Vtáčia chrípka !

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2376 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Vtáčia chrípka !
V opatrení MP SR, je badať jasný zámer, schovať sa za rozhodnutie ŠVS a vycúvať z tejto situácie tak, aby aspoň pohrýzli, keď už nás nemôžu zahryznúť. Je to smutné, že štátna správa môže s nami hrať ako mačka s myšou. Nájde sa prokurátor, ktorý preskúma toto rozhodnutie a prípadne podá protest? Minister Zajac, povedal, žijte zdravo, jedzte veľa vitamínov a chrípka len tak preletí vedľa Vás. Mne sa zdá, že niektorí pracovníci MP SR ho neuposlúchli!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2400 od michal
Odpoveď od michal na tému Vtáčia chrípka !
Gabo. nie že v opatrení MPSR je badať jasný zámer ale v opatrení MPSR a tiež ŠVaPS je JASNE badať, že asi nevedia čítať zákon. To že ŠVaPS podporila MPSR takýmto mimoriadnym núdzovým opatrením je znásilňovaním zákona, že to až do očí bije.
<br/>
<br/>Aby som bol konkrétny :
<br/>
<br/>podľa § 6 ods. 5 zák. č. 488/2002 Z.z. hlavný veterinárny lekár
<br/>a) je oprávnený v naliehavých prípadoch podľa § 32 ods. 1 a § 33 ods. 9
<br/>
1. priamo riadiť každého veterinárneho lekára, ktorý vykonáva odborné veterinárne činnosti na území Slovenskej republiky,
<br/>
2. nariadiť núdzové opatrenia, najmä obmedzenie pohybu osôb, zákaz pohybu osôb a ich styku a zhromažďovania,-(pravdepodobne mysleli toto ustanovenie)
<br/>
3. riadiť zamestnancov orgánov verejnej správy a iné osoby, ktorých činnosti sú potrebné na kontrolu alebo eradikáciu choroby zvierat, zoonózy, alebo elimináciu inej príčiny, ktorá môže predstavovať vážne nebezpečenstvo pre zdravie zvierat alebo ľudí a pre ktorej výskyt boli nariadené mimoriadne núdzové opatrenia,
<br/>
<br/>Ak teda § 6 ods. 5 písm. a) bod 2. oprávňuje hlavného veterinárneho lekára nariadiť núdzové opatrenie (jediná možnosť mi pripadá len tá pod bodom 2., ale ani táto hoci ide o demonštratívny výpočet obmedzení nespomína &quot;priamy zákaz niektorej činnosti&quot;- ale o.k)zároveň platí, že toto je možné vydať výlučne v prípadoch uvedených v § 32 ods. 1 a § 33 ods. 9 zákona č. 488/2002 Z. z.
<br/>
<br/>Ustanovenie § 33 ods. 9 zákona č. 488/2002 Z. z. je použiteľné (voľne povedané) len pre prípad priameho výskytu choroby (nákaza nebola zistená-teda vypadáva z hry), čo nepochybne vyplýva zo znenia tohto ustanovenia, ktoré znie: Ak sa na území tretej krajiny zistí alebo šíri choroba uvedená v prílohe č. 3, zoonóza alebo iná choroba zvierat, alebo sa vyskytuje iný jav alebo okolnosť, ktorá môže predstavovať vážne ohrozenie zdravia zvierat alebo zdravia ľudí, alebo ak na to oprávňuje iný vážny dôvod týkajúci sa zdravia zvierat alebo zdravia ľudí, najmä podľa zistení veterinárnych expertov Európskej komisie....
<br/>
<br/>Zostáva teda § 32 ods. 1 ...
<br/>
<br/>Podľa ustanovenia § 32 ods. 1 zákona č. 488/2002 Z.z. hlavný veterinárny lekár je oprávnený pri obchodoch so živými zvieratami, zárodočných produktov, odpadov živočíšneho pôvodu a patogénov a produktov živočíšneho pôvodu s členskými štátmi nariadiť mimoriadne núdzové opatrenia, ak ..... zámerne neuvádzam ďalšie
<br/>
<br/>pokračovanie tohto ustanovenia, pretože hneď od začiatku je zrejmé že mimoriadne núdzové opatrenia je hlavný veterinárny lekár oprávnený nariadiť PRI OBCHODOCH so živ. zvieratami, zárodočnými produktami, odpadmi živ. pôvodu ...
<br/>
<br/>Úsudok nech si urobí každý sám, ja vravím, že ani tento postup nemá priamu oporu v zákone, pričom však platí, že orgán verejnej správy, a tým viac orgán štátnej správy môže robiť len to, čo mu zákon dovoľuje, t.j. len to, na čo je priamo zo zákona alebo na základe zákona oprávnený., a to už vôbec nehovorím o tom, že v texte mimoriadneho núdzového opatrenia nie je uvedené presné označenie ustanovenia, na základe ktorého bolo vydané (ale to už je možno aj zámer).
