Mienka verejnosti o Polovníctve

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8080 od papo
Odpoveď od papo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Netreba zabúdať na ďaľší zdroj besnoty-netopiere! tie kombinácie sú potom zaujímavejšie, 300 líšok zdravých a besnota v revíri! To je celkom možný scenár. Len čo s nimi? Nie sú chránené? A ňk aj nie, tak čo s reálnym problémom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8089 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jasne, ze vsetky druhy netopierov su chranene. Ze obcas su aj besne, to je zial fakt. Nieco ako vakcinacia netopierov este asi nie je v plane ani nebude. Zrejme ten problem nie je tak naliehavy. Jednak netopiere nedochadzaju bezne do styku s inymi vnimavymi zivocichmi a tiez ich nie je tolko aby sposobili nejaku kalamitu. Horsie je s mackami, psami. Vacsina psov by mala byt ockovana a teda imunna, aspon zakon uklada povinnu vakcinaciu vsetkych psov. Ale co macky, to je problem. Myslim, ze macky su nastupcovia na prenos besnoty ked uz budu vsetky lisky zdrave.
<br/>S tymi 300 zdravymi liskami sa da lahko poradit. Ved mame brloharov, buduju sa umele brlohy s dost velkou uspesnostou, zimny lov pocas parenia, postriezky na vnadiskach, moznosti je vela. Len to treba chciet a chodit a hlavne nesetrit na patronoch. Same od seba sa lisky neodstahuju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8109 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8111 od papo
Odpoveď od papo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Nie som si istý, či netopier, ktorý pohrýzol pani vdeň 40-tych narodenín, keď vletel oknom do bytu, nebola večernica hvízdavá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8117 od papo
Odpoveď od papo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
a dostala samozrejme besnotu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8179 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Zaujimavy clanok. V podstate potvrdil moje slova, ze s tymi besnymi netopiermi to nie je nijak extra akutne. V Cechach 4 pripady za takmer 30 rokov,... Kto vie kolko ich bolo u nas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8181 od papo
Odpoveď od papo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
narodeninový prípad sa stal myslím v košiciach, neutkvelo mi to celkom v pamäti. Takže aj unás je to realita. Aťažko povedať, koľko je prípadov vzľadom na spôsob ifikovania. Tento názor mám od veterinára.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8209 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Dávam do pozornosti článok - typický príklad o tom, ako záujmy úzkej skupiny vyvolených poškodzujú verejnú mienku o poľovníctve.
<br/>Pozrite si článok: www.changenet.sk/?section=spr&x=213330
<br/>petíciu: www.changenet.sk/?section=kampane&x=213277
<br/>a reakcie: www.changenet.sk/?section=foto&x=213280

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8277 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jovic, dávam Ti do pozornosti tento článok: kazda.blog.sme.sk/c/52070/Radikalni-envi...ania-dravcov.html#t2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8280 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
akela tak to je fakt stavnaty clanok .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8282 od johny
Odpoveď od johny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Nech je už pravda na ktorejkoľvek strane, to že štátni zamestnanci MŽP sú vo vedení mimovládnych organizácií zameraných na ochranu prírody, o projektoch ktorých toto ministerstvo rozhoduje, sa mi zdá ako ukážkový príklad konfliktu záujmov. Už toto samotné vzbudzuje vo mne nedôveru. Škoda že okrem Jovica sa nikto z kompetentných na tomto fóre nevyjadruje, aj keď ho čítajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8291 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Neviem o tom, že by nejaký štátny zamestnanec MŽP bol vo vedení mimovládnej organizácie zameranej na ochranu prírody. Dokonca si ani nespomínam, že by nejaký zamestnanec MŽP bol členom Ochrany dravcov na Slovensku (nie som si ale istý na 100% lebo nepoznám všetkých našich členov). Viem ale, že minimálne jeden zamestnanec MŽP je poľovník, a mne to vôbec nevadí.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8292 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Akela, ďakujem za upozornenie. Priznám sa, že už ma nebaví reagovať na takéto nezmysly. Asi bude najlepšie, keď súd rozhodne o tom, kto klame a prekrúca fakty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8298 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jovic, tak aj jeden pekný článok, ktorý určite poteší, aj keď autor nepatrí medzi mojich obľúbených: jurajlukac.blog.sme.sk/c/51734/Dazdovy-prales.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8299 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Typické Lukáčovské ko****ny. Demagógia najhrubšieho zrna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8300 od matol11
Odpoveď od matol11 na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Ten Lukac je uplny tlk. Mal som s nim raz cez mail taku mensiu debatu, ale co tam nataral, ze on ma stovky stretnuti s vlkom(aj napriek jeho utajovanemu sposobu zivota), ze 5 rokov monituruje jednu svorku a ma zaznamenany takmer kazdy ich ulovok, ze za KMO kozu polovnici a rocne polovnici strelia nelegalne stovky medvedov a vlkov a take podobne chujoviny.Bohovsky by ma zaujimalo, kto ich financuje. Rozmyslal som nad tym uz dlhsie. Neviete to niekto??????????? Len dufam ze nie aj ja z mojich dani. Takymito hlupakmi sa dolezita spolupraca medzi polovnikmi a normalnymi ochranarmi len zbytocne oddaluje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8303 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Keďže v poslednej dobe sa začali množiť útoky v médiách proti Ochrane dravcov na Slovensku - RPS, popr. iným NGO a štátnej správe, napíšem na to svoj názor.
