Pripravovaná novela zák. č. 190/2003 po udalosti v DnV

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56110 od lovec_1
:-o oprava dátumov:
<br/>
<br/>[r]Upozorňujeme, že ak chceme byť úspešní, v pondelok 13. septembra musia byť podpísané hárky v rukách zástupcov združenia. Kontaktujte nás ohľadom dohodnutia prevzatia hárkov na 0903 663 686, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. [/r]
<br/>
<br/>V súčasnosti máme pokryté kraje: Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky kraj - (kontakt 0903 663 686). Zber hárkov bude v nedeľu 12.9.2010! Bratislavský kraj v pondelok 13.9.2010.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56112 od miso
Ja chcem tiez poprosit kolegov polovnikov, kto mozete, vytlacte si dany harok a prineste ho chlapom do zdruzenia, pripadne na strelnicu, proste vsade kde sa nachadzaju ludia, ktorych sa tato novela dotyka.
<br/>Skoda,ze casu na reakciu a pripomienkovanie je naozaj malo, takto sa s velkou tazkostou zmobilizuju vsetci, ktorych sa to dotyka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56113 od miso
lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewList....D=3139&langEID=1
<br/>
<br/>
<br/>staci sa na danom portali zaregistrovat a podporit hromadnu pripomienku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56114 od tibo
Myslím,že posledné volby dopadli veľmi zle......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56124 od texedo
lipsic je organ a spisiak je jeho podorgan:]to co visi:x kompenzuju svoju neschopnost tym ze potrestaju 150tisic majitelou ZP. Zahmlievaju realnu skutocnost v mediach tym ze ako oni idu obmedzovat ZP . 99 percent trestnych cinou spachanych so zbranou v ruke boli nelegalne zbrane. Ako moze niekto navrhovat zakon o zbraniach ked nieje drzitelom ZP. On asi nema ZP preto aby sa sam seba nezasamovrazdil . normalne sa cudujem ako to kinder vajce vydalo zo seba take komplikovane slovo...citujem...my si myslime ze oni si myslia ze my vieme to co oni vedia ale oni nevedia ze my vieme to co si oni myslia .. ten podorgan bude niekedy aj slavny za tento vyrok...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56130 od lovec_1
Kolegovia, tu je taky zjednoduseny navod, ako na to:
<br/>
<br/> www.legistelum.sk/images/marksman/Navod.pdf [/]Navod na podporu hromadnej pripomienky Legis Telum - zdruzenia vlastnikov strelnych zbrani

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56127 od Taki
Priatelia poľovníci, športoví strelci, zberatelia historických zbraní, sympatizujúci
<br/>
<br/>Už niekoľko dní prebieha verejné pripomienkovanie k návrhu novelizácie zákona o zbraniach. Združenie Legis Telum organizuje podpisovanie hárkov k hromadnej pripomienke, no je možné dať pripomienku aj prostredníctvom internetu. Stačí sa zaregistrovať na tejto stránke:
<br/>
<br/>lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewList....D=3139&langEID=1
<br/>
<br/>a pridať svoj hlas.
<br/>
<br/>Vyjadriť sa môžete všetci, ale i Vaši rodinní príslušníci či priatelia nad 18 rokov. Vzhľadom na to, že prebieha skrátené legislatívne konanie, pripomienkovanie ktoré končí vo štvrtok večer, je toto jediný spôsob, ako rýchlo a bez starostí s doručením podpisových hárkov právoplatne vyjadriť svoj názor.
