norovanie

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42320 od Lubo22
Odpoveď od Lubo22 na tému norovanie
Ja som bol včera so synom a dvoma jagoškami pozrieť líšky v stohu slamy z veľkých balíkov, kde ich syn už viackrát videl. Jagošky vbehli zboku do stohu a za chvíľku vybehli každá na opačnej strane. Znova som ich posmelil a za malú chvíľku som už počul ako začali hlásiť. Po asi 5 minútach ostalo ticho a asi za ďaľších 5 minút vybahla líška smerom na syna. Ihneď ho však zbadala a vrátila sa späť tak rýchlo, že nestačil ani vystreliť. Jagošky ju nasledovali a zo stohu som potom iba sem tam začul krátke šteknutie. Za asi 20 min vyšli obe jagošky zo stohu, staršia dosť dorafaná na papuli a keď som ich znova poslal dovnútra, tak len vbehli dnu a za chvíľku druhým koncom vybehli von. Syna som zo psami poslal preč a ticho som čakal asi pol hodinu, či líška nevybehne. No nikde sa nič nepohlo a tak som odišiel aj ja d dilemou, či líška vyplatila psov a niekde sa im schovala, alebo to už má za sebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42356 od pepco
Odpoveď od pepco na tému norovanie
raz sa nam stalo nieco podobne, liska s lisiakom spolu v nore, jagos aj jazvecik, striedajuc, dostali na frak...kopali sme, ale boli tam korene.napchali sme do nory metrove sahovice, zahadzali to vykopanou hlinou, zmrzlo to na beton.bola tma, zima ako v rusku, ponahlali sme sa so psom na veterinu.rano sme tam prisli, vyhrabana diera okolo dreva,krvava stopa k potoku a prec....prvy lisiak a za nim liska.ostat tam tak nam vyjdu a strelime obe.ponaucenie do buducna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42357 od pepco
Odpoveď od pepco na tému norovanie
chlapi co sa tyka hlbky, raz sme kopali staru noru, kotol mala v hlbke pasa, potom sa nora stacala stale dolu.robili sme sondy 2,5x1m, hlbka narastala, vykopali sme od kotla dalsich 6 sond, posledna som vyliezal odtial tak, ze som sa postavil na lopatu a tahali ma von.hlbka cez 2,5metra.lisku sme dostali, ale keby ste videli tu oziminu, co sme tam narobili, druzstevnici nemali radost.a liska 2 liscata odrazila do bocnej chodby a s 3 sa skryla nakonci dalsej chodby, tam mala aj dalsi kotol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42406 od theCat
Odpoveď od theCat na tému norovanie
Dnes opat ten isty scenar ako minuly tyzden. Tentokrat som sa nasral a nechal bundu pri vsuku. Do hodiny som bol spat aj s kamaratom a zacali sme kopat. Prva sonda dva metre od vsuku, no pes hlasil este dalej. Dalsie dva metre a dostali sme sa medzi psa a lisku. Podarilo sa mi vytiahnut psa a liska vklzla dnu, no vzapati vybehla. Puska do pleca...nic...zaistena...rychle odisti a rana od pasa nakolko liska uz bola v kukurici.... Po 40 metroch zhasla, rana na spodnu komoru. Pes trochu podusil a hned sa vratil naspat k brlohu. Bola tam totiz este jedna. Tej som uz nedal sancu. Usudzujem, ze vsuk strazil lisiak, ked sa stiahol, tak liska vybehla von. Lisiak tam ostal aj vtedy, ked sme dohladavali lisku. Ten mal nervy z ocele. Brloh mal jeden vsuk a kotol bol od neho vzdialeny vyse 4 metre v hlbke 80 cm. Foto s ulovkami som dal do galerie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42468 od astronom
Odpoveď od astronom na tému norovanie
Lovu zdar sokolík :o)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42835 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému norovanie
Medard co máš za havkáče? To su asi pekní magori ked idu tak na ostro:), maju velké srdce bojovníků ;)
<br/>U nás jsem ještě nenašel noru v poli, tedy na otevřeném poli, to je snad je u vás na Slovensku :D
<br/>V naší honitbě jsou dva hrady kde v spodních partiích v zimě chrupká pantáta a v horních běhají lišky. Naštěstí moje jezvčice nejde naostro tak si na pantátu jen poštěká a za nějaký čas vyleze :)
<br/>Sousedi mají hodně kanálů, začátkem ledna střelili za den v kanálech 8 lišek a ještě jim asi tři utekly.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42854 od medard
Odpoveď od medard na tému norovanie
mám drsňákov, akurát dnes som Stanovskému posielal žiadosť o odporúčanie na párenie... suka je taký ostrý hlásič, ale pes je fakt magor :D keď ho 1.x načal jazvec, mal ucho na polovicu a 6 štichov v papuli a dva dni v horúčkach... mysel som si, chlapče ty máš už s jazvecom večný pokoj, hádam o dva mesiace nanovo, dnes je pošitý ako lopta a zdá sa mi, že tie konflikty s ním priam vyhľadáva :[ je zaujímavé, že na líšku taký tvrdý nie je...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43028 od tomulino
Odpoveď od tomulino na tému norovanie
abba a akeho stavaca mas?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43060 od abba
Odpoveď od abba na tému norovanie
Je to mimo témy, ale mojou srdcovkou sú angličany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43076 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému norovanie
V sobotu se nám povedlo vynorovat lišku v 30 metrovém potrubí. Jezevčice byla trochu rozbitá po hodinovém zaštěkávání. liška jí nic moc nedarovala.
