vycvik polovnickeho psa a skusky polovnej upotrebitelnosti

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34134 od stanopariza
este napis ako a kde cvicis ODLOZENIE. s tymi 2az3 minutkami sa da velmi lahko tiez nieco urobit, aj pol hodka... :) samozrejme, najdolezitejsia je trpezlivost a tvoj pristup k vycviku a psovi samotnemu. musis vediet ako rozmysla pes...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34135 od Finist
Odlozenie skusem na otvorenom priestore,ale musia tam byt kryky za ktore so potom schovam. Dam mu povel sadni...miesto....zostan...a odchadzam pomaly prec otoceny k nemu tvarou. Pes je na remeni,ale nie uviazany. Ak ho uviazem steka. Takto je ticho. Vydrzi 2-3minuty a bezi ku mne. Mam ho cvicit cerstveho,alebo lepsie ked sa vybeha?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34136 od Jaro
Finist skus troska pribrzdit pri tej odkladacke neponahlaj sa s natahovanim casu . Pes potrebuje vediet ze sa k nemu vratis takze radsej ho nechaj minutku a chod k nemu a velmi chval , uvidis ze casom sa dopracujes aj k pol hodine ale TRPEZLIVOST priatelu .
<br/>
<br/>dovolim si prilozit maly clanok ktory som ja vauzival pri privolavani :
<br/>
<br/>Využitie Pavlovej metódy pri privolávaní duriča :
<br/>
<br/>Medzi najdôležitejšie spôsoby učenia, overené výskumom, patrí podmieňovanie. Tento spôsob učenia je základom pre všetky cviky uvedené. Pri podmieňovaní sa pes vždy učí &amp;#65533;z úspechov&amp;#65533;. Povestné sú Pavlovove psy. Pavlov sledoval vylučovanie slín u psov pre predstave potravy. Pred každým kŕmením psov dal zazvoniť. Onedlho sa ukázalo, že zvuk zvonca stačil na to, aby psy začali vylučovať sliny.
<br/>
<br/>Samotné zvonenie sa stalo stimulujúcim signálom, ktorý vyvolal zodpovedajúcu reakciu (vylučovanie slín). Nazýva sa to podmienený reflex (Pavlovov reflex). Pri klasickom spôsobe podmieňovania sa pes v podstate učí nedobrovoľne. Opačne je to pri podmieňovaní spojenom s odmenou. Aj tu je základom podmienená reakcia. Nové požadované správanie psa sa pritom spája s uspokojením inej žiadosti. Na tom sa zakladá väčšina výchovných a vzdelávacích metód výcviku. Ak pes splní príkaz, dostane maškrtu alebo sa smie pohrať s obľúbenou hračkou. Pes sa v podstate stále učí z &amp;#65533;úspechov&amp;#65533;.
<br/>
<br/>Skúsenosti vravia že alfou a omegou u duriča je jeho privolanie . Je to 100% pravda . Moje skúsenosti to tak isto potvrdili . Zo začiatku som svojeho švajčiara privolával na zvuk píšťalky . To síce zaberalo ale ked mladý pánko začínal duriť na väčšej ploche nastával problém . Takže neostávalo nič iné len čakať kedy sa psík vráti sám , lebo píšťalku do tej vzdialenosti nemal šancu počuť . Po zhodnotení situácie som sa rozhodol zakúpiť si osvedčenú vec a to trúbku na kopovy . Nebola to síce lacná záležitosť ale vyplatila sa . Po vybalení a prvom zatrúbení ( doma ) som si myslel ze nám vypadnú výplne okien . Psy ako započuli tento zvuk tak zmizli čo najďalej odomňa . To však bola len skúška . Akonáhle zistili že po zatrúbení majú nachystané misky zo žrádlom sa situácia obrátila . Po tejto skúsenosti som začal zo skúšaním v teréne . Miesto misky granúl som mal nachystané kúsky vareného mäsa . Po prvom zatrúbení prileteli psy takou rýchlosťou až som sa čudoval . Nasledovali ďaľšie a ďalšie privolania a dnes je už z toho rutina a ešte sa mi od vtedy nestalo že by psy zaváhali a nepribehli na privolanie . Je síce pre niektorých ludí komické že na pleci sa Vám pohupuje volský roh a vyzeráte pri tom ako hlásič času v dobách minulých . Ako pikošku možem uviesť ešte príklad privolania v skoré nedeľné ráno ( 5:30 hod ) . Psíci odbehli za mačkou a ked som nechcel aby prebehli cez cestu nič iné mi neostávalo len sa nadýchnut a fúknuť do trúbky . Psy pribehli v mihu sekundy ale mali ste počuť tie komentáre rozospatých spoluobčanov .