<br/> V tejto chvíli je na portáli Právnych predpisov MV približne 400 pripomienok ! - čo považujem za veľmi málo. Je to zrejme dané aj nedostatkom času na oboznámenie aj tých, ktorí ani netušia, že je takáto možnosť vyjadriť svoj postoj. Vážení priatelia, u mňa je registrovaných viac ako 22 000 návštevníkov ktoré majú vlastnú e-mail adresu a trvajú na tom aby dostávali aj spravodaj PID. Nehovoriac o zhruba 5 000 tzv. inaktívnych návštevníkov ktoré síce sú zarigistrovaní na PID-e, ale spravodajskej služby PID sa vzdali a a túto službu nežiadajú z rôznych príčin. (podnikové e-maily, atď, atď). Nechce sa mi veriť, že poľovníci, športovní strelci a s nimi sympatizujúci -teda aj všetci tí, ktorých sa novela dotkne- sú takí apatickí voči tak vážnym otázkam, ako je pripravovaná novela zák. č. 190/2003, navrhovaná po tragédii v Devínskej Novej Vsi. Napriek k tomu, že po technickej stránke každému z 27 000 registrovaných členov je možné vyjadriť svoj postoj k danej problemataike, 5 dní pred uzávierkou hlasovania je zaregistrovaných iba cca 400 pripomienok !!!!
<br/>Dovoľte mi poprosiť, požiadať Vás o trochu zvýšenú pozornosť a zaujatie aktívneho postoja k tejto mimoriadnej vážnej téme.
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56128 od papo
máš úplnú pravdu, informovanosť je veľmi malá, naozaj mnohí ani netušia, že je taká elegantná možnosť podpory hromadnej pripomienky proti navrhovanej novelizácii zákona o zbraniach. uvítal by som možnosť zvýšiť informovanosť aj prostredníctvom spravodaja, je to dobrý nápad!
<br/>
<br/> p.s. viem si živo predstaviť formu i obsah príspevkov, ak bude novela schválená. no koľkí z týchto prispievajúcich budú na zozname? o to väčšie právo na rozhorčenie budú mať tí, ktorí svoj názor vyjadrili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56129 od lanus
Vážení skôr narodený poľovníci chcel by som Vás týmto osloviť a zdôrazniť,že i keď nevlastníte poloautomatické zbrane predmetná novela Vás môže podstatne viac postihnúť ako omladinu ,nakoľko je veľký rozdiel absolvovať psychotest (opakovane každých 5 rokov) v 30-tke a v 60-tke resp. ;nie vždy sa musí podariť zabezpečiť prižmúrenie oka skúšajúceho v čo zrejme mnohý z Vás dúfajú !!!
<br/>
<br/> Treba preto využiť možnosť vyslovenia nesúhlasu s navrhovanou novotou, lebo ak prejde bude neskoro &quot;nariekať nad rozliatym mliekom&quot; !!! V prípade obavy z nezvládnutia &quot;predmetnej operácie &quot;je rozumné požiadať o spoluprácu rodinu či priateľov ;čas na možnosť vyjadrenia sa neúprosne kráti !!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56131 od lubenko
no moc dobre si tu agitaciu nevymyslel s tymi staršimi polovnikmi,ked treba niečo podporit tak su dobry ale ked si prečitam rôzne prispevky o prijimani členou do združeni tak im tam vetšinou stary polovnici zavadzaju a mali by vypadnut,pretože zaberaju miesto,ale nechcem aby boli nečini ,tato novela problem nerieši je to populisticke vyhlasenie pana ministra Lipšica,ktory nema vobec paru v čom je vlastne problem a preto som i ja za to aby tato novela neprešla a určite by ju malo odmietnut čo najviacej ludi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56132 od lanus
lubenko - prepáč,ale nemáš dobrý odhad ; ja som oslovil svojich rovesníkov ;poľujem vyše 30 r.!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56133 od lubenko
no vidiš ešte som ti aj polichotil:)ospravedlnujem sa ,ale vyzeralo to tak že agituješ za mladych:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56137 od EmilRakyta
Tie psychotesty považujem za hlúposť ktorá vymastí len vrecká niekoťkým doktorom a nič sa tým nevyrieši. Bude sa opakovať len manifestačné, nič neznamenajúce a chaoticky organizované vyberanie poplatkov. So stiahnutím automatických zbraní
<br/>však súhlasím, pretože nevidím dôvod aby do športových streleckých disciplýn bola zaradená streľba zo zbraní určených výlučne pre armádu. Ak niekto chce z takýchto zbraní všemožne strieľať, nech sa teda prihlási do armády.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56139 od lovec_1
EmilRakyta - bud tej lasky a najprv si precitaj o com je rec. ZIADEN sportovy strelec na Slovensku nevlastni AUTOMATICKU ZBRAN (ak nevies, co to znamena, automaticka zbran je taka, ktora na jedno stlacenie spuste vystriela cely zasobnik). Na Slovensku NEEXISTUJE ZIADNA strelecka sutaz, kde by sa strielalo z automatich zbrani. AUTOMATICKE zbrane mozu legalne nadobudat iba zberatelia na vynimku udelovanu prislusnym spravnym organom.