<br/> Přivolaná posila pak vyhnanou lišku střelila. Být tam nějaký ostřejší hafan tak tam tak dlouho nemrznu. Ale fenka se nedala:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43079 od tomulino
Odpoveď od tomulino na tému norovanie
no hej ale si pisal/la ze si dohladala lisky s kopovom aso stavacom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43080 od abba
Odpoveď od abba na tému norovanie
čo je na tom divné? chovám brloháre, kopovy aj stavače

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43082 od tomulino
Odpoveď od tomulino na tému norovanie
No nic nie je divne je to v pohode ja som sa len normalne opytal ze s akeho stavaca si pustila do brloha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43083 od medard
Odpoveď od medard na tému norovanie
Jendo, na krásne okamihy sa oplatí dlho čakať... úspešné zotavovanie;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43085 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému norovanie
jendo gratulujem malému kopovovi, nech sa čím skôr dá dokopy;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43086 od abba
Odpoveď od abba na tému norovanie
Písal som, že dohľadávam líšky so stavačom, aby mi nevliezol do brloha, keď ho pustím na voľno, kopov tam vlezie bez váhania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43088 od tomulino
Odpoveď od tomulino na tému norovanie
aha! tak pardon za zle pochopenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43092 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému norovanie
V decembri som strelil 6 lisok 4xna vabenie 2xna nahodu-spolocna polovacka dohnal mi ich pes doslova pod lauf...toho roku zatial dve...stve ma jedna vec mam doma psa brlohar...dokonca ma ten titul ale...bojim sa ze o psika pridem napr. v jazvecom brlohu... moj pes je bytovy maznak...jeho otiec ma vynorovanych cez 20-dsat jazvecov a moj pes je cisty somar uplne tvrdy skrtic ked mal 10-sat mesiacov zlomil liske celust bol na umelom brlohu prvy x...a jednoducho sa ho bojim pustit ked viem ze je niekde nejaka nora...v oplotku pri diviakovi po nom vystartovala svina a ten somar ju rafol za rypak a svinka rozcapilanohy a bola ko bolo to na nedelnej prechadzke s rodinou no bol som zablateny ako ta svina a to ten somar robi uplne bezne neviem ci mam alebo nemam ist s nim norovat?je to chovny pes a viem ze ak narazi na jazveca pojdem do stavebnej firmy pre JCB.Lenze je to brlohar ktoreho to nenormalne bavi je to jeho zivot a neviem co je lepsie brloharit alebo nie?...mam dojem ze tu je tento prispevok v lepsich rukach;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43093 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému norovanie
Inak je fakt ze kopov ma poradie aspon na spolocnej polovacke co je moja osobna skusenost diviak-liska alebo opacne liska -diviak zalezi dost vela od toho ktora stopa je teplejsia-a budem chvalit zase to svoje :DBorder minimalne taka ista robota ako kopov ale pozor nie hoc aky kopov len dobry kopov...:)-...ako aj Border:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43107 od lanus
Odpoveď od lanus na tému norovanie
Marceliusko - v minulom tisícročí som riešil podobný problém ako teraz Ty t.j. norovať či nenorovať s jagošom.Vyriešilo sa to samé po zakúpení 223Rem.sa potreba norovať rozplynula!Odporúčam každému vzniknutú kombináciu t.j. zdravý pes a perfektne vytrénovaný strelec!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 287 návštevníkov a žiadni členovia on-line