Pripravovaná novela zák. č. 190/2003 po udalosti v DnV

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56061 od miso
Tu dávam link na pripravovanú novelu, ktorú ja osobne považujem za unáhlenú a nič neriešiacu, stačí si len pozrieť štatistiky trestných činov a sami dobre vieme,že to nie je o zbraniach,ale ľudoch. Kto chce zabiť, palicu si nájde.
<br/>
<br/>www.webforum.sk/viewtopic.php?t=3847&start=0
<br/>
<br/>treba to pripomienkovať, podľa novely bude ZP len na 5 rokov, povinné psychotesty pre prvých žiadateľov i pre tých čo budú predlžovať a myslím,že asi poplatky zachovajú, ak nezvýšia. Taktiež patrím medzi majiteľov vz.58 ako mnohí z vás si rád športovo zastrieľam a vyzerá to,že ak novela prejde ostane &quot;58čka&quot; mi len zaliata v skrini, či v úschove polície.
<br/>Otázne je, čo sa stane ak prejde táto novela, môže to spustiť lavínu a nerád by som zažil dobu aká tu už bola-keď sa guľovnica dávala len na žiadosť a následne povolenie orgánu štátnej správy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56069 od lovec_1
Pripominam,ze novela sa dotkne VSETKYCH drzitelov ZP!!!! Ak mame pocit,ze sa to &quot;nejako&quot; vyriesi samo, alebo to niekto vyriesi za nas - sme na omyle! Teraz sa uz nestaci spoliehat,ze to neprejde na vlade alebo v parlamente!
<br/>
<br/>Je prioritnym zaujmom nas vsetkych, aby nam akymkolvek sposobom neboli obmedzovane sucasne prava, co sa tyka drzania zbrani a nedoslo k naslednej selekcii zbrani, ktore su podla sucasneho ministra nebezpecne!
<br/>
<br/>My, ktori mame ZP s platnostou na desat rokov - tato bude okamzite skratena na 5 rokov a pri kazdom predlzeni bude podmienkou absolvovanie psychotestov!!! (co myslite, preco to tak pani psycho-odbornici podporuju v mediach??? Zanuchali totiz obrovsku korist - peniaze za vysetrenie od KAZDEHO drzitela ZP, nepropaguju to z lasky k bliznemu!!!)
<br/>
<br/>Po jednej &quot;uspesnej&quot; novele moze prist dalsia a lahko sa nam moze prihodit, ze pravo polovnictva budeme moct vykonavat maximalne s prakmi a kyjakmi - nie to nie je SRANDA!!!
<br/>
<br/>Ak nechceme postupne dopadnut ako v Anglicku, alebo v Australii, musime spojit hlasy a sily - a zacat bleskovo konat. Novela je na pripomienkovanie LEN SEDEM DNI!!!!
<br/>
<br/>Ak prejde, tak nas VSETKYCH tragicky obmedzi v nasich pravach uz od zaciatku buduceho roka!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56077 od miso
Este dodam, ze v sucasnej podobe je ponata tak nepresne a siroko, ze na zaklade vykladu sa moze dotykat aj majitelov kratkych zbrani-poloautomatickych pistoli typu glock a pod, s vynimkou revolverov.
<br/>[r]Taktiez sa pravdepodobne dotkne majitelov polovnych opakovaciek ci samonabijacich gulovnic, cize pozor, nemusia sa odoberat len vz. 58!!
<br/>Treba si precitat §4 ods.2 pism.b)
<br/>je mnoho samonabijacich polovnych zbrani, ktore maju rovnaky alebo podobny vzhlad ako samocinna zbran alebo ktore boli konstrukcne odvodene alebo upravene zo samocinnej zbrane.[/r]
<br/>
<br/>V neposlednom rade tato novela ovplyvni vyber zbrani na trhu, ktory sa znacne zuzi!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56079 od DKo
Som zvedavý, čo majú vymyslené na tých, ktorí u jedného klinického psychiarta testami neprejdú a iného prejdú :) A čo majú vymyslené na tých psychiatrov. Čo myslíte, ktorý z nich bude mať plnšiu čakáreň a teda i kešeň?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56080 od miso
Ja som tiez zvedavy ako prejdu psychotestami starsi ludia, teda najma polovnici, viem ako su psychotesty stavane a nie je to len o osobnostnych otazkach...
