AKY DALEKOHLAD VYBRAT? 8x56 al. 10x50 a od ZEISS, SWAROVSKI, MEOPTA al. STEINER?

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33096 od Jurcek
KTO MATE SKUSENOSTI Z POROVNANIA 8x56 alebo 10x50 pridajte VAS NAZOR. CO PREFERUJETE?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33124 od miros
ja 8x56 XP steiner polovicna cena swarovskeho dokonca niekde lacnejsi ako meopta kamarat ma swarovskeho 8x56 a na splne nie je rozdiel takze dost nadava ked si spomenie na cenu meoptu som pozeral len na vystave a pozeralo sa pekne ale na dlhe nosenie tento rozmer moc nie je nakolko vaha je trocha cez 1 kg na spln a posed parada ale podla mna urcite 8x56

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33138 od podhajecky
Určite lepsie 8x56 ale nie na nosenie. Skusim to zoradit podla svetelnosti 8x56, 8x50, 10x50. Ale ak maš na Swarowského tak potom maš aj na nosiča. ;)8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33175 od mirek
Zaujímavé vyjadrenie k tomu Swarovskemu ! Od kedy mám Swar, 7x50 SLC, mám skoliózu chrbtice lebo mi už neostali peniaze na nosiča. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33191 od Jurcek
Dakujem za prispevky, ocenujem kazdy jeden, aj ja sa skor priklanam k 8x56, viem ze ta vaha je tam vyssia, ale ako som sa docital v jednej diskusii ma myslivost.cz tak prave tam spominaju, ze kvalitne dalekohlady maju vyssiu vahu kvoli sklenym sosovkam. Ako spomenul Miros, chcem to na hlavne na posed, takze vaha nieje az takym ukazovatelom. Len poznamka k tej cene: (rozhodol som sa pre Swarovski 8x56 SLC) Ja sa nechystam kupit dalekohlad na slovensku napr. od firmy (zlode..v) HERMES.sk za 53 800SK a ni si ho v rakusku ci nemecku kde vyjde o len malo lacnejsie. nasiel som si zo stranky swarovskioptik.at importerov vo Velkej Britanii(kde pracujem), kde u predajcov ho dostanete za cca 33 500SK co je o vyse dvadsat tisic lacnejsie takze cena sa potom takmer vyrovna meopte. Myslim ze je to velky rozdiel a ak sa niekto chysta kupit a ma moznost od daakeho znameho, urcite sa vyplati. Este raz dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33197 od miros
Tak za taku cenu zober este jeden pre mna a ako bonus ponukam odstrel srnca cez ruju ak bude zaujem a budes na Slovensku mozme sa dohodnuť :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33212 od podhajecky
Aj ja chcem jeden a k srncovi pridam aj prasa :D:D.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33219 od miso
Stefan49(ale aj ostatní): Vzhľadom na to, že budeš mať asi s Leupoldom zo zúčastnených najväčšie skúsenosti, zaujímalo by ma aký pozorovák od tejto firmy by si mi doporučil. Ide mi o nízku váhu, chcem ho najmä na celodenné nosenie a zároveň privítam dostatočnú svetelnosť za šera a ráno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33225 od podhajecky
Ja pouzivam 8x30 Zeiss a som spokojny. Je maly, lahky. Nevies ze ho mas a stym mam trocha problem uz 2krat som sa ponho vracal 8-L8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33227 od miso
Mysliš Zeiss 8x30 z conquest série? Kľuďne o ňom napíš viac-ostrosť,svetelnosť za šera, či sa vyskytli nejaké problémy(napr pri daždi...)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33233 od podhajecky
Vsetko je super ale lepsi je Victory 8x32 FL, a este lepsie 7x42FL.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33248 od Jurcek
KLUDNE:D ale chcem dve prasata tak do 50kg;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33719 od ivanivan
jurcek: Swaro je určite super, ale pozeral si na Leicu Geovid 8x56 BRF? SLCnew 8x56B váži - 1240g, Geovid 8x56 BRF - 1100g. Výstupnú šošovku majú 7mm ale Twilight factor SLCnew 8x56B - 21, Twilight factor Geovid 8x56 BRF 21,2 /skoro nič ale/. Super vec je ten kvalitný diaľkomer do 1200m čo má Leica napriek nižšej váhe. Problém vidím len v tej cene! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33764 od Akela
Tá cena to Ti je svinský problém. Tiež zvažujem kúpu ďalekohľadu. Preštudoval som "pár" stránok. To čo by sa mi páčilo je hrozne drahé, to na čo by som mal hneď je šmejd. Znova mi z toho vychádza ako stred Meopta 7x50 alebo 8x56 aj keď aj tá je fakt značne predražená ale ja jej po skúsenostiach s puškohľadmi verím. Ešte sme si asi nezvykli, že pozorovací ďalekohľad slušnej kvality bežne stojí viac ako guľovnica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33776 od cimbalik
Tóno, neuponáhľaj sa s tou Meoptou, pretože jeden predajca, ktorého tu nebudem menovať, mi síce puškohľad tejto značky vrelo odporúčal (mňa však na ňu nezlomí :]), ale zároveň mi ďalehľad neodporúčal: Pomer ceny a kvality nie je dobrý. Na pohľad síce vyzerá veľmi podmanivo, ale sa im vraj nevydaril. Hneď ma aj presvedčil, keď sme porovnávali Meoptu s Docterom tých istých parametrov. Meopta síce oproti Docteru veľmi pekná, ale čo sa týka kvality obrazu Veľmi zaostávala za ním. To bol objektívny názor predajcu, ktorému by malo záležať na predaji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33792 od Akela
Štefan čo stojí DOCTER ak robia 8x56? Ak vieš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #33822 od vajlo
zdravim chlapi, mam pred sobou casopis ale je tu len leica8x56BRF cena je 1349 libier. ,ale mna by zaujimal swaro ten maly 8x30 s dialkomerom cena 519lib. to sa mi zda dobra cena kto vie ako s tym vidno v sere, inac swaro 8x56 je tu za 829lib.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37161 od pepies
Nazdae tiez som mal podobny problem pri vybere dalekohladu.predajcovia mi nutili Meoptu 8x56.nakoniec som si pozical Meoptu od kamarata a od dalsieho Vixen 8x56.Nakoniec som si kupil Vixena je to super kvalita za rozumnu cenu neprevisujucu 10.000sk.a som spokojny a mam na sklo 30ročnu zaruku....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37182 od Patrik-30-06
Já mám Zeiss Victory 8x56 a už bych nic jinýho nechtěl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37185 od mako747
Nóóóó chlapi ja viem toho SWARA zohnať za nejakých slabých 35 až 38 papierov ak máte niekto záujem a to myslím vážne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 140 návštevníkov a žiadni členovia on-line