Flat Coated Retriever

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37721 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Dko napisal: Mne sa zdá, žeš v našich končinách ľudom zo psov čoraz viac haraší a špekulujú ako ich ospravedňovať namiesto toho aby špaekulovali ako ich využívať :x
<br/>
<br/>Dusan, prehod slovko dve (hoc aj cez net, ak sa inak neda) s chovatelmi z krajiny povodu retrivrov o ich vyuziti a medzirecou sa spytaj aj na univerzalnost, iste ti povedia, preco je to na skodu a co sa cielilo v case, ked retrivre vznikali.
<br/>
<br/>Mimochodom, tu svoju uvahu o haraseni zo psov a ich ospravedlnovani, resp. vyuzivani by si mal adresovat inde, u mna s tym nepochodis, ako iste vies, u nas doma sa snazime o maximalne vyuzitie psa v ramci jeho schopnosti a nasich moznosti ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37727 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Flat Coated Retriever
Uplny suhlas , nie je co dodat . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37730 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Ja nežijem v krajine pôvodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37732 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Flat Coated Retriever
a to znamená že si musíš předělat plemeno k obrazu svému? rozhlídni se kolem sebe kam taková snaha dospěle u kvanta loveckých plemen

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37734 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Leon, mne stačí k obrazu takému ako u vás. K obrazu, v ktorom má miesto samostatná práca psa.
<br/>Okolo seba sa snažím rozhiadať a to o harašení a ospravedňovaní nebolo myslené iba na retrívre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37735 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Flat Coated Retriever
jo a ještě něco strašně se mi líbil výrok jednoho angličana když prohlásil s chutí bych vzal každý kdo nutí pointra aportovat a retrívra vystavovat po hlavě kriketovou pálkou ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37736 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Flat Coated Retriever
:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37759 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Flat Coated Retriever
Úplne s Tebou súhlasím ! To bohužiaľ vidím aj na mojom zamilovanom plemene, kde to vedie, keď chceme pretvoriť plemeno na to, na čo nebolo vyšľachtené. Typický predstavitelia rasy, preto že mnohým ich vlastnosti nevyhovujú, sa pomali ale isto vytrácajú !!!
<br/>[r]Ja som a vždy budem toho názoru, že ak Ti jeho vlastnosti nevyhovujú tak ho nechovaj!!! [/r]Každý nech chová to, čo mu vyhovuje !!! Aby ma teraz niekto nechytal za slovo, výraz chovať som nemyslel v prísne kynologicko-predpisovom zmysle !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37767 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Zdá sa mi, že sme skåzli do príliš všeobecnej roviny. Skúsme by konkrétni. Myslíte si, že poľovný pes, hoci vyšľachtený na prácu po výstrele by si nemal všívať škodnú? Netvrdím, že by ju mal likvidovať, ale všímať a upozorňovať na ňu by mal. Myslíte si, že poľovnému psovi vyšľachtenom na prácu po výstrele by mala robiť problém samostatná dohľadávka bez navádzania? Myslíte si, že psovi vyšľachtenému na prácu po výstrele by malo robiť problém sliedenie a vystavovanie? Neviem kto sa zaslúžil o vznik flata, ale pán, ktorý rozbehol šľachtenie goldena, ho potreboval na individuálne poľovačky.
<br/>Ohľadom univerzálnosti retrívra si všimnite, že sa uplatňujú aj u polície (drogy) aj u záchranárov a aj v medicíne (vodiace, asistenčné a canistrapeutické psy) a pritom ich nikto nikdy na to nešľachtil. Ony svoje vlastnosti nadobudli vďaka pomoci poľovníkom resp. rybárom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37778 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Flat Coated Retriever
Tak ještě jednou DKo rozhlídni se kolem sebe kolik plemen stratilo vlastnosti který naši předkove po staletí šlechtily a ty potřebný vlastnosti v nich utvrzovali a že se to díky všestranosti protože dva tři psi moc sežerou a lidový myslivec na to nemá povedlo velice rychle honiči kteří pracují na pár desítek metru protože musej na honech na drobnou chodit na krátko a aportovat norníci kteří se nevejdou do nory protože jsou malý moc nežerou a jsou levný tak se používaj na naháňky na černou kde velikost a to že se jim ani do nory nechce nevadí některá plemena ohařu která nevystavujou chodí pod flintou protože to musej být tvrďáci na škodnou i na černou a takhle by se dalo pokračovat dál ale to v dnešní době nemá cenu;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37783 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Leon, ty máš svoju cestu, ja mám svoju. Možno sa raz stretneme, možno nikdy, ale z dokurvenia poľovných psov by som obyčajných poľovníkov nevinil. Stavím sa 5:1, že chlapi v motrékach lepšie rozumejú svojim psom, než páni v oblekoch. Nie všetci, ale poväčšinou áno. Howgh :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37789 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Tema je nazov plemena, tak spat k tomu...Trochu z historie retrivrov.