<br/>
<br/>Pre tých ktorí vlastnia plemeno duriča odporúčam využiť túto metódu privolania . ( len pozor na skoré nedeľné rána )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34137 od Jaro
Stano do tej sielnice idem na 93% takze ak tam budes rad sa stretnem . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34139 od abba
Privolávať odloženého psa je chyba, pre odloženého psa si musíš prísť a pochváliť ho. Privolanie cvič tam, kde nie je niečo, čo ho zaujíma viac ako ty a odmena za dobre urobený cvik. Cvič s hladným psom, ak ho zoberieš od misky, ktorá je stále plná maškrta mu bude slabým podnetom, aby prišiel na privolanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34144 od stanopariza
nazdar jaro! je to jedina kynologicka akcia tento rok, na ktoru mozem ist, takze ja tam budem... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34145 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34152 od zalesak
skus ho aj s´doma odkladať na dvore a uvidíš čo a ako a nechcaj mu tam napr vak s tvojími vecami. Odloženie netreba urýchliť a hlavne ak maš možnosť si ho vykúšať na rôznych miestach postupne.
<br/>aj každy deň ho môžeš na chvíľku odložiť a le po vyvenčení najprv potom aj neskôr, venčil by som ho ale radšej pochodzkami spôsob piršu alebo na dlhom remeni aby si ho strhával zo srnčej stopy a zakazoval mu u ale to asi robíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34175 od stanopariza
samozrejme, ze som nemyslel privolavat psa vtedy, ked ho odlozis, to je nezmysel.
<br/>ja som zacal s odkladanim od stenata. psika som uviazal na dvore, dal povel ostan, no bol som mu stale na ociach. musel sa naucit, ze ja sa k nemu vzdy vratim(toto je najdolezitejsie) a pochvalim ho, ked to vydrzi. takto som predlzoval cas, zvacsoval vzdialenost a aj som mu odisiel. ked to uz islo, presunul som sa do reviru. tam takisto, pomalicky a trpezlivo. ked sa vyskytol nejaky problem, ze sa hybal alebo skucal, na dialku som ho ukludnil(povel rukou). stale pisem o mladom psikovi. pes musi mat maximalnu istotu, ze sa vratis. na tomto som staval cely vycvik. teraz nemam problem ani s jednym mojim zverencom. odlozenie aj s vystrelom maju bezchybne. ked sa k nim vraciam, to je radosti, ze ma vidia.:P.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34176 od bombarder
Nenaucis to aj mojho :-o:-o;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34179 od Finist
Caute priatelia. Dakujem za rady. do tej Sielnice pojdem aj ja,tak sa tam mozme zoznamit aj osobne. Dufam,ze ho do vtedy naucim ukazat zuby:D,aby ma nevykazal rozhodca z kruhu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34217 od energy
Tak v tej silnici bude cela net zostava;)Ja tam budem predvadzat 2 kopovov.Tak vela stastia pani vsetkym co vystavuju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34218 od energy
Inak tie zuby ho nauc ukazovat,ale ten temperament co ma mu nie je na skodu,lebo z vllastnych skusenosti viem ze kopoviari maju radi zivych a temperamentnych jedincov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34223 od Jaro
TAk chlapi dufam ze troska pokecame ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34224 od stanopariza
nazdar jaro, kukni maila...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34234 od dusanlegin
Idem aj ja so sukou. Asi budem musieť objednať autobus, lebo chce ísť celá rodina.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35511 od Lindchen
Vdaka Jaro, ze si to napisal, lebo aj ja mam ten rpoblem s pistalkou ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35512 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39697 od besena
Zdravim, chcem Vas poziadat o akekolvek materialy ohladom vycviku ,, BF,,
<br/> Nemam vela skusenosti s tymto plemenom a nerad by som psika svojou neznalostou
<br/> pokazil.
<br/> Dakujem. Tu je e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/> S pozdravom Dan
<br/>
<br/> ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39761 od jager
Ak chceš tak mi zavolaj na 0905 869890
<br/>m. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 173 návštevníkov a žiadni členovia on-line