Problém s rozptylom

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57220 od belson
Odpoveď od belson na tému Problém s rozptylom
No...ak ti roztrhlo nábojnicu, tak sa nevenuj ústiu hlavne, ale nábojovej komore. Ak ju trhalo po obvode v dolnej časti (nad dnom), ide celkom určite o nadmernú uzamykaciu vôľu. Puškár to vie zistiť príslušnou mierkou a aj vie, čo treba urobiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57221 od skorvanek
Odpoveď od skorvanek na tému Problém s rozptylom
Trhlina bola pozdlžná cca 10-15mm.Môže tento problém ovplyvniť rozptyl?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57222 od belson
Odpoveď od belson na tému Problém s rozptylom
Ak nebolo mimotolerantné strelivo, tak je mimotolerantná nábojová komora. Viac by napovedal jej odliatok, treba navštíviť puškára. Opakujem názor, že ak praská nábojnica, tak neriešiť problém na opačnom konci zbrane. Čo nemusí znamenať, že ústie nie je vyšľahané, ale venoval by som sa mu až potom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57223 od skorvanek
Odpoveď od skorvanek na tému Problém s rozptylom
Poradte puškára,ktorý to zvládne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57224 od skorvanek
Odpoveď od skorvanek na tému Problém s rozptylom
Ešte som si spomenul na nemilú udalosť,keď mi pri manipulácií s poistkou flinta náhodne odpálila,svedčí to o niečom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57225 od belson
Odpoveď od belson na tému Problém s rozptylom
Nespoľahlivosť spúšťacieho mechanizmu by som rozhodne s veľkým rozptylom nespájal. Vyzerá to, že tá tvoja "srdcovka" je už ťažká kardiačka. Čo je to za typ zbrane? Kaliber?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57226 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Problém s rozptylom
Skutočne Ťa obdivujem že máš také nervy a nevykašleš sa na to. Nebude to kardiačka, podľa mňa už pár rokov leží na geriatrii a odtiaľ sa dostať je zložité.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57229 od belson
Odpoveď od belson na tému Problém s rozptylom
Pušku sa dá z geriatrie dostať jednoduchšie než človeka, je to len otázka peňazí (kým u človeka to také jednoznačné nie je). Ale musí to stáť za to a to je len a len na jej majiteľovi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57237 od skorvanek
Odpoveď od skorvanek na tému Problém s rozptylom
Je to ČZ 8X57 S , r.v.1947, celopažba, 55 cm ( prababka ).
<br/>Ďakujem za úprimnosť.vystižné a správné.Už dlhšie v duchu zdieľam váš názor,len som ho nechcel pripustiť... Mien ma utvrdil, že nie som sám, s touto diagnozou...
<br/>Už som jej našiel čestné miesto pri trofejach.Nebude ľahké nájsť za ňu náhradu.
<br/>Ak sa mi niekedy dostane do rany dobrý puškár dovolim mu písomne vystaviť pre ňu &quot;úmrtný list &quot; a dam na vedomie...
<br/>Ďakujem za cenné rady &quot; LOVU ZDAR &quot; !
<br/>
<br/>P.s.: Teším sa na ďalšie témy a názory...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57264 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Problém s rozptylom
Ahoj, ak Ti roztrhlo iba jednu nábojnicu, najskôr bol problém v nej, iste máš viacero vystrelených, porovnaj ich s nevystrelenými nábojmi, či nie sú nejak deformované, nafúknuté, prípadne zmeraj šublerou... Aj mne sa to kedysi stalo v novej flinte s nábojnicou od MFS, ale iba s jednou. To, že flinta rozhadzuje, môže spôsobovať veľa
<br/>príčin. Z debaty si to isto postrehol. Ak si myslíš a aj to overíš, že ďalekohľad, montáž a pažba sú v poriadku, tak treba riešiť hlaveň, najlepšie objektívnym presným zmeraním vývrtu u puškára, ktorý má na to potrebné náradie. Hlavne starých osmičkových Zetiek bývajú často poškodené strieľaním vojenského streliva s korozívnymi zápalkami z vojny niekedy dosť dlho ( poznám takých, ktorí ho dodnes majú ). Ak hlaveň ustabilizuje strelu, čo laicky snáď možno overiť okrúhlou dierkou na papieri ( nie oválnou ) pri streľbe na väčšiu vzdialenosť ( dedukujem, že tu by sa neustabilizovanie malo skôr prejaviť), tak problém by nohlo byť ústie. U starých vojenských