Vlastnik polovnych pozemkov

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9117 od eros
Odpoveď od eros na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Neda mi to, ale pre ozrejmenie pre ostatnych - dotycny zahynul pri autonehode...,ako tu ale uz niekto povedal, je to Tvoja vec. Ak si to ale precitaju niektorí, co s nim polovali, neviem ci Ti toto pri dalsom hlasovani prospeje.Je to ale zas moj nazor. Viac sa uz k tejto teme nebudem vyjadrovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9118 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Hallo Astronom
<br/> napriek tomu,ze tvoja reakcia je cisto slovenska,precitaj si tento prispevok:
<br/>kedze som neuspel v tom tajnom hlasovani asi po mesiaci prisiel jeden clen polovneho zdruzenia a povedal nasledovne:vies nejake je to vsetko divne s tim tajnym hlasovanim,
<br/>ved sa pozname od malicka a ved aj tie hlasovacie listky boli akesi divne:bolo tam napisane ano-nie ale bolo treba skrtnut iba nie ak je ucastnik hlasovania proti,ak za
<br/>nemalo sa skrtat nic.Tento priatel priniesol HUBERTLOV z clankom prednostne pravo na vykon prava polovnictva-moznost podania urcovacej zaloby voci Polovnemu zdruzenie.
<br/>Hned som oslovil znameho advokata,ktory hned povedal,ze sudnou zalobou sa neda uspiet.Az do jesene som sa o polovnictvo-clenstvo v PZ nezaujimal,az na jesen som sa nahodou strelol so spominanym advokatom,ktory povedal ze je to mozne aby som prisiel podpisat plnu moc na zastupovanie a samozrejme peniaze,ved pan doktor rekounstrovali dom.Takze zaloba sa podala.Tajomnika v inkriminovanom PZ robil
<br/>zamestnanec Krajskeho uradu v Ziline,dokonca mal pre zilinsky kraj nastarosti polovnictvo.Tohoto krajskeho polovnika som dobre poznal,ved som dva roky kandidoval,tento clovek robil tajomnika,nevlastnil ani stvorcovy meter polovnych pozemkov ani tam nebyval ani sa tam nenarodil.Oslovil som ho a povedal som mu
<br/>ze aky to ma zmysel chodit po sudoch,zasmial sa a povedal,ze advokat Vysocky proti nim nepojde pretoze sa s nim pozna.Stretli sme sa teda na sude.Zastupovat PZ ,
<br/>prisiel tento tajomnik,hoci ako som povedal bol pracovnik KU a mal na starosti
<br/>polovnictvo.Ako pracovnik KU by mal poznat zakon,uplne ho ignoroval,tvaril sa akoby polovnickyzakon neexistoval.Po pojednavani na chodbe sud.budovy som mu povedal:
<br/>ze mu prajem len to aby sa mu tak vodilo ako sa zachoval voci mne. Udalosti nadobudli
<br/>ale takyto spad:takze tento tajomnik sa okmzite vzdal postu tajomnika,prehlasil ze
<br/>ze spravil najvacsiu chybu,kedisiel na sud a vystupoval proti mne,Mozno pochopil,mozno
<br/>nie,ale iba prasivy pes vystupuje proti druhemu aby nemoholvykonavat svoju zalubu,
<br/>keby mal aspon dovod.Podla teba takyto ludia asi nie su prasivi.No ale aby som to
<br/>urychlil tento podareny,byvaly tajomnicek dostal rakovinu ci sklerozu ci kadejake ine shiti a uz je na invalidnom,nepoluje pritom ma asi 45 rok. asi kto druhemu jamu kope...
