Vtáčia chrípka !

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5921 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Vtáčia chrípka !
Ahoj Pedro,
<br/>pošli mi link presne na čo myslíš a potom sa k nemu môžem vyjadriť.
<br/>Čo sa týka konkrétnej otázky: konkrétna odpoveď.
<br/>Áno, aj voľne žijúce vtáctvo je schopné ochorieť, a na určitú vzdialenosť, preniesť vírus vtáčej chrípky. Názory SOVS vychádzajú z aktuálnych poznatkov a stanovísk BirdLife International, WHO, OIE a FAO, k tejto problematike. Všetky uvedené inštitúcie navzájom spolupracujú. SOVS je súčasťou BirdLife International.
<br/>
<br/>Ak máš fundovanejšie,lepšie, presnejšie informácie, ako vyššie spomenuté organizácie, budem rád keď ma s nimi oboznámiš.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5954 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Polovníci sú len amatéri spolupracujú len s CIC,FCI,CITES,WWF,IUCN,IUGB-Medzinárodná únia poľovníckych biológov.Poľovníci ďalej presadzujú a dodržujú Ramský dohovor-mokrade,Bernskú konvenciu-životné prostredie,Washintonskú konvenciu o ochrane druhov.NO vždy je na prvom mieste človek ,nie rastlina alebo vták!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5971 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Vtáčia chrípka !
Ahoj Tibo,
<br/>
<br/>ja som nepoprel nic z toho o com pises ohladne polovnikov, ani naznakom.
<br/>Precitaj si moj mail a posli mi to na co konkretne si narazal.
<br/>A ak kritizujes nazory organizacii ktore som spominal, tak mi prosim posli, ine,
<br/>ktore tvrdia, ze su zle, alebo zavadzajúce.
<br/>
<br/>Uplne vazne Ti hovorím, že si to preštudujem a budem sa tým zaoberať a ak zistim, že mas lepsi zdroj informacii o vtacej chripke ako ja, tak z neho budem cerpat, a ihned ho odporucim aj veterinarnej sprave.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5996 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Vtáčia chrípka !
Odborníci celosvetovej organizácie BirdLife International1 tvrdia: „Žiadne druhy vtáctva nemigrujú z oblasti čínskeho jazera Qinghai smerom k východnej Európe. V súčasnosti môžeme konštatovať, že charakter a priebeh prepuknutí nákaz sleduje predovšetkým hlavné cesty a železničné trasy, nie ťahové koridory vtáctva“.
<br/>Veľa sa v posledných mesiacoch popísalo o dôležitej úlohe voľne žijúceho vtáctva pri šírení vysoko patogénneho vírusu vtáčej chrípky (H5N1). Dosiaľ však neexistujú jednoznačné dôkazy, ktoré by potvrdili takéto tvrdenia.
<br/>
<br/>- toto som našiel len teraz na nete a v správach ste spomínali niečo v tom zmysle - že sťahovavé vtáctvo nie je schopné šíriť vírus vtáčej chrípky lebo by také vzdialenosti nevládalo prekonať.
<br/>Pokiaľ ti hovorí niečo výraz ako latentné vírusonosičstvo práve vodného vtáctva, prípadne reťazová reakciapri šírení tejto choroby, musíš uznať že určitá úloha sťahovavých vtákov tam asi bude (podľa mňa dosť podstatná).
<br/>
<br/>Ešte chcem upozorniť, že boom okolo vtáčej schrípky je podľa mňa nafúknutá mediálna bublina, aj by som trestal za šírenie poplašnej správy. Ľudia potom robia blbosti a minister tiež.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6002 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vtáčia chrípka !
Pedro ako sa hovori - Stado vede vuuul :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6033 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
CHcem aby verejnosť vedela že aj poľovníci spolupracujú so svetovými organizáciami
<br/>a je rozdiel ak niekto využíva,alebo niekto zneužíva túto spoluprácu.
<br/>Osobný postreh.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6036 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Zo správ - v Azerbajdžane uhynul pes naH5N1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6108 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Vtáčia chrípka !
Uhynul na následky chrípky, alebo z neho len izolovali vírus? To je veľký rozdiel! Podľa mňa média hľadajú senzácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6350 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6498 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Vtáčia chrípka !
Tak už to možná dorazili i k nám do Čech (a dokonce k nám do Jižních) :(:(:( www.novinky.cz/domaci/81148-v-cesku-je-p...d-ptaci-chripky.html - omlouvám se za tvar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6615 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Vtáčia chrípka !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6634 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vtáčia chrípka !
Jendo a mate po ptakach ako sa u vas hovori :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6635 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Vtáčia chrípka !
Tady vládne opravdu mediální MAGLAJS Nejdřív v rádiu řeknou, že labuť má H5N1, za chvilku zase na jiným rádiu, že má jen H5 a výsledky mají teprve přijít z Anglie..... Největší hlavu z toho mají asi v Hluboký nad Vltavou v bažantnici, což je asi tak 2,5 km od místa nálezu té labutě.:(
<br/>Ač je to možná drastický, hlavně, že zatím fungujou nám:]
<br/>Do toho ještě povodně..............................po nás potopa;/ Kachny jezdí po Vltavě, jak na divoký vodě.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8193 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Nová vlna vtáčej chrípky už v Maďarsku.
<br/>Podľa môjho, opatrenia pána ministra - odstrlel 60ks. kačíc - sú potrebné,ale neobjektívne(divé kačky vyvádzajú dorast)
<br/>Hlavní migranti a roznášači chorôb zostanú nezistení!!! V praxi sa ukazuje,že sú to predovšetkým,- labute, čajky,atď.......!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 538 návštevníkov a žiadni členovia on-line