Vlastnik polovnych pozemkov

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43640 od mrusnak
Odpoveď od mrusnak na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Je to tak, máš pravdu. U nás je zopár vlastníkov a kopa prisluhovačov. Takže reálna šanca sa po dobrom dostať do PZ neexistuje. Ale čítal som zopár článkov v PaR, o vysúdení členstva. Otázka je či sa do toho pustiť, alebo nie, pretože súdy v SR robia tak ako robia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43641 od mrusnak
Odpoveď od mrusnak na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Ved jasne že máš pravdu, ale asi si sa nestretol s podobným problémom na vlastnej koži. Ak nie je iná možnosť tak človek skúsi všetko. Pretože tý kt. ta nechcú prijať možno ani nemajú šajnu o skutočných hodnotách poľovníctva, aspoň v mojom prípade je to tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43642 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vlastnik polovnych pozemkov
no mrusniak u nas v združeni je nas 18 členou z toho len 6 sme vlastnici pozemkou ale ti ostatni asi až na dve vynimky su velmi dobry polovnici a už pre zver a polovnictvo hodne urobili a preto si nemyslim že ked nemaju pozemok nemali by polovat a poznam par združeni kde su len sami vlastnici a maju tam velke problemi bo niektory si myslia že ked je vlastnik tak može všetko ved on poluje na svojom a polovnikom sa stal len preto že vlastni podu a preto tam može polovat ale to je zcestne a niektori zanietenci a absurdusti to takto presadzuju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43643 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vlastnik polovnych pozemkov
je mi to luto ,ked vraviš že maš iny vztah k polovnictvu ako niektory členovia vo vašom združeni potom len skus zistit od koho je polovny revir prenajaty a do kedy plati zmluva a pokial si vlastnik skus niečo cez majitela polovneho pozemku bo polovne združenie nieje majitelom ,to si ten pozemok len prenajalo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43653 od mrusnak
Odpoveď od mrusnak na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Nepovedal som, že ten kto nevlastní pozemok nie je dobrý, pravdu povediac to nemá nič spoločné, len žial u nás je taký stav, že sa toho musím chytit, lebo ináč sa nedostanem nikam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43660 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Zjavne si nepochopil, kam som mieril. Právny štát si nemôže dovoliť uprednostňovať
<br/> záujmy združenia, pred súkromným vlastníctvom, navyše, keď je to aj zakotvené v
<br/> zákone. /právo poľovníctva patrí vlastníkovi pozemku/. Možno to väčšine vlastníkov
<br/> nevadí, ale mne áno. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43665 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vlastnik polovnych pozemkov
no napisal si tu že pravo polovnictva patri vlastnikovi pozemku ,dobre len mi vysvetli ako by chcel vlastnik pozemku polovat ked vlastni 5 m2 pody,preto vznikli aj urbariaty a lebo ine združenia ktore vlastnia tieto pozemky a za uplatu jich ponukaju na polovačku a ked sa dohodne urbarske a lebo ine spoločenstvo že ich prenajme uzavrie zmluvy tak neznamena že ked sa nejaky vlastnik ktory si uzmysli že bude polovat ,pretože ma pozemok tak ho hned do toho združeni prijmu tot moj nazor,neviem či to je pravne spravne ale si to myslim a pretože niesom pravnik, tažko tu o tom budem s tebou diskutovat a aj ty možeš mat len nazor ,ale asi nie pravne podloženy ,len nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43670 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Podľa zákona právo poľovníctva patrí vlastníkovi pôdy. Toto právo môže byť obmedzené len za určitých podmienok. Pokiaľ ale žiadateľ o čakateľstvo - členstvo spåňa všetky zákonom stanovené hmotnoprávne podmienky pre prijatie, mal by byť prijatý. A je jedno, či vlastní 3metre štvorcové, alebo 30 hektárov. Túto povinnosť zákon neustanovuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43671 od mrusnak