<br/>Nabuduce dalsi podobny pribeh,podla teba to budu nahody,Moja e-mail adress
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. poslite svoje e-mailove kontakty ja vam poslem zaujimave dokumenty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9119 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Hallo eros
<br/>
<br/> Spominany clovek bol z PZ Tri Kopce Rudina,ak tam niekoho dobre poznas,
<br/>spytaj sa nazor na toho cloveka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9120 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Hallo Jano 43
<br/>
<br/> Vies jano ono sa pise 2006 a nie 1986 to bolo za starych cias :on povedal
<br/>svoj nazor,on povedal pravdu ,rychlo ,zoberme mu zbrojny preukaz,
<br/>on povedal,ze v Amerike je lepsie,rychlo zoberme mu Cestovny pas.
<br/> Takto je to uz starocia schopni,mladi odchadzaju,nevracaju sa,
<br/> preco sa o nas hovori:blbi Slovaci.buta Toth,teraz sa ta moj problem mozno netika
<br/>neprajem ti nieco podobne,len si zapametaj jednu vec: o kazdej veci treba hovorit
<br/>otvorene,tak ako to skutocnosti je,bez prikras a vsetko nazyvat pravym menom,
<br/>neklamat sameho seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9121 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Hallo Akela
<br/>
<br/> precitaj si o tajnom hlasovani v prispevku pre Astronoma

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9122 od jager
Odpoveď od jager na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Zdravím Peter
<br/>
<br/>Viem o čom tu píšeš a rozumiem Ti. A nie len to ale aj s Tebou súhlasím. Snať by som trocha šetril žlčou, ktorú si pridával na účet &quot;zloducha&quot;. Už dávno tzv. poľovníci zblúdili a nevedia, čo bolo a je pre mnohých skutočných jágrov pravím poslaním. Zabudli, že divina nie je priorita ale vedľajší produkt výkonu práva poľovníctva.Nevedia mnohý, že posolstvo starých jágrov, kultúru zvykov a tradícií, česť a etiku, ktoré sme zdedili ako najväčšie bohatstvo, sme povinný chrániť pred arogantnými devastátormi tohto najušľachtilejšieho spôsobu aktívneho odpočinku akým poľovníctvo vždy bolo a má zostať aj pre ďalšie generácie mladých poľovníkov. Prestal som prispievať do tohto fóra, lebo pri každom ďalšom príspevku som si uvedomoval, kam ďalej viac, s kým to vlastne komunikujem. Aby som si zachoval úctu k tomu k čomu ma viedli skutočný Jágri, medzi ktorých neoddeliteľne patril aj môj otec, musel som skončiť.
<br/>Chcem si jednoducho uchovať nepoškvrnenú predstavu o poľovníkoch tak ako som bol naučený.
<br/>Baca nikdy si nenechaj ukradnúť svoj sen. Nie si zodpovedný za chovanie iných, ale za svoje v plnej miere. Ak chceš napíš mi odkiaľ si a ak je naozaj pravdou, že si vlastníkom nadpolovičnej väčšiny poľovných pozemkov, ktoré prenajímaš PZ na výkon práva poľovníctva, pomôžem Ti k tomu, aby si Ty mohol rozhodovať o tom s kým chceš výkon práva poľ. provozovať.
<br/>Ak chceš napíš e-mail: na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kedy a kde sa môžeme stretnúť.
<br/>Chcel som Ti to poslať v e-maili, ale nešlo mi to odoslať, tak nech si to prečítajú aj ostatný. Aspom sa budú môcť mnohý zamyslieť, ak to s poľovníctvom myslia vážne a neboja sa verejne poukazovať na zverstvá, ktoré sa na poľovníctve páchajú. Dovolím si ale vysloviť názor, že zostanú pekne potichu, zo strachu pred stratou členstva v akomsi PZ. Radšej sa tváriť, že nič nevidím a tak prispievať k rozkladu poľovníctva, ako byť rovným chlapom. S takýmto prívlastkom sa kedysi poľovní hrdili
<br/>
<br/>S pozdravom&quot; Poľovníctvu zdar &quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9123 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Vlastnik polovnych pozemkov
hallo peterbaca
<br/>Naoľko si zjavne nepochopil na čo som narážal tak napíšem to ešte raz.
