Poľovnícke strelectvo

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36682 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Tak ja uz neviem, ved to bola diskusia k clanku o brokovniciach. Co uz chces viac? A vznikla z toho spolupraca ktora prospeje PID. Do diskusie patria aj emocie nielen odborna debata. Mozno to mohlo byt v teme o zbraniach ale ani toto nie je tema od veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36683 od belson
Odpoveď od belson na tému Poľovnícke strelectvo
:liar: :] :]
<br/>Aspoň si to mohol preložiť nejakými smieškami, ináč si budeme myslieť, že to myslíš vážne...
<br/>
<br/>Áno, 21. Januára 2007., 12:49 som napísal:
<br/> Štefan z Ameriky nám takmer bezchybnou slovenčinou (možno má zdatného korektora)...
<br/>Jednak je tam slovo takmer a jednak existuje čosi ako relativizácia. Aby si tomu aj ty rozumel: bolo to vzťahované na tvoj jazykový prejav, ako som ho poznal z tvojich dovtedajších príspevkov.
<br/>
<br/>Good morning, America...
<br/>
<br/>Sorry Bajkal, už si dám pokoj (pokiaľ sa tu nevyskytne zase nejaká podobná hlúposť)... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36686 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Poľovnícke strelectvo
nemam nic proti tomu:
<br/>
<br/>- ak sa tu diskutuje o odbornom clanku
<br/>- ak sa diskutuje o spravnom a presnom pouziti odborneho nazvoslovia
<br/>- ak sa prejavia aj emocie, tu vsak by som bol nerad, keby to prerastlo napriklad do merania si inteligencie na dialku, znalosti gramatiky /nie nazvoslovia/, rozdavania si roznych neprimeranych titulov, privlastkov a podobne.
<br/>
<br/>Dalej ocenujem snahy a ponuky z tvojej strany na spolupracu, ziskania clankov aj od inych autorov, prispievatelov PID a tiez navrh, ze si chcel zalezitost riesit mailom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36691 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke strelectvo
Mne strasne zalezi na tom co ty ocenujes ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36695 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke strelectvo
Pokiaľ budeš mať chuť spomínaný seriál naklepať a zverejniť hoc i na PID, pusti sa do toho a píš to tak odborne ako ti to bude po chuti. Ja si to prečítam rád a ak by som náhodou niečo z odbornej terminológie nechápal, použijem google alebo sa ťa spýtam.
<br/>V poslednej dobe mám pocit, že už si nikde nedokážem prečítať nič nové o zbraniach, balistike či kalibroch, mnoho autorov len opisuje dookola rozoberané témy, nových poznatkov o moderných druhoch striel, streleckej optiky je ako šafranu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 týždnami #45323 od kriko
Odpoveď od kriko na tému Poľovnícke strelectvo
ahojte prosim nevedel by mi ni niekto nieco povedat o love a sposobe a technike na holuby???a je k loveniu holubov potrebna aj vabnicka???dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48785 od Jano43
Odpoveď od Jano43 na tému Poľovnícke strelectvo
Ak si chodil do poľovníckeho kurzu tak základy strelectva ťa učili. Ostatné už záleži len na cviku ale do istej miery aj vlohe. Najlepšie je mieriť tak aby si trafil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55517 od marti
Odpoveď od marti na tému Poľovnícke strelectvo
Dobry den, prosim vas ktory je to zakon podla ktoreho polovnik sa nemoze vyhrazat smrtou...sused sa nam vyhraza pravidelne,je psychicky labilny taky ako on by nemal drzat v ruke ziadnu zbran,viete poradit:)dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55519 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovnícke strelectvo
na to nepotrebuješ znat zakon ,daj na policiju trestne oznamenie na dotyčneho pana ,mali by to riešit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55962 od eso
Odpoveď od eso na tému Poľovnícke strelectvo
Zdravím držiteľov Zbrojných preukazov. Čo hovoríte na avizovanú zmenu Zákona o zbraniach a strelive so znovuzavedením povinných psychotestov???