flínt s častým takýmto poškodením problém nadšenci redukujú zrejme s dosť výrazným efektom odstránením poškodeného vývrtu zavŕtaním do håbky aj 3 cm s následným zalapovaním ukončenia vývrtu v hlavni, pokiaľ nechcú skrátiť hlaveň ( najčastejšie z dôvodu zachovania historickej hodnoty ). To už si ale neviem veľmi predstaviť, ako to urobiť, možno sú také frézy - vrtáky, po ktorých netreba lapovať. Ak ale ústie nie je vyšľahané, tak u starých rozhadzujúcich pušiek by malo takmer vždy a dosť často veľmi výrazne pomôcť obnovenie takzvanej korunky ústia zabrúsením ( niekedy je treba špeciálne (pod uhlom najlepšie 11 stupňov) zafrézovať plochu ústia 0-2 mm hlboko a až potom onoviť korunku). Hodne som okolo tohto problému pátral a čítal na internete. Tieto úpravy ( najmä teda obnovenie korunky zabrúsením) sa teoreticky dajú urobiť aj laicky s bežným domácim vybavením so zaujímavým efektom, samozrejme, bez potreby demontáže hlavne a mušky. Napr. tuším na www. brownells.com sa dajú kúpiť puškárske nástoje - fréza na prísl. kaliber a zabrusovací-lapovací valček na obnovenie korunky ústia tuším do 70 dolárov dohromady. Je otázne, či puškári potrebné nástroje majú, teda najmä frézu ( 11 stupňovú), zabrusovací valček sa dá ľahko vyrobiť, alebo kúpiť polotovar. V podstate by to mala byť pre puškára malina. Záverom, áno, nájsť dobrého puškára ( praktika s dobrými a aktuálnymi teoretickými vedomosťami a kvalitným vybavením) vo svojom okolí je veľký problém. Naivne som si myslel, že napr. vo VOP Moldava ( veľký podnik, robia aj civilné zbrane) by mohli mať potrebné vybavenie ... A tak stále hľadám aj ja ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57265 od skorvanek
Odpoveď od skorvanek na tému Problém s rozptylom
Vďaka Tabe a Belsonovi, ale aj ďalším z tohoto fóra som sa na základe ponuky Uhrineka rozhodol k výmene hlavne.Sú dve možnosti,novodobú českú, alebo starodávnu guľometnú. Rozhodol som sa pre druhú.Karabinka je už na ceste na krimi.expertízu.Pevne verím ,že nasledujúcu sezónu si ju odskúšam.Všetko dôkladne zdokumentujem- dám o tom vedieť tu včetne foto.Už je to len a len záležitosť puškára,ktorý sa na to podujal,má moju plnú dôveru...
<br/>Najviac ma serie,že neviem presný typ zbrane,lebo v papieroch to není, doslovne typ:neurčený,( ani policajti nevedia, údajne nejaká Z-ka ) a ja nie som až taký profík,čo sa týka typov zbraní...Koniec koncov s expertízy príde všetko.
<br/>
<br/>Chcem Vám ešte raz srdečne poďakovať za vaše, v mnohých prípadoch rutinérske názory v rámci tejto debaty.Na základe prevetrania aj iných tém okolo zbraní by som chcel pri tejto príležitosti, aj na vzdory niektorých neprajníkov Belsona ,mu chcem poďakovať a vyjadriť uznanie za jeho odbornosť,kultivovanosť ,objektívnosť hodnotenia faktov aj napriek tomu , že ho nepoznám,neviem jeho pravé meno (zatiaľ).To,že jeho zmysel pre detail niektorí diletanti rôznym spôsobom dehonestujú o niečom predsa len svedčí. Môj obdiv má aj ako človek, lebo sa dokáže povzniesť nad ľudskú nevedomosť resp.hlúposť , a čo je najpodstatnejšie,že z a d a r m o rozdáva cenné fakta... ?!
<br/>
<br/>P.s.: Prajem všetkým priaznivcom poľovníctva Príjemné a Veselé Vianoce, šťastné ukončenie poľovníckej sezóny a v Novom roku hlavne veľa zdravia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57266 od army9
Odpoveď od army9 na tému Problém s rozptylom
Mozno ti pomoze v identifikacii toto www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...w_gal&album=2600 ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57271 od belson
Odpoveď od belson na tému Problém s rozptylom
MieN:
<br/>Používal som frézku 11-stupňovú. Ako väčšina špecializovaného náradia, skončila u kamaráta-puškára, ktorý nemá také čulé transatlantické styky. Keďže som si prečítal v pre mňa dôveryhodnom prameni, že experimenty vôbec nepreukázali opodstatnenosť tohto uhla, ďalšiu frézu som si objednal už 45-stupňovú. Viac skryje ústie vývrtu voči vonkajšiemu obvodu hlavne, čím ho lepšie chráni. V najbližších dňoch sa táto frézka bude môcť predviesť na jednom trojáku.
