Poľovnícke strelectvo

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36511 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Amen

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36515 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Poľovnícke strelectvo
....Lubo, vdaka, vidno ze a venujes tvojim zodpovednostiam tak ako by to malo byt!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36541 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Poľovnícke strelectvo
Johny potrebujem tvoj mail.Musim sa stebou o niecom poradit. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>0911-617757
<br/>Vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36556 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Cez víkend ideme s jarom a zálesákom nastreľovať zbrane, ja svoju tetku 8x57JS na vulkany pred sezónou, ďalej iž 18 7,62x39 na náboj nadupaný na maximum a odskúšať trojáka aj keď posledná líška a mačka dokazujú že ide dobre. Zálesák ide nastreliľ vložnú hornetovú hlaveň vo svoom novom trojáku. Asi sa budeme hrať dlhšie. Už sa teším

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36557 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke strelectvo
Janci z mojej 8x60S sa ti nechce zastrielat si :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36596 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Poľovnícke strelectvo
Jarík veď to je čosi silnejšie ako Slávia 631 :D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36598 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke strelectvo
No to povedz Jancimu ten sa jej boji :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36610 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Keď z tej dlhánskej pažby odrežeš aspon pol metra tak na to mžo dosianem, inak z toho nevystrelím ani za nič ... 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36612 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Poľovnícke strelectvo
Johny, servus, dík za pekný článok o brokovniciach na úvodnej stránke, len malá pripomienka - nie samočinné brokovnice ale samonabíjacie brokovnice... Samočinné zbrane sú tie, ktorým stlačíš kohútik a pokiaľ ho držíš stlačený a sú náboje v zásobníku stále strieľajú... Pri samonabíjacích na stlačenie kohútika vyjde rana, mechanizmus nábojnicu vyhodí a do nábojovej komory vsunie druhý náboj, ale pokiaľ kohútik neuvoľníš a nestlačíš znova, tak tento druhý nevystrelia.. Ale isto to vieš, predpokladám že išlo len o ´preklep z rýchlosti´.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36625 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovnícke strelectvo
moja poklona za prispevok o brokovniciach a s potesenim musim konstatovat, ze tam nikde nebol spomenuty ... :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36638 od belson
Odpoveď od belson na tému Poľovnícke strelectvo
Nasledujúce riadky s pripomienkami k článku o brokovniciach nech si čítajú len tí, ktorým je blízke technicky precízne vyjadrovanie. Tí, ktorí si v živote vystačia s &quot;hrubou tesárskou ceruzou&quot;, nech v záujme svojho pokoja príspevok preskočia.
<br/>
<br/>Názvoslovná technická norma pre civilné strelné zbrane a strelivo STN 39 5002 hovorí o dvojke a nie o &quot;brokovej&quot; dvojke. Má to svoju logiku, pretože ak čo len jedna z hlavní nie je broková, už sa taký zväzok volá nezameniteľne ináč, takže prívlastok &quot;broková&quot; je redundantný...
<br/>Kým pri dvojke je rozpor len s oficiálnym názvoslovím, pri vyobrazení jednohlavňovej brokovnice to &quot;škrípe&quot; aj v logike popisu, mám na mysli slovo &quot;alebo&quot;. Hovorí sa mu aj logický (alebo nelogický? :D ) operátor.
<br/>Zlamovacia zbraň (na rozdiel od opakovacej mauserovského typu) nemá puzdro záveru, ale baskuli sa oficiálne hovorí &quot;lôžko&quot;. V širšom slova zmysle síce lôžko slúži aj ako puzdro, nie však pre nejaký záver (lôžko uzatvára samo osebe), ale pre v ňom obsiahnuté skupiny ako je bicí, poistný a spúšťový mechanizmus. Mimochodom, spisovná slovenčina nepozná slovo &quot;púzdro&quot; (a vie to aj lokalizovaný Microsoft Word). A keď sme už pri slovenčine, nielen na Liptove, ale asi na celom Slovensku hovorovo šróbujeme (niekde ale šrubujeme alebo aj šraubujeme). Ak budeme o výmenných chokoch hovoriť pri pive, asi to bude OK. V článku, ktorý by mal mať aspoň minimálne ambície byť populárno-odborným, by sa asi viac hodilo tie výmenné zahrdlenia do hlavne skrutkovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36647 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovnícke strelectvo
belson, kvoli tomuto ta zeriem, si korenim kazdeho fora kde sa vyskytnes .... dufam, ze to nevyznelo ironicky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36656 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Uloženie hlavní v lôžkovom závere a popis napínacieho, spúšťového a poistného mechanizmu bude súčasťou pokračovania článku. Slovo šróbovoať ... no ak už hľadáš, vždy niečo nájdeš, ospravedlňujem sa, od dnes budem skrutkovať. Hodonotu článku to myslím podstatným spôsobom neznížilo a všetci to pochopili. Tebe ako dokonalému jedincovi sa ešte raz ospravedlňujem. Nabudúce keď zas budem tráviť hodiny aby som možno niekomu pomohol pri príprave na získanie prvého poľovného lístka tak budem myslieť na STN a pravopis viac. Jedine ža by si už ty niečo urobil a nielen vypisoval ako by to malo byť keby sa ti chcelo.
<br/>Všetko dobré
<br/>Hrubý tesár