<br/>
<br/>Az do polovice 19.storocia boli polovne psi typu setter, pointer a spaniel, co odzrkadlovalo sposob polovania so zbranami &quot;flintlock alebo muzzle-loading guns&quot; (flintlock neviem presne prelozit, v zbraniach sa nevyznam, ale muzzle loading gun je puska nabijana z predu). Prechodom na &quot;zadovku&quot; vznikla potreba psa s rychlostou, vybornou schopnostou najst zver, vydrzou a pevnou no jemnou mordou, ktory najde a prinesie mrtvu alebo postrelenu zver bezpecne a neporusene do ruk, pretoze strelci uz nechodili po zver sami. Prechodom na dnesny typ zbrani (s nabojmi) sa tato potreba este zvysila. Niekde tu zacala selekcia retrivrov ako takych. V tom case sa vsak tymto slovom oznacoval kazdy pes, ktory prinasal, boli rozneho typu a ich nazvy boli odvodene od ich srsti. Nebolo nicim nezvycajnym ak sa v jednom vrhu narodil pes podobny dnesnemu labradorovi, goldenovi ale aj flatovi.
<br/>
<br/>Flat bol pomerne rychlo ustaleny, zasluzila sa o to najma Mrs. Shirley (patrila k jednej z najstarsich anglickych rodin), ktora chodila na polovacky so svojim otcom, majitelom wavy coated retrivrov, ktori sa oznacuju za predchodcov flatov a neskor prevzala jeho chov. Zaklad je podobny s labradorom, no primiesanim setrov podporili okrem vzhladu aj vyborny nos, prilnavost srsti a tym padom aj eleganciu psov. Niektore zdroje uvadzaju ze boli primiesane aj kolie na podporu vydrze a temperamentu, ale v tomto sa nazory rozchadzaju. Vplyv setra je vidiet az dodones v praci s nosom (nie len vo vzhlade) a v porovnani s labradorom aj v rychlosti. V kazdom pripade, hlavne urcenie flatov bolo na pernatu zver, az ovela neskor sa zacali vyuzivat na drobnu srstnatu.
<br/>Okrem pracovnych vlastnosti (rychly a presny v dohladani, jemny v prineseni) boli oblubeni aj pre svoju povahu, boli oznacovani ako mierumilovni rodinni psi, vecne veseli a agresia v akejkolvek podobe bola neziaduca. Flati nemali za ulohu prehnat zver, ani ju ulovit. Pred vystrelom mali byt pokojni na stanovisti (niektore zdroje uvadzaju, ze sa vyuzivala aj schopnost zver vystavit), po vystrele ju mali dohladat a priniest neporusenu.
<br/>
<br/>Dnes sa vyuzivaju okrem polovnictva v roznych oblastiach (policia ako drogovi psi, vojsko ako minovi psi, v zachranarine sa im dari vseobecne, no v eu maju oblubu aj ako lavonovi psi-na ukazku staci zajst do rakuskych alp, canisterapia, vodiace psi...)
<br/>
<br/>Ta historia a vyuzitie by sa dali rozpisat na dlhsie, ale v skratke myslim staci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37790 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Už som nemal chuť reagovať. Ale iba tak na okraj a na úvahu: setre sa príšiť mäkkou mordou nevyznačujú, za to vedia prefektne vystavovať :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37791 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Dusan, ty musis mat vzdy posledne slovo? Tak ho maj aspon k veci ;)
<br/>Kde je pisane, ze seter ma makku mordu? Alebo aspon to, ze toto po nom zdedil flat? Bud nevies, alebo umyselne necitas pozorne. ;/ Skoda...
