Pripravovaná novela zák. č. 190/2003 po udalosti v DnV

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56356 od lanus
papo - ak sa dôkladne, nestranne a takticky zamyslíš nad našimi príspevkami isto Ti dôjde (aspoň dúfam) čo by mohlo byť efektívnejšie !!! Samozrejme treba kompetentných náležite postrčiť !!!
<br/> (Je nezmyselné štartovať veterán kľúčikom keď je zvyknutý na štartovanie kľukou !!!). ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56357 od papo
je mi jasné, že obaja hovoríme o tom istom-pozitívnom výsledku. lenže ja už neverím štruktúre, ktorá zareagovala deň pred skončením možnosti verejného pripomienkovania. neverím štruktúre,ktorá musela byť vyzvaná k spolupráci a de facto i činnosti inou organizáciou. a nie veterána, ale pokazené nenaštartuješ ani kladivom. jednoducho im neverím. môžeme sa baviť, že prečo. ale teraz konám podľa svojho najlepšieho vedomia s tým, že im neverím. preto vravím, nespoliehajme sa, treba byť aj trošku iniciatívny. nikdy som sa nespoliehal, že niekto spraví za mňa niečo, čo mám spraviť ja. je to môj postoj, moje rozhodnutie a môj príspevok/aktivita/ pre dobro veci.
<br/> pokiaľ niekto za moje peniaze má byť nasilu do niečoho uprosený, nečakaj výsledky. zvyčajne to býva len nejaká propagandistická iniciatíva, možno sa i tlačovky dočkáme a dozvieme sa niečo, čo fantastického robia, ale nie to, že doteraz nespravili nič a do činnosti boli uprosení.
<br/> preto prosím ešte raz, investujme tých pár korún do vytlačenia hárkov a konajme. hlavne kvôli sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56379 od Vyr
lovec_1: Mám dve otázky.
<br/>1) Už som petíciu raz podpisoval...ale len &quot;elektronicky&quot;...mám tomu rozumieť tak že ju treba vytlačiť a poslať poštou?
<br/>2) V petícii nevidím logo SPZ ani SPK....píšeš že vzniklo nejaké občianske združenie LT,SAPS,SPZ,SSZ....ako to vlastne je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56383 od lovec_1
K prvemu bodu: Ano, potrebujeme znovu podpisy, tentokrat na harkoch. Tato peticia je proti ciastocne upravenej, druhej verzii Lipsicovej novely. Zial znovu nemame dostatok casu, harky je potrebne odoslat na adresu Legis Telum najneskor do tohto piatku,aby ich vcas dostali.
<br/>
<br/> K druhemu bodu: Na podpore tejto akcie sa dohodli Legis Telum, Slovenska Asociacia Praktickej Strelby, Slovensky Strelecky Zvaz, Zvaz vojakov v zalohe a SPZ. V prvej verzii titulneho listu bolo aj logo SPZ. Potom poziadali,aby sa logo stiahlo. Ja ti k tomu viac neviem povedat, jednania vedu clenovia predstavenstva Legis Telum. Pokial viem SPZ prislubil podporu, detaily nepoznam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56389 od lovec_1
taki, pekny odkaz na uvodnej stranke, super!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56395 od lovec_1
Vysielacie časy televízneho spotu Legis Telum na TA3:
<br/>
<br/>ST 17:58 19:15 22:58 23:46
<br/>ŠT 07:58 11:59 15:58 18:30 22:58
<br/>PI 07:58 11:59 15:58 17:52 22:58
<br/>SO 11:59 15:58 18:30 19:00 22:58
<br/>NE 11:59 15:58 17:58 19:00 22:58
<br/>PO 07:58 11:59 18:30 19:41 22:58
<br/>UT 07:58 11:59 17:58 19:00 22:58
<br/>ST 07:58 11:59 18:30 19:41 22:58
<br/>
<br/>spot bude aj na stránkach Legis Telum a možno u niektorých partnerov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56398 od belson
V súvislosti s upozornením č. 2 v spodnej časti petičného hárku sa pýtam:
<br/>Môžem ho podpísať viackrát? Raz ako súkromná osoba a ešte aj ako konateľ právnickej osoby - eseročky? Vychádza mi že áno, ale pre istotu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56399 od lovec_1
Nie, kazda fyzicka osoba sa pocita len jedenkrat, bez ohladu na dalsiu funkciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56401 od DKo
Existuje i nejaká petícia ZA ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56404 od lovec_1
Harky by mali byt vo vsetkych polovnickych obchodoch, takze zajdi do lokalneho pol. obchodu a mali by ich mat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56412 od lovec_1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56413 od lovec_1
Z vysielania TA3 : www.ta3.com/sk/reportaze/163446_peticia-...-strelnych-zbraniach [/]klip
<br/>
<br/>Vyzbieralo sa 13999 platnych podpisov do konca terminu. Vdaka kazdemu za podporu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56414 od lanus
13999 podpisov je aj v porovnaní čo i len s počtom členov SPK/SPZ mizéria :{ (nevyužitie starých osvedčených metód &quot;prinieslo svoje ovocie &quot; :[) ; keďže by to však malo predstavovať názor publikovaných 157000 držiteľov ZP je dosiahnutý výsledok ešte podstatne úbohejší !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56416 od lovec_1
Mas uplnu pravdu a obavam sa,ze to prinesie pre niekoho zopar velmi neprijemnych otazok.....
