Mienka verejnosti o Polovníctve

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2652 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Akela, k tej tvojej poslednej vete. Prečo si myslíš, že hrôza? Ja si dovolím s tebou nesúhlasiť a navrhnúť ti, popozerať sa okolo seba na našich spoločných poľovačkách. Rem 222 a 223, 5,6x50R Mag., .243 Win. - toto je hrôza! Svet sa uberá úplne iným smerom! V mnohých krajinách už pochopili, že ktoré kalibre patria do hory a ktoré na strelnicu a zákonom stanovili čo kde môžeš použiť. A vyspelému poľovníkovi to ani netreba stanovovať zákonom, príde na to aj sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2653 od johny
Odpoveď od johny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Tak asi som zle formuloval môj príspevok. Ja nemám ružové okuliare a naše združenie nie je ako z rozprávky. Súhlasím, že čoraz viac sú rozšírené praktiky, ktoré majú od pôvodného zámeru poľovníctva ďaleko. Ale napísať vetu, že PZ sú jeden veľký bordel a tým zhrnúť dokopy vštkých, pečienkárov a aj tých, ktorým naozaj ide o zveľaďovanie revírov, tak to sa mi teda nepáči. Ale prosím, ukameňovali ste ma. Nabudúce sa radšej zdržím reakcie, podľa rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2654 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
cimbalik: neviem akým smerom sa uberá svet, ale na srnča nepokladám za vhodný kaliber 30R Blaser alebo 300win magnum. Videl som v tom filme aj vyvrhovanie takýmto kalibrom streleného kusa. Ozaj zážitok. A ty si už videl poľovníka čo nevie strieľať a má 300win.magnum? Ja áno. Čo myslíš? Je lepšie ak má poľovník - dobrý strelec 6,5x57 alebo poľovník čo na 100m netrafí srnca 300winmagnum? Ale s tými kalibrami "tenkými" na spoločných máš pravdu. Tam aj ja presadzujem hrubšie a ťažšie kalibre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2657 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Nie jáger nechcem dopadnuť ako ty.Vieš o čom hovorím? Keď nemáš zuby tak sa nesnaž kúsať.A ešte niečo.Už nejde o divinu.Ide o peniaze.Poznám revír ,nájomca platí 750 000 ročne.Prvá polovačka bezmála 100 strelcov stanovištný poplatok 3300sk.Do roka sú 4.Tak čo ešte stále si myslíš,že je to o divine?Tak sme sa bránili aby nás nedostali,ale už teraz nás majú.Až sa rozkukajú majitelia revírov tak uvidíš čo tu bude.Úbohá zver,ani netuší akú ma cenu.A divina? Prosím ťa veď tú si môžeš kúpiť v tesku.A keď sa u nás rozbehne farmový chov divej zveri tak ako v Čechách alebo ako v Maďarsku tak jej cena pôjde ešte mižšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2666 od michal
Odpoveď od michal na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
to by ma zaujímalo, ako potom vykazujú úlovok a čo všetko na tej spoločnej strielajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2679 od jager
Odpoveď od jager na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Johny, prepáč, ale mal by si si prečítať môj príspevok ešte raz, alebo radšej päťkrát. Nikde v mojom príspevku nenajdeš vyjadrenie, že v PZ sú všetci pytláci, to si vážne prehnal. Môžno keď niekto napíše, že v PZ je nespravodlivosť, tak teba automaticky napadne, pytliactvo, ktovie kôli čomu.
<br/>Ak nevieš aký som mal problém, tak doporučujem ti prečítať si v téme KMPP moj príbeh a potom pochopíš moje stanovisko. To ja som bol v situácií obhajcu dobrého mena SPZ a dobré meno SPZ som musel chrániť pred funkcionármi RgO, ktorý neváhali v honbe za karierou isť a šliapať po tom čo naši otcovia v SPZ dlhé roky budovali. Mi taký nie sme a proti takýmto nespratnikom musíme tvrdo vystupovať. Johny, ty ale nemusíš, a neboj sa nebudem ti to zazlievať, lebo každý sme originál a iný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2680 od jager
Odpoveď od jager na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Lankaster, nie neviem o čom hovoríš a pochybujem, že ty to vieš. Z tvrdého boja v ktorom som hájil spravodlivosť som vyšiel ako víťaz. Platil som vysokú cenu, ale stálo to zato. Bol to nekonečný príbeh, priebehu ktorého som kalil svoj postoj k dedičstvu svojho otca. Ak myslíš ako porazený, budeš porazený. a ak si presvedčený, že mnohé v poľovníctve môžeš zmeniť tak tiež máš pravdu. Jednoducho, čomu uveríš tak to aj môžeš dokázať. Ja som veril.
<br/>Si jedinečný si originál, druhého takého niet a preto buď na seba hrdý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2683 od johny
Odpoveď od johny na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jager veľmi dobre som si čítal tvoje trable s KMPP. Ako som tu uz pár krát napísal, súhlasím s tebou, ale tvoje vyjadrenie o PZ ma vytočilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2705 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Pozdravujem všetkých poľovníkov aj nepoľovníkov, ktorí majú radi našu prírodu. Mojou záľubou je ochrana dravých vtákov najmä orlov kráľovských na juhozápadnom Slovensku. V oblasti, kde pôsobím (okr. Pezinok), mám dobrú a dlhoročnú spoluprácu s poľovníkmi, ktorí pomáhajú aj pri ochrane hniezd orlov.
<br/>Reagujem na slová, ktorými v tejto diskusii „ajko“ vychvaľuje sokoliarov. Každoročne sú na Slovensku vykradnuté hniezda vzácnych druhov dravcov. Napr. minulý rok nejaký darebák vybral hniezdo orla kráľovského v Bratislavskom kraji. Pýtam sa, kto iný ako sokoliar - chovateľ, ktorý s dravcami kšeftuje, vykradne hniezdo orla.
<br/>Týmto netvrdím, že všetci sokoliari sú rovnakí. V každej záujