Vlastnik polovnych pozemkov

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43961 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Nechcem pchať hlavu do osieho hniezda. Na jednej strane chápem zvyšovanie počtu členov členskej základne PZ, PS, no na druhej strane chápem aj vlastníkov poľovných pozemkov, ktorí spåňajú zákonné podmienky pre prijatie a poľ. združenia ich odmietajú prijať. Títo ľudia sa potom oprávnene cítia diskriminovaní. Ústava a zákony, ktoré majú väčšiu právnu silu a sú nadradené stanovám, hovoria jasnou rečou a je výlučne na každom jednotlivcovi, aké stanovisko k tomu zaujme. Pri prípadnom súdnom spore sa poľovnícke združenia, resp. spoločnosti nemajú ako účinne brániť proti žiadateľovi - navrhovateľovi, ktorý spåňa všetky zákonom stanovené podmienky pre prijatie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43964 od michal
Odpoveď od michal na tému Vlastnik polovnych pozemkov
S takýmto výkladom zákona sa nedá nic iné len súhlasit....velke racio pri výklade a aplikácii ustanovení zo strany ceských sudov. Je len otazka casu, kedy sa to rozbehne aj v SR a tie pravne výklady roznych "fakírov", ze ide o pravo absolutne sa stanu nezmyselnými.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43966 od eros
Odpoveď od eros na tému Vlastnik polovnych pozemkov
uz v aprili, ako to tu niekde uz bolo spomenute , sa dozvieme znenie noveho, zakona. Ako sa v nom riesi "prednostne pravo"?Je v nom spomenute, ze vlasnik "musi" byt prijaty za clena PZ, PS?Alebo sa zasa spomina iba prednostne pravo? Ci rozhodne hrubka penazenky?Urcite to ma niektu uz nastudovane...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43967 od papo
Odpoveď od papo na tému Vlastnik polovnych pozemkov
ved nie si tu nový, kuk do témy o návrhu zákona... ale moc ťa to nepoteší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43969 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Práve že přijetí člena do PZ by měly řešit stanovy PZ, resp. zákon na sdružování občanů(nevím jak se jmenuje u vás) a ne zákon o myslivosti, polovnictvu.
<br/>Jistě by bylo asi vhodné aby v příslušném pragrafu byl dokaz na zákon o sdružování občanů, ovšem v případě že vlastníci pozemků nebudou mír po novelizaci výsostné právo lovu na svých pozemcích...pak vás i nás všechny ochraňuj...
<br/>Kecnu trochu blbost ale jako kdyby existovala povinnost vzít do spolku včelařů někoho kdo má doma úl :);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43971 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Anton zrejme sa to tyka ludi co maju nad 10ha.Aspon myslim.Doteraz napr. za vlastnikov co nemali aspon 10ha. podpisovala obec, alebo urbar ako celok atd.Ale poznam ludi co maju aj 70ha. a do PZ ich nevzali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43973 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Vlastnik polovnych pozemkov
S tým braním do PZ je to aj iný problém a to taký, že skrátka niektorý ľudia tam ani nepatria a to aj tí čo pôdu nemajú, ale aj takí čo majú pôdy na rozdávanie. Myslím teraz, že nepatria do kolektívu, alebo boli pred tým vylúčení z roznych dôvodov a členovia ich teraz za žiadnu cenu medzi seba UŽ nechcú. Jedná sa o &quot;známe Firmy&quot; a tu tiež vidím veľký problém, najmä ak im to zo zákona bude plynúť. Niekto Ti jednoducho zamáva papierom a máš ho v združení aj keď ho nikto nechce. Je to veľmi zložitá problematika. Dnes nie je problém kúpiť kus lesa, alebo si dať podpísať výkon práva poľovníctva od široko rozvetvenej rodiny. Bude veselo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43975 od eros
