Poľovne upotrebitelné psy

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41418 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovne upotrebitelné psy
preco tomu neveriš,vzdy treba v nieco verit a ešte niečo slovo polovačka si mal zmenit na polovnictvo bo polovačka bude vždy len o mäse,trofejach a bontone;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41419 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému Poľovne upotrebitelné psy
Pozdravujem Ťa, tvoje príspevky na PID-e naozaj zaujmú človeka, lebo to, čo píšeš má pre Slov.kynológiu zmysel. Na tie príspevky by si ani nemal reagovať, ak niekomu nedôjde, že nad 50 cm u nás duriče sa nesmú používať, s tým človekom asi nie je o čom hovoriť. Z Tvojich príspevkov sa dá usúdiť, že tvoje názory čerpáš z odbornej kynológie a zákonov. Držím Ti palce! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41424 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovne upotrebitelné psy
No len tolko v tom we treba zmenit kynologiu mas pravdu ale o tej 50 cm vyske si myslim ze velmi nie. Pozor lebo papo ozaj vela pise a niekedy aj dobre ale nie ze teraz budeme zo vsetym suhlasit precitaj si jeho prispevky vsetky a s tymi niektorimi nesuhlasim, nechcem sa k tomu vracat ale dalo by sa aj jemu vela veci vytknut tak klidek dobre!:x:x:x:x:x:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41430 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Poľovne upotrebitelné psy
viktor, pokiaľ mám na niečo iný názor, snažím sa definovať prečo, ak je to možné, snažím sa ponúknuť i riešenie. preto ťa chcem poprosiť, ak máš iný názor, napíš tiež prečo, lebo potom neviem, v čom sa mýlim... nemyslím, že som dokonalý, no treba tu písať na rovinu. len tak sa dozvieme viac, ... aj o sebe. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41460 od shunter
Odpoveď od shunter na tému Poľovne upotrebitelné psy
Ej hor sa sveta proletari, ej hor sa hladom mučení.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41469 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Poľovne upotrebitelné psy
dovolila by som si s tebou nesúhlasiť. poľovačka za žiadnu cenu nesmie byť ako píšeš len o mäse a trofeji ale jej význam by mal a aj spočíva v úplne iných prioritách. na základe takýchto tvrdení si každý laik utvorí úplne milný názor na celé poľovníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41477 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovne upotrebitelné psy
napr. niekto môže mať prioritu vo "vyšantení sa" poľovného psa "na bojišti" 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41518 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovne upotrebitelné psy
Len kratko, kobra021 to uz pomenoval, je na case, aby si pani uradnici na lesnych uradoch zacali plnit svoje povinnosti a naklusali na spolocne polovacky robit doslednu kontrolu. A nie len ked ich pozvu si zastzrielat. Som si na 1000% isty, ze vacsina spolocnych by bola zrusena, alebo aspon vyrazne zredukovany pocet strelcov. Z pohladu poctu psov na spolocnej si myslim, ze nema takmer ziadne PZ sancu toto utiahnut z vlastnych zdrojov a je odkazane (ak nechce porusovat platne predpisy) na priatelov, znamych a inych co vlastnia psov so skuskami duricov (pozor, FD nestacia). Ziadne zdruzenie nema v stave 7 ci viac psov so skuskami duricov aby mohli zabezpecit pocty na spolocnu polovacku ked je pritomnych trebars 30 pusiek. Takze ak si uradnici zdvihnu tie svoje lenive zadky (nakoniec ich celkom chapem, ved ist v sobotu ci nedelu do prace nie je bohvieco) a zacnu kontrolovat, potom si PZ uvedomia co pre nich znamenaju polovne upotrebitelni psi a zacnu si ich vazit a predbiehat sa v zaistovani si tych najlepsich na polovacku. A nakoniec mozno budu radi ze na spolocnu im pridu hocijaki psi, len aby mali skusky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41529 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovne upotrebitelné psy
pytliak: 30 strelcov na spoločnej poľovačke na diviačiu - 7 psov? možno neviem o nejakom novom nariadení (ale zase rád sa nechám poučiť, na to sme predsa tu), samozrejme, že vyšší počet kvlitných PUP väčšinou urobí poľovačku oveľa kvalitnejšou a zaujímavejšou s tým úplne súhlasím...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41533 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovne upotrebitelné psy
Samozrejme, mozem sa aj mylit, ale ak si dobre pamatam, tak na prvych troch jeden a na kazdych dalsich 5 jeden pes, teda spolu 6,4 psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41539 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Poľovne upotrebitelné psy
pytliak - a nemýliš si to náhodou s limitom psov pri poľovačkách na drobnú zver ?!
<br/>
<br/> Limit 1/5 a ďalší 1/10 Ti nič nehovorí ?!:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41547 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovne upotrebitelné psy
lanus, presne to som mal na mysli ;) ale OLÚ si často robí zmeny ako napr. u nás tento rok z odstrelom jeleníc... neviem načo sú nám potom zákony :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41558 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Poľovne upotrebitelné psy
no ani ja nie som si isty, ale mat na 25 strelcov 3 psov to je bomba a zakon ako ma byt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41641 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému Poľovne upotrebitelné psy
polovnictvo.sk [/]Txt hore klikni na predpisi a vľavo na kynoiógiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41645 od kobra021

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41646 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému Poľovne upotrebitelné psy
konečne to tam je tak hore predpisi a vľavo kynológia je tam všetko o psoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41678 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Poľovne upotrebitelné psy
kobra21-na nad 10strelcov-treba najmenej 3 psov so skúškami duričov (SD),čiže na
<br/> 25 strelcov platí tiež tento limit .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41690 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovne upotrebitelné psy
Je tam aj prva cast vety, ze na kazdych zacatych 5 strelcov jeden pes, teda 30 strelcov by malo znamenat 6 psov. Ta druha cast vety je dost matuca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41701 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovne upotrebitelné psy
matúca... to je to pravé vystihnutie znenia mnohých zákonov a vyhlášok nielen v poľovníctve :(
<br/>doma som si urobil takú menšiu historickú rekapituláciu týchto vyhlášok o počte a používaní PUP a som z toho na čisto ,,volaký zmatený&quot;:D nuž birokracia na SVK sa až príliš často zahráva so slovíčkami či číslami, ľubovoľne ich obmieňa, vypúšťa, pridáva či skôr zabúda:D a konečný článok tohto systému (poľovník sám) si môže všetko vysvetliť ako chce, väčšinou ale zle z pohľadu štátnej moci:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41712 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Poľovne upotrebitelné psy
Na prvých 5 strelcov jeden pes a na každých dalších začatých 10 strelcov další pes ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 168 návštevníkov a žiadni členovia on-line