Polovník vo vojenskom oblečení?

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35110 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
je to vec nazoru a kurt ty si prezentoval ten svojaj ked si myslim ze oblecene Jahtijakt sa skor priblizuje k polovnickemu obleceniu ako maskace a inak tema znela ze aky mame nazor na polovnika vo vojenskych maskacoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35120 od miso
Odpoveď od miso na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Súhlasím, tvrdenie,že oblečenie nie je pre je pre teba prijateľné,akceptujem. Ale to že si ho nechceš kúpiť preto, že ho často nosia novopoľovníci a sviatočný lovci, navodzuje dojem, že kto ho nosí nevie poľovať a je mnohokrát potencionálne nebezpečný. ;) a je to poznávacie znamenie týchto ľudí...
<br/>Pochopím, keď človek napíše, že oblečenie nechce lebo je preňho zbytočne pridrahé, resp. sa mu nepáči, ale tento &quot;škatuľkový&quot; dovôd mi prišiel divný. Ale budiž, predám asi Sauera, lebo ním často poľujú zbohatlíci a ja ním nie som:)8-L
<br/>
<br/>Ale k téme. Proti vojenskému nemaskáčovému oblečeniu nemám nič. Poľovníckymi farbami u nás sú tmavé odtiene zelenej a hnedej, tak pokiaľ je oblečenie ladené do týchto farieb a nevyzerá ako stará vojenská uniforma, tak prečo nie. Veď často krát aj v obchodoch s pracovným oblečením sú zelené pracovné komplety,ktoré vyzerajú poľovnícky a sú použiteľné. Ide najmä o to, aby oblečenie bolo účelné a nekričalo(ako rôzne vaťáky,staré uniformy, zelené montérky a pod.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35221 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
zdravim, len sa pozrite do galerii, kazdy druhy partizan! mne tie maskace moc nerezu, a ked vydim v galerii toho umelca v modrej vetrovke a s fialovim batohom tak mi treba grcat!a este si tam gratuluju a odovzdavaju zalomok, keby som vedel jeho adresu tak mu poslem 300sk nech taha do dakeho cinskeho obchodu a kupi si daku zelenu bundu, ta galeria je hotove nestastie este ze to tam par jedincov zachranuje inac su to chlapi zo stavby od miesaciek alebo pochybny partizani hrozne!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35222 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
oprava , ten batoh ma daky tmavo modry, keby nemal gulovnicu tak by clovek povedal ze sa jedna o dakeho utecenca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35226 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Mna zase prekvapila fotografia v PaR c.5. Tusim na 13tej strane - foto z polovacky tusim na bazanty a strelec v rifliach,alebo nejakych modrych gatiach....parada.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35587 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Aj ja zatiaľ nepoznám účelnejšie, trvanlivejšie a tým pádom vhodnejšie a zároveň aj pomerne slušné oblečenie pre poľovníka, čo napr. pracuje často v pohone alebo poľuje individuálne i v horšom počasí, ..., ako je vzor 85. Momentálne zháňam kabát na postavu 190cm, nohavice som si zohnal v Krupine, hneď som si zobral aj jedny do rezervy. Z vrchu mali len malé veľkosti.. Bohužiaľ...:{ Keď sa dobre zaopaskuješ a zapravíš do topánok, kliešte si môžu pískať. Minulý rok som nemal ani jedného, kolegovci, kamaráti nespočet.. Repelenty takmer nepoužívam, podľa mňa sa tým pre zver ako keby označkujem.. A ešte som zabudol, komáre si tiež môžu pískať, 85kový kabát mávam v lete na holom tele /samozrejme tým telom sa myslím od pása nahor, aby ma nebodaj niekto nepokladal za úchyla...:].., dole som normálne ´ogatený´../ môžu sadať koľko chcú, na 100% z kabáta odlietajú hladné.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35700 od Finder
Odpoveď od Finder na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Nebite amatera. :D
<br/>Kto ma pri sebe nieco dalekonosne, tomu je jedno, co ma oblecene, pretoze spravi skodu skor, ako zver zareaguje.
<br/>Na spolocne polovacky by sa patrila nejaka neutralna zelena uniforma, na individualny lov z mojho pohladu cokolvek co rozostri obrysy cloveka (ci uz ma v ruke zbran alebo fotoaparat).