<br/>
<br/>PS: keď sa niekto na verejnosti s prepáčením poserie, tak všetci budú povinne nosiť zo sebou toaleťák???
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55965 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovnícke strelectvo
a co sa cakalo od tejto vlady? ze budu iny,mensi populisti ako boli predchadzajuci mocipani? ani nahodou. prva prilezitost nazbierat politicke body a uz je to tu, zhabat, nechat prerobit tie hrozne &quot;automaticke&quot; zbrane.... ved ten chlapec co je ministrom ani nevie o com hovori....on totiz ani nema paru o tom ako je to v sucasnosti s psychotestmi a skupinami zbrani. smutne. ale pred kamerami je chytry za dvoch.
<br/>
<br/>komu to nie je lahostajne (aby sme postupne neprisli o semi-auto polovne flinty, potom pistole na sebaobranu a nakoniec najradsej zakazme vsetky zbrane) nech sa pozrie a nejlepsie stane clenom tu: www.legistelum.sk
<br/>Legis Telum je zdruzenie vlastnikov zbrani,ktore uz urcitu aktivitu vyvija a bude sa snazit skorigovat predcasne a unahlene vyhlasenia ministra Lipsica, ktore smeruju zase len k obmedzeniu slusnych ludi. ziada sa dodat ze prave vlastinici zbrojneho preukazu su vseobecne pred zakonom najporiadkumilovnejsi, nakolko takmer kazdy mozny delikt znamena koniec ZP.
<br/>
<br/>a uz ked su taki strasne zakazuchtivy zrovna pri mocenskych pakach - preco neodzbroja a nezakazu napr. bacharov v base. Kolko mal ten panko bachar na konte lupeznych prepadnuti? 5 alebo viacej??? a hovorca to odbije jednou vetou : &quot;podla jedneho jedinca nemozno posudzovat cely kolektiv&quot;.....AHA a uz sme doma. a co sme my drzitelia ZP vari horsi???? nas budu prakticky diksriminovat kvoli jednemu susedskemu sporu, ktory urady neboli schopne vyriesit 5 rokov, az to ten dotycny psychicky nezvladol???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55967 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Poľovnícke strelectvo
Kto nedokáže riešiť príčiny ,tak sa snaží riešiť následky bez ohľadu na to ,že to postihne najmä finančne tisícky normálnych ľudí !!! A to je podľa mňa hlavný dôvod ; hľadá sa ďalšia možnosť ako zalátať dieru v rozpočte ; keď si psychológovia dobre namastia vrecká,niečo kvapne aj na dane ! Lebo to určite nebude lacný špás, keďže bežná &quot;desaťminútová &quot; lekárska prehliadka na ZP stojí cca 30 €, koľko opätovne !!!zacvakáme za troj hodinový test, ktorý síce nie je ťažký,ale isto bude poriadne &quot;mastný&quot; !
<br/> Keď štát od od bezúhonných občanov &quot;dokazovanie neviny&quot; požaduje ,tak by mal túto ľudomilnú činnosť na dôkaz ,že mu ide o vec a nie o peniaze v plnej miere t.j. prehliadku aj stratu času prefinancovať !
<br/> ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55968 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícke strelectvo
Na tie dane od psychológov by som zabudol. Je pravda, že nám to narobí problémy, finančné aj časové a stres z toho, že ak náhodou to zbabreš, vezmú Ti zbrane pre vtákovinu a nejaký debil čo bude dopredu poznať otázky testu/bežná slovenská prax/, potom v amoku odpáli suseda. Aj takýto môže byť výsledok novely. Na druhej strane vieme my poľovníci z praxe, koľko nezodpovedných ľudí vlastní poľovné zbrane. Takže riešiť túto problematiku asi nie je celkom jednoduchá záležitosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55969 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke strelectvo
kukal som do zákona o zbraniach, aká to je nelegálne držaná zbraň. hovorili o nej obaja chytráci v priamom prenose. takú som tam nenašiel. našiel som však zakázanú zbraň, úpravy, doplnky. to však nie je podstatné. podstatné podľa mňa je, že také zbrane nemajú čo robiť ani v legálnej držbe, totiž ak sa dá upraviť na streľbu dávkou, tak problém je niekde inde. zbraň by nemala takú úpravu umožňovať. teda ja vidím cestu v zamedzení možnosti takým spôsobom upraviť zbraň, tie, ktoré sú už v držbe dodatočne kvalifikovane upraviť tak, aby podobné zásahy neumožňovala. a z poľovníckeho užívania by som také zbrane celkom vylúčil.
