norovanie

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41366 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému norovanie
ano lebo je skodna a jej premnozenie by znamenalo aj vela chorob

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42044 od theCat
Odpoveď od theCat na tému norovanie
Dnes pri zasypavani pre drobnu zver som na poli vyplasil lisku, ktora tryskom utekala znamym smerom, do brloha. Ide iba o jeden vsuk v poli. Samozrejme pes hned za nou. Trvalo mi, kym som sa tam dostal aj ja. Pes spociatku zastekaval, no potom stichol a bolo pocut len dute zvuky. Nevedel som, ci si len hrabe priechod, alebo uz ju drzi a rata jej kosti. Po chvili vysiel a bol dohryzeny na papuli. Pobehal okolo nory a sam sa do nej vratil. Raz stekol a potom som uz opat pocul len tie zvuky. Asi po 10 minutach opat vyliezol, no uz som ho spat nepustal. Teraz neviem, ci sa k tej liske nedostal, alebo ju uz zneskodnil. Bezne mi robi vyhananie, aj v pripade, ak je do nory iba jeden vsuk. Urcite to teraz nebolo idealne, kedze liska vedela, ze som vonku. Co teraz? Ma zmysel sa tam casom vratit, alebo ta liska tam uz tak skoro nepride? Mate niekto podobne skusenosti? ZA rady vopred vdaka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42064 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému norovanie
Ahoj na 99 percent liska ti vyprasila psa a ked si opustil noru usla a urcite sa tam nevrati. Ak sa ti nieco podobne stane, treba volat kamaratov a lisku vykopat. alebo cakat obdalec a lisku potom strelit. Liska mala pradepodobne strategisku poziciu a ako nahle pes strcil nos do syfonu tak ho rafla. Moznost je a hned nainstalovat odchytovy kos.
<br/>
<br/>Lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42066 od theCat
Odpoveď od theCat na tému norovanie
Mobil ostal doma na nabijacke... :[ Chcel som nechat bundu na vsuku, aby som to zapachoval nech si mysli, ze som tam. Nakoniec som sa na to vykaslal, bolo to dost od ruky a neviem, ci by tam dovtedy ostala. Bude mat ta skusenost vplyv na vytrvalost psa, ked teraz zistil, ze sa mu nepodari lisku stale dostat? O tom odchytovom kosi som nepocul, zaujimalo by ma to.
<br/>I.R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42078 od yegi
Odpoveď od yegi na tému norovanie
Pokial by si bol zostal v tichosti na mieste, po tom, čo si odchytil psa, líška by bola pravdepodobne do pár minút noru opustila.Teraz potrvá pár týždňov, pokial sa tam vráti.Ak je psík starší a má skúsenosti s líškami, nemalo by mu to uškodiť, že dostal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42082 od theCat
Odpoveď od theCat na tému norovanie
Nemal som pri sebe ani zbran. Preto som myslel, ze tam necham bundu, aby liska ostala v nore, pokial sa vratim s posilami. Lenze ako vravi, bolo to od ruky a trvalo by mi to dlho. Psikovi budem musiet naaranzovat nieco, aby si opat zdvihol sebavedomie. Asi na poli stretne macicku:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42083 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému norovanie
nazdar...mal by som tiež taký dotaz,ak strelená lýška zatiahne do obývaného brlohu a druhá čo tam bola s nou utečie...vráti sa tam na večer,alebo po čase...?? Alebo tam už na istý čas nevlezu žiadne...??? máte niekto skusenosti....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42084 od yegi
Odpoveď od yegi na tému norovanie
Pokial je tá postielaná líška úplne cudzia, tej, čo je v diere, tak sa bud pobijú, alebo slabšia noru opustí.Pokial líška v nore uhynie, min.rok do tej nory líška nevojde, aspoň, čo mám skúsenosť :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42087 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému norovanie
takto...v brlohu boli dve,čo som ale netušil...prvá po rane zatiahla do brlohu a v zlomku sekundy vyskočila dalšia a bežala preč...po strelbe bežiaca neznačila tak som si myslel že som netrafil...až z blýzka som uvidel že tá prvá dostala zásah,ale stačila ešte zatiahnut dnu...asi sa cez den párili...bol som tam ešte 3x na večer ale už nič nevyliezlo...mal by som ešte taku otázku,či sa i samec stará na jar o svoje potomstvo,alebo to je všetko iba na samici...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42129 od yegi
Odpoveď od yegi na tému norovanie
Lišiak sa moc nestará, ale je nablízku, pri svojej rodine, v prípade, že sa líška, to ako suka niekde stratí(uhynie), preberá starostlivosť on.K tej strelbe, mohol si ju len pofrkať, a ona zostala v nore, pokial si neodišiel, ale môže byť, že ten kus, čo vyskočil z nory a utekal preč, bol lišiak, ten totižto vo väčšine prípadov opúšťa noru prví. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42130 od medard
Odpoveď od medard na tému norovanie
ja mám tú skúsenosť, že ak sa postrelená líška dostane spať do brlohu, môžeš tak čakať celé hodiny a nevylezie, takúto líšku má problém dostať von aj dobrý pes, tá tam väčšinou bojuje úplne do konca a ak nemáš psa čo ti líšky vyťahuje von, je zbytočné ho tam aj púšťať... ak nechceš kopať ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42135 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému norovanie
ak to bol mlady pes skus mu hned vratit sebavedomie aj ked budes musiet kopat. moj pes od mlada nikdy noru neopusti a ak liska nejde von tak hold kopem,ale to mi nevadi kedze pes ma lokator a viem kde kopat. pre mna ako chovatela je dolezite ze pes nevylezie a bojuje do konca bez odychu viem ze ma ako bullgogari vravia game. ak lisku postrielas a zalezie dnu mala by byt podla mna samzrejmost ju vynorovat, po prve budes si isty, ze o lisku menej a podruhe kazda postrielana zver sa ma dohladat a ukoncit jej trapenie. ak by si tam nechal bundu tak nevylezie. Mam osobnu skusenost z norovania, ze liska obsadila noru a vrhlaliscata napriek mrtvej liske dnu, bola v rozklade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42141 od medard
Odpoveď od medard na tému norovanie
kopal som aj pred 2 týždňami... bol som vonku so sučkou, po vyhnatej líške zostala ešte hlásiť v brlohu, čakal som viac ako hodinu, išel som domov po staršieho psa, keď som ho pustil dnu, v brlohu to len tak duňalo, to trvolo tak 5 minút, potom hodinu ticho, sem-tam zahlásila sučka, znova som šiel domov... naspäť som sa vrátil s otcom a vercajchom a kopali sme, podarilo sa to až na druhý pokus, niečo viac ako 1 m, sučka vybehla počas kopania, trošku porafaná na papuli, psa sme vzkopali, keď sa brloh otvoril prebehol tam jazvec! les bol dosť rozbitý, na to som prišiel až doma, keď som ich ošetroval, odtrhnutý pysk, nebol som to už ale dávať ani šiť (nebolo by už o čo), predminulý rok som ho dával 3x po jazvecovy... ošetrenie, kúpeľ v neostomosane, niečo proti zápalu rán a hlavne dosť vody. pes je už OK, len keď som mu otrhal chrasty z vyhojených rán, 2/3 papule mu zostalo bez srsti 8o a t osom tam doteraz chodil vždy len na líšky :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42156 od abba
Odpoveď od abba na tému norovanie
mám rovnaké skúsenosti a nedohľadávam postrieľané líšky s brlohárom, ale so stavačom, aj kopov mi vliezol do brloha

