lov lukom a kušou, áno-nie

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63094 od snipko
Odpoveď od snipko na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Ja zvažujem na týmto: Mathews Z7 natah 70lbs, Mathews Z7 Magnum natah 70lbs, pripadne Bear Anarchy 70lbs, alebo Bear Carnage 70lbs. Nad HOYT som nerozmyslal. Pripadne mi poradte. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63096 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Je to o kompromisoch.
<br/>dlhsi= stabilnejsi, kratsi= lepsia manipulacia (hlavne na posede) vacsinou odporucaju 32&quot;
<br/>vzdialenost tetivy od rukovati--mensia= vacsia rychlost, vacsia= viac (odpusta chyby), mensia pravdepodobnost,ze tetiva zachyti rukav (hlavne v zime) tam by som pod 7&quot;neisiel.
<br/>reflex=agresivnejsi, deflex=stabilnejsi (pouzivaju sutazny strelci)
<br/>este pozor na hlucnost.
<br/> vybrat musis sam co sa ti paci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63104 od snipko
Odpoveď od snipko na tému lov lukom a kušou, áno-nie
No dobre ale ja to chcem iba na lov. Čiže sila 70lbs, niekto mi radil že je to moc a stačí aj 65lbs. Tak neviem. Môže mi niekto odporučiť značku a typ? Ťažko mi je sa rozhodnuť pre konkretny model. Veľ ľudí mi stale hovorí aby som kúpil HOYT CRX 32.
<br/>Tak by som uvítal konkrétne návrhy a odporúčania. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63105 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
70-tku lahko stiahnes na 60.
<br/>podla mna Hoyt ma asi najkvalitnejsie ramena.
<br/>Hoyt a Mathews potrebujes vediet presny natah na Bowtechu si natah lahko nastavis.
<br/>Je dobre ak si mas kde luk skusit,lebo ti musi sadnut.
<br/>
<br/>na lukostrelba.sk ma teraz na hoyt crx 32 dobru cenu
<br/>
<br/>www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.p...uemart&Itemid=17

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63106 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Ak by som teraz kupoval luk tak ten hoyt crx 32 by som mal v rebricku na 2 mieste hned za bowtech invasiov cpx.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63110 od snipko
Odpoveď od snipko na tému lov lukom a kušou, áno-nie
pato17- môžeš poslať odkaz na spominany luk cpx.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63112 od pato17

