na poľovačke nechám ak dovolíš bokom.
<br/>Na záver sa vrátim k téme. [r] Čo hovoríte na vojenské nemaskáčové oblečenie?[/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35109 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Myslím, že som ti odpovedal v predchádzajúcom. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 240 návštevníkov a žiadni členovia on-line