TIKKA - ake mate skusenosti?

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22222 od volodo
TIKKA - ake mate skusenosti? bolo vytvorené volodo
Ake mate skusenosti s touto znackou ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22228 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ja osobne doteraz len tie dobre.Mam model M695 Master v kal. .30-06Sprg. Mam ju 6 rokov,je z nej vystrelenych nieco vyse 1800 ran,z coho je prevazna cast na strelnici.Puska nejavi ziadne znamky opotrebenia,presnost z vlastnorucne prebijanym strelivom je mensia ako 0,5MOA na 100m z 5-ranovej polozky,opakovane.Hladky chod zaveru,odpor spuste nastavitelny v pomerne sirokom rozsahu,ja mam relativne tvrde nastavenie-zo zvyku.Chod poistky pohodlny.
<br/>
<br/>Ak ta zaujima T3 v .308W,chod na ceske forum www.lovectvi.wz.cz a pytaj sa admina Andyho,on ju ma a uz isty cas pouziva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22237 od volodo
Odpoveď od volodo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Lovec dakujem ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22239 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
ja mam tikku t3 uz nieco vyse 3 roky ako napisal lovec uplna spokojnost,ja ju mam v kal. 7x64 tiez vlastnorucne prebijane strelivo sa da dostat pod 0.3 MOA na 100m,v mojom pripade zatial zo stojanu,pri overovani najmensieho mozneho rozptylu,a aj to si myslim ze vela robi chyba zameru,pretoze mam meoptu 2100 3-12x50 a tam len samotna bodka v krizi prekryva 1MOA na 100 m.v tejto cenovej relacii je to puska k nezaplateniu :) to je cisto moj osobny nazor,lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22250 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ak by si to mal porovnat so SAUEROM, co by si bral. Rozhodujem sa medzhi TIKKOU, SAUEROM a BLASEROM. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22252 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Sauer a Blaser su ina kategoria-neporovnavat s Tikkou.Ak skutocne vyberas,ber Sauer.Ja osobne nemam Blaser prilis v laske,nechcem byt na SK prvy,komu vyleti zaver do tvare.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22258 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Aspon by si uz nehovoril takove k......y :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22264 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Pozrimeze,aky inteligent....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22266 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
A uz ked me pri tom,mohol by si tie moje podla teba &quot;k......y&quot; citovat.Vies,to len aby som vedel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22268 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ze seriove vyrabeneho Blasera R93 ,co asi myslis a ze seriove vyrabeneho streliva jedno jake vyroby,jeste nikomu nevyletel zaver. Jestli se tak stalo,coz take vim ,tak to vetsinou byly pripady kdy munice byla ladovana doma a bud byl pouzit spatny strelny prach,nebo ho bylo pouzito nadmerne hodne. Vis kolik se prodalo do sveta techto zbrani? Teda myslim Blaser R 93? X tisic, a tech pripadu o kterych si hovoril ty,bylo snad tolik, ze by se dali spocitat na jedne ruce.A proc to teda prodavaji dale ,kdyz je to tak nebezpecna zbran ??? To jsou ty K......y,ktere jsem mel na mysli. jinak nic ve zlem.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22270 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ahoj Saujaegerdany, podivaj sa bud na www.lovectvi.cz, lebo www.gunshop.cz, neviem presne, kde to je, ale su tam myslim tri pripady, kedy vyletel zaver 93-ky do ksichtu. Su tam aj fotky a cely popis udalosti, aj fotky jednotlivych zbrani. Dival som sa na to minuly rok, myslim, ze to je v nemcine. Moc obsiahly popis. Nemam teraz cas to hladat, ale je to tam. Opytaj sa admin. ANDY na www.lovectvi.cz, ten o tom bude vediet a poradi Ti i stranku. I keby si to s laboraciou malinko prehnal, klasicky zaver napr. typu Mauser Ti nikdy nevyleti do ksichtu. Prebijam dost dlho, ale to je nepodstatne. Timto netvrdim, ze 93-ka je nebezpecna zbran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22272 