<br/>Nehovoriac o tom,ze toto bude pricinou moznej korupcie u psychologov, zvysenych poplatkov za ZP vseobecne, byrokratickych natahovaciek a cakaciek atd...
<br/>
<br/>aby mal potom vobec kto polovat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56081 od michal
Pokial budu psychotesty robene poctivo som za na 100%, dost vela pacientov nema mat preco zbrojak a nechapem ako ho vobec dostali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56082 od lanus
Michal - neboj ! poľovať bude mať kto ! veď práve preto sa to robí, jednou ranou sa zabijú muchy dve !
<br/> Snaha o veľkú novelu zákona bola už dávnejšie ; čakalo sa len na vhodný okamžik a ten práve nastal !
<br/>
<br/> Psychotesty v prvej vlne v r.1994 trvali 3-4 hod ! Koncom r. 1995 ich bežný smrtelník zvládal za čas polovičný a podaktorí to však stihli aj behom 5 minút ! Na Slovensku je to proste tak ... !
<br/>
<br/> Za najväčší výsmech všetkým poctivým držiteľom zbraní pokladám ten fakt ,že ich oň chce pripraviť pseudo odborník ktorý ani nemá ZP ! Je totiž podstatne jednoduchšie šikanovať slušných a políciou preverených registrovaných ľudí ako ochrániť spoločnosť pred vyčíňaním asociálov ! :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56083 od michal
Tak neviem ci si to myslel ironicky alebo som to nie velmi pochopil. Ja poznam dost adeptov na to, aby o zbrojak prisli. Zas nebud naivný, že kazdy kto ma zbrojak je prevereny alebo sa skutocnosti nezmenili a nie je stale v lihu alebo inym sposobom šmrncnutý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56084 od lanus
Michal - skús čítať pozornejšie ; moja 1. odpoveď bola na Tvoj príspevok z 12:50 !
<br/>
<br/>To ,že každý kto má zbroják je preverený je fakt !!! Rozdielna je len kvalita preverenia !
<br/>
<br/> Psychotest pri prvom ZP pokladám za rozumný kompromis ; jeho pravidelné bezdôvodné opakovanie
<br/> je len fabrička na peniaze ,ak to však štát vyžaduje mal by to aj zacvakať ako dôkaz záujmu o &quot;bezpečnosť obyvateľov&quot; a nie,že mu ide len o bohapusté výpalníctvo !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56086 od miso
Odpoved bola na moj prispevok, troska si si splietol nicky, ale nevadi, chapeme sa :)
<br/>
<br/>Ja som zvedavy ako budu riesit nahrady, pretoze ta novela vlastne sikovne obchadza vyvlastnenie ci zhabanie majetu za primeranu nahradu podla ustavy. Nic neberu,len ukladaju ako s tym nalozit. Aj ked o tomto sa da vzdy polemizovat. Podotykam,ze mnoho strelcov ma v tychto zbraniach ciastky presahujuce tisice eur.
<br/>A kto cital odovodnenie...musel som sa pousmiat ako dali dovetok,ze dany zakon je v sulade s Ustavou a ustavnymi zakonmi, vidim,ze aj do role ustavneho sudu sa legislativci pasovali :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56087 od lukas
Hmm... aj ja som za! A plus na to navrhujem aby aj vsetci drzitelia vodicskych preukazov sa zucastnili psychotestov a kazdych pät rokov repete! Ved aj auto je &quot;ako zbran&quot;.Urcite by to nasim cestam pomohlo!!!