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42157 od abba
Odpoveď od abba na tému norovanie
brloh obsadený jazvecom sa dá pomerne ľahko rozpoznať, takému sa v zime so psami vyhýbam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42168 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému norovanie
rozpoznáš to podla toho že je viac oválna diera-vchod...?? u nás by som psa tažko dostal z brlohu,lebo je vyhrabaný pod betonovou základnou pod fregatu na zavlažovanie..tam sa lýškam dost lahko hrabalo,lebo to bol násyp a maju to dost hlboko...máte niekto skusenosti do akej hlbky si zvyčajne lýška hrabe noru...??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42170 od abba
Odpoveď od abba na tému norovanie
okolie je už na jeseň vyčistené, chodníky od brloha pripomínajú plytké jarky, čerstvo vyhrabaný piesok, alebo hlina a v zime je na vstupe srieň od dýchania spiacich jazvecov,
<br/> poznám jeden brloh, vlastne je to labyrint, vstupy sú od seba asi 50 m a keď tam hlási pes-jazvečík, tak ho počujem, len s uchom tesne pri vstupe, tam by sa dalo kopať, len s ťažkou technikou, je to piesčitá pôda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42173 od medard
Odpoveď od medard na tému norovanie
abba: brloháriť som nebol 1.x, a u nás poznám väčšinu brlohov (a z tej veľkú väčšinu našli psy) a jazvečie hádam všetky, preventívne sa im kôli psom vyhýbam, u nás sa brloháreniu venujem iba ja a celkovo máme v PZ málo psov:{ len sa mi trošku zdá, že počet jazvecov aspoň u nás ide v posledných rokoch dosť hore, asi hlavne preto, že sa na ne skoro vôbec nepoľuje, čo je dosť škoda...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42175 od medard
Odpoveď od medard na tému norovanie
aj túto nedeľu som videl v lese jazveca, mám takú skúsenosť, že keď sa oteplí a je odmäk, pravidelne idú von... stou håbkou: raz u nás takí fiktusi (tí poľovali na jazvece stále) kopali belorusom do håbky viac ako 2 metre, bolo to v miernom svahu, piesčitá pôda...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42318 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému norovanie
bol som v Rakusku trochu ponorovat, kazda ovecka vynorovala jedneho jazveca. chcem sa opytat po com sa pedava mast. budem jej mat dost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 309 návštevníkov a žiadni členovia on-line