Mienka verejnosti o Polovníctve

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2613 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
ajko možná jsi dobrý novinář ale 99.9% tvých kolegu neni tak se nediv že ti nikdo nevěří a to co tady předvádíš moc dobré neni s tím si důvěru nezískáš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2614 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Lankaster povedzme si to takto polovník bez pušky je ako rybár bez udice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2617 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Poľovníctvo by mali hodnotit nezaujatý nepoľovníci,je na nás ako im odpovieme.
<br/>AJKO-ak bol článok len o Ruskovi,prečo tam bolo písané že je poľovník,prečo bolo písané pri čistení POLOVNíCKEJ zbrane anie len zbrane.Toto je umelé vytváranie odporu voči polovníctvu v podvedomí verejnosti!Nie Rusko sa postrieľal,ale ďalší polovník v štatistike(hoci tomu nikto zo znalých neverí)! Je to nedávna propaganda keď bežali dvaja prezidenti,náš bol druhý,u susedov sa písalo,že náš dobehol posledný.
<br/>DOTAS-pomohol si nejak polovnoctvu?pracuješ v mocnom denníku.-pomohol si rybárom chcú im predať revíri?
<br/>Zver potrebuje pomoc najmenej 120 dní v roku,nie jeden,dva vikendy.Tak isto aj jeden článok je málo,ale vďaka zaň.
<br/>Chcel som prekvapiť a pozvať ťa na (ožieračku ako ty voláš spoločnú polovačku)no chýba tu trošku trpezlivosti.NENí HODEN-ešte počkáme.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2618 od jager
Odpoveď od jager na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
A nemajú pravdu? U mnohých je divina prioritou výkonu práva poľovníctva. Už nikdy divina nebude vedľajší produkt poľovníctva ako niečo, čo keby aj nebolo, neodradí nás to od vychádzok do lona našej matky prírody. Je mi ľúto, že nemôžem byť hrdý na to že som členom SPZ. PZ sú jeden veľký bordel. Je to proste hnus. Nepoznám podobnú organizáciu, kde sú zákony tak ignorované ako v SPZ. Citujeme ich iba vtedy ak chceme niekoho poškodiť.
<br/>Všetkých, ktorý ctia dedičstvo zdedené po naších predkoch, ktorý nám dali príklad ako si vážiť prírodu, zver, jeden druhého, odkazujem, bojujte za dobré meno Poľovníctva a samotného SPZ a to aj za cenu, že Vás vylúčia z PZ. Je to neuveriteľné, ale mali by ste to urobiť práve kvôli svojej cti. Aby ste sa mohli postaviť pred zrkadlo a pri tom si mohli pozrieť priamo do očí
<br/>ako rovný chlap. Nič totiž to nie je tak dôležité ako Vaša česť.
<br/>Verím, že mnohý z Vás nie ste taký ako tí čo vidia čo sa deje za svinstvo, ale kôli kúsku diviny budem radšej potichu. Takýmto hovorím, že predali svoju najľudskejšiu hodnotu a tou je česť, za kg diviny. QUO VADIS ( kam kráčaš človeče?)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2619 od jager
Odpoveď od jager na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Lankaster, určite vieš, že už len ako občan SR, nehľadiac na to, že si člen SPZ, si povinný podať trestné oznámenie, či už na neznámeho pachateľa alebo na konkrétnu osobu, u orgánov činných v trestnom konaní, v prípade ak sa jedná o porušenie zákona, ak takýmto porušením ból spáchaný trestný čin. Ulovenie vysokej na spoločnej poľovačke je pytliactvo a to u nás je kvalifikované ako trestný čin. Ak tak neurobíš si rovnako vinný, ako tí čo strieľali. Alebo si to tu uviedol, a čakáš, že niekto to urobý za teba a ty budeš ten, ja nič ja muzikant?
<br/>
<br/>Ale nič si s toho lankaster nerob, takto sa správa 80% &quot;poľovníkov&quot;, krorý vidia čo za kriváctvá sa dejú, ale držia huby z obavi straty členstva v PZ. Ale takto sa nikam nedostaneme. Pochopte, že ak nebudeme trestať tých, ktorý porušujú cestné predpisi a nedodržujú zákon, príde moment chaosu na ceste a výsledok bude strašný, niekoľko mŕtvych. A preto, že verejnosť nie je slepá, vidí, že poľovník už dávno nie je ten, ktorý patril medzi najváženejšie osoby v obci spolu zo starostom, kňazom a učiteľom. Musíme si uvedomiť, že postoj verejnosti k nám poľovníkom k našej uniforme, zmeníme iba tak, že sa sami kriticky zhodnotíme a začneme usilovať o návrat k hodnotám cennejším ako je divina. Začať môžeme tak že verejne sami začneme poukazavať na nespratníkov, a že budeme aj trvať na vivodení dôsledkov. Samozrejme ak sa rúbe drevo tak budú lietať triesky.