<br/> Len co by na to ta verejnost povedala ktora tie psychotesty tak velmo chce.
<br/>:]:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56095 od papo
čo myslíte, že ak to predloží po dohode s koaličnými partnermi do parlamentu, že to neprejde? ja myslím, že áno, aj keď možno s nejakými úpravami. už to nie je o bezpečnosti, ale propagandistická akcia.
<br/> a spamätajte sa ohľadom nášho najlepšieho vedenia. to presadilo proti poľovnícky ,, európsky,, zákon bez ohľadu na názory a pripomienky poľovníckej verejnosti. a spomeňte si, ako s nami manipulovali so stanovami SPK. kto ich videl pred snemom? očakávam nejakú propagandistické vyhlásenia, no aký budú mať význam? akurát nás budú následne presviedčať v kadejakých plátkoch, čo všetko pre nás robia. potom zvýšia platby za revíry, aby ste nezabudli.
<br/> mám za to, že z poľovníctva by naozaj mali zmiznúť kadejaké zbrane, ktoré mám živo pripomenú základnú vojenskú službu, ale to sa naozaj nemusí riešiť takouto cestou. psychotesty? nuž aj ja mám názor, že by sa raz za čas mali konať, lebo aj ja mám nejakú tú skúsenosť... ale zas by som to nespájal s touto tragédiou. športoví strelci si to podľa návrhu odskáču najviac. bezdôvodne! súhlasím s argumentami, ktoré sa tu uviedli. čokoľvek sa stáva zbraňou, ak sa to použije na konanie násilia! a z tragédie treba naozaj urobiť závery. aj legislatívne. treba vážne brať sťažnosti ľudí, ktorí majú vo svojom okolí podobné problémy so spolužitím. veď je smiešne, aby si ľudia stavali betónové ploty na svoju ochranu ako náhradu za nečinnosť štátu! koľko chýba k ďalším tragédiam?
<br/> no je jednoduchšie vyberať pokuty - striehnuť spoza rohu na najnezmyselnejších miestach a vyberať pokuty, bo peniažky treba do rozpočtu /aj na podporu asociálov/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56097 od michal
Ak povazujes za preverenie, ked si niekto napise zaznamy od stola alebo vytazi prveho suseda, aby to mal z krku, tak je kazdy prevereny, to je fakt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56098 od DKo
Nevidím dôvod, prečo by mala byť SPK vystupovať proti psychotestom. Obavu z psychotestov netreba mať a ak by sa nemíňali účinkom v našej spločnosti, v ktorej sú poctivci za hlupákov, tak by som bol za. Jedny som absolvoval v r.2008. Boli sme tam 4, okrem mňa 2 adepti na mestkých policajtov a 1 na vodiča autobusu. Testy sme mali rovnaké, robili sme ich v jednej miestnoti, urobili sme ich všetci, ale zarazilo ma, že za rozdielnu cenu. Keď som sa opýtal na výsledok a zaujímal som sa o môj stupeň psychickej odolnosti, tak som sa iba dozvedel, že som bol najlepší a môžem robiť to, na čo testy potrebujem. Pýtam sa, akú zodpovednosť nesie psychiater, ktorý vydá niekomu osvedčenie, že je psychicky spôsobilý držať strelnú zbraň a dotyčný vybavelý takýmto osvedčením a strelnou zbraňou spácha trestný čin?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56100 od lanus
Jedna zo zaslaných pripomienok k novele:
<br/>
<br/> § 20 odsek 1, vyšetrenie klinickým psychológom:
