Leupold

pred 13 rokmi 3 týždnami #58601 od asa_thor
Odpoveď od asa_thor na tému Leupold
Jaaj...no nic, tak aspon posledna vec, pisal si v tejto teme, ze sa ti zda, ze uz sa osnova pretina v bodke, ze bodka nie je osamotena.... tu je link, asi tak by to malo vyzerat, podla toho co pises... leupold.com/lightbox/reticles/illum-german-4-metric/ ...moja osnova sa nepretina v bodke...a to by som mal mat novy model

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58602 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
Ani synovi sa nepretína, bodka je oddelená od osnovy. Za svetelných podmienok ktoré"nie sú na hrane" je to výborná optika. Treba ísť do väčšej predajne a porovnať vonku s cenovo podobným modelom napr. Meopta, Seadler a pod, al eLleupold Ťa určite nesklame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58644 od brano11
Odpoveď od brano11 na tému Leupold
Nemá niekto skúsenosti s LEUPOLDOM radou VX-R? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58670 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Leupold
co by ta zaujimalo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58690 od brano11
Odpoveď od brano11 na tému Leupold
napr. svetelnosť za šera oproti meopte alebo leupold VX-III odolnosť voči nárazom,svetelný bod....Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58691 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
K tej svetelnosti v porovnaní s Meopta Meostar a Leupold - porovnanie 50ky je Meopta určite lepšia čo sa týka svetelnosti . - obidva sme mali doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58692 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Leupold
presne tak v svetelnosti je meostar lepší ale to je všetko v čom je lepší od leupoldu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58696 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
Súhlasím, ale je to asi to najpodstatnejšie ja som mal Meoptu 6x aj na 300WM a nebol so žiadnou problém. Pokazí sa aj renomovaná značka. Údajne Meopty niektoré mali problém s mech. klikania. Odolnejší Leupold určite je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58699 od brano11
Odpoveď od brano11 na tému Leupold
a je to moc velky rozdiel vo viditelnosti za šera medzi leupoldom a meoptou meostar?
<br/>a ktory ma lepsiu viditelnosť za šera leupold alebo meopta artemis? ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58700 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
Leupold s Artemisom momentálne neviem porovnať, ale Meostar bol lepší ako Leupold VX III. Ak máš 25-30 rokov a zrak v poriadku, je to v pohode, ale ak máš 50+ a nejaké dioptrie navrch, tak aj ostrenie - kreslenie obrazu sa mi zdalo u Meopty lepšie a celkovo pohľad do Meostaru za zhoršených sv. podmienok bol určite lepší. Porovnávame 50ky!!! Zas to klikanie a prevedenie povrchovej úpravy je určite u Leupoldu lepšie. Je to na zváženie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58702 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
Ja som bol so všetkými Meoptami spokojný a syn je spokojný s Leupoldom. Ja som 52 ročný, syn 25 ročný. Syn má ten Leupold na 450 Marlin a to je viac než slušný spätný ráz. Ja preferujem Kahles, keď sme už pri tom, ale začínal som Artemisom 4x32 a ako som sa tešil, keď som ho niesol z predajne... Bolo to dávno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58703 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Leupold
co sa tyka svetelnosti VX-3 v porovnani s Meostar je to trosku horsi ale v porovnani s Artemisom je podla mna lepsi, hovorim o poslednej generacii VX-3. co sa tyka VX-R tak svetelnost je na rovnakej urovni mozno trosicku slabsia ako VX-3, v porovnani s Artemis je to trosku nad resp. na jeho urovni. zalezi od pozorovatela aky ma s toho pocit. Porovnavali sme to 3 ludia a kazdy mal trosku iny pocit. Zato co sa tyka dalsich vymozenosti tak Laupold je na tom lepsie ako meopta. vyhoda ako pri VX-3 tak pri VX-R je ze bod sa v pripade necinnosti po 5 min vypne a ak pohnes zbranou tak sa automaticky zapne. co sa tyka zapinania bodu na VX-R ma podobny system ako docter unipoint, zapina sa tlacitkom a ma samozrejme pamat takze ked bod vypnes da sa zapnut do tej istej polohy (intenzity). co sa tyka bodu je to malicka bodka a co sa tyka osnovy ta sa da aj klasicka osnova c.4. VX-R ma trosku hrubsi kryz ako VX-R a aj osnova je trosicku ina. mne osobne sa viac paci osnova u VX-3. dalsi vyhoda je dozivotna zaruka u Leupoldu. Kupou tohto puskohladu ci uz VX-3 alebo VX-R nic nepokazis, je to rozumna cena za dobru kvalitu, podla mna sa radi k znackam meopta, nikon, vixen, mozno docter classic (nie unipoint). Samozrejme hovorim o objektive x50.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59881 od rujar
Odpoveď od rujar na tému Leupold
Prosim ta classic :) vies mi poslat kontakt na teba chcem si kupit leupolda a rad by som sa ta popytal niake info. t.c. 0903816512 alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>dik moc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59888 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
Ešte drobné upozornenie k Leupoldu pre tých čo nosia okuliare. Mám cez dve dioptrie a Leupold nezaostrím na 100%, ale Meoptu v pohode - strieľam bez okuliarov. Leupold má korekciu zhruba do 2 dioptrií, ak niekto nosí silnejšie okuliare a je naučený strieľať bez nich /ako ja/, môže mať problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60195 od caltik
Odpoveď od caltik na tému Leupold
Ja mám puškohľad Leupold VX-3 3,5-10x50mm so svetelným bodom German 4, model 2011 , som s ním spokojný a považujem ho v cenovej relácii, za čo som ho kúpil, za veľmi dobrú voľbu. Oproti typu VX-III, ktorý sme tiež mali, má kvalitnejšie sklá a radu iných vylepšení a je podstatne lepší i za šera. Okrem iného má senzor zapínania a vypínania osvetlenia osnovy a samostatné osvetlanie pre deň a noc . Oproti typu VX-R je rada VX-3 vyššia a teda aj lepšia a ako tu už odznelo, rad VX-3 má aj podľa môjho názoru kvalitnejšie osnovy. Meostar by som nechcel, pretože by som sa bál závad na mechanike nastavovania a okrem iného sa mi vôbec nepáči. U Meostaru R1 3-12x56mm je korekcia na okulári plus , mínus 3 dioptrie a to vysvetľuje zaostrenie obrazu. Ja osobne nosím okuliare stále, pušku mám nastrelenú s okuliarmi a teda mi korekcie zaostrovania na okolári slúžia len ako pomôcka na malé zaostrenie. Puškohľady radov VX-3, VX-3 L, VX-7 resp. Mark 4 predstavujú svetovú špičku medzi puškohľadmi a ponúkajú ich k svojim zbraniam renomovaní výrobcovia. O kvalite puškohľadov Zeiss a Kahles nepochybujem, ale ceny sú už niekde inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 421 návštevníkov a žiadni členovia on-line