<br/>Kludne maskacovinu, ktoru pouzivaju odstrelovaci. Zver ma prostriedky, ako cloveka zmercit, uz je len na sikovnosti lovca, co vyuzije vo svoj prospech. Ale inac - kazdemu podla jeho gusta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35729 od johny
Odpoveď od johny na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
No Finder, ani ja sa ti nebudem starať do motora ;) To je aj o niečom inom ako obabrať zver a stat sa pre ňu neviditelnym .... ;) Sa to volá že tradície .... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35730 od johny
Odpoveď od johny na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Basky 85ky sú dobré na zimu ale v lete si ako v plechovej nepriedušnej rúre, ale ozaj komár neprenikne ... ;) Na odvod potu používaš odkvap???? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35743 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Si nevedel ze Marek holduje saunovaniu :x :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35790 od Finder
Odpoveď od Finder na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Jaj, keby sme mali ist az takto daleko - co tak obliect kozusinu ? :]
<br/>Nie vazne - ja ked sa trepem do lesa, chcem byt neviditelny, je uplne jedno ci pre cloveka ci pre zver. Je to vecsia sranda, ked v nejakej mladine, pohybujuc sa v poddrepe narazis na srnu a vyjavene na seba kukate. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35793 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
zdar, v tom poddrepe sa po mladine velmo netahaj aby ti to dakto nenatiahol na lopatku! srnu radsej pozoruj z posedu alebo si sadni na pnik na kraj hory. prajem vela zazitkov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35794 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
finder doprial by som ti trochu pohybu u nas v reviry v malinciaku tusim ze by si medvede na tebe zgustli maju takych radi co chcu byt v hore neviditelny;)a ako vravi johny je to nieco aj o tradiciach ale o tom uz asi nema cenu pisat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35826 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Lubenko a doplnim tradiciach a úcte!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35833 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
viete o nas starsich sa vravi ze sme vychovani komunizmom ze je nova doba je to blbost ja polujem uz 34 rokov takze som polovacky zazil aj za tvrdeho komunizmu a mozem povedat ze aj tam boli rozdiely .V pol. zdruzeniach tez chodili chlapi obleceni ako benderovci v tom co doma nasli ale boli aj taky co si taketo tradicie ctili a pri pohlade na tych mi bolo dobre pri crdci a je to aj teraz kdo ma uctu k hore aj tradiciam vie sa na spol. polovacky a tam kde je viacej polovnikov aj obliect a kdo nie s tim nik nic neurobi. A kdo chodi do hory aby ho nik nevidel at chodi ako chce. LOVU A LESU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35889 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Johny, ak hovoríš o novšom alebo častejšie impregnovanom kuse oblečenia, tak máš pravdu, je to ako rúra /hoci aj to má výhodu, odstáva od tela, je tam priestor na vetranie.. :D/, ale ak už máš kusa čo sa často pral a neimpregnoval, tak to až také hrozné nie je, tam prilieha na telo, ale zase môže navlhnúť až zmokrieť - podľa stupňa záťaže alebo teploty vzduchu.. Ale mňa viac trápili tie komáre ako spôsob odvedenia potu..:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35890 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Keď si doma zabudnem protikomáriu sieťku na klobúk, tak sa potom ešte oháňam /takmer ako v ruskej saune/ brezovou metličkou.. ale je to len taká polosauna, niet sa totiž vždy kam prudko schladiť.. Ale dám našim návrh na zlepšenie - pod každý posed ktorý nie je v blízkosti vody, otvorený sud a pravidelne vodu chodiť obmieňať... he he

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #35988 od Finist
Odpoveď od Finist na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Otázka z testu KMPP č.27 znie......... Porušenie etiky obliekania sa polovníka je? A: Maskáčové oblečenie? B: Klobuk s hnedou stuhou? C: Vesta a golfky?............... Hmmm? Ja by som odpovedal A ...........Keby vas polovnictvo bavilo od dietata a chodili aj na KMPP nemuseli by ste tu tolko diskutovat o základoch polovníckej etiky.....Ozaj zabudol som vysvetlit skratku KMPP,takže...Klub mladých priatelov polovnictva
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36028 od miso
Odpoveď od miso na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
Ďakujeme za poučenie. Zasa sme o niečo múdrejší:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36039 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Polovník vo vojenskom oblečení?
a ma pravdu;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 215 návštevníkov a žiadni členovia on-line