Flat Coated Retriever

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29925 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Flat Coated Retriever
ako možeš srovnávat pracu stavača a labradora, uvedom si k čemu boli určení stavači a k čemu labradoři. Uvedom si ako maju stavbu těla. Jasně že labrador nevydrží tolko ako stavač, má těžkou kostru, postavu. A to že nehlásí? Kolega ze sdružení má doma 16 labradorů a odchoval štěňat an stovky a že by labradoři nehlásili, to sem neslyšel. Má i psa ketrá vystavuje pevněji než kdekterý stavač. Předvádí psi i na všestraných zkouškách. Osobně bych labradora ani retrievra nechtěl ani za zlatý prase ale nezavrhuju je, když s e někomu líbí práce a exterier nech sa páčí ;.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29926 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Flat Coated Retriever
jendo ja ich neporovnavam, ja som sa snazil ncrtnut preco sa asi u nas nepresadzuju a snazil som sa, aby chovatelia popisali ich vyhody a skusenosti v praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29927 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Flat Coated Retriever
ci sa vyrovna dratakovi, pointrovi, slovakovi, ja to neviem len tusim. ale som si isty, ze do brloha nevleze, diviakov nepoduri a ak tak nie ako terier, jazvec, kopov...... a toto je co :D
<br/>No já je nechovám ale hodne sem jich viděl.......zvěř dohledávají pěkně, přinašeči jsou výborní, obzvlášť do bažantnic, ba farbe pracuju spolohlivě, ve vodě taky. Diviaky umí podurit a ne že ne, mačku zadrhnu...nepíšem co si myslím ale co sem viděl. Krom toho že su pomalši než stavači a že nevystavuju, nevím proč by nemali byt dobří lovečtí psi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29933 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Flat Coated Retriever
no konecne tak o tomto hovorim, popisat pracu, ktoru clovek videl, nie pocul, dakujem za citaciu, aj DKO mohol popisat skusenosti, z dohladavok, aportovania....... toto je prezentacia, este k tomu staci, ze su to modny psy a moze byt pre niekoho rozhodnute, doma chcu deti a zena psa ako spolocnika tatko chce partaka do lesa. Treba napisat clanok do casopisu, popisat skusenosti z praxe a z domu. tiez keby som napisal o ovecke, ze si ju chvalia a je mila, tak si ju nik nezobere z polovnikov. snad som trochu objasnil co basnik chcel povedat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29934 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Flat Coated Retriever
Tuším že to bolo jinak. Že jsi psal o něčem o čem toho moc nevíš a krásně jsi z toho vyklouzl. :D:D:D Diplomatické.
<br/>No jak dopadla ta pointerka? Už sem se tě dvakrát pytal na pokeci a vždy si sa odhlásil.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29935 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Flat Coated Retriever
A myslím že o labradorech a retrievrech je toho napsáno vela. Že i v očích laiků je to pes velmi společenský, přítulný a mazlivý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29940 od petob
Odpoveď od petob na tému Flat Coated Retriever
Sliediče si svoje miesto v poľovnej praxi obhája. Neexistuje univerzálny pes tak isto ako kaliber. Sliedič sa najlepšie uplatní na poľovačkách kde často pri love drobnej sa v pohone vyskytnú diviaky. Zo stavačom tam veľa neurobíte a utekať domov pre jagteriera alebo kopova je neskoro. Tak ako mať na poľovačke na drobnú kopova. Zatracovať sliediče preto že nevedia ísť do brlohu je hlúposť. Nevie to ani stavač. Tak isto ako jazvečík nevie vystavovať. Každému vyhovuje niečo iné. Tak ako guľa brok. Niekto ho zatracuje a ďalší by ho nevymenil za sólo guľovnicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29947 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Flat Coated Retriever
pointre to pomaly ide, zlepsuje sa, kamarat na nej pracuje, hodnotit je este skoro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30018 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Matulko, prezentácia je najlepšia taká, ktorú uvidíš na vlastné oči. Možno potom zmeníš názor na tieto psy, možno nie. Vieš, ja mám niekedy pocit, akoby by sa niekto bál, že by sa retrívre mohli uplatniť aj v slovenských revíroch. A ak by som ti mohol doporučiť niečo v susedstve, tak si radšej omrkmi ako pracujú české retrívre a nie maďarské.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30044 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Flat Coated Retriever
chystam sa pozriet kamaratku a tra je chovatelka aj retrieverov a poluje s nimi tak som zvedavy. ja si viem predstavit retrievera ak by som byval pri dunaji dole kde sa vela poluje na vodne vtactvo, a ako hovorite aj raticovu by dohladal aj nejakeho zaja doniesol, ale hlavne ta voda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30147 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Zdravím všetkých poľovníkov aj nepoľovníkov....
