lov lukom a kušou, áno-nie

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51295 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
tych vyhod je vaic ako aj optika,opierka a obtiažnost pohybovania ale nemenil by som:]bolo by to jednoduche :]teraz som nechcel povedat že je jednoduche zvladnut kušu:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51309 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Aky luk pouzivas ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51335 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
teraz mam PSE Nova ale prasklo mi rameno:[tak potrebujem novy! chcel som hoyt katera ale elvis mi dal chrobaka do hlavy tak taraz som v prdeli! ale mam nejaku predstavu tak uvidime co z toho bude:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51340 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Martin75, máš pravdu. Kuša má oproti luku viac výhod, ale zároveň jednu obrovskú nevýhodu:
<br/>S kušou sa na Slovensku pravdepodobne nikdy nebude loviť legálne. Dokonca ani vo zverniciach, ako je to teraz povolené lukom. Takže ostaňme radšej pri lukoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51354 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
JA URCITE OSTANAM:)zatial nie koli lovu, ale kto vie mozno casom! ak najdem daku spriaznenu dusu od ktorej sa budem moct ucit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51373 od haskula
Odpoveď od haskula na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Sevas hosi! je smutne, ze sa u nas tak skoro kusou lovit nebude, ale zase lovit vo zvernici mi nepripada byt lov...;/
<br/>Osobne by som do luku nesiel, kedze som to skusal, no nic pre mna, ale sak jak sa hovori- sto ludi, sto chuti..:) zdravim vsetkych lovcov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52694 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
ak sa smiem opýtať .. pri akej činnosti ti prasklo to rameno?? praskla tetiva pri nátahu alebo niečo iné?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52704 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
nazdar! nie tetiva drzi jen vrchne rameno mi pri natahu prasklo pozdlzne! teraz vyzera tak akokeby boli na sebe nalepene dva platy ako pri lepenych ramenach z viacerich kusov.kupil som sice druhy ale planujem ho spojazdnit ! asi mi trochu prirastol k srdcu:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52712 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
prasknuté rameno je pre mna nočná mora.. uff.. preto som sa pýtal.. ja som s lukostrelbou práve iba začal.. od kamaráta som si kúpil kladkový 60 lb Martin Jaguar (Wildcat v EU).. tak teraz mám novú lásku.. a preto ma to straší v snoch.. dúfam že sa ti ho podarí spojazdniť držím palce a to prirastanie k srdcu tomu teda rozumiem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52743 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
prasknute rameno ta strasit nemusi, lebo to sa stava naozaj len zriedka! teda ja som o tom este nepocul! ale ak nepustis tetivu naprazdno tak by sa nic nemalo stat:) ja si myslim ze to bolo opotrebovanim lebo dost vela som strielal(okolo 1000 sipov tyzdenne).ja som tiez nekupoval novy lebo som nevedel ako ma to zaujme ale myslim si ze nova bola dobra volba na zaciatok8-L inak som uz kupil brovning storm lebo som na rychlo nemohol nic zohnat no a po par msacnej prestavke8onic moc tak sa musim cinit aby som nabral zase aku taku zrucnost:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52781 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
1000 šípov.. no ja som rád ked sa mi za týžden podarí vystreliť 150 :-o najhoršie je že tu v najbližšom okolí ani nie je kde... takže to je hlavný dôvod.. mať tak dom za domom poriadny dvor.. hmmmm... to hej... ja až raz budem &quot;veľký&quot; kúpim si hoyt buď maxxis 31 alebo turbohawk.. tie sa mi moc páčia... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52786 od elvis
Odpoveď od elvis na tému lov lukom a kušou, áno-nie
nazdar.zaves prosim ťa link na tan novy luk čo máš.Lebo som ho ešťa nevidel a nedarí sa mi ho nájst a na browning stanke nič také nieje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52789 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Na stránke browning-archery ho už nenájdeš, tam sú luky vyrábané len od roku 1999. Pokiaľ ja viem tak je to starší model, v roku 1999 vyrábali už len jeho novšiu verziu pod názvom FIRESTORM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52790 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