<br/> no zaujímavé bude, ak zbraň nebola upravená zakázaným spôsobom! za celou prezentáciou skôr vidím len ľúbivé klamstvá - vystúpenie pre blbých a blbších. skúmanie, či sa s tým dá strieľať dávkou nie je predsa záležitosťiu dní, ale nanajvýš niekoľkých hodín, nakoľko je treba najprv zbraň kriminalisticky preskúmať. preto nejaké diskusie na danú tému sú asi zatiaľ predčasné. no ale nevylučujem, že nám chytráci zámienku v blízkej budúcnosti vymyslia.
<br/> no zabúdajú na jedno: s ich posvätením táto spoločnosť formuje vedomie ľudí práve týmto smerom! propagácia a výchova k násiliu je súčasťou televíznej kultúry, ale i detských počítačových hier! tak sa divím, že sa divia.... a želám si, aby sa nedivili ešte viac!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55974 od eso
Odpoveď od eso na tému Poľovnícke strelectvo
Papo, nemyslím si, že je predčasná debata na túto tému, pretože pán najchytrejší odborník na držanie a nosenie zbraní predvčerom sľúbil, že do týždňa dá návrh novely zákona do vlády. Toš a keďže to štát nič stáť nebude a populizmus prináša politický kapitál.....do mesiaca to môže byť v chvaľovaní...... :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55975 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke strelectvo
ajaj, tak ten týždeň mi unikol:-o. no pri nich sa nedá vylúčiť nič! v tomto zmysle máš pravdu. potom ďalším krokom by malo byť odzbrojenie bacharov... znovuzavedenie psychotestov je však na širšiu diskusiu. poznám takých, ktorí keď prejdú, tak tu budem verejne vyhlasovať, že je to len buzerácia štátu. testy by mal vykonávať niekto /niečo-inštitúcia/, kto je značne neovplyvniteľný. tu vidím kameň úrazu, v objektívnosti. ináč by to bolo celé zbytočné. a takúto garanciu nie je možné v súčasnosti očakávať. teda som skôr proti ako za. lebo platenie si testov po kadejakých ,,odborníkoch,, vidím len ako pchanie mojich peňazí do nejakého nenažratého súkromného gágora, pre ktorý je to len kšeft.
<br/> no ako zamedziť takýmto bezúčelným populistickým aktivitám?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55976 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke strelectvo
a ešte čosi aktuálne: smer sa vyjadril, že nemá problém s podporou opatrení smerujúcich k zamedzeniu takýchto udalostí... obávam sa, aby z toho nebola politická akcia k naháňaniu voličov. následná novelizácia bude na dlhé lakte:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55977 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovnícke strelectvo
Len zopakujem, lebo tito nasi zastupcovia sa v poslednych dnoch nezastavili:
<br/>
<br/>www.legistelum.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55982 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poľovnícke strelectvo
Dobry komentar k aktualnej problematike:
<br/>
<br/> www.aktuality.sk/clanok/171559/komentar-unahleny-navrh-lipsica/[/]Unáhlený návrh Lipšica

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55983 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Poľovnícke strelectvo
Papo - drzitelia zbrani = voliči, takže s tym nahananim volica to moze byt aj tak, ze ho niekto strati nakoniec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 126 návštevníkov a žiadni členovia on-line