<br/>
<br/>skorvanek:
<br/>Ďakujem za uznanie. Ľudia so zmyslom pre detail nasierajú ľudí, ktorí často majú horko-ťažko aj na hrubú robotu, ale to je tu zbytočné rozoberať, každý vieme svoje. Želám vám aj s Uhrinekom, aby sa dielo vydarilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57274 od petob
Odpoveď od petob na tému Problém s rozptylom
Pán BELSON potreboval by som poradiť ako vymeniť na CZ 584 hlavňoví čap. Hlaveň má po uzatvorení malú vôľu. Neviem ako sa bez poškodenia dostať k hlavňovému čapu. Z oboch strán sú tam kytky. Za odpoveď ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57280 od belson
Odpoveď od belson na tému Problém s rozptylom
Peťo, moja rada je jednoduchá, aj keď asi nežiadúca: Treba to zveriť do odborných rúk, t.j. puškárovi. Prečo radím takto?
<br/>
<br/>1. Ja som puškár - koníčkar (aj keď vybavený všetkými náležitosťami ako formálnymi, tak aj technickými), neživím sa tým a je ešte dosť veľa vecí, s ktorými som sa doteraz nezapodieval. Hlavňový čap na ČZ 584 je jedna z nich. To, že pozerám na rozkres a mám predstavu ako na to, je na radenie málo.
<br/>
<br/>2. Keby som vyrážal tento hlavňový čap trikrát denne, asi by som ti aj tak neporadil ináč. Okrem puntičkárstva som aj dosť predpisový na to, aby som dával rady nekoncesovanej osobe na prácu na hlavných častiach zbrane. Je to jednak z vlastnej opatrnosti a jednak z rešpektu ku kolegom - puškárom, ktorí sa tým živia.
<br/>
<br/>Sorry...(grimasa ako v tej reklame na mercedes sa tu teraz veľmi nehodí)...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57295 od petob
Odpoveď od petob na tému Problém s rozptylom
Ďakujem za odpoveď. Ja som nechcel postup na výmenu čapu len radu ako vytlačiť tie kryty bez poškodenia. Čap už som menil ale na dvojke. Tam sa dali vyskrutkovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58973 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Problém s rozptylom
Tak ako som sľuboval ,ked bude môj problém s rozptylom na 8x57IS vyriešený,že sa ohlásim.Robím tak v tejto chvíli. Vdaka aj vaším radám som nadobudol istotu pre výmenu hlavne , čo sa aj stalo v dielni puškára p. Uhrineka - STOPERA v Humennom. Aj teraz sa mi v mysli vynárajú niektoré invektívy niektorých diskutérov - &quot;odborníkov&quot;. No nie o tom chcem.
<br/>Po obdržaní a odskúšaní opravenej pušky - výmena hlavne som veľmi spokojný , a o to viac si vážim múdre a odborné názory maníkov,ktorí tomu rozumejú,a hlavne v mojom prípade odborníka p. Uhrineka , ktorý to zvládol bravúrne, t.j. , že mi okrem iného na puške nič neubral z historickej hodnoty,všetky znaky ostali neporušené.Som rád,že som sa rozhodol tak.
<br/>Okrem iného odceňujem jeho seriozne jednanie,operatívny prístup a hlavne to,že všetko splnil na čom sme sa dohodli (žiadné obkecavačky a.p.).V tejto dobe takmer nemožné , KLOBUK DOLE PRED TAKYMTO CLOVEKOM-PUSKAROM.
<br/>Po druhej rane som bol v 5 - korunačke, to nepotrebuje daľší komentár! Prajem všetkým poľovníkom takú vnútornú pohodu s presnej pušky, ako mám teraz ja...
<br/>Rada na záver : pri takýchto rachotinách,mám tým na mysli staršie pušky pomôže len výmena hlavne v dobrej dieľni a dobrých rukách.To,že to p. Uhrínek - STOPER v HUMENNOM vie ,niet žiadných pochýb a doporučujem aj ostatným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58974 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Problém s rozptylom
Pre nezainteresovaných zmenil som si uživateľské meno, bol som skorvánek...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59044 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Problém s rozptylom
Ahoj. Napis mi prosim ta mail na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Potreboval by som nejake info.
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59227 od spito270
Odpoveď od spito270 na tému Problém s rozptylom
serpiko, mozes mi zaslat nejaky kontakt na toho puskara? (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 451 návštevníkov a žiadni členovia on-line