no ja pracujem na cypre a mam strasne vela casu na trening. som obmedzeny len tym ze nemam odkial kupovat doplnky k tomuto sportu lebo tu nic take nieje.inac HOYTy su top co sa lukostrelby tyka aj ja som chcel kateru alebo alphamax 32ale asi elvis mi radil mathews drenalin! len je skoda ze nikto na slovensku sa vo velkom predaju lukostreleckeho tovaru nevenuje!ano je tu p.Celjuska a cierna voda v blave ale to je skor o tom ze ti luk objednaju ale to nemas sancu prist a vyskusat predtym ako sa rozhodnes! lukostrelba je strasne zlozity sport a hlavne ked sa nemas s kym poradit, tak stracas zbytocne cas obmienanim zameriavacov zakladiek vipustacov sipov atd... kym prides na to co je pre teba najlepsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52791 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
zdar elvis:)no bowhunter ti uz odpovedal, ale ked chces vydiet ako vyzera tak si daj do vyhladavaca BROWNING STORM COMPOUND BOW. nieje to nic moc ale na trening o.k.lepsie ako sediet cele dni pri pocitaci , sledovat luky na strankach a plakat ze nemam cim strielat:]ved ked pride cas ,tak aj sny sa stanu realitou :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52794 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Ahoj Elvis.. chcel som sa ťa opýtať na tie web stránky čo si hodil do veldjšej témy.. myslím tie polské ako skleplucniczy.pl... máš s nimi nejaké skúsenosti?? bral si od nich už niečo?? vo vedlajšej téme som sa nato už pýtal ale asi si si nevšimol tak to píšem ešte raz.. bol by som moc rád ak by si sa mi k tomu nejak vyjadril.. všimol som si že tam majú dobré ceny a ja som chcel kúpiť žene luk.. ale neviem o nikom kto by od nich niečo kupoval.. a napadlo ma kedže si ich sem hodil asi mi k tomu budeš vedieť povedať niečo viac.. vopred dakujem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52799 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Cav. ked si uz pisal o tych prasknutych ramenach tak mrkni na : www.aukro.sk/49663-stre-ba.html?id=49663&p=1 . Predava tam niejaky chlapik rozne veci ohladom luko mozno sa ti nieco hodi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52813 od elvis
Odpoveď od elvis na tému lov lukom a kušou, áno-nie
veď ty nemusíš rozmýšlať nad tým aký luk si kúpiť.rpacuješ na cypre.kup to najlepšíe čo je a máš po probléme.A nemusiš rozmýšlať nad prasknutým ramenom na luku ktorý stojí nový 200 e.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52825 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
to srandujes nie?:]Ked je chlap zenaty,3deti,uver na auto a hypoteka na krku,este stale to vyzera tak ruzovo?:]Vobec mi neide o to kolko stoji novy,to viem aj ja. Ide o to ze je to moj prvy luk a chcem ho dat dokopy aj keby mal vysiet len na stene:)Inac to najlepsie zatial nepotrebujem, stacil by mi bowtech82airborn,alphamax32,katera alebo drenalin:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52871 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Jak jsem to tak procital vidim ,ze vladne trochu zmatek v kusich jak s jejich lovem tak ucinosti. Nedoporucuji kupovat kladkove kuse ,nebot se vetsinou pokazi nejakym zpusobem a kdyz se to rozleti na kusy oblicej je v dosahu tetivy ,cim jednodussi stroj tim spolehlivejsi ,proto se budeme bavit pouze o jednoduche kusi ,nebot ty jsou nejlepsi . Jedna z nejlepsich kusi je jasne Excalibur co prodavaji az do tahu 225 liber a ma zabudovanou kliku na natahovani ,co se tyce vykonu,tak 150 liber na kusi se rovna asi 60 liber drevolaminatovemu recurve ,a tak 225 liber na kusi se rovna 100 libernimu drevolaminatovemu recurve a tak kus a tento luk oba jsou schopni zabit slona . Zase strilet zver na 70m s kusi /225lib/ neni moc rozumne, nebot nez ji dosahne sip zvire muze udelat krok a zasah je do strev a to znaci problem ,zvireti se musi dat 8hod casu a doufat ze vykrvaci dovnitr atd a nevime presne kdy umre a jasne nejdrive jej pak najdou prasata,medvedi ,vlci ,kojoti atd .Kus je pomerne tezka a bez operky se skutecne protizi a na posedu proste nemame moznost ji znova nanapadne natahnout ,navic natazena kus neni moc bezpecna zrovna zde si chlapik minuly rok uplne prostrelil stehno natazenou kusi loveckym sipem a kazdy se divil ze prezil .
<br/>
<br/>U kuse jako je EXcalibur je stale ta nevyhoda ,ze ta tetiva co je pomerne tenka moc nevydrzi ,ale situace se zlepsuje novyma tetivami co jedno vlakno se pretrhava na 155librach z techto vlaken siji v Pakistanu neprustrelne vesty . Ja bych tak radil strilet do vzdalenosti 35 m co neni nic tezkeho, nebot zver se stejne zakrmuje aby mela duvod na nase misto cekani prijit . Zde si nosime posedy na zadech a pak staci si vyhlednout strom a posedem vysplhat do vysky jakou potrebujeme a cekat ,tak ze zver nikdy nevi kde bude cihat lukostrelec . Neni lehke prelstit white tails a cekat az udela chybu /white tail= srnec/ . Lovecka lukostrelba je vlastne umeni co se musi cvicit od mladi a dulezite je hlavne poslouchat a ne si rikat ja to vim lepe a tak zkuseni lovci lukem jsou kazdy rok schopni ulovit 3-4-5 kusu srncu a nekteri ani pusky nepouzivaji ,ti mene uspesni musi sahnout po pusce po lukostrelecke sezone a je pravda ,ze zde vladnou kladkove luky ,kterym je lehke se naucit strilet do 20 metru .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 363 návštevníkov a žiadni členovia on-line