Meostar R1 VS Leupold VX-lll

pred 17 rokmi 1 týždňom #19443 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Mám osobne Meostar 3-12x56. Pri poslednej návšteve vo veľkosklade u p. Fraňa mladšieho v Nitre som obzeral aj Leupoldy, ktoré tam mal. Pýtal som sa ho, ktorá optika je lepšia či Meopta alebo Leupold. Povedal mi že Leupold, píšem to len kvôli objektívnosti. Potom mi podal Meoptu, aby som do nej rýchlo hodil oko a pohol puškohľadom. Hýbala sa aj osnova. Pri Leupolde sa mi to nestalo- paralaxa. Takže toľko - aj keď na Leupoldoch sa mi nepáči zámerná osnova a design. Ostanem pri Meopte, zatiaľ mi úplne stačí. Ak budem bohatý, doložím na Swarovského alebo Zeiss.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #19448 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Veľa som sa zaujímal o Leupold a mnohí ho považujú za amíckeho Zeissa a bohužiaľ, pri špičkových modeloch aj jeho cena sa veľmi približuje Zeissu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19550 od carcus
Odpoveď od carcus na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Ahoj. Uvazujem nad kupou variabilu od Meopty. Mohol by si podrobnejsie vysvetlit ako sa hybala osnova na meopte? Myslis tym to, ze ked pohnem hlavou doprava , alebo dolava tak zamerna osnova "skace"tiez na zamernom bode doprava, alebo dolava? Ako daleko bol zamerny bod, ked si to skusal? Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19553 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Neviem Ti to presne napísať. Teraz som hovoril s Fraňom - hýbe sa celá osnova a robí to Meopta a aj Zeiss. U leupolda, Swaro a Kahles sa nehýbe. Tiež mi to nevedel vysvetliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19561 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Mechanika je slabé miesto Meopty a to bohužiaľ aj u typov s pevným zväčšením a nie to ešte u variabilov, len bohužiaľ každý, keď už vyvalí za ňu taký nehorázny peniaz, tak sa hambí priznať, že zle kúpil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19564 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Ja mám variabil Meoptu Meostar 3-12x56 a myslím že som veľmi dobre kúpil a nehanbím sa. Nemám sa k čomu priznávať. Som s ňou maximálne spokojný a každému ju môžem doporučiť. Syn ju má s osv. bodom na 300WM zatiaľ asi 80 rán absolut. v pohode. Ak sa niekomu páči iná značka a má viac peňazí samozrejme nech si ju kúpi. Aj tak si myslím, že pomer ceny a kvality je u Meopty veľmi dobrý, nehľadiac na to, že všetky optiky sa nám poľovníkom zdajú predražené, čo je aj pravda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19567 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Kamaratovi odisiel Zeiss Diarange,vertikalna rektifikacia....ma sa hanbit?A stalo to 4x viac ako nejaka Meopta....premyslaj nez nieco zase taketo napises...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19568 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
ten pochyb znamená to že zámerný kříž který je umístěný v přední ohniskové rovině se při změně zvětšení zvětšuje a nebo zmenšuje tím pátem máš třeba na zvětšení 7x bod už 4x4 cm na 100 metru tak si vem jak je velký na 12x na 200 metru ten rozměr přesně nevím ale přikryje lišáka akorád Meostar R1 4-16x44 Tactic který je určen pro přesnou střelbu má kříž v zadní ohniskové rovině

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19569 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Okrem Tacticu (ten mam aj ja)ma kriz v zadnej rovine napr. aj model Artemis 3000 3-10x50.(plati aj pre Meostar).Nezabudat,ze vsetky Meopty maju z fabriky nastavenu korekciu paralaxy pre vzdialenost 100m,takze vo vacsej vzdialenosti dochadza k spominanemu javu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19570 od majod
Odpoveď od majod na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Leo neser ma ,ked mu vyskriem na 12 tak na 300m ten bod prekrýva nejakých 8cm a to nie je lisiak teraz som to skusal a pytaš sa ako 300m je odo mna komin vo fabrike a na nom je rebrik ten rebrik je prichytený o komin L profilom ta bodka sa s nim kryje stačí?Carcus kludne si meoptu kup ja mam variabel 3-12/50 s bodom a mam to zavesene na 9,3*74r nemam s tým problem.Na tých 300m beha paralaxa tak 5cm takže čo ti tu niektorí vcetne frana rozpravaju su drísty.Prestante tu už radiť tí co si meoptu chodite len obzerať, ja ju mam pred sebou na stole, mam ju od roku 2000 a predpokladam že to nie je nejaký výniomočne extra kus ktorým by som vas zavádzal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 dňami #19574 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
lovec já jsem psal pouze o meostaru R1 řada 3000 nebo 3100 se už nedělá a taky o ní pomalu nikde nezakopneš v bazaru zatímco o meostar pomalu v každým to už taky o něčem světčí a pro někoho kdo to má na bezzákluzový dělo to je dobrý že majo:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 dňami #19575 od Pavelka
Odpoveď od Pavelka na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Leon, pokud zakryje bod na 100m při zvětšení 7x plochu 4X4cm tak ten puškoled vrať ať ti ho opraví, nebo tlápeš úplné nesmysly. Mám Meostar 3-12x56RD a na myslivost je naprosto dostačující. Samozřejmě, že to není puškohled na dálkovou střelbu 300 a více metrů. Puškohledy na dálkovou střelbu jsou jiné konstrukce, tak se probuď, mám dojem , že se tady bavíme o lovecké střelbě.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 dňami #19576 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
ten puškohled nebyl můj ale kamaráda byl rád že se ho zbavil když to reklamoval tak odpověď z meopty byla že je vše v pořádku když jsme to srovnávali s artemisem 2100 7x50 tak to byl strašný rozdíl a jedna perlička když jsem byl těď v Lysé nad Labem tak se tam zrovna dohadoval chlápek se zástupcem meopty a měl stejný problém taky mu vadila velikost bodu a jemu dokonce prý svítí i ramena kříže tak to asi není vyjímka podle mě by měli pořádně zaplatit kvalitním zaměstnancum a líp se stavět k reklamacím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 dňami #19577 od johny
Odpoveď od johny na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
môj kamarát mal kamaráta a ten na služobnej ceste videl z rýchlika chlapa, ktorý niesol v ruke Meoptu ... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27617 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Meostar R1 VS Leupold VX-lll
Pre bearhuntera..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 762 návštevníkov a žiadni členovia on-line