Montáže - rady,skúsenosti...

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38400 od axon
Montáže - rady,skúsenosti... bolo vytvorené axon
Dobrý deň, rád by som vedel vaše názory na montáže typu swenk, weaver od výrobcu Kozap, FAO, Leupold, ERA... Predajca, kde som kúpil guľovnicu, mi ponúka montáž Leupold. Mám možnosť kúpiť swenk montáž od Kozapu sa polovičnú cenu. Akej kvality sú vyššie menované? Prípadne ktorú by ste mi odporučili? vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38402 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Neviem aku mas flintu,ja som si dal na Remingtona 700vku Quick Release od Leupolda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38421 od axon
Odpoveď od axon na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Ide o gulovnicu Browning Eurobolt kal. .30-06, puškohlad tam dám Docter 2,5-10x48 alebo 3-12x56 s osvetlenou osnovou. Obávam sa, že montáž od Kozapu to nemusí vydržať a preto hľadám niečo kvalitnejšie. Kde si zohnal Quick Release od Leupolda?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38426 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Montáže - rady,skúsenosti...
V žiadnom prípade nie Kozap. Posledné skúsenosti (nie moje osobné) s nimi sú veľmi zlé - materiál!!!
<br/>ERA som mal niekoľko kusov na rôznych zbraniach, od kal. .308Win. po 9,3x74R, je to špičková kvalita.
<br/>Teraz idem aj ja na podnet predajcu skúsiť Leupold.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38427 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Montáže - rady,skúsenosti...
ERA a puskohlad zober so sinou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38434 od miso
Odpoveď od miso na tému Montáže - rady,skúsenosti...
ERA alebo Leupold QR, nie je o com. Kaliber nemas ziadne pluvatko, tak treba nieco kvalitne. Na montazi nesetri budes neskor lutovat. Mam Leupold QR a som s nim spokojny, je to naozaj kvalitna montaz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38515 od axon
Odpoveď od axon na tému Montáže - rady,skúsenosti...
...vďaka za rady všetkým. Asi nakoniec zoberiem ERU a puškohľad so šínou. Snáď budem spokojný. Lesu, lovu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38539 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Hlavňe za ňu vyvalíš pekné prachy. Nevraviac o tom, že puškohľad zo šínou je dosť nepraktická vec, s ohľadom na to, že potrebuje špecifickú montáž a keď si náhodou niekedy v budúcnosti rozmyslíš dať na flintu iný &quot;kuker&quot; môžeš meniť aj montáž alebo kupovať zasa zo šínou. Za ďalšie, ak by si ho chcel predať dosť ťažko sa ho zbavíš, pozri napr. ceny na egune, tam sú kvalitné puškohlady zo šínou cca. o 1/3 ak nie o 1/2 lacnejšie ako s takými istými parametrami klasika bez šíny.
<br/>Era je fajn, ale podľa mňa je to preplatená kvalita - kúp si leupoldy quick release weaver alebo sako optilock, osaď to na weaver lištu /trebárs aj od toho zaznávaného kozapu/ a máš 100 % variabilitu - ak chceš môžeš dať dole kuker kedykoľvek bez toho aby sa zmenil nástrel, možeš si tam na spoločné nahodiť na weavera kolimátor a tak si to meniť. A budeš to mať o polovicu lacnejšie... toť moj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38540 od axon
Odpoveď od axon na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Vďaka za upozornenie, vôbec ma tá nepraktickosť nenapadla:[. S prípadným predajom by bol určite problém. S tou variabilitou máš pravdu, asi bude lepšie keď pôjdem do lišty weaver. Ešte raz VĎAKA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38549 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Montáže - rady,skúsenosti...
igor, cosi na tom je, ale ERA i ostatni vyrobcovia montazi na tejto urovni dodavaju svoje produkty ako stavebnice, a vobec nie je (velky) problem prestavba. Kazdy takyto vyrobca povazuje za samozrejmost vyrabat montaze pre vsetkych dolezitych vyrobcov puskohladov. Osobne som to uz riesil (konkretne schwenk ERA), predok sadol jak rit na serbel (neveril som vlastnym ociam) a zadok som vyriesil starym zamkom a novym stlpikom. S tym egunom si to trocha prehnal, pripadne tvoja diferencia vznila tak, ze si nezohladnoval ktori vyrobcovia dodavaju poskuhlady so sinkami a ktori ich nedodavaju. Osobne by ma velmi zaujimala statistika napr. takeho Zeiss, kolko a akych puskohladov preda na tom ktorom trhu. Ale je to hodne aj o zvyku a tradicii, pozri pripadne na tom egune, kolko % naozaj kvalitnych zbrani nemeckeho a rakuskeho povodu ma puskuhlad bez siny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38553 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Súhlasím s tebou, že ERA vyrába kvalitné a plne variabilné montáže, pre mňa sú osobne ale trochu drahé. Len ako príklad uvediem, napr. otočná švenkovka od ER-y na opakovaciu guľovnicu ide okolo 12 tis. Sk, leupold quick release resp. sako optilock okolo cca. 4 tis. + weaver šínku kúpiš už okolo 1500,- tj. dokopy 5,5 tisíca čo je menej ako polovica uvedenej sumy. Z hľadiska funkčnosti plne odnímateľná, variabilná aj na iné optické zariadenie. Moja rada bola zameraná skôr na to ako dostať za čo najmenej penazí, čo najviac muziky.