Odpoveď od eros na tému Vlastnik polovnych pozemkov
tak teda &quot;kuk do zakona&quot;-a teda priznam sa, ze som ho teraz neprechadzal prvy krat, no aj tak nie som o nic mudrejsi. otazku som daval hlavne pre tych co sa medzi paragrafmi motaju a mali by nam ostatnym odpovedat pokial mozno co najviac po lopate - tak spusti!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43976 od eros
Odpoveď od eros na tému Vlastnik polovnych pozemkov
presne tak to funguje asi vsade, su problemy. Teraz by mal niekto prist a dat na stol papier a platne vylucenie je uz neplatne?Takto tomu v tomto zakone rozumiem ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43977 od papo
Odpoveď od papo na tému Vlastnik polovnych pozemkov
bubi, eros, nie ste tu ani jeden nový.... ale ako jeden kašlete na to, čo sa v poľovníctve deje...... že je nejaký nový návrh zákona vás prekvapuje, a dokonca ste doň ani nekukli. ale horšie je, že takých, čo sa nikam nekuknú, a tu je to ako na tanieri, je dosť. vôbec vás nezaujíma, aký to je zákon, ako k nemu pristupuje prezident a rada SPZ, len ked vám budú flinty dobré tak do fazule, potom začnete jačať ako viktorky. bude však neskoro!!!!!!!!!!!!!!!!!
<br/> prepáčte mi ten tón, ale už som nasnatý, a tiež mi prepáčte, že som oslovol vás dvoch, nie je to osobné. prečo sa nejdete pýtať na OKO, RGO, hááááá? ani nechoďte, lebo aj tí na to senú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
<br/> tak, páni poľovníci, budete mať, čo si tuším zaslúžite.... houno! každý si doma prdte pod dekou, veďte dôležité spory kto má väčšieho, a pritom vám uteká vaša poľovnícka budúcnosť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43980 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Tak, toto je jeden z najlepších príspevkov na tomto fóre !!! :D:D:D Bravó papo,:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43982 od papo
Odpoveď od papo na tému Vlastnik polovnych pozemkov
ďalší z bohatej bezobsažnej nádielky príspevkov:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43988 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Papo tak trosku si netrafil.Ale nevadi.Ak mne nevadi co sa deje v polovnictve tak potom asi nikomu.Asi si necital,ked som pisal ze naco nam je taky SPZ aj s takymi funkcionarmi..atd.Serie ma to rovnako ako teba a dokonca viem aky je to pocit,ked ta odrbu nenazranci o revir.....Ale popozeraj sa okolo a vidis co sa robi v PZ.A tam mas drvivu väcsinu ludovych polovnikov, medzi ktorymi je falosna solidarita,tahaju spolu len,ked sa ututlavaju spinavosti atd.Takze co chces od takychto ludi...dostaneme to co si zasluzime.Hovno.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43993 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Vlastnik polovnych pozemkov
bubi, nemienim obhajovať prípevok. plne si za ním stojím! kúsok nižšie si prečítaj akelu, i seba... vravíš, že ti to nie je jedno, ale tvoj nezáujem o návrh svedčí o opaku. prepáč ten tón, patríš tu k mnohým, ktorým naozaj nie je jedno, čo sa deje, ale iniciatívne hovoríš z cesty. je mi ľúto.
<br/> čosi pridám: chodťe a pýtajte sa na svojich štruktúrach, ako s návrhom! zverejnite, koľké okresné štruktúry si analyzovalo návrh! prezident, prezídium, rada SPZ pochovávajú spz pred našimi očami! zorientujte sa, chlapci, ak si nepomôžeme sami, tak nám nepomôže nik! zabudnite na to, že nám niekto zorganizuje petíciu, alebo prezident vyhlási podpisovú akciu za svoje odvolanie! povedz mi, kedy si o ňom počul za posledné obdobie, trebárs 3-4 mesiace? ja raz - zvolal televízie a odovzdal peniaze nešťastnému Gejdošovi.