<br/>
<br/>Pockajme si na vysledok z parlamentu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56422 od papo
poviem vám jednu dnešnú skúsenosť. majiteľ poľovnej zbrane vyplnil tlačivo Ohlásenie prevodu zbrane kategórie C a odniesol ho na políciu na príslušné oddelenie. tam sa dozvedel, že by sa mal dostaviť aj nový majiteľ zbrane a vypísať aj nejaké čestné prehlásenie. zbraň mu teda odmietli preregistrovať. a na druhom konci republiky to samé. pri odhlásení musí byť kujúci, aj zbraň. a takúto skúsenosť mám aj z minulosti. takáko prax je zavedená zrejme na väčšine policajných oddelení v celej republike. stačí sa pritom pozrieť na znenie zákona o zbraniach:
<br/>zákon o zbraniach 190/2003 Z.z.
<br/>§ 12
<br/>
<br/>zákon o zbraniach 190/2003 Z.z.
<br/>§ 12
<br/>
<br/>(1) Zbraň kategórie C, strelivo do zbrane kategórie A, zbrane kategórie B alebo do zbrane kategórie C môže nadobudnúť do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej licencie alebo držiteľ zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz.
<br/>
<br/>(2) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie, ktorý nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný nadobudnutie vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru, ktorý mu vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu, do siedmich dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37) alebo odovzdať ju do úschovy policajnému útvaru (§ 39). V prípade nadobudnutia vlastníctva zbrane dedením začne lehota plynúť dňom, keď rozhodnutie súdu o dedičstve nadobudlo právoplatnosť.
<br/>
<br/>(3) Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane; písomné ohlásenie musí obsahovať údaje uvedené v § 9 ods. 2 písm. a) až c), výrobné číslo zbrane a dátum predaja.

<br/>
<br/>a minister nám chce zavádzať psychotesty. už viem prečo, lebo najbližšie policajnú byrokraciu a nerešpektovanie zákona nemusí psychicky ustáť nejaký držiteľ legálnej zbrane a môže na čomsi chrbte dolámať pažbu.
<br/>pán minister, čo keby ste sa začali starať najprv o to, ako vaši podriadení rešpektujú zákon!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56423 od papo
ospravedlňujem sa, oprava: kujúci = kupujúci:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56446 od papo
vraciam sa k tvojmu príspevku, ako i nadväzujúcim predošlým. legis telum rokovali aj s pánmi na spz, tí povolili použiť logo spz na petíciu, čo však za deň stiahli! a potom sa logo spz ukázalo aj v tu spomínanom spote na ta3. nevytešuj sa, spz to nestálo ani korunu. spz ani komora neorganizovali nič!!!!!!!!!!!!!!! niekde /viem o jedných/ to bola iniciatívna okresná strelecká komisia. takže takáto je skutočnosť. ako vidíš, postrčení boli. osobne ma mrzí, že kde sa otočíš, tam je s našimi orgánmi problém. a tiež ma mrzí, že sa to im to len tak prepečie. a aby som nezabudol, chystaj euráče, do konca novembra zas budú vyberať výpalné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56448 od lanus
papo - prepáč,ale Ty si to stále ešte nepochopil !;) Výsledok petície dal v plnej miere za pravdu mojim predpokladom t.j. : že ak sa podpisovanie petície nezorganizuje &quot;po starom&quot; tak bude výsledok taký ,aký sa aj dostavil !!! Informovanosť členov SPZ/SPK je katastrofálna a mnohým funkcionárom to hrá do karát !!! :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56449 od papo
odolávam sa na prezumpciu neviny a môj príspevok 1. Októbra, 22:07.....
<br/>rozumieme si, neboj, ale vybral som si tvoj príspevok na objasnenie skutočností;) a už netoč kľukou, ani tá nezaberá. s vrakom treba na šrotovisko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56459 od lesnik2
V správach JOJ 19.10.2010 bola okrem iného krátká ukážka so zaistenia množstva zbraní a nábojov (predpokladam že nelegálnych). Bude zaujímave ako porieši novela psychotesty na takéto zbrane a a samozrejme výška poplatoku v prípade takýchto majiteľov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 96 návštevníkov a žiadni členovia on-line