<br/>
<br/>
<br/>Toto nie je tema o setroch, ale o flatoch, a ti bez pochybnosti od setrov ziskali v porovnani s ostanymi retrivrami naskok co sa cuchu a pohyblivosti tyka, nemusi sa ti to pacit ale je to tak :-p A to ze ma flat tvrdu mordu je mylny nazor, ktory pocuvam casto, ale vzdy od ludi, ktori s tymto plemenom nepracuju. Ano, ma ju inu ako GR, ci LR, ma iny tvar, inak uchopi zver, ale rozhodne ju nema tvrdu.
<br/>
<br/>
<br/>Flati nie su dokonali, alebo skor :D , nevyuzite prednosti sa mozu stat ich nedostatkami, napriklad temperament a dlhe dospievanie. Ale kazdy kto s tymto psom pracuje alebo ho naozaj videl pracovat (sam mas znamych v cr, tam ich uz pracuje pomern dost, popytaj sa, no ovela viac v krajinach s dlhsou historiou tohoto plemena) ti povie, ze hoci ta to stoji viac namahy docielit, aby flat nieco robil 100% (nie ze by to nevedel,chape rychlo ale pre temperament maju mlade jedince problem byt sustredene, takze kym vybiju prvotny naval energie, su taky roztatareni), no ked sa uz vekom a skusenostami skludni, tak to stoji za to. Co sa raz nauci, to vie, nemusis to s nim 1000x precvicovat...
<br/>
<br/>Ano, su bohuzial aj v tomto plemene jedince, kde sa ta praca akosi vytratila....ale nastastie ich je malo (v globale)...
<br/>
<br/>Nie kazdy ma vsak na toto plemeno trpezlivost a pri neuroticom cloveku sa lahko zlomi skvela flatia povaha. Alebo sa tlaci na pilu a trapi sa aj pes aj gazda a vysledok mizerny. Poznam vela ludi, ktori maju aj ine retrivre, velmi popularne lr, ci gr a ked sa im dostal do ruk flat a spoznali ho, napriek dlhsej a narocnejsej priprave do praxe si ich ziskal na cely zivot.
<br/>
<br/>U nas je to tak isto...casto som si buchala hlavu o stenu, ci mi to bolo treba a este stale ma niekedy dostane do stavu, ze mam chut ho niekam zavesit a mat pokoj, ale viem, ze flat ma bude sprevadzat cely zivot a napriek tomu, ze s LR, ci GR by som mala pokojnejsi zivot a skor by bol ako sa hovori &quot;hotovy&quot;, nemenila by som. Mozno raz jeden GR u nas na dvore bude, ale pred nim este zopar flatikov :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37825 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Keď k veci, tak k veci. Ak má niečo prímes setra, tak by mu vystavovanie nemalo robiť problém. Inak rád sa nechám poučiť, ako sa dá psovi nanútiť vystavovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37838 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Dusan a niekto povedal, ze im to problem robi alebo ze niekto nuti psa vystavovat ak na to nema? Nejak ti nerozumiem :liar: ....no nic, toto asi nema vyznam, priamo nenapises o co ti ide a mne sa nechce lustit tvoje skryte spravy medzi riadkami...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37846 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
pozri LEON 4. Septembra, 08:32

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38178 od fatran
Odpoveď od fatran na tému Flat Coated Retriever
Ahoj DKO pošli mi tvoj e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. niečo ti pošlem ahoj Braňo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38190 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Aké sliedenie sa vyžaduje od retrívra na skúškach si môžete pozrieť na www.polovnictvo.sk/down.php?id=306 disciplíny 2.2.2 a 2.3.2 a 2.6. Nedivím sa, že hlasy proti sa ozývajú z tábora zaznávajúceho samostatnú prácu u retrívra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38202 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 242 návštevníkov a žiadni členovia on-line