<br/>
<br/>Ak aj po právnej stránke ide o pochybný krok, netvrdím, že napr. myšlienka následnej veterinárnej kontroly a uskladnenie a zákaz manipulácie s divinou do času vyšetrenia vzoriek mi je cudzia. Ale na čo hlásiť termín poľovačky ak táto povinnosť je už uložená lesnému úradu rozhodnutím MPSR zo dňa 31.10.2005 a tomuto podobné absurdity?
<br/>
<br/>Ak sa pýtaš, ktorý prokurátor podá protest, myslím, že ten, ktorému bude vec -kvalifikovaný podnet pridelená/ý, ale zatial ho nikto nepodal ( a to je už podľa môjho názoru parketa SPZ)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2401 od michal
Odpoveď od michal na tému Vtáčia chrípka !
Inak začína už v tých opatreniach a mimoriadnych nariadenich riadny bordel. MPSR zakázalo lov poľovnej pernatej zveri, potom hovorí o organizovanom love zveri pre účely monitoringu. ŠV a PS hovorí už okrem iného aj o povinnosti oznámiť oznámiť príslušnej regionálnej veterinárnej a potravinovej správe organizovanie poľovačky na pernatú poľovnú zver-teda užívatelia poľ. revírov si budú poľovačky organizovať sami, len to musia oznámiť a absolvovať byrokraciu. Tak ako to teda je, pretože teraz to vyzerá, že poľovačky prebehnú podľa schváleného plánu lovu, len sa zakryjú pod pomenovanie &quot;organizovaný lov pernatej zveri na účely monitoringu vtáčej chrípky&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2402 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vtáčia chrípka !
a najlepsie na tom je ze svoju chybu neuznaju ani keby co bolo . aj tak sa toto ich opatrenie zas len vztahuje na polovacky poriadajuce sa na uzemi st. lesov , lebo to prve tvrdenie za vztahovalo len na to pokial som tomu dobre porozumel . Takze pokila by som bol majitelom polovnej plochy a siel by som polovat na kacice alebo na bazanty nemusim nic nahlasovat lebo ich vyhlasenie nema podporu v nicom .
<br/>aspon toto som pochopil z michalovho prispevku . nie som pravne vzdelany takze sa mozem mylit .
<br/>ps: michal ked pises prispevok napis ho potom aj pre nas nepravnikov :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2403 od michal
Odpoveď od michal na tému Vtáčia chrípka !
O.K. ešte raz, takže prvotné opatrenie MPSR má právne vady, a to z dôvodu, že ustanovenia zákona č. 23/1962 Zb., o ktoré NPSR toto opatrenie oprelo, a na základe ktorých ho vydalo mu takéto oprávnenie nedávajú.
<br/>
<br/>Mimoriadne nariadenie ŠVaPS, ktoré bolo kozmetickým vylepšením opatrenia MPSR má právne vady, a to z dôvodu, že ustanovenia zákona č. 488/2002 Z.z., o ktoré ŠVaPS mimoriadne nariadenie oprela , a na základe ktorých ho vydala jej takéto oprávnenie nedávajú.
<br/>
<br/>V správnom práve platí, že orgán verejnej správy koná len to, čo mu zákon umožňuje, t.j. využíva len tie oprávnenia, ktorá sú mu zákonom alebo na základe zákona výslovne udelené. V týchto prípadoch však takéto opatrenie nie sú výslovne v zákone upravené, resp. v v § na ktoré sa tieto inštitúcie odvolávajú, prípadne sa pristúpilo k značne rozširujúcemu výkladu niektorých dotknutých §§§, a to aj napriek skutočnosti, že zasahujú výraznou mierou do osobnej slobody súkromných osôb.
<br/>
<br/>Pokiaľ však pre tieto vady uvedené rozhodnutia štátnych orgánov nebudú právnou cestou napadnuté a zrušené platí ich záväznosť, a to z dôvodu &quot;prezumpcie správnosti správnych rozhodnutí, čo znamená, že sa musí nájsť osoba, ktorá ich právou cestou napadne a docieli ich zrušenie (to je však už podľa môjho názoru parketa SPZ, ktorá generálne zastupuje záujmy svojich členov, primárne poľovníkov.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2404 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Veterina je opatrnejšia vo vyhláseniach,nariaďuje monitoring pernatej zveri
<br/>trošku jemnejšie z UMELÝCH CHOVOV.
<br/>Myslím si že štátna správa nieje sama schopná(s kapacitných dôvodov)zvládnuť hroziacu nákazu.Vhodné by bolo najsť kompromis a spolupracovať s národom-nie formov zákazov a nariadení.Je predsa v záujme všetkých ochrániť ľudí a minimalizovať hroziace škody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2406 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Vtáčia chrípka !
HALÓÓÓ SPZ HALÓÓÓ! Budíček!!!!!!!!!!!!!!!! Čítate niekto tieto stránky????????????????
