Leupold

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55158 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému Leupold
Sibo mas pravdu 100-rat lepsie ako meopta ale ked porovnas so Swarovskim alebo Zeissom zdaleka nema sancu.Vlastna skusenost.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55160 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Leupold
no neviem..mal som predchádzajúci model Leupoldu aj predchádzajúci model R1r...meopta sa mi zdala opticky lepšia...vzhľadom k tomu ,že som nemal ani na jednom poruchu tak mechaniku neviem posúdiť...pravda je tá že u leupoldu sa mi viac páčila povrchová úprava...teraz mám meostarR1r..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55169 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Leupold
jarok: ja cenovo je tam poooriadny rozdiel, zeiss a swaro su spicka ale cenovo nie kazdemu dostupne. myslim ze leupold je dobra alternativa a cena je prijatelnejsia ako pri vyssie spominanych
<br/>
<br/>mirob: mal som moznost porovne R1 a leupold 2. generacie len cez den a tu myslim mal trosku navrch leupold (moj dojem), neviem ako to bolo za sera a pripadne v noci, to som nemal moznost porovnat a nazory znamich aj neznamych sa roznia (subjektivne hodnotenia). uvidime porovnanie 3. generacie oproti meostaru. co mi vsak na meostare vadi je ze so zvacsenim sa meni aj kriz (myslim hrubka) co mne osobne trosku vadi a preto som nesiel ani do doctera classic. Leupold kriz nemeni. Leupold teraz dostal automaticke vypinanie bodu (po urcitom case necinnosti) skusal som to zatial len tak bez pusky (este nebol osadeny ale uz sa na tom pracuje) a fungovalo to k spokojnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55171 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Leupold
sibo - teraz si už môžeš kúpiť i Meostar 3-12x56 R s osnovou v 2.obr. rovine !!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55178 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Leupold
mám nový meostar a tam sa nemení hrúbka určite...je to asi subjektívne...ja by som to možno hodnotil že je to jedna úroveň...rozhodne leupold nieje 100x lepší...dokonca som mal pocit že za šera bola meopta lepšia...subjektívne..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55179 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Leupold
lanus, mirob: tak tato skutocnosy mi unikla a informacia ma asi minula lebo som ju nemal, este nedavno som v jednej predajni drzal v ruke meostar ale kriz sa menil takze to bol starsi typ (puskohlad bol fungel novy) a predajca nic nehovoril o tom, ze by bol novsi typ, no asi vedel preco. V takom pripade musim z mojho pohladu trosku poopravit moje vyjadrenie, nakolko tato skutocnost meni nedostatky, ktore pre mna meostar mal. Co sa tyka svetelnosti za sera je mozne, ze predchadzzajuca generacia leupoldu bola trosku slabsia ako meostar a to jednak z dovodu, ze je to x50 a meostar je x56 a podalsie leupold je americky puskohlad a tam su tusim ine podmienky moznosti lovu po zapade slnka, ak dobre viem nesmie sa polovat, takze nekladu taky doraz na svetelnost za sera. Podla dostupnych info by ale 3. generacia mala mat vylepseny aj tento nedostatok. Takze uvidime.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55226 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Leupold
Sibo, ak si v googli vyhľadáš testy puškohľadov v nemčine, tak určite natrafíš na jeden ( už neviem presne kde), v ktorom má Leupold ( VX III asi 2,5-10x50 ?) ak sa nemýlim najlepšiu alebo jednu z najlepších priepustností svetla cez deň a aj za šera a to v porovnaní aj so Svarom a Zeissom a je vynikajúci v teste aj z hľadiska vernosti farieb a ostrosti. Určite je v teste na tom lepšie opticky ako Meostar, rozdiely ale asi nebudú veľmi veľké, mechanicky patrí k špičke, možno ňou aj je (veľa referencií od rôznych zdrojov a majiteľov). Práve v mechanike a v jej kvalite má Meopta zrejme hlavné nedostatky ( mám aj osobnú skúsenosť ). Pri cca rovnakej cene by som išiel radšej do Leupoldu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55228 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Leupold
MieN: asi mas na mysli tento test www.hubertus.cc/netautor/napro4/appl/na_...id=2500%2C5388%2C%2C
<br/>
<br/>cital som ho este pred tym ako som si puskohlad kupil lebo som sa rozhodoval medzi Docter classic a Leupold a aj tento test ma utvrdil v tom ze Leupold je dobra volba. Tak uz je doma (3. generacia)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55779 od classic
Odpoveď od classic na tému Leupold
no sibo ako teda vyslo porovnanie toho leupolda vx-3 s meoptou za sera?tiez velmi uvazujem nad jeho kupou tak tvoja osobna skusenost by mi velmi pomohla...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55816 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Leupold
S novym Leupoldom nič nepokaziš.Tie reči ako amici poluju cez den a Leupold je zly atd atd......na Meoptu stale stačí,Nie je to Kahles,Zeiss,Swaro,Schmidt Bender..ale je naozaj o.k.