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Jo ja ti to verim. Nemecky umim a myslim ze docela slusne. Nejake clanky jsem uz o tom cetl,protoze sam mam 3 tyto zbrane a kazdou v jinem kalibru,takze jsem se o to take trochu zajimal. Uz pro svoji bezpecnost. Vetsinou neslo o to, ze naboje byly prelaborovane,ale ze byl pouzit jiny strelny prach a ti co se jim to stalo delali ruzne pruzkumy co zbran vydrzi.Opravdu zatim jsem neslysel,ze by se ze seriove vyrabene munice nekomu neco stalo. A nehody se deji i z jinyma zbranema,nemluvim ted jen o zaveru. Take vim ze tato zbran ma nekdy problemy s vytahovanim vystrelenych naboju,ale to se zase jedna hlavne u magnum kalibru.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22276 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ale i tak, jak budes mat cas, najdi si to, tie fotky stoja za to, nepisem Ti preto, aby som Ta postrasil, opravdu je to zaujimave. Cau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22277 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Myslm,ze to co oznacujes za k......y,by ti ludia,ktorim sa to stalo,urcite tak neoznacili.Madarsko 2004,R93 7x64,municia RWS,zranena ruka.Francuzsko rok predtym,R93 7mmRemMag. municia Federal,ciastocne zranena tvar,ruka.Ak podla teba vies co to ceknut nemecky,daj si to do vyhladavaca a mozno zacnes hladat kupca na tie tvoje akoze pusky.A dokonca tym trpi aj Strasser RS 05,co je dalsi vyvojovy stupen R93.Ved sam velky Horst Blaser,ked sa ho na IWE pytali,ako je to so Strasserom (on ho projektoval)dokazal len ujst od debaty a nasrane podotknut,ze na take sa ho pytaju len Cesi.Niekde mozno najdem schemu,ako moze dojst k odomknutiu zaveru a´la Blaser v nespravny cas.Takze nabuduce nez zase oznacis za k......y,doporucujem prestudovat viac zdrojov info.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22281 od miso
Odpoveď od miso na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Zbrane blaser by som neodsudzoval, určite sú kvalitné a majú mnoho stúpencov. Ale o problémoch so závermi, ktoré vznikajú najmä keď človek rýchlo prebíja a zle &quot;dovre&quot; záver som počul. Taktiež viem, že jedna celá séria R 93 bola sťahovaná lebo nejaká súčiastka tuším v spúšťovom mechanizme bola nekvalitná(údajne chybou dovozcu,ktorý ju vyrobil z iného materiálu ako bol požadovaný). Tento oznam som tuším čítal v niektorom čísle PaR. Na druhej strane Blaser patria k špičke, ale ja osobne predsa len viacej verím klasickému, vo vojne overenému systému Mauser.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22282 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Blaser nema kvalitativne problemy (samozrejme vynimky sa najdu vsade),ale principialne.Ale ved majitelia sa mozu utesovat tym,ze tych roztrhnutych je len zanedbatelne promile z celkoveho poctu vyrobenych kusov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22283 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
nie miso, oni tu riesia iny problem, to o com pises Ty sa stane ak s tou bakelitovo - hlinikovou haraburdou dostatocne netresnes, ale vtedy Ti len jednoducho neodpali. Rozobera sa tu problem priamotazneho zaveru a napisal si genialnu myslienku (o vojne), ten priamotazny bol vzdy problem, ktory stal par ludi krk a nielen vybite oko ci zuby. Ale aj tak sa k nemu budu vyrobcovia stale vracat - je strasne prakticky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22285 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
no kym som sa vydatloval tak to tu uz polovnicek slahol :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22289 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
No nic chalani,jak to tu ctu, prodam ty svoje jakoby zbrane a koupim si Tikku.:]:]:];)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22290 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
:) mne skor Horst Blaser vadi ako marketingovy mag a vadi mi to, ktorym smerom pusuva vyvoj, no evidentne mu ide karta. Ak vies dobre nemecky, tak sa urcite velmi casto stretavas s formulkou (napr. egun) &quot;kein Blaser&quot; ..... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 308 návštevníkov a žiadni členovia on-line