<br/> asi tak, už mám toho plné zuby, aj tých drístov na fóre, ver mi. každý posratý, každý si myslí, nejdem do toho vŕtať, veď poľujem, veď máme zmluvy.... nejako len bude... no bude, čo by nebolo. fazuľu budete pestovať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43994 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Vlastnik polovnych pozemkov
Prezident SPZ ma ,,ine starosti.&quot; To,ze som sa nevyjadril k novemu zakonu...nejako odborne atd neznamena ,ze ma nezaujima.Povedal som o zakone akurat to,ze si ho pani upravia pre seba a aj schvalia.To je vsetko.Gasparovic to podpise ako hrdy zastanca tradicii slovenskeho polovnictva a hotovo.Poviem to otvorene,nemienim sa uz vobec angazovať za nejake ludove polovnictvo atd.Nech skape.Mozme si za to sami.PZ su v moralnom rozklade.Tak kto sa ma s kym spajat?Ja som mal uz koli svojej otvorenosti problemov v polovnictve dost.Staci.Nech to ta jeb...ta pytliacka lúza pekne vyžerie a ostane bez revirov.Nic ine im neprajem.ZIAL.....DOPLATI NA TO MENSINA OZAJSTNYCH ROVNYCH CHLAPOV POLOVNIKOV,KTORYCH SI VAZIM:!!!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44018 od eros
Odpoveď od eros na tému Vlastnik polovnych pozemkov
trosku si sa rozohnil...Nemam dovod sa urazit ani ja, urcite ani dalsi prispievatelia fora. Uz davnejsie som tu napisal, ci niekto z vedenia SPZ si aj precita nazor obycajnych ludi na to, co sa tu pise a aj sa zapoja do debaty o zakone v tomto fore , vysvetlia veci , ktore ich viedli k tomu, aby zakon formulovali tak ako to dali na schvalenie.Asi je chyba &quot;len v tom&quot; ze toto nie je oficialne forum SPZ! Popisalo sa o poctoch pripomienok, ktore sa prejednavali a zapracovali do navrhu zakona...Vysledok je taky aky je. Preto som sa ta pytal na nazor, ak sa mylim tak oprav ma prosim - cloveka , ktory ma pravnicke vzdelanie. 95% radovych clenov sa dostane do kontaktu so zakonom o polovnictve vtedy, ked robi skusky, potom az vtedy , ked maju nejaky preslap, mozno ani vtedy nie.Takto to medzi nami chodi,takí sme. Dobre si pamätame na peticiu, ktora nam mala vylepsit nas zakon. Ako dopadla? Takze iniciativa nas, radovych clenov je nam tak akurat na ho... Prebiehaju VCS v zdruzeniach - kolko diskusnych prispevkov na schodzach bolo o novom zakone? Vsade sa hadame o odstrele, kilach, nepriznanych ranach, na zakladne veci, ktore budu pre nas dolezite sa nepyta nikto.Kde na schôdzi padla debata o zakone? K tym RGO - urcite ma kazda svoju oficialnu stranku.Maju na nich aj posledny navrh &quot;Zákona o poľovníctve&quot; ? Maju tam moznost sa k nemu vyjadrit radovi clenovia a dockaju sa aj nejakej fundovanej odpovede k zakonu? Mozno preto sa tu vedu taketo hadzania hrachu na stenu.
<br/> Tiez si myslim, ze zakon teraz schvaleny bude - tak si ho nachystali, tak si ho aj schvalia. Zmluvam bude postupne koncit platnost, niektore predcasne vypovedaju, dovod si uz v &quot;ramci zakona&quot; najdu a uz sme skoncili. Aj u nas sa tiez jeden &quot;clen &quot; chvali, ako sa budu vo velkom predavat zbrane,ze si je zbytocne obnovovat zbrojny, polovny,zalozi nove PZ (samozrejme v ramci zakona) - a caka na zakon aby nas poslal do ....
<br/> Takto tam ale ako to tu citam pojdeme postupne vacsina. Nie vsetci mame hrube penazenky a utiahneme najom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 331 návštevníkov a žiadni členovia on-line