Flat Coated Retriever

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30234 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Tolleri
<br/>[img]www.sebastian-loetsch.at/acsr/homepage/images/Nova_Scotia_Duck_Tolling.jpg[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30277 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Flat Coated Retriever
Viem že to neni zrovna k téme ale chcel by som sa opýtať aké problémy si mala na mysli ak suka nemá šteniatka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30305 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Nepamätám sa už presne lebo som mala len 12 rokov ale viem že jej odstránili nádor a vaječníky, nakoniec nevedela ísť už ani na záchod a potom ju uspali aby nemala bolesi. Bolo nám povedané, že takéto problémy sa zvyknú vyskytnúť keď suky nemajú ani jeden vrh. Bol to tiež retriever a u retrieverov sa nádorové ochorenia nezvyknú vyskytovať často pokiaľ dobre viem. To skôr u berňákov a tak. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30325 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Flat Coated Retriever
Hmm mám fenku welshteriera a pretože bývame v bytovke tak štence neplánujeme preto sa pýtam aké to môže mať následky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30327 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Flat Coated Retriever
nie je to potvrdene ale ako sa vravi nahoda je blbec a moze to byt prave tym ale nik to este nepotvrdil ze to tak je pokial suka nema stence aspon raz v zivote ze bude mat problemy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30342 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
som zvedavý, kedy niekto múdry príde na to, že naše životné prostredie sa podpisuje aj na našich psoch, napr. aj v tom, čím ich džáme :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30365 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Ja kŕmim kvalitou a dospelý dostávajú aj surové ryby. Mäsko im tiež doprajem. Myslím si, že u nás chyba kŕmením nenastala. Dúfam teda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30366 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
Možno sme mali iba smolu. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30391 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
názory na kvalitu sú rôzne, napr. aj čím kvalitnejší (blahobytnejší) život, tým nekvalitnejší imunitný systém :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30493 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Flat Coated Retriever
Dko a Flatretriever, dakujem za poucenie a fotky, viem o tom ake je to neskutocne tazke presadit nove plemeno a preto sa este raz opytam a vysvetlite mi to ako ....... preco retriever? popis aj prax, + aj -. ja som sa vratil akurat z polovacky na drobne vtactvo, mociare, jazierka, riecky, poluje sa tam aj dancia, kralik, zajac a ine, takze uplne idealne pre retrievre, videl som pracu psikov, roypraval sa z lovcami, ktori maju psikov, takze trosku obraz mam, ale info nie je nikdy dost. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30497 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Matulko, retrívre patria k psom pracujúcimi hlavne po výstrele, ale ja ich nechcem a ani nemienim porovnávať s inými plemenami, napr. so stavačmi, ktoré vo všeobecnosti znesú tvrdšie zaobchádzanie viac vyhovujúce poľovníkom. Pýtaš sa prečo retríver? Možno preto, že to nie je vyslovene lovecký pes = pes vysvolene určený pre poľovnú prax. Viem, že kdesi v stredných Čechách robievali (možno ešte robia) skúšky, kde spoločne súťažia retrívre a stavače a objavovali sa tam psy, ktoré to tzv. &quot;nandali&quot; príslušníkom opačnej skupiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30501 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Flat Coated Retriever
dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30637 od flatretriever
Odpoveď od flatretriever na tému Flat Coated Retriever
čo mám rozumieť pod &quot;blahobitnejší život&quot; ???? Chceš tým povedať, že drahé kvalitné krmivo a doplnky + dostatok pohybu im škodí???? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30679 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
skúsme sa vrátiť k tomu čo tunajšich diskutérov môže najviac zaujímať = k poľovnému využívaniu retrívrov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37706 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
abba napisal: Retrievre majú podľa mňa jeden veľký mínus sú bez hlasu.
<br/>Mačku, alebo kunu na strome hlási od jazvečíka po stavača všetko, ale retrievre, ktoré som mal možnosť vidieť boli nemé.

<br/>
<br/>Dovolim si na toto zareagovat...fci ma samostatnu skupinu retrivrov, u nas su retrivre z nepochopitelneho dovodu radene pod sliedice. Zabuda sa vsak na velky rozdiel a sice, ze retriver je pes po vystrele, nie pred vystrelom. Cize jeho ulohou nie je vystekat macku ci kunu na strome, ale priniest to, co je strelene.
<br/>Retrivre nie su bez hlasu, len vacsina z nich nechape, preco ma hucat na nieco, co ich nijak neohrozuje, neuteka a neohrozuje ani ich pana. Napriek tomu su retrivre, ktore sa to dokazu naucit. Otazka je, ci je to dobre, ak sa takto umelo posuva ich povaha.
<br/>
<br/>Mam doma flata, medzi retrivrami su asi najmenej ustekany. S mackou sme mali aj my problem...no len do okamihu, kym niekto nevzal do ruky klietku a nezacal s nou psa drazdit. Mal by si pocut, aky ma hlas, ked sa citi v ohrozeni alebo ked ma v noci strazi pred ozranmi.
<br/>
<br/>Nepovazujem za spravne, odsudzovat plemeno bez toho, aby ho clovek poznal a hlbsie sa zamyslel nad jeho vyuzitim. Tak isto nepovazujem za spravne robit z nejakeho plemena univerzalne, koniec koncov, ani terieri nie su univerzalni. A pre nieco ta roznost polovnych plemien je. Univerzalnost je vacsinou vzdy na skodu.
<br/>Napriek tomu to mnohi v dnesnej dobe robia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37707 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
Abba retrívre neodsudzuje, iba mu u nich chýba ostré dorážanie do tzv. škodnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37708 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
... a netreba si ani pliesť univerzálnosť s upotrebitelnosťou. Retrívre v našich podmienkach by mali vedieť aj sliediť, aj si všímať tzv. škodnú. A upozorniť na zver sa dá aj bez hlásenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37709 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Flat Coated Retriever
Dko...nepletiem si univerzalnost s upotrebitelnostou, koniec koncov, bol a este bude cas to prebrat aj osobne ;) Len mi nejde do hlavy, preco v minulosti nebol problem ist na polovku s 2 psami, kazdy na nieco ine vhodny a dnes to problem je a vyzaduje sa od kazdeho polovne upotr. psa v nasich koncinach, aby robil &quot;vsetko&quot;...mne sa to zda trochu chore a kludne ma tu za tento nazor ukameňujte ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37717 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Flat Coated Retriever
neboj sa,ak ťa bude niekto kameňovať,tak sa nad tým len pousmej a nestrácaj nad ním slovo,je neznalý veci...mne sa tiež páčia názory na ´´všeuniverzálnosť´´a rád sa smejem,hlavne ked mi je tu tak často do plaču;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37719 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Flat Coated Retriever
vyzaduje sa od kazdeho polovne upotr. psa v nasich koncinach, aby robil &quot;vsetko&quot;...mne sa to zda trochu chore a kludne ma tu za tento nazor ukameňujtekde to je v &quot;našich končinách&quot; ? Mne sa zdá, žeš v našich končinách ľudom zo psov čoraz viac haraší a špekulujú ako ich ospravedňovať namiesto toho aby špaekulovali ako ich využívať :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 340 návštevníkov a žiadni členovia on-line