Poľovne upotrebitelné psy

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41183 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému Poľovne upotrebitelné psy
Nechcel som Ťa chytať za slovíčka lan som chcel poukázať na skutočných príkladoch že to čo som napísal sa naozaj aj deje.Týmto som chcel poukázať na to že pokiaľ k takýmto skutočnostiam nezačnú kompetentné orgány pristupovať zodpovednejšie tak sa nestažujme že kynológia je na takej úrovni akej je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41184 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému Poľovne upotrebitelné psy
Prepáč nenapísal som utláčaný ale,, potláčaný do úzadia,, čo ja vpodstate to isté ako nedocenený

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41186 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovne upotrebitelné psy
vidim ze niesi v obraze ,pretoze pokial stim nieco neurobi clenska zakladna, kompetentny s tim neurobia nic ,pretoze im tento stav vyhovuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41187 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Poľovne upotrebitelné psy
a členská základna stím neudělá nic protže jí vyhovuje že jí nikdo nekontroluje jen kdyby se udělalo pár kontrol na společných jestli je tam předepsaný počet LUP to by jich odhadem tak 40% bylo ukončeno už na začátku pro nedostatek LUP;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41188 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovne upotrebitelné psy
LEON tak to je potom začarovany kruh ,tak sa mi podla vas zda ze vam to vyhovuje vsem a tudis sa uz do teto debaty nezapajam kinologii zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41189 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Poľovne upotrebitelné psy
Lubo vyhovuje to jenom těm co LUP nemaj protože se o ně nemusí starat když jde udělat hon i bez toho jen kdyby museli za honce se psi platit aby mohla být společná to by už vůdce psa nebyl jenom takový ten co se tam jenom proběhne a nic nedělá;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41190 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovne upotrebitelné psy
neda mi skusim si rypnut:]:]zrušme spoločne polovačky:]:]:]:]som zvedavy na reakcie,je Novy rok.:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41191 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému Poľovne upotrebitelné psy
Súhlasím,je to začarovaný kruh a v kynológii nerieši nič ani nový zakon o poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41196 od kobra021
Odpoveď od kobra021 na tému Poľovne upotrebitelné psy
No neviem kto tu nieje v obraze ale chcel by som vydieť jednu jedinú členskú základňu ktorá sama seba pôjde zrušiť lebo v nej nikto nemázáujem o chov psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41239 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Poľovne upotrebitelné psy
No pozrime sa, šuhajko, aký si ty bystrý chlapec! A čím, že som ťa tak pobúril? Veď som na nič, čoho si ty autorom, ani slovkom nezareagoval. Alebo ak máš pocit, že áno, zacituj, prosím. Že mám iný názor na vec? A tak mi ,,nedocvakáva,,? Tvoja schopnosť vyjadrovať sa je skutočne pozoruhodná. Nie prvý raz, keď nevieš vysloviť svoj názor, používaš citácie iných. A čože tak vehementne obhajuješ? Nedoceňujú niekde tvoju prácu honca, alebo prácu tvojho duriča, ktorý nemá v pohone čo hľadať? Tebe sa podchvíľou čosi na mne nevidí, šuhajko. Raz sa nevyznám v predpisoch o skúškach duričov, pourážaš ma, potom napíšeš, že v tvojej knižke to nebolo, inokedy napíšeš, aké je nespravodlivé, že nesmú duriť švajčiarske duriče, lebo majú nad 50 cm - teda skupina 59, ale akosi zabudneš napísať, že v skupine 60 sú nízkonohé švajčiarske duriče, ktoré si švajčiari vyšľachtili na durenie a vysokonohým to zatrhli už na počiatku dvadsiateho storočia kvôli strhávaniu, atď.... takže čo si ty vôbec dovoľuješ na mňa otvárať hubu? Páči s ti článok o komercionalizácii? Tvoja vec. A že obzvlášť sa ti páči jedna jeho časť? Nuž tiež tvoja vec, ale je to stále o komercionalizácii!
<br/> Nejdem sa opakovať, skúsim to ináč: keď zacitujem z mein kampfu, nech je to čokoľvek, stále je to len citácia z mein kampfu! A tak je aj bežne vnímaná.