Odpoveď od mrusnak na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Tak prečo to potom kopec PZ nerešpektuje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43673 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vlastnik polovnych pozemkov
možeš tu dat ten zakon,ale poprosim ta s dodatkami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43695 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Niektoré PZ to rešpektujú, iné nie. Spoliehajú sa na to, že nedáš príkaznú žalobu na súd. Zadaj otázku právnikovi a ten Ti odpovie, resp. prečítaj si spätne poradňu, kde právnik už na podobné otázky zodpovedal. O týchto veciach bolo hodne popísané aj v časopise PaR a Hubertlove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43699 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Vlastnik polovnych pozemkov
páni....ide iba o &quot;prednostné právo na prijatie&quot; - t.j. v prípade ak je viacero žiadostí na prijatie do PZ/PS, prednosť má vlastník....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43702 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Vlastnik polovnych pozemkov
V zákone o poľovníctve sa o prednostnom práve nič nehovorí .... pokiaľ viem,
<br/> a ty ako právnik to predsa vieš ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43705 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
V odpovediach právnikov ( konkrétne aj na PID ), ako aj v literatúre, ktorú som uviedol je presný a nezameniteľný výklad, čo je vlastne prednostné právo, ako a komu sa priznáva. Čiže nie je to len o tom, ako píšeš, to je len jedna časť pravdy, s ktorou súhlasím. Druhá časť pravdy je tá, ako som už dolunižšie uviedol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43925 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Vlastnik polovnych pozemkov
zákon o poľovníctve:
<br/>§ 14 ods. 4 : &quot;Ak niektorý z vlastníkov spoločného poľovného revíru, v ktorom je výkon práva poľovníctva prenajatý podľa odseku 3, chce vykonávať právo poľovníctva, má prednostné právo na vznik členstva v poľovníckom združení, ktorému bol výkon práva poľovníctva prenajatý.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43943 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Vlastnik polovnych pozemkov
máš pravdu, beriem späť, :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43955 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Doc. Judr. Letošťák to v časopise hubertlov 2000 ( číslo neviem - myslím trojka ) veľmi dobre rozviedol. Tam je aj samotný prípad z praxe, kde dvoch ľudí, otca a syna ( vlastníci poľ. pozemkov ) odmietala prijať istá poľovná spoločnosť za členov, až nakoniec na základe žaloby rozhodol súd ( je tam aj rozsudok ). Odporúčam prečítať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43956 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Prednostne pravo napr.pred dalsimi ziadatelmi o clenstvo.Aj tak ho nemusia prijat.Napr.povedia mu,ze ich je uz dost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43958 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Ja nie som proti, len ma zaujíma či všetkých čo napr. budú mať 4 are lesa, lebo aj to je pôda v zmysle zákona, budeme musieť prijať. Potom by sa teoreticky mohlo stať, že na 3000 ha bude poľovať 250 členov. Zámerne som to prehnal, ale nemá to logiku. Samozrejme chápem ľudí čo majú veľké výmery vo vlastníctve a nemôžu sa dostať do združenia - to je ďaľší paradox.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43960 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Vlastnik polovnych pozemkov
V čechách máme zřejmě podobné ustanovení v zákoně, tady je výtažek z jedné judikatury ........... Dává-li zákonodárce vlastníku honitby jen přednostní právo na přijetí do mysliveckého sdružení, je zřejmé, že tím získává vlastník honitby jen lepší pořadí mezi uchazeči o členství ve sdruženÍ. Toto ustanovení však bez dalšího nezakládá právo na faktické přijetí do sdružení.
<br/>Dále se v judikatuře uvádí že přijímání členů mysliveckého sdružení (u váas PZ) řeší stanovy PZ a ty musí být v souladu se zákonem na sdružování občanů.
<br/>
<br/>Snad jsem nesedl mimo mísu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 244 návštevníkov a žiadni členovia on-line