lov lukom a kušou, áno-nie

pred 15 rokmi 2 dňami #46311 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
viete mi niekto povedat,koli comu mi sipy s loveckymi hrotmi padaju nizsie ako sipy s cvicnymi hrotmi,ked hmotnost oboch typov hrotov je 100gr?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #46321 od kentucky
Odpoveď od kentucky na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Vo zverniciach by to malo byť povolené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #46323 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Lovecky hrot rotuje a naberá pomalšie rýchlosť a tým pádom aj klesá rýchlejšie .Cvičný nemá hroty tak letí rýchlejšie kôli slabšiemu odporu vzduchu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46586 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému lov lukom a kušou, áno-nie
zdar chlapi! neviete poradit z coho by sa dali vyrobit lovecke hroty? v minulosti tu niekto niekde pisal o vyrobe loveckych hrotov z porcelanu zo zachodovej misi ale z tochto materialu si to neviem dost dobre predstavit... vdaka, (je mi jasne ze sa daju kupit super kvalitne lov. hroty ale to by bolo pre mna "kutyila s.r.o." velmi jednoduche...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46596 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Ja som skusal prototip.Do cvicneho hrotu som zarezal drazky a z orezavaka co sa pouziva na orezavanie tie platy nahradne som odlomil kusky a zalozil do tych drazok.potom som to zacinoval.skusal som kvalitu a presnost tak hodnotil som to na 2.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50673 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
nazdar bosax a aj vsetci ostatny vo fore.som tu novy ale čital som všetky prispevky tykajuce sa lukostrelby a kuše.zaujimalo by ma ako si narezal dražky do cvicneho hrotu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50770 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Lovecký hrot má väčšiu plochu o tie žiletky preto lieta inak aj pri rovnakej hmotnosti.. Treba nastreliť najprv cvičným hrotom potom s loveckým rovnakej hmotnosti. Na lovecké hroty sú špesialne penové terčovnice, v prípade núdze ho môžeš prásknuť do kopy piesku.
<br/>Potom sú tu aj hroty s vysúvacími žiletkami. Pri výstrele sú schované, pri náraze sa otvárajú.
<br/>Tento rozdiel cvičný- a žiletkový hrot sa zväčšuje s rýchlosťou šípu. U môjho luku s 42m/s je to už skoro jedno.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51082 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
to tu každý len čita?bojite sa že zoderiete klavesnicu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51231 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Nazadr
<br/>Su zarezane pilkou na zelezo a zacinovane.Pouzivam ho na rozne testy priestrelnosti rôznych materialov.Inac pouzivam klasicke tercove hroty a titanove trojbritve lovecke Wasp.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51249 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
no hej, a to ako trafiš presne stred?maš nejaky pripravok?ja čo som skušal tak to vyzeralo dobre ale lietalo to ako chcelo,anitecč son netrafil tak som ani dalej neskušal!ale možno bola chyba v tom že ja som navaral s co2jkou 3 čepele!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51255 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Na 50m rozptyl 10 cm co si nemyslim ze az take zle na to ze je to vyrobene na kolene .Pouzivam ho len na strelbu okolo 10 m .skusal som strielat na rozne predmety ako ich deformuje a priestrel.Na bravcovej hlave to urobilo dieru ako z brokovnice:PUrobil som ho hlavne koli tomu ze tutanove su dost drahe na taketo testy uz som ich zopar tak znicil aj karbonove sipy tak tento zatial drzi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51256 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
Ostry hrot reze a cim je tupsi tak energia pri naraze nema kde unikat tak krasne deformuje.Na zasah ziveho ciela pri rychlosti okolo 105 m sek. to ma nicive ucinky nakolko to nepreleti skrz ale zdeformuje co sa da a pri naraze na kost doslova utrhne kost aj kus masa:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51266 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
nazdar bosax!som rad že sami ešte venuješ potom nedorozumeni:)ale nemyslel som presnost na strelbu ale presnost rezu hrotom.no na 50m je to celkom dobré na to že lovecka vzdialenost je podstatne menšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51267 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
No strielam kusou Excalibur Exomax s Optikou Fomei 4x50 takze ta lovecka vzdialenost je asi taka na aku si trufas ale 70m v pohode s rozptylom ako s gulou takze :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51268 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
podla mna lovecky hrot nema za ulohu /ničit/ ale prejst tkanivom zveri a urobit čo najvetšie rezne poranenia organov a sposobit čo najmenši šok aby zver neutekala daleko z miesta nastrelu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51269 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
&quot;presnost rezu hrotom&quot; neviem co mas na mysli ten rez hrotom.Hrot sa pri zasahu este samozrejme mierne toci ako spirala ale to zalezi od materialu aky bol zasiahnuty a samozrejme enrgie Fps a vahou hrotu+sipu .na niejake rezanie to nema vplyv aj keby bol tupy akokolvek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51271 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
No ona Ti aj tak odbehne ale pri zasahu takou silou ako ma exomax a niektore silnejsie luky tak prejde skrz aj tupy hrot.Ked sa o to trochu zaujimas tak prestuduj niejaku literaturu ohladom historickych zbrani a konkretne hrotov ake sa pozuzivaly v minulych storociach.Su tam rozne hroty a rozne zakoncenia ako vidlice a tupe konce .Pri zasahu nepriatela deformovali ciel a usmrtili na mieste a nemuseli prejst skrz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51272 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
noóóóó,to je dobré delo ale nieje podstatne na aku vzdialenost dokažeš trafit,ale na aku vzdialenost dokáže urobit svoju robotu hrot!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51273 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému lov lukom a kušou, áno-nie
hej odbehne ale ved nevravim že nie! neodbehne len ak ju trafiš na chrbticu!mam popozerane dajake videa o ranivosti aj love /možno par stoviek/o žiadnej literature neviem.okrem toho nerozpravame sa o hrotoch ktore sa použivali v minulych storočiach!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51274 od bosax
Odpoveď od bosax na tému lov lukom a kušou, áno-nie
no su z ineho materialu a trosku zdokonalene ale funkciu maju tu istu;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.142 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 162 návštevníkov a žiadni členovia on-line