Flat Coated Retriever

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38203 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42560 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Pošťastilo sa mi dostat s mojim černochom na pár poľoviek na bažanty (a snáď do konca sezóny ešte podarí) a myslím, že retrivre práve tu majú svoje opodstatnenie. Boli okrem nás ešte goldeni aj labradori a rozhodne im nerobilo problém zver nie len priniesť, ale aj dohľadať a poradili si aj s krídlovanými "bežcami".
<br/>
<br/>Skôr som si tu všimla nevýhodu stavačov, že sa neraz stalo, že stavač bažanta vystavil ak bol ešte živý a kým sa ten nepohol, tak tam pes stál ako prikovaný. Psovod teda nie vždy tušil, kde má psa, lebo ten akosi nereagoval ani na privolanie.
<br/>
<br/>Nechcem tým povedať, že retrivre sú lepšie, ako stavače, no rozhodne nie sú horšie. Myslím, že hodne záleží od toho, na čo sa poľuje a do určitej miery aj od revíru (v nebezpečnom revíri - napr. blízkosť železnice, cesty atď sa mi retrivre zdali lepšie ovladateľné a najma ľahšie odvolateľné od zvery, ak hrozilo nebezpečie).
<br/>
<br/>Ideálna je asi kombinácia, no to nie je každý ochotný pripustiť, že? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42603 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
otázka: ako sa dá 28.1. publikovať niečo vytvorené až 29.1. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42622 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Flat Coated Retriever
Mna ide roztrhnut!:[ Pani, prosim Vas, nic neporovnavajte... stavace su stavace a retrivre su retrivre!
<br/>ps: stavac po vyrazeni zvery ostava na mieste, tzv, klud pred zverou...takze o akom odvolani od zvery sa tu chceme rozpravat?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42631 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
theCat, vychovaný stavač aj retríver vedia zachovať kľud pred zverou. Aj ty by si mohol 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42641 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Ja nic neporovnavam, len so vyjadrila svoje pozorovanie. Nevravim, ze je to tak vzdy, mozno som len mala smolu a videla viac tych nevychovanych ako tych spravne sa spravajucich psov (ano, aj taki bili, len takych bolo naozaj menej...hovorim teraz o stavacoch). Ale sezona sa este neskoncila, tak mozno budem prekvapena a pomer sa do konca obrati.
<br/>
<br/>Osobne si myslim, ze retriver aj stavac maju iny sposob prace a mozu sa krasne doplnat. Len sa mi nepaci, ked su ludia (a preto som to sem napisala, lebo takych je vela), ktori znevazuju pracu retrivrov a vyzdvihuju pracu stavacov alebo naopak. Napr. v Anglicku sa svojou pracou krasne doplnaju, u nas mam pocit, ze sa majitelia snazia s jednym typom psa robit vsetko, co podla mna nie je az tak spravne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42649 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Flat Coated Retriever
Veru mohol, len som myslel, ze z toho opat bude debata, ktore plemeno je to najlepsie. Takze sa spatne ospravedlnujem:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43070 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...w_gal&album=2776[/] Do galerie som pridala par pracovnych fotiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48318 od brianta
Odpoveď od brianta na tému Flat Coated Retriever
Takže nedá mi to abys se nepřidala do debaty :)
<br/>
<br/>Když bych měla vyzvednout klady retrívra, konkrétně flata při práci. Je to především nekonfliktnost, která některým ohařům chybí (rvačky na honech vidím docela často). S tím odvoláním od zvěře naprosto souhlasím. Chodím pravidelně pracovat s flaty na bažantnici, a jsou mnohem lépe ovladatelní než ohaři. Nechodí tak daleko, nikdy se mi nestane, že bych byla bez psa a neměla nad ním kontrolu, což se u mnoha ohařů říct nedá (opět z praxe). Ohaři jsou oproti retrívrovi tvrdší, což může být pro praxi výhoda, flat je v povaze dost měkota, a je citlivý na zacházení. I výcvikové metody jsou odlišné. Flat je výcvikově &quot;jednodušší&quot; než ohař. Někdy by se mohlo zdát, že dělá věci tak nějak &quot;sám od sebe&quot;. Zní to možná přehnaně, ale takový z toho mám pocit :) Jeho univerzálnost vidím hlavně v tom, že dopoledne strávím se psem na honu, a odpoledne ten samý pes dělá super parťáka dětem. Prostě ve flatovi se krásně skloubilo to, že je to pes pro praxi i pro rodinu. Flat asi jako jediný retrívr je schopný konkurovat ohaři co se týká výdrže.
<br/>
<br/>Jinak k hlasitosti - jedna moje fena je hlasitá na viděnou, u zbytku jsem neměla možnost to zjistit.
<br/>
<br/>K vystavování - Caty (flatka) zvládne i vystavit, nikdo ji to neučil, je to spíš v momentě kdy se na zvěř nedostane (např. křídlovaný bažant v úkrytu)
<br/>
<br/>a pár obrázků z praxe :)
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48319 od brianta
Odpoveď od brianta na tému Flat Coated Retriever
aha obrázky se nějak nevyvedly, tak je najdete tady - brianta.rajce.idnes.cz/prace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48432 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Jeho univerzálnost vidím hlavně v tom, že dopoledne strávím se psem na honu, a odpoledne ten samý pes dělá super parťáka dětem
<br/>Nechcem moc rýpať, iba pri takomto pohľade na univerzálnosť, si vtipne dovolím tvrdiť, že sú aj univerzálnejšie poľovné plemená: také, že im je jedno, či s deťmi strávia odpoludnie alebo dopoludnie a sú na love v opačnej časti dňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48723 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Jeeej, Lenka, vitaj :) Myslim, ze ty mas naozaj hodne skusenosti aj s chovom, vycvikom aj s vyuzitim v polovnej praxi, tak som rada, ze ta tu vidim :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48954 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Tak trochu na relax, ak ma niekto cas a chut pozriet kratke video...
<br/>
<br/>
[/]Working Flatcoats I
<br/>
<br/>
[/]Working Flatcoats II

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48963 od samouk
Odpoveď od samouk na tému Flat Coated Retriever
Velmi pekna praca , super video :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48992 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Tak a zas trochu osvety o tomto skvelom plemene :)
<br/>
<br/>Samozrejme, zalezi od jedinca, ale ani retrivre nie su padavky ako si mnohi iste myslia ;)
<br/>
<br/>Terka je 2 rocna fenka (zijuca v CR) a toto bol podla slov majitelky jej prvy kontakt s liskou. Vraj sa jej listicka tak pacila, ze sa s nou ani nechcela rozlucit...
<br/>
<br/>[img]img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1782/1782913_5455bda27786ea083ac564c9a0c6435d/images/terka_liska.JPG [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53485 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
V najnovšom čísle LOVU ZDAR (marec 2010) je profil plemena, koho to zaujíma, hádam bude spokojný a nájde tam všetky potrebné informácie :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 425 návštevníkov a žiadni členovia on-line