<br/>MV SR by malo mať zamestnaných (klinických a pracovných) psychológov, ktorí by posudzovali psychickú spôsobilosť občanov na držanie a nosenie zbrane. Odôvodnenie: na túto prácu je potrebné mať vedomosti o zbraniach, o ich držaní, alebo nosení, používaní na rôzne účely a pod. Málo klinických psychológov disponuje takýmito informáciami a bude tu zároveň veľký tlak na získanie kladného posudku, obdobne ako pre rokmi. Zároveň pri tak veľkom okruhu vykonávateľov vyšetrení, ako navrhuje novela, je nepravdepodobná možnosť kontroly a ani nie je žiadna kontrola právne ustanovená. Tiež nie je validizovaná žiadna metodika vyšetrení - bude daná len dohodou psychológov, čo pri odvolaní sa voči výsledku môže spochybniť celý systém posudzovania psychickej spôsobilosti v rámci zdravotnej spôsobilosti. EÚ nemá žiadne odporučenia v tomto smere, ale je už v jej rámci v jednotlivých krajinách vykonávaná a právne požadovaná validizačná štúdia pre najrôznejšie profesie podliehajúce povinnosti psychologického posúdenia spôsobilosti, rovnako ako ich kontrola.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56102 od lanus
Doposiaľ poslané pripomienky ako aj možnosť regulárne novelu pripomienkovať je tu :
<br/>
<br/> lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome....D=3139&langEID=1
<br/>
<br/>
<br/> Treba si všimnúť ten šibeničný termín možnosti pripomienkovania 7.9 - 16.9.2010 .
<br/>
<br/> S uvedeného vyplýva ,že sa vôbec nejedná o snahu vytvorenia kvalitnej novely,ale len o snahu zaskočenia streleckej verejnosti bleskovou akciou a o presadenie už dávnejšie zamýšľaného zámeru
<br/>jej paralyzovania doplneného aj bohapustým výpaľníctvom !!! :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56104 od DKo
Ako sa dá dostať z pripomienkam z Medzirezortného Pripomienkového Konania? Kde sa dajú vidieť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56106 od lanus
Tu by to mohli vedieť: V prípade problémov alebo otázok k aplikácii Portál právnych predpisov kontaktujte administrátora na tejto emailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56108 od lanus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56109 od lovec_1
Vážení športoví strelci, poľovníci, radoví majitelia zbraní a spoluobčania,
<br/>
<br/>Občianske združenie Legis Telum - Združenie vlastníkov strelných zbraní, o.z. týmto predkladá zásadnú hromadnú pripomienku k návrhu novely zákona č. 190/2003 Zb. o strelných zbraniach a strelive zo dňa 7.9.2010, predloženú do medzirezortného pripomienkového konania ministrom vnútra Slovenskej republiky.
<br/>
<br/>Pripomienku predkladáme z dôvodu, že zásadne namietame rozpor návrhu novely zákona č. 190/2003 Zb. o strelných zbraniach a strelive s Ústavou Slovenskej republiky, pričom poukazujeme na protiústavnosť novelou navrhovaného zákazu a obmedzenia nadobúdania, držby a vlastníctva samonabíjacích palných zbraní. Návrh novely žiadame v celosti zamietnuť.
<br/>
<br/>[r]Upozorňujeme, že ak chceme byť úspešní, v pondelok 13. augusta musia byť podpísané hárky v rukách zástupcov združenia. Kontaktujte nás ohľadom dohodnutia prevzatia hárkov na 0903 663 686, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..[/r]
<br/>
<br/>Hárky a pripomienku sťahujte tu:
<br/>pripomienka: www.legistelum.sk/images/marksman/PripomienkaLT.pdf
<br/>hárok: www.legistelum.sk/images/marksman/PripomienkaLT_harok.pdf
<br/>
<br/>Výzva: Hľadáme dobrovoľníka(ov) pre transport hárkov z Východného Slovenska.
<br/>
<br/>V súčasnosti máme pokryté kraje: Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky kraj - (kontakt 0903 663 686). Zber hárkov bude v nedeľu 12.10.2010! Bratislavský kraj v pondelok 13.10.2010.
<br/>
<br/>
<br/>www.legistelum.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 136 návštevníkov a žiadni členovia on-line