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36667 od belson
Odpoveď od belson na tému Poľovnícke strelectvo
Úprimne ... bol by som prekvapený, keby si to nevzal osobne, ale k pripomienkam zaujal čisto vecné stanovisko. Žiaľ, prekvapenie sa nekonalo...
<br/>Takže pekne poporiadku:
<br/>
<br/>1. Pripomienka bola o tom, že puzdro záveru sa v zlamovačke NEVYSKYTUJE a nie o tom, kedy budeš popisovať ostatné mechanizmy zbrane. Ak chceš svojimi príspevkami dokonca pomáhať ...pri príprave na získanie prvého poľovného lístka... , o to viac by si na presnú odbornú terminológiu mal dbať.
<br/>
<br/>2. Samozrejme, že tvoje &quot;šróbovanie&quot; zrozumiteľnosť článku neznížilo, pripomienka bola opäť O INOM.
<br/>
<br/>3. Až tak dokonalý nie som, lebo ináč by som nezabudol v minulom príspevku pre prípadných adeptov na prvý poľovný lístok podotknúť, že to, čo česi volajú &quot;botka&quot; je v STN &quot;pätka&quot; a &quot;jednuška&quot; je u nás &quot;jednotka&quot; :) . A teraz vážne: ak sa chceš niekomu ospravedlňovať, tak nie jedincom, ktorí sa ti v technickom názvosloví a jazykovom prejave snažia robiť poriadok (iba ak máš pocit, že ich urážaš), ale práve tým, pre ktorých bol ten článok určený.
<br/>
<br/>4. Ja som pred pár rokmi publikoval niekoľko článkov v PaR z poľovníckeho strelectva a optiky (to sa mi ešte chcelo ;) ). Nešlo o žiadne kompiláty z existujúcej literatúry, ale o dosť originálne pohľady na niektoré technické témy. Ich úroveň nech hodnotia iní. Keď som (tuším po štvrtom článku) ohlásil do redakcie úmysel napísať seriál na jednu konkrétnu tému, povedala mi pani, že fajn, vítajú, ale aby som sa snažil písať menej odborne, zrozumiteľnejšie, &quot;ľudovejšie&quot;. Pokračovať je asi zbytočné...žiaden seriál sa nekonal, ja proste neviem o odborných veciach písať neodborne. Pravdepodobne sa to dá, ale to nie je moja &quot;kapusta&quot;...
<br/>
<br/>5. &quot;Hrubý tesár&quot; zbytočne &quot;zagágal&quot;, toto bolo určené čitateľom, ktorým je jedno, či lôžko záveru, alebo puzdro záveru a pod. Teba ako autora a redaktora tam neradím, predpokladám, že až tak jedno ti to nie je (určite by nemalo byť) ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36668 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Belson pošli mi prosím ťa mail lebo už ma nebaví táto verejná diskusia kto z koho. Samozrejme v odbornej stránke máš pravdu a samozrejme som ti vďačný a článok opravím. Ale ozaj sa ma dotklo nazvanie toho článku hrubou tesárčinou, lebo je za ním hodne roboty nielen mojej ale aj takiho, ktorý dorábal grafiku. Kto robí, robí aj chyby. Tie sa v tomto prípade našťastie dajú opraviť. A tiež si ma neprekvapil formou akou si svoj príspevok napísal. Provnaj si to s pripomonkou, ktorú mi adresoval Basky. Ďalšia diskusia mailom
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36669 od belson
Odpoveď od belson na tému Poľovnícke strelectvo
Ále ... v podstate už niet o čom. Snáď len toľko, že:
<br/>
<br/>1. Svoj článok si hrubou tesárčinou nazval ty, nie ja.
<br/>
<br/>2. Ak ťa to neurazí, ponúkam sa ti ako odborný a jazykový korektor na tvoje budúce diela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36671 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
No toto som ti chcel navrhnúť alebo lepšie povedané požiadať ťa o to, ešte mi pošli mail. Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36674 od bombarder
Odpoveď od bombarder na tému Poľovnícke strelectvo
Kau chlapi akeby ste sa dali do kopy namiesto vzajomneho osocovania;/ Boli by ste dobry team;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36676 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Poľovnícke strelectvo
Janci, ale naozaj nechce sa mi verit ze sa das stiahnut dolu hociakou inteligenciou, kua, kasli na kazdeho a pis si svoje, lebo v podstate ostatny nic nerobi. Mas ponuku od jazykoveho korektora, tak....Ja si len pamatam ze kdosi sa sral po mne ked sa uverejnil moj clanok-za to ze to bolo udajne akosi prilis dobre gramaticky udane...tak si vyber, na buduce to posli aspon mne na preverenie, aspon mas sancu ze ta niekto pochvali!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36679 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Poľovnícke strelectvo
.... a uz zasa su prispevky o inom nez strelectve ... :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 174 návštevníkov a žiadni členovia on-line