<br/>Vidím, že niektorý nepochopili prečo som vlastne vytvorila túto diskusiu. Cieľom bolo zviditeľniť toto plemeno a nie predať ho. Ešte by som chcela oboznámiť ľudí ktorý skúšajú volať ohľadne ceny psa, a idú na mňa rovno s otázkou či tento pes naozaj stojí 5000,- . Takže nestojí toľko!!!! Pôvodná cena bola 15 000,- no to je na Slováka priveľa. A ďaľšia vec mojim cieľom nebolo zbohatnúť na tomto plemene to kľudne nechám na veľkomnožiteľov bezpapierových trpazlíkov typu bulldog. Všetci dobre vieme aké majú suky problémy v starobe pokiaľ nemali šteniatka. Nám už jedného psíka kvôly tomu utratili a o ďaľšieho prísť rovnakým spôsobom by som nechcela. Takže toto bol dvôvod prečo máme šteniatka. A somozrejme párili sme v zahraničí preto, lebo ten pes je jedným z tých ktorý majú skutočne vynikajúce aj výstavné výsledky, aj v poľovníctve. Výsledkom je jedinečný rodokmeň a šteniatka sa naozaj podarili. Ďalej som odoslala správu a nasadila pár inzerátov kde oslovujem chovateľov a poľovníkov, ktorý by mali záujem o kúpu šteniatok za symbolickú cenu nakoľko šteniatka už budú mať 5 mesiacov a zostalo nám ich ešte 5. Okrem toho máme ešte pár dopselých psov a uživiť takéto množstvo psov je náročné. Tak preto je teraz momentálne cena nižšia.
<br/>
<br/>Ešte by som chcela pozdraviť pána zo Žiliny čo sa predstavil ako poľovník ktorý má záujem o šteniatko, a ktorý si myslel, že stojí 5000,-
<br/>
<br/>Ešte k retrívrom sú fantastický porovnávať ich s plemenami, ktoré sú zamerané na úplne iný typ práce je ......... Toto vedia všatci poľovníci. A rozvádzať to ďalej je strata času. Chcela som sa baviť o tam aký sú perfektný v ich práci a nie o tom ako ich nemožno nahradiť za jazvečíka alebo teriéra..... Chcela som si vymienať skúsenosti a ukázať, že aj oni sú potrebný pre Slovensko.
<br/> :):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30154 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Tip: pozri si český www.kchls.cz/zkus_rady/014_zr_retrieveru.pdf[/]skúšobný poriadok skúšok pre retrívre a zistíš na čo všetko sú použitelné :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30160 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Trochu osvety: retrívrov je 6 plemien = labaradorský (labrador) , zlatý (golden) , plochostrstý (flat), kučerý, r. z Nového Škótska (skoťák) a r. od zátoky Chesapeake (číspík). V našich končinách sú najrozšírenejší aj v poľovnej praxi využívané labradory, goldeny majú oproti labradorom vo všeobecnosti jemnejšie povahy a aj o dlhú srsť sa treba viac starať, flaty majú zas tvrdšiu mordu, majú sklony k mliždeniu úlovku. Ale už som to tu písal každý pes je individualita a nie je možné ich šmahom ruky hádzať do jedného vreca. Myslím, že sú to normálne psy, ktoré netreba ani glorifikovať, ale ani zatracovať. Mali by dostať šancu napr. aj v podpore našej poľovníckej kynologickej vrchnosti pri vytváraní a schvaľovaní skúšobných poriadkov zohľadňujúcich ich vlastnosti a využitelnosť :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30213 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
súhlasím:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30219 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Bola som včera vonku s mojimi fešákmi..... Máme neďaleko domu lúky a takú mini riečku. Zvyknem byť s nimi vonku aj hodiny a stále, stále obdivujem ich rýchlosť. Každé plemeno je v určitých povahových vlastnostiach rozdielne. Ale ak vlastníte niekoľko psov a to isté plemeno, v tedy sa dá vidieť aké mojú rozlišné povahy medzi sebou. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30226 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Flat v akcii
<br/>
<br/>[img]www.jagdhunde-freunde.de/Aramis_of_103_Flats.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30227 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Flati
<br/>[img]www.nealas.ch/huendinnen/bilder/5-9-02-giebelwald.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30230 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Golden v akcii
<br/>[img]www.glgrc.net/section%20photos/WC%20Water1.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30231 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Goldeni
<br/>[img]www.nicekite.com/cookforrest.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30233 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Toller v akcii
<br/>
<br/>[img]www.petsecia.com/caes/imagens/toller1.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 376 návštevníkov a žiadni členovia on-line