<br/>Možno som to prehnal s tou o 1/3 menšou cenou, sledujem egun dlšiu dobu a myslím, že ceny sú nižšie, predsa len šínka je už špecifikum vyžadujúcu špeciálnu montáž. Nebudem sa ale prieť, tobôž s tebou znalcom egunu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38555 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Ja len k tomu Kozapu - myslím, že to nie je až taká hrozná montáž. Mám 3 roky jednu švenkovku od nich na guľovnici 8x57 a predstav si funguje a drží nástrel. Materiál na nich nie je zlý ako píšeš, je to dosť pevná oceľ, problém boli imbusové skrutky ktoré sa zvykly strhnúť resp. bol to mäkký materiál a pri silnom zatiahnutí ti imbus preskočil. V súčasnoti už Kozap dáva nové imbusy o väčšej pevnosti.
<br/>Aby som bol však objektívny tá montáž má aj svoje negatíva a dnes by som ju nekúpil.
<br/>Mňe ju puškár upravil, vyrobil zadný kameň nový a všetky spoje zalepil vrátane skrutiek lepidlom na kov. Dalšou nevýhodu je istiaca páčka montáže schvenk-montáže, ako nosíš flintu na pleci zbraň sa šúcha o kabát a páčka sa povolí. Treba silno dotiahnuť imbus páčky aby sa nepovolovala. Kozap je kompromis medzi cenou a kvalitou, je to taký &quot;dodo&quot; /dodelej doma/, ale pri troche šikovnosti z toho vydupeš slušnú montáž. Napísal som to, lebo nemám rád jednostranné rezolútne prehlásenia a zvlášť to ak sa porovnáva neporovnateľné - niečo čo stojí 2,5 tisíca s niečím čo stojí 12 a viac ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38556 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Montáže - rady,skúsenosti...
:) na znak suhlasu s Tebou este uvadzam, ze za namontovanie (naletovanie) toho ERA schwenku alebo ERA SEM zaplatis este nejaku tisicku navyse ako za ... je to tak, korunky ... ale taka SEM od ERA, to je na peknej flinte ako ceresnicka na torticke ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38557 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Montáže - rady,skúsenosti...
To teda verím ... kuker zo šínkou by som si dal na kvalitnú zlamovaciu zbraň, na taký štýl zbraní ako vyznávaš ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38594 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Zdar pani!
<br/>Chcel by som sa Vas opytat na tu QR-kovu montaz od Leupoldu...Mam moznost ju dostat za necelych 2000,- Sk aj s kruzkami a ta cena sa m zda prinajmensom podozriva...Nebude to tym, ze je vyrobena z nejakeho ineho materialu?(len nahlas rozmyslam)...
<br/>Samozrejme, ze sa jedna o dovoz z USA....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38596 od miso
Odpoveď od miso na tému Montáže - rady,skúsenosti...
pravdepodobne nie, odtial to vychadza znacne lacnejsie. Pre istotu si pozri ceny na viacerych strankach, ale ta cena je primerana trhovym cenam v USA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38602 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Je to OK, v amerike ide QR weaver za 50 USD.
<br/>www.opticsplanet.net/leupold-quick-relea...style-qrw-rings.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38606 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Dik chlapi,
<br/>ja som ale mal na mysli QR-ko, nie QR weaver...Menim optiku na sedmicke tak chcem k Leupoldu aj Leupoldacku montaz...To QR sa mi javi ako najschodnejsia cesta v zrovnani s cenou a kvalitou...8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38612 od miso
Odpoveď od miso na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Pozri www.opticsplanet.net/leupold-qr-quick-release-bases.html[/]SEM
<br/>
<br/>je to zhodna cena, pricom na par strankach som to videl aj lacnejsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43468 od marrko
Odpoveď od marrko na tému Montáže - rady,skúsenosti...
Zdravím. Montáže Leupold sú super ale podľa čoho zistím na akú zbran pasujú. Ja by som potreboval montáž na CZ 527. Keď viete tak mi poradte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 769 návštevníkov a žiadni členovia on-line