<br/>Tvoj boh káže, miluj blížneho ako seba samého, či keď ťa udrú po jednom líci nastav druhé. Skús si tie svoje slová dať do súvisu s tvojimi príspevkami. Tvoj boh skutočne nemôže byť na teba hrdý. Nakoľko toto nie je téma o viere tak už sa k tomuto nebudem vyjadrovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10843 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Chcem sa opýtat citatelov tohto fora, ci je dnes na Slovensku mozne aby sa obycajny pracujuci a studujuci mlady clovek, absolvent lesnickej skoly so znalostou prirody a vrelym vztahom k nej, ktoreho velkou zalubou je polovnictvo a dokonca je aj vlastnikom polovnych pozemkov, ale bohuzial bez znamosti na dolezitych postoch v jednotlivych PZ stal clenom polovneho zdruzenia, dokonca v mieste jeho bydliska. Je toto na Slovensku vobec mozne? Ako inak si ma vlastnik pozemkov, ktoremu patri pravo polovnictva na polovnych pozemkoch toto pravo uplatnit? Urcite je na Slovensku nespocetne vela obcanov, ktorym je toto pravo upierane. Kto mi da na toto odpoved ako sa to da riesit tak uz teraz davam pred nim klobuk dole:-) Lesu a lovu Zdar!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10844 od papo
Odpoveď od papo na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Ahoj, skús hľadat odpoveď na otázku, kto je vlastníkom zveri. Myslím, že to je kľúč ku tvojej otázke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10859 od eso
Odpoveď od eso na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Lesak, určite je možné sa dostať do PZ - len musíš byť trpezlivý. Niekomu to trvá 2roky, niekomu 5 a niekomu aj 10 rokov. Treba sa však snažiť mimo toho že vlastníš nejaké pozemky dostať medzi poľovníkov, zúčastňovať sa akcií konkrétneho PZ. /Teraz píšem všeobecne, neber to osobne/ Členovia PZ by mali vedieť, že ten a ten človek má záujem, je šikovný, venuje tejto záľube svoj voľný čas a tak ďalej. To že si dáš iba žiadosť a nikto o tebe nič nevie - sorry ale prečo by si mali vybrať práve teba, keď možno ostatní záujemci sú aktívnejší.
<br/>Ďaľším momentom v prijímaní nových členov je limitovaný počet členov jednotlivých PZ. Pokiaľ však zistíš, že medzičasom prijali za člena človeka, ktorý nevlastní poľovné pozemky - máš právo bojovať za zákonom určenú prednosť prijatia ako vlastníka poľovného pozemku. Len pozor, aby takých ako ty /ktorý vlastnia poľ. pozemky/ nebolo viacej.
<br/>Ak ti môžem doporučiť - aktívne sa zapájaj do akcií PZ, skús si kúpiť psíka buď poľovne upotrebiteľného, resp. šteniatko, ktoré sám pripravíš ku skúškam, zúčastňuj sa spoločných poľovačiek - ak je to možné.
<br/>A nezabúdaj, že keby poľovali všetci vlastníci poľ. pozemkov, a všetci náruživí poľovníci - to by členská základňa PZ bola väčšia ako JKS v revíroch.
<br/>Ja sám som čakal &quot;našťastie&quot; len 5 rokov - a to môj otec bol jeden z troch zakladajúcich členov našeho PZ - takže nie vždy je to o známostiach.
<br/>Veľa šťastia a lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33451 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Vlastnik polovnych pozemkov
zdravim ,eso toto co si napisal je ozaj pekne a aj poucne, ale bohuzial vo vela pripadov TRAPNE! pretoze dneska si mozes zodrat ruky po lakte a aj tak ta do pz. nezoberu!!! asi tym ze nie je 12.10 2006 ale je rok 2008 alebo tym ze su povacsinou v pz. poriadny a zaryty chrapuni!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33478 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Pre Vajla.