<br/>Ak nám skutočne záleží na dobrom mene, tak to môžeme dosiahnúť. Potom verím, že i verejnosť bude hrdá na nás, že žijeme v spolunažívaní a ten ich bežný život dokážeme obohatiť svojími zážitkami a dobrým príkladom správneho chlapa.
<br/>Toto je môj veľký sen.
<br/>Vyjadril som svoj postoj k poľovníctvu, ale podotíkam, že i ja sa môžem mýliť.
<br/>Očakávam od vás návrhy ako by sa to dalo robiť podľa vášho názoru a nebojte sa byť tvrdý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2621 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jager, možno teraz pichnem do osieho hniezda, ale položím ti jednu otázku: Ty nie si členom PZ a SPZ? Lebo ak áno, tak z tvojho príspevku si každý rozmýšľajúci človek vyvodí svoje závery a o tebe si urobí svoju mienku - určite pre teba nie lichotivú!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2622 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jager - aky ma vyznam bojovat za nieco pokial ratas s tym ze ta vylucia ??? Diplomacia je silnejsia vec ako narobit kriku na vlastnych a popudit si ich voci sebe . Ono ked sa ma nieco kritizovat tak najprv treba mat aj nejaku podporu za sebou a nie sam za seba . V zivote nic nedosiahnes a druhym si na posmech . Vzdy sa najdu ludia co spravnu vec podporia ak sa im to predostre tak ako ma .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2624 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Pekne píšete páni poľovníci, len stále nechápem, nad čím sa tak vzrušujete!
<br/> Že si niekto prestrelí nohu? CHudák,sám do dnešného dňa nevie, ako sa to stalo. No, nabudúce si dá lepší pozor.
<br/> Poľovačka na jeleniu zver počas spoločnej poľovačky, alebo spoločná poľovačka na jeleniu zver? Hádam to necháme na poľovného hospodára,nie?
<br/> Redaktor čo chce niečo napísať? Nech píše, pokiaľ to bude to, čo skutočne videl, alebo počul.
<br/> Členstvo v SPZ a PZ, to asi nebude to pravé.... Vlastné vystupovanie, páni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2625 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Všetci sú zlý ja som najlepší!,ak nie všetci tak 80%?!?
<br/>Dobrovoľne som v kolektýve ľudí s ktorími občas nesúhlasím.ale rešpektujem názor väčšiny.V dobrom i zlom budem stáť na strane nášho Poľovníctva-organizácie ktorá má záujem zachovať prírodu ako celok,ktorého súčasťou je aj človek.Je tu dosť organizácií ktoré pod pláštikom ochrany prírody človeka -ľudí absolutne ignorujú!Chránia kupujú stromy-,ale len tam kde sa im to hodí,nie všetky-,chránia vtáky ,ale nie všetky(napr.jarabica).Ak sa mi prestane páčiť -za stopedesiat koruniek získam členstvo (ba dokonca i patent na rozum)v niektorej s týchto pre prírodu nebespečných organizáciach.
<br/>Treba pôsobiť konštruktívne !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2629 od ajko
Odpoveď od ajko na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Tibo: V NCN robim iba dva mesiace. Nepisem politiku ani ekonomiku, ale reportaze. Ako som pomohol? Napr. v clanku o sokoliaroch (co su tiez polovnici) som pisal o tom, ako chrania vtakov zadarmo (dokonca teraz podla zakonov nemozu), zatial co &quot;ochranari&quot; dostavaju na to x eur a pritom nemusia pohnut prstom (orol kralovsky). To vsetko v tom clanku bolo plus pozitiva o sokoliarstve. Staci?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2632 od johny
Odpoveď od johny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jager, viem že si mal konflikt s SPZ a viem že sa cítiš ukrivdený, ale uvedom si, že SPZ nie je jedna osoba. Nemôžeš všetkých hodiť do jedného vreca. A ďalšia vec, spôsob, akým sa tu vyjadruješ nielen o SPZ ale aj o PZ o niečom svedčí. Vyjadrením, že PZ sú, citujem &quot;jeden veľký bordel, je to proste hnus&quot; si zhrnul do jedného vreca nás všetkých. Neviem na čo čakáš, vráť poľovný lístok, alebo vystúp z SPZ. Prečo ostávaš súčasťou &quot;bordelu a hnusu&quot;. Ak máš hnev, choď sa prebehnúť, nech ti stúpnu endorfíny, ale takéto vyjadrenia si radšej nechaj pre seba. Ak toto pokladáš za boj o dobré meno poľovníctva, tak je asi načase zamyslieť sa nad sebou. Mám chuť podať na teba trestné oznámenie za ohováranie a poškodzovanie dobrého mena a vysúdené peniaze použiť na nákup krmiva pre zver a výstavbu krmelcov. Kroť sa človeče.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2639 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