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63113 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63114 od snipko
Odpoveď od snipko na tému lov lukom a kušou, áno-nie
A čo hovoríte na Bear Anarchy alebo Carnage 70lbs ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63119 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
ty chceš luk na lov a nevieš nič o lukostrelbe?? super! neva hovorí sa nesúd knihu podľa obalu.. pokúsim sa teda aj ja.. pomôžem s čím môžem.. na lov by som nekupoval luk s ATA viac než 32&quot;.. ked kupuješ luk na lov sleduješ iné veci ako ked kupuješ luk na súťaž.. prípadne súťaž aj lov.. (3D, fita sa loveckými lukmi rozhodne strielať nedá).. na tvojom mieste by som sa popozeral po hoytoch a mathewsoch.. podľa mna najideálnejší luk na lov je mathews z7 extreme mathewsinc.com/product/z7-xtreme/#specs parametre hovoria za všetko!!!! z hoytov no to crx je super.. bear anarchy je špička ale je moc dlhý na lov.. dá sa samozrejme loviť aj s ním.. no šikovnejšie je niečo menšie.. hovoríme o luku čisto na lov.. skôr carnage ked už loviť.. ja osobne by som bowtech nechcel.. ešte ten invasion cpx ale insanity by som nescel vôbec... ale podla mna ten luk za tie prachy proste nestojí!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63120 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Na 3D sa lovecke luky bezne pouzivaju.
<br/>Neviem ci pre zaciatocnika nebude 28&quot; malo.
<br/>Inak 3Dcko je dobry trening a kopu veci sa tam da naucit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63124 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
nepovedal som že nie.. na 3 d ano.. napísal som že fita sa s loveckými lukmi strieľať nedá..
<br/>
<br/>kupovať lovecký luk a luk ktorý bude vhodný na oboje.. teda 3d aj lov. je rozdiel.. všetko je to o vlastnom cieli.. aký mám cieľ.. chcem dosiahnuť dobré výsledky na súťaži? alebo chcem len chodiť strielať do gumy.. to je rozdiel.. ak chcem dosahovať dobré výsledky kúpim luk, ktorý bude kludnejší, s ktorým sa mi bude dobre trenovať atd atd atd.. ak chcem len strielať do gumy a chodiť loviť.. môžem kúpiť čisto nekompromisnú zabijácku mašinu.. potom je jedno aký má BH.. aká je ATA.. zameriam sa na rýchlosť a silu.. to či bude luk kludnučký mi môže byť jedno pretože z neho vystrelím len raz..
<br/>
<br/>ak chcem aj súťažiť.. neženiem sa za rýchlosťou, sledujem BH, ATA a kladky.. náťahovú krivku, priebeh vypustenia a pod..
<br/>
<br/>v tomto je rozdiel medzi lukom čisto na lov a lukom &quot;univerzálom&quot;..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63125 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Sory zle som to3D,Fita pochopil.
<br/>Ale s tymto nesuhlasim ani trochu; &quot;..ak chcem len strielať do gumy a chodiť loviť.. môžem kúpiť čisto nekompromisnú zabijácku mašinu.. potom je jedno aký má BH.. aká je ATA.. zameriam sa na rýchlosť a silu.. to či bude luk kludnučký mi môže byť jedno pretože z neho vystrelím len raz.. &quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63127 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
každý máme svoj názor.. ak pôjdem loviť nezoberiem si malorážku ale poriadnu gulu.. on chce len loviť.. ja tiež nie som zástancom tých kill machine čo má milion fps a dobre že nie bh 3 a ATA &quot;25&quot;... to sú úplne blbosti pola mna a z toho sa strielať ani poriadne nedá.. ja mám rád luk ktorý je kľudný ktorý nekope ako mladá kobyla.. ale správa sa tak ako sa má.. vtedy prichádza to pravé potešenie zo strelby..
<br/>
<br/>týmto som si chcel dotyčného otestovať no vidím že jediný kto reaguje je pato.. chcel som počuť aký má na to názor snipko..
<br/>
<br/>ten mathews ktorý som odporučil je vynikajúci luk to že je krátky ani nepocítiš.. jeho rozmery sú pri love výhodou.. je to kultivovaný luk s parádnym priebehom náťahu aj vypustenia.. kľudnučký jak baránok.. je rýchly ale má aj yvsoký BH.. je to proste luk stvorený pre lovca.. ale nie v zmysle jak tie mašinky ktoré som opisoval vyššie.. :).. tento luk určite odpustí pár chýb strelca.. má dobrú váhu aj let off.. kladky sú tiež super.. ak nie je cena limitujúca a chcem len loviť a sem tam si príležitostne zastrielať do gumy a pri tom si to aj užiť tak toto je ten správny luk..
<br/>
<br/>tento luk mu radím preto že chce hlavne loviť.. a radím preto aby si to pri strelbe aj užil..
<br/>
<br/>ak by chcel luk aj na súťaž tak potom by som uvažoval nad niečím čo má vačšie ATA.. napr. to crx.. ale asi najideálnejší luk je Bear Aanarchy.. pri love má síce nevýhodu svojej dlžky.. ale toto je skutočne univerzálny luk!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63128 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
ešte ten nový mathews creed by mohol byť super.. kukni na kladky to bude mať príjemný náťah aj vypustenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63129 od snipko
Odpoveď od snipko na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Teraz som práve pozrel aj HOYT Carbon Element G3, tak už fakt neviem.
<br/>Napíšem to skrátene:
<br/>Kladkový luk na lov, naozaj kvalitný, výkonný a hlavne tichý. Cena nie je podstatná, ale kvalita a výkon, nakoľko ide výlučne o lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63130 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Necakaj, ze ti niekto povie ktora znacka a model je ten najlepsi.
<br/>Ked budes kupovat druhy, uz budes vediet :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63138 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
súhlasím s patom.. pozri tým hoytom nič neskazíš.. tak ja neviem čo špekuluješ.. na peniazoch ti nezáleži tak chod do obchodu a objednaj luk..
<br/>
<br/>od nás sa jendoznačnej odpovede nedočkáš.. pretože každý strelec preferuje niečo iné.. ;) či už značku ale bo niečo z parametrov.. každý má svoju srdcovku..
<br/>
<br/>ty musíš prísť nato čo je tvoja srdcovka..
<br/>
<br/>kúp luk ktorý sa ti páči dizajnovo aj parametrami.. to bude najlepšie čo urobíš.. tak či tak o dva roky prípadne už o rok budeš špekulovať že chceš nový, pretože prídu nové modely.. ver mi viem o čom hovorím.. :DDDD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 5 mesiacmi #63142 od snipko
Odpoveď od snipko na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Ďakujem za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63419 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
no bol by som zvedavy čo si naloniec vybral----:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 320 návštevníkov a žiadni členovia on-line