<br/>Tieto útoky pochádzajú najmä z dvoch zdrojov - zo strany prezidenta SKS A. Moravčíka a zo strany záujemcov o vybudovanie golfového ihriska v lokalite pri Rusovciach, ktorá je posledným miestom trvalejšieho výskytu dropa na Slovensku.
<br/>Autori týchto dezinformácií manipulujú s verejnou mienkou a prekrúcajú fakty. Keďže verejnosť citlivo reaguje na informácie o korupcii, lobingu a rôznych finančných machináciách, útoky smerujú najmä do oblasti financovania činností ochranárskych NGO.
<br/>Pravda je taká, že dva najväčšie projekty financované EÚ, na realizácii ktorých sa podieľa RPS (orol kráľovský a drop fúzatý) boli schválené v Bruseli. Museli spåňať prísne kritériá a uspeli v tvrdej konkurencii mnohých projektov z celej EÚ. Každé občianske združenie na Slovensku (vrátane SPZ) sa môže snažiť získať financie z fondov EÚ. Je to len na schopnosti ľudí takýto projekt napísať a úspešne obhájiť. Ja sám projekty písať neviem, venujem sa najmä praktickej činnosti v teréne.
<br/>Druhou najčastejšie kritizovanou oblasťou je členstvo niekoľkých pracovníkov ŠOP SR (väčšinou zoológov alebo strážcov, ktorí sa špecializujú na dravé vtáky) v RPS. Bludy o konflikte záujmov sú len účelové zavádzanie verejnosti. ŠOP SR je len odbornou organizáciou MŽP a naši členovia (ktorí sú zamestnanci ŠOP SR) nerozhodujú o prideľovaní financií. Podobne je to aj v SPZ. Mnohí pracovníci štátnej správy v oblasti ochrany prírody, lesníctva alebo poľovníctva, sú členmi SPZ. A nie je na tom nič protizákonné. Tak ako RPS združuje záujemcov o vtákov, tak SPZ združuje záujemcov o poľovníctvo.
<br/>Keďže predpokladám, že mediálna vojna sa bude stupňovať(a nedá sa vylúčiť aj súdna dohra), nebudem ďalej reagovať na každý nezmysel od ľudí, ktorých jediným cieľom je rozoštvávať ochranárov a poľovníkov a odpútať pozornosť od vlastných egoistických zámerov. Je na každom poľovníkovi, aby sa rozhodol, či mu je bližšie golfové ihrisko alebo prežitie dropa na Slovensku.
<br/>Ľudský život je krátky a už nebudem plytvať drahocenným časom reagovaním na chamtivých hlupákov, ktorí si vždy nájdu zámienku na ďalšie provokácie. Dám prednosť pobytu v prírode. Tam aspoň nachádzam potešenie zo života.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8305 od michal
Odpoveď od michal na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jovic, otvor si oči, lebo to s tvojej strany zacína vyzerať ako sakra zaujatý postoj. Ked hladáš objektivitu u druhých tak buď prosím ťa objektívny aj do vlastných radov. Tvrdiť, že dotyční sú len radovými zamestnancami bez možnosti dosahu na prerozdeľovanie grantov, dotácií a príspevkov je tak zaslepený postoj, že to môže až oči vybiť. Aby si nebol prekvapený, keď sa raz skutočne potvrdí, že títo páni si z ochrany urobili vlastný biznis. To nie je len o kvalitných projektoch, to je aj o tom, že dotyční čerpajú z poznania interného prostredia štátneho orgánu, poznajú ľudí, ktorí o tom rozhodujú, s titulu svojej funkcie majú informácie, ku ktorým sa iní musia pracne prehrabávať...atď. Nakoniec, ako združenie ktoré môže byť účastníkom konania pri rozhodovaní majú taktiež dotyční možnosť taktne nevŕtať do niektorých vecí a tým vlastne urobiť obchod štýlom niečo za niečo.
<br/>To, že niečo scválila EU ešte neznamená, že vrámci služobných ciest za projekt nikto neloboval.
<br/>Sa ti ozaj divím, že dokážeš takto bezhlavo obhajovať niektorých, hoci tvrdíš, že si terénny pracovník a do administrácie nevidíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8316 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
dočítal som sa :WOLF - dakedy pseudonym Hitlera ?!?!?!?!?
<br/> Je to zámer alebo náhoda?,alebo charakteristika činnosti tzv.ochranárov???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8335 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Práve som dočítal tie mudrosti na stránkach -Lukáč.sme.blok.sk-(zasa bol deň otvorených dverí v niektorej liečebni?)
<br/>Zasa som dočítal,že u nás je vyše 50tisíc impotentov - chúdence naše ženy a deti!?!?
<br/>Opakovanie týchto múdrostí ma evokuje k dvom domienkam:
<br/>-Buďto niekto s poľovníkov liezol tomu vedátorovi do kapusty(familiárne povedané)
<br/>-Alebo,v snahe upozorniť na svoje prednosti vyhlasuje - čím väčší ochranár,tým väčší k......pardon samec:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 244 návštevníkov a žiadni členovia on-line