<br/>Prečo mlčíte?????????????????? Ja na týchto stránkach v debatách bojujem za jednotnú organizáciu a vy ma chcete sklamať???????????????????????????? Ozvite sa!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2409 od imbo
Odpoveď od imbo na tému Vtáčia chrípka !
Dobry den,
<br/>som cerstvo prihlaseny na toto forum, lebo ma dost zaujima, ci a kedy budeme moct ist na bazanty (volne zijuce).
<br/>Obavam sa, ze este tuto sobotu asi nie, ale dufam, ze na buduci tyzden sa to uz nejak prevali.
<br/>
<br/>zdravim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2411 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2412 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vtáčia chrípka !
zas mi to tam nevoslo : takze este raz - www.myslivost.cz/aktuality/detail.asp?aktid=170

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2413 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vtáčia chrípka !
myslim ze v tomto clanku sa vyjadrili za EU o dost vacsi odbornici ako je nas p.min.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2419 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Mením názor,štátna správa nezvládne chripku!!!(už nie s kapacitných dôvodov )
<br/>Vedia kopmetentný ,že sme ešte stále člennmi Europskej únie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2420 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Pardon preklep :kompetentný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2421 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Vtáčia chripka sa zväšča prejavila v miestach vysokej koncentrácie vtáctva máme možnosť túto koncentráciu znížiť,no MPSR na čele s panom ministrom je proti.
<br/>Vpraxi to znamená,chripku nemáme,ale určite ju prv či neskôr zoženieme a rozšírime.
<br/>Predsa nebudeme hasiť zápalku,počkáme kým sa rozhorí les.
<br/>PS:zle sa mi pozerá v správach tv.na horiace sliepky pobehujúce po dvoroch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2425 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Vtáčia chrípka !
Pani nie asi ale urcite tato bublina /vtacia chripka/ bude o PENIAZOCH nie o tom ci a ako nas pan minister zvladne tento osial. Ked knam prerazi vtacia chripka tak prerazi o tom niet pochyb minister ani ziadne organy statnej spravy tomu nezabrania . Na fore pana ministra jeden s priamo dotknutych podnikatelov ktory podnika v oblasti poplatkoveho lovu na bazantov pise o tom ci nahodou alebo omylom niekdo nechce aby klientela slovenskych bazantnic nepresla alebo nezacala polovat v MADARSKU!!! Ked zacnem trochu predpovedat tak priebeh okolo vtac. chrip. bude taky ze ak knam vtacia chripka dorazi pan minis. povie ze sa tomu nedalo zabranit.A ak nahodou nedorazi tak vehementne vyhlasi ze to ministerstvo bravurne zvladlo . Pravda bude niekde uprostred niekto vzdy zarobi ci na vojnovom konflikte alebo na vtacej chripke jedno je vsak iste nebude to nikto z nas ani ziadne polovne zdruzenie ci polovna spolocnost . My budeme vzdy poskodeni ci financne alebo moralne ved ako pravi slovenske prislovie niekdo si to o.....t musi!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2481 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vtáčia chrípka !
Chlapci cez noc lovia bažanty po baterkách-odhánal som ich-už ma to nebaví ,nech má úžitok z našej práce aspoň niekto.alebo budeme čakať,....na zázrak?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2482 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Vtáčia chrípka !
dovolte aby som zhodnotil dnesny stav: zvytazili znovu a opat peniaze, a je smutne ze to vyzera ako keby to bolo na natlak polovnikov. Radove zdruzenia su zase ojebtrtkabatene a pani podnikatelia na useku utracania bazantov su vyskereni. Narocky pisem utracania, lebo s lovom, nedajboze s polovnictvom to nema nic spolocne. Ten bazant je vyliahnuty uz s tym ze toho roku bude utrateny pre niecu kratochvilu a samozrejme ze 3 x drachsie ako jeho vzialeny pribuzny v hydinarnach. Ved ruku na srdce ktore kura z hydinarni by ste kupili za 400,-Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2483 od michal
Odpoveď od michal na tému Vtáčia chrípka !
Presne o tom to je, MPSR došlo, že s tým zákazom to nie je celkom kóšer a radšej ustúpili tlaku chovateľov bažantov akoby mali čeliť žalobám o náhradu škody. Aby MPSR nevyzeralo ako úplný amatér, zákaz ponechali na radové PZ, ved oni sa brániť nevedia, a za tých pár bažantov sa im &quot;bojovať&quot; neoplatí. Kde je SPZ? Na ich web stránke ani zmienka o tom, že by v tejto veci niečo podnikali. Ked sa tu prepieral prípad &quot;jager&quot;, to bolo písania ...teraz ani ťuk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2486 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vtáčia chrípka !
ivbe si z lacneho kraja za 400sk bazant - ja viem o cene 2000sk za streleny kus .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2487 od michal
Odpoveď od michal na tému Vtáčia chrípka !
Jaro, nemýliš si s cenou za zajacazajacom, prípadne cenou za bažanta kráľovského?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.143 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5518 návštevníkov a žiadni členovia on-line