<br/>
<br/>Prosim ta nesir tu informacie z bulvaru, ktore ABSOLUTNE NEZODPOVEDAJU REALITE, PRAVDE A AKTUALNEMU STAVU.

<br/>
<br/>Sportovy strelci pouzivaju len LEGALNE nadobudnute zbrane, strielajuce len jednotlivymi ranami.(to su take, ktore na jedno stlacenie spuste vystrelia len jednu ranu).
<br/>
<br/>Co je smutne a tragicke pre celu obec drzitelov zbrojnych preukazov, taketo nespravne informacie ma drviva vacsina ludi, ktorych jediny zdroj informacii tvoria bulvarne noviny.
<br/>
<br/>Zdielam tvoj nazor na psychotesty, doktorkovia zanuchali biznis a uz sa do toho zahryzli. Taku tucnu kost nepustia, najma ked maju NULOVU zodpovednost za vysledok vysetrenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56140 od EmilRakyta
Beriem tvoju pripomienku a ospravedlňujem sa teda športovým strelcom. Reagoval som však na televízny šot a informáciu že to postihne aj športových strelcov. Ak sa nejedná o poľovníkov a športových strelcov, ktorí sú najpočetnejšou skupinou vlastniacou zbrane, nechápem prečo sa potom robí taký rozruch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56143 od lovec_1
Rozruch sa robi pre to, ze na SK su tisice sportovych strelcov, ktori vlastnia legalne nadobudnute samonabijacie gulovnice na sportove ucely (najrozsirenejsia je asi CZ 858) a o ktore by na zaklade tejto novely prisli. Dalej je tu skupina sportovych strelcov, pocetne mensia, avsak pouzivajuca spickove zbrane, kde ma kazdy kus nadobudaciu hodnotu niekolko tisic eur. Tiez o ne mozu prist, z dovodu, ze su samonabijacie. To, ze vsetci tito ludia pri ich kupe zaplatili DPH akosi uradnickov netrapi - vidina lahkeho zisku politickych bodov v ociach verejnosti je podstatne silnejsia..... Na nase nestastie je novela napisana tak vagne a volne,ze jej dopad by nebol len na spomenutych sportovych strelcov, ale da sa aj napasovat na samonabijacie polovnicke gulovnice a dokonca aj na kratke gulove zbrane, urcene ci uz na sport, alebo sebaobranu. Tak preto. Lebo ak by to preslo, odovzdaju/znehodnotia sa 858cky a ostatne podobne zbrane na sport. Potom za rok (vdaka nestastnej formulacii novely) sa vrchnost rozhodne, ze polovnici nepotrebuju samonabijacie gulovnice na vykon prava polovnictva. Odovzdat. Za dalsi rok usudia,ze kratke gulove zbrane su pre ludi nebezpecne - co s nimi? Odovzdat, sportovcom stacia aj malorazkove flusatka.
<br/>
<br/>Smiesne? Nepravdepodobne? Kdeze! Takto postupne prisli o VSETKY zbrane v Anglicku. Sucasna realita je tam taka, ze niekolkonasobne stupla nasilna kriminalita. A tiez to vsetko zacalo tak nenapadne ako u nas - bezpecnost obcanov, ziadny potencionalny strelec spomedzi vlastnikov legalnych zbrani atd.,atd. Sucasne vyjadrenia ministra su ako cez kopirak, navlas podobne tym, ktore pred rokmi pocuvali vo Velkej Britanii. Najprv pokojne demostrovali, protestovali......ale postupne ich vlada obrala o vsetko a nakoniec stali v zastupoch pred policajnymi stanicami, kde odovzdavali svoje zbrane.....