<br/>Ja som poloval s predchadzajucou VX III-jkou a v poho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55830 od classic
Odpoveď od classic na tému Leupold
bubi takze s tym novym VX-3 nemas osobnu skusenost?pisu o nom ze ta optika je ohodne vylepsena oproti predchadzajucemu modelu a v podstate aj ten test na ktory tu nechal odkaz sibo nieco ukazal...mas skusenost s objednanim z usa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55870 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Leupold
Objednaval som ho z USA..ale neviem ci ten chalan este funguje pkhuntingstore atd..mal super ceny.A do 10dni som ho mal doma.Ja som bol s Leupoldom spokojny.Nie je to KAhles,ale vyhovoval mi.Teraz by som nevahal.Neviem aka je cena..cca 1000 USD?? a mozno aj menej. Kupou novej VX 3jky nic nepokazis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55878 od classic
Odpoveď od classic na tému Leupold
no ja ho tiez beriem z usa...rozhodoval som sa ci kupit nieco tu no za take peniaze ako ten leupold tu nekupim nic porovnatelne...cenu na nom sme dohodli na nieco cez 700$ berieme dva s kamaratom a mozno sa prida aj treti takze nam dali quantity discount uvidime ci za dva alebo za tri puskohlady a dokonca sa s nimi dalo dohodnut aj na tom ze vystavia fakturu o 70%nizsiu koli clu a dph a prilozia mi ju do balika a aj poslu kopiu mailom aby som nemusel na colnici predkladat skutocnu fakturu z paypalu takze tam by ma to malo stat maximalne 30-40€...pytal som sa aj ako je to s riesenim pripadnych problemov s dalekohladom tak mi dali link na servis do nemecka kde som tiez napisal a spomenul som aj to ze ten puskohlad je kupeny v usa no ich odpoved ze pri pripadnych problemoch staci poslat puskohlad do nemecka ma len potesila a utvrdila v kupe tohto puskohladu...netreba tam predkladat ziadne doklady o kupe ani nic staci poslat puskohlad...myslim ze za tych 570-600€ tu na slovensku ozaj nic porovnatelne nekupim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55883 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému Leupold
polovnaoptika.sk/index.php?main_page=pro...amp;products_id_m=46
<br/>na tejto stranke maju spominane puskohlady leupold v cene cca 560-600euro,tiez vazne uvazujem nad kupou tohoto puskohladu.lenze cim dlhsie hladam informacie tak narazam na rozne udaje o cene,na tejto stranke su asi najnizsie,teraz mam pochybnosti ci su udaje o cene pravdive a ci ide o original...ja by som chcel vx3 3,5-10x50,myslite ze by sa s nim dalo odpolovat aj spolocna polovacka pri zvacseni 3,5?samozrejme nie do pohonu.a ci pri primere 50mm bude dostatocna svetelnost aj za sera?v optike sa vobec neviznam,nerad by som kupil blbost,dakujem za odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55884 od classic
Odpoveď od classic na tému Leupold
no mna vyjde na 570€ vx-3 3,5-10x50 s osvetlenou osnovou german4...myslim si ze na 3,5 zvecseni v pohode odpolujes aj spolocnu to je vsetko len o zvyku...mam znamych co maju 7-8x zvecsenie a chodia s nimi na spolocne...hoci to ako sa im s tym striela neviem...ja osobne chodim na spolocne najradsej bez optiky po par skusenostiach ked som nebol schopny vystrelit na diviaka utekajuceho pomedzi stromy...ale to je tiez individualne a zavisi to hlavne od toho v akom prostredi polujes...tiez som hladal informacie ohladom tohto puskohladu kdekade no kolko ludi tolko nazorov a vecsinou kazdy si chvali to svoje...ale myslim si ze je to slusny puskohlad za tie peniaze a dnes ho uz idem aj objednat...tie ceny na tej stranke su v pohode dovazaju to z usa a nenahodia si na to az tolko myslim si...tam ta vyjde okolo 400€ +postovne a samozrejme este nieco u nas na colnici...takze ked nechces riskovat kupu zo zahranicia kupit to na tej stranke sa ti to ozaj oplati preplatis to mozno o nejakych 100€ ale mas to na slovensku...tolko len moj nazor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55891 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Leupold
Jedna moja skúsenosť s kupovaním z polovnejoptiky.sk. Objednal som si montáž leupold QR na guľovnicu. Telefonicky mi majiteľ oznámil, že už ju poslal kurierom na moju adresu. Nič však neprišlo. Povedal mi, že sa dodávka stratila a posieľa náhradnú. Tá asi ešte blúdi doteraz a nevie si ma nájsť. Na moje telefonáty a e-maily prestal reagovať. Tak to je moja skúsenosť s týmto internetovým obchodom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55894 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Leupold
V pohode s nim odpolujes na priblizeni 3,5 x.....mal som ho niekolko rokov..bez jedinej zavady.(starsi model)..sv.bod jasny,osnova super atd.Intenzitu si mozes prepnut z nuly na 11 atd.Nemusis ist postupne.Mne max.vyhovoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55904 od miso
Odpoveď od miso na tému Leupold
rozdiel medzi VX-III a VX-3 je,ale nie je to nic take,aby bol ten rozdiel privelmi citelny. Nova generacia ma jasnejsi obraz,troska lepsi kontrast plus navyse nejake marketingove veci, ale konstrukcne sa vyrazne nezmenila.
<br/>Porovnat ich viem na zaklade vlastnych skusenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55905 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Leupold
Hlavne sa dosť výrazne zmenila cena... A za Kahles by som ho ešte stále nevymenil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55906 od classic
Odpoveď od classic na tému Leupold
miso a pri porovnani za sera je ako na tom?co som o nom cital a aj rozpraval tvrdili mj ze by mal byt lepsi od predchadzajuceho modelu kedze leupold pouzil vo vx-3ke rovnake antireflexy ako pouziva vo vx-7 modeloch...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 264 návštevníkov a žiadni členovia on-line