.....možno by bolo dobré, prečítať si, čo napíšeš!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2640 od michal
Odpoveď od michal na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Na každého rovnaký meter. Žial toto v slovenskom poľovníctve neplatí. Publikovaný prípad, kedy poľovník strelil omylom daniela miesto jeleňa, bolo to síce hodinu po západe slnka, teda v rozpore s pr. predpismi, reakcia - SPZ hovorí o exemplárnom postihu. Rusko si &quot;strelí do nohy&quot;, t.j. zaobchádza so zbraňou tak, že ohrozil seba ale mohol ohroziť aj tretie osoby, tada porušil minimálne povinnosť uvedenú v § 11 jednotného poľovníckeho a disciplinárneho poriadku. Čo na tom, že má poslaneckú imunitu, tá ho však nechráni pred postihom zo strany SPZ, pravda ak je členom. Hovorí niekto o tom, ako sa bude voči tomuto poľovníkovi vyvodzovať zodpovednosť? Zatial čo viem tak nik, hoci mohol spôsobiť ďaleko horšie následky. Neviem, prečo odsudzuješ jagra, ked poukazuje na pokrytectvo, teba by to nesralo, ak by si videl, že teba tvrdo postihujú tak ako jagra (možno aj odôvodnene-neviem) a druhému/ím sa prepečie každé svinstvo? Ako by si reagoval ty, keby si bol na jeho mieste? Len nehovor, že by si &quot;pokľakol a sypal si pred takýmito popol na hlavu&quot; len aby ťa láskavo zobrali na milosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2641 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
řídit se příslovím drž hubu a krok a nic se ti nestane není diplomacie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2643 od johny
Odpoveď od johny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Ale veď to beriem, ani mne sa nepáči že je rôzny meter, ale to vyjadrenie o PZ ma riadne vytočilo. Kôli tomu, že on má zlú skúsenosť sme všetci v PZ pytliaci??? Tak to si vyprosím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2644 od johny
Odpoveď od johny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Čiže ty si tiež myslíš že PZ sú jeden veľký bordel??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2648 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Dnes som si v časopise Naše poľovníctvo č. 12/2005 prečítal článok od Ivety Malachovskej: &quot;Prečo si vážim poľovníkov&quot;. Ako komentátorku ju nemám rád, ale napísala to zmysluplne. Nemá náhodou manžela poľovníka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2649 od michal
Odpoveď od michal na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Ruku na srdce, v každom združení sú takí, ktorí poľujú len kôli divine, resp. trasú sa, kedy už nejakú dostanú, alebo keď žiadnu nedostanú. Možno to nie je vidieť priamo, ale časom si to určite všimnete. Ak sa takýto ľudia dostanú do vedenia, hádaj akým smerom sa združenie začne uberať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2650 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Tak ako sme rôzni v živote je aj rôzne zloženie PZ. Ide o to, aby sa ľudia, ktorí si dajú kvoli kusu mäsa vŕtať koleno nedostali do vedenia PZ - odtiaľ sa dá hodne vecí manipulovať aj negatívnym smerom. Ale podľa mojich skúseností sa to postupne zhoršuje. Je mnoho poľovníkov nezamestnaných, tak si pomáhajú ako vedia.Majú kopec času a pokojne idú ráno, keď ostatní do roboty. Najhoršie je ak sú ešte aj motorizovaní - piati, šiesti, dva psíky a už sa ide. Samostatnou kapitolou sú spoločné poľovačky. Keď sme pri nich pozeral som minule ako poľujú Francúzi. Takže bežnou praxou je že sa strieľa vysoká. Ale čo ma úplne šokovalo bola na výrade srnčia bez rozdielu pohlavia z toho 3 srnce parožie v lyku - veľmi nádejné a srny asi 4 ks. Tam je to bežné. A tie kalibre, prepáčte - kanóny, ktorými to strieľajú - no hrôza.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2651 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Johny, možno by bolo dobé dať si dole z očí ružové okuliare a začať sa lepšie pozerať okolo seba.Pečienkárstvo prerástlo niektorým cez hlavu a smutné je na tom to že to nie su chudobní lúdia ale boháči čo sa vyvážaju v drahých autách a nie su určite odkázaní na kusok diviny!! To že máte PZ ako z rozprávky je fajn vec ale možno to tak dobre ako u vás nefunguje všade preto by som sa radšej zdržal reakcie ak to nemám podložené faktami!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 567 návštevníkov a žiadni členovia on-line