<br/>
<br/>TOTO CHCEME???
<br/>
<br/>Nanestastie zijeme v spolocnosti, kde verejna mienka nie je ovplyvnovana mediami. Ona je nimi RIADENA. Ludia takmer cokolvek vidia v televizii, citaju v novinach, tak to beru ako automaticku pravdu.....ved to pisali v novinach,no nie?! A je pohodlnejsie mavnut nad problemom rukou s tym, ze ho NIEKTO za mna vyriesi, podpori peticiu atd.,atd. a ja si pockam v teple svojej obyvacky.
<br/>
<br/>Treba si uvedomit,ze ide o nas VSETKYCH - polovnikov, sportovych strelcov, drzitelov ZP, ktori maju zbrane nielen na lov, sport ale v neposlednom rade aj na obranu seba a svojej rodiny. Je v nasich radoch kopec ludi, ktori podporia nasu spravodlivu vec - len ich musime oslovit a informovat!
<br/>
<br/>Preto vas vsetkym prosim, oslovte vsetkych, ktori su ochotny podporit nasu peticiu. Na nizsie uvedenej stranke mame kusocek casu - VYUZIME HO!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56144 od Taki
Sevas Lovec_1!
<br/>
<br/>Prosím ťa nebuď taký prísny .... :) Možno nevieš, ale práve si vyškolil 70 ročného deda, jedného z tých, ktorých označujeme v tom najlepšom slova zmysle ako živú legendu slovenského poľovníctva. Sám vie viac o poľovníctve ako my, ostatní účastníci tohoto fóra. Pre mňa je mimoriadne veľkou poctou, že občas chodí aj medzi nás. Nešíril tu žiadne informácie z bulváru, pretože aj ja poznám takých poľovníkov, u ktorých som videl medzi poľovníckymi zbranami samopal vz. 58 a oni tvrdili, že sú fungujúce na 1 ranu a majú na to povolenie. Dokonca na východe pri jednom diviačom pohone akýsi novodobý „poľovník“ poľoval touto zbraňou. Aj to je pravda, že nestrieľal dávkou ....... ale ako aj ja, tak aj ostatní účastníci poľovačky sme prešli kontrolou PL , zbrojného preukazu a zbrane. Ja ti verím, že „Na Slovensku NEEXISTUJE ŽIADNA strelecká sútaž, kde by sa strieľalo z automatických zbraní. AUTOMATICKÉ zbrane možu legálne nadobúdat iba zberatelia na výnimku udelovanú prislusným správnym orgánom.” Ďakujeme Ti za túto informáciu - len aby to tak bolo! Stačí si prečítať zákon o zbraniach a zistíš, že poľovné zbrane kategórie B naplňajú podmienky novely. Aj tak som proti kadejakých sprísneniam zákonov a predpisov ohľadom nadobudnutia a držania palných zbraní a tie psychotesty sú iba komerčnou záležitosťou pre niektorých …… a hlavne zbavovaním sa zodpovednosti!
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56146 od lovec_1
taki, suhlasim, zrejme som ta predbehol o 5 minut nizsie, kde som to trosku obsirnejsie popisal. ;)
<br/>
<br/>Len znovu zdoraznim, preto je pre nas take dolezite podporit nasu pripomienku voci tejto &quot;novele&quot;, lebo sa nas moze vsetkych dotknut viac, ako nam bude mile.
<br/>
<br/>Dakujem za vsemoznu podporu pripomienky a priestor tu na webe!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56156 od lanus
Možnosť vyjadriť sa pomali končí ,avšak stále chýba oficialné stanovisko vedenia SPZ a SPK ;nieje to pre nich prihorúca téma a preto radšej mlčia ako voš pod chrastou ?!?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56158 od DKo
.. a či si niekto kompetetný uvedomuje, že práve takéto opatrenia možu byť i kontraproduktívne: 1. nasŕdia slušných 2. posilnia neprispôsobivých

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 710 návštevníkov a žiadni členovia on-line