<br/>
<br/>Vajlo, či chcem, či nechcem, prináleží mi sa Ti poďakovať.
<br/>Dôvod: Tvojím príspevkom si ma nahlas rozosmial.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33479 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Vlastnik polovnych pozemkov
zdravim jarry9 ,fakt nechcem nikoho urazit, ale dneska je to uplne inac ako kedysi, bud je zdruzenie ktore je hodne komercneho charakteru no a to by sa museli delit! , alebo je partia chrapunov ktory ta jednoducho nevezmu len tak lebo skratka nie! ale samozrejme sa najde aj v uvodzovkach normalne pz. ale tie asi zratame na rukach-bohuzial! este chcem podotknut ze ja s clenstvom problem nemam ale zas asi len preto ze na stastie nepatrim madzi najchudobnejsich, no a to vies ked dakto citi korunky tak mu vonias keby si bol aj hovnom natrety!!! tiez bohuzial! &quot;normalnym&quot; zdruzeniam zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33480 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Pre Vajla.
<br/>
<br/>Už ticho, pœœœœt., lebo od smiechu nevidím ani na klávesy. Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33481 od shunter
Odpoveď od shunter na tému Vlastnik polovnych pozemkov
To, ze je zver majetkom&quot;vsetkych&quot;, este neznamena, ze aj moje pozemky su majetkom vsetkych a ze mi niekto bude po pozemku behat len stym, ze on si lovi &quot;niciju&quot; zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43629 od mrusnak
Odpoveď od mrusnak na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Zdravím všetkých kolegov a žiadam o pomoc. Ak má niekto info ako dosiahnuť prijatie do PZ ak sú splnené všetky podmienky zákona, čiže aj vlastníctvo pozemkov. Ak má niekto skúsenosť ako postupovať, budem rád ak pomôže, poradí. Ďakuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43631 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vlastnik polovnych pozemkov
no tu sa hadam moc radit neda pokial je uzatvorene pol. združenie a ma svoj vnutorny poriadok schvaleny členskou schodzou tak ani to že si vlastnikom pozemku pol. združenie nedonuti aby ta don vzali, treba len dat prihlašku a ked ta zoberu za čakatela tak len sa snažit svojim spravanim aby ta don zobrali aj ked viem že je to dost tažke sa presadit ,viacej z mojej strany neviem čo poradit ,možno iny vedia viacej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43634 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Vlastnik polovnych pozemkov
A tu je práve tá absurdita, v slovenskom poľovníctve. V poľovnom združení veľmi často
<br/> vzniká situácia, že ani jeden člen nevlastní žiadne poľovné pozemky v poľovnom revíre
<br/> a veselo si poľujú na cudzom a potom to aj tak vyzerá, pričom vlastník pozemku, držiteľ poľovného lístka, nemá šancu na svojich pozemkoch poľovať. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43637 od medard
Odpoveď od medard na tému Vlastnik polovnych pozemkov
koleno: keby to záležalo iba na tejto veci, tak hádam každý by si nejaký ten pozemok zadovážil, ak ho už aj nemá... rozhodujúca by bola jedine ak ich výmera, to že niekto má pár m2, hektár alebo aj 10 je málo platné, lebo na tom samom neodchováš skoro nič... Minimum by tu podľa mňa bolo aspoň 50 - 100ha. Rozhodujúca je práve preto celková výmera PZ, taká, kde sa dá už seriózne hospodáriť so zverou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43639 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vlastnik polovnych pozemkov
koleno ty si sam o sebeabsurdita ,ja sam som vlastnikom pozemkov a vobec by som nebaziroval na tom či je vlastnik a lebo nie ked chce polovat ale polovnik by mal mat i ine hodnoty než len vlastnit pozemok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 413 návštevníkov a žiadni členovia on-line