<br/> To len aby bolo jasno! A GRO článku je ako na blbcoch a nezodpovedných lenivcoch zarobiť, ba dať si zaplatiť za odstrel zveri v pohone. Teda nemám najmenší dôvod na svojom názore čokoľvek meniť. Teda so mnou nespravíš nič. Skús niečo robiť so sebou.
<br/>--Bude Vam prepacene papoI , to bude asi tym vekom -- Čože mi chceš prepačovať, môj názor? Šediny? Si na práškoch? Veď ty si jedným z tých, ktorí nemajú s vysokonohým duričom v pohone čo hľadať! A ešte tu ideš moralizovať! Nemáš to dopletené? Tak veru, šuhajko, nauč sa myslieť svojou hlavou, a nie cudzou, vysloviť svoj názor, a nie iných, a ešte ich aj bezočivo obhajovať. A keď ti dochádzajú argumenty, nastupuje ako zvyčajne irónia, zosmiešňovanie, hrubosť?
<br/> Zacitujem ti jednu vetičku z môjho príspevku z 29. Decembra 2008., 19:24 : ,,No dobre sa bavím, a nie je v tom naozaj nič osobné,,. Nenapadlo ti, že je to písané tebe a tebe podobným s mindrákmi? No ale komu niet rady......
<br/> Ale niečo na inú tému: poprosím tých, ktorí sa psom rozumejú: na úvodnej stránke v sekcii PSY - farbiare - či nie sú prehodené foto bavorský s hanoverským.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41243 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovne upotrebitelné psy
Papinko nejako ti kypi zlc. Slohove prace pises na 1 s hviezdickou. Mindrak, nemindrak mozeme si to vydiskutovat z oci do oci ako chlapi takto je to on nicom. Uvidime ci budes taky vyrecny aj nazivo a za triezva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41244 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Poľovne upotrebitelné psy
no vidíš šuhaj, konečne rukolapný, inteligentný argument! tu už nie je o čom diskutovať. a nie je lekárskym tajomnstvom, že žlč mi nekypí, a nie som alkoholik;) a kvôli tebe piť veru nezačnem. ale pre pokoj duše, čím som sa ťa dotkol? mám dojem, že ani nevieš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41305 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovne upotrebitelné psy
Na to ze je bavorak a hanoverak uz bol niekolko x upozorneny sefredaktor stranky ale nic sa neudialo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41385 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovne upotrebitelné psy
je to tu už skrátka o tom: názory niektorých sú nedotknuteľné a najlepšia obrana je potom vždy útok a najlepšie hneď bezhlavý... len sa mi zdá, že si tu nie sme asi vedomí, že máme spoločného nepriateľa... :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41387 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Poľovne upotrebitelné psy
nuž moje jasne definované postoje si mal možnosť si prečítať vo viacerých témach, aj v návrhu zákona. mám vcelku dosť jasno, čo treba..., no pri riešení a podpore narazíš na viac vecí, ako je neinfornovanosť, neochota riešiť veci aj radikálne, alibzmus, strach, no aj poťapkávanie sa s neschopnými funkcionármi v nádeji, že potľapkávajúcemu sa podarí čo to povybavovať. potom to vyzerá v kynológii vyzerá ako v prevrátenej latríne. a keby len v kynológii, ono je toho svinstva všade, a ver, či never, tam, kde by sa to malo pohnúť prvé, teda na okresoch, ktoré majú prenášať info, nemájú ani potuchy, o čom je zákon, a nie ešte aby posúvali info. ale tu sme v kynologickej téme. kde sa vo viacerých témach popisuje rovnaký problém. chodia sem vysokí funkcionári, ktorí mali donedávna kopu ,,dobrých rád,, no akosi sa stratili. zrejme len oni sami vedia, prečo. a ktomu s ešte pridajú ,,dobrí rádcové,, s názormi, že treba mailovať, že sa určite dozvedia viac... nuž to mi už nejde cez uši ... ale to nechcem rozoberať, už sa stalo v príspevkoch. mám na mysli to, že sami akosi nechceme tresnúť päsťou po stole a spraviť poriadok, no nie vyhrážkami násilím, myslím že je tu dosť inteligentných a skúsených chovateľov na to, aby v priebehu niekoľkých minút po odvolaní vedeli čo ďalej. a dúfam, že toto nastane na nadchádzajúcich konferenciách. a verte mi, že príde obroda, len sa nespreneveriť svojim cieľom! a tí čo to podceňujú a myslia si, že to nie je také zlé, sú vedome, alebo nevedome brzdou pozitívneho vývoja, akejsi rekonštrukcie poľovníckej kynológie. a prečo takto uvažujem? lebo už veľa času neostáva. ak mi chce niekto oponovať, tak moja otázka znie: ktoré z poľovných plemien u nás napreduje, uberá sa správnym smerom? a ktoré z dvoch národných poľovných? a ďaľší atribút napredovania, analýzu doterajšieho vývoja, poznanie chýb a cesty nápravy máme takmer pokope na PIDe. na čo sa ešte má čakať? na speňaženie ďalších vrhov ,,špičkových,, psov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41392 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovne upotrebitelné psy
Od začiatku sa mi tvoje príspevky veľmi páčia. Píšeš o konkrétnych problémoch presne tak, ako ich vidia tí ktorým budúcnosť Slov. kynológie a poľovníctva nie je ľahostajná.
<br/>A hlavne tento posledný príspevok je veľmi trefný. Dokonca si myslím, že by mohol odštartovať tú obrodu Slov kynológie o ktorej si tu písal.
<br/>Aby sa tak stalo, ako štartér by som ti odporučil poslať podobný článok do Hubertlovu, Poľovníctva a Rybárstva a tiež do Nášho poľovníctva. Vieš zaujímavým spôsobom pomenovať problém a to nevie každý. Skús sa pozrieť na môj príspevok v téme, Budúcnosť Slov Kyn. Jednoty o zhodnotení stavu v SKJ.
<br/>Určite svojím článkom zaujmeš veľa čitateľov, ktorí ti dajú za pravdu. Mňa už na svojej strane máš.
<br/>Ešte ťa poprosím ak to nerobí zvlášť problém pošli mi tvoju mailovú adresu na :
<br/>0905 869 890
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41393 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovne upotrebitelné psy
máš recht, papoI... ja som svoj príspevok ale myslel všeobecne;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41395 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovne upotrebitelné psy
Jardo vies co je smutne? Ked som bol na jednej kynologickej porade tak vonku pri pive som pocuval super nazory, ale ked zacala diskusia vo vnutri tak vsetci boli ticho, vies keby som bol na Slovensku velmi by som sa snazil, aby sme mi ktory sme nadsenci a vieme ze to tak dalej nejde urobili vela toho pre zlepsenie celej situacie v polovnictvea polovnickej kynologii len bohuzial vybral som si robotu v zahranici a skor ako o 4 roky nebudem na Slovensku naspat byvat a kazdy rok co budem mat dovolenku 1 mesiac je kratky cas na to aby som nieco zariadil, preto vam drzim prsty a ak by som vedel nejako pomoct rad pomozem,
<br/>
<br/>PS: Skuste si urobit stretnutie pokecat urobit volaku spravu s poziadavkami a zaslat otvoreny list na kynologicku radu a pre istotu aj do casopisu, ktory sa venuje polovnictvu mozno zacnu zmeny.
<br/>
<br/>Len tolko
<br/>
<br/>Viktor Chromy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41396 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovne upotrebitelné psy
tak teraz sa mi to tu zacina pacit ziadne ivektivy a mozno sa to pohne a zo mna mozno bude kinolog drzim palce. Lubo Kratky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41415 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Poľovne upotrebitelné psy
Podla mna nic sa nezmeni, pokial sa nezmeni nasa slovenska mentalita.Aj ked sa tesim ze na jar budem mat aj ja havkaca(prveho).Dufam ze sa dozijem toho ked v polovnictve budu len ludia co pre nich polovacka nebude len mäso,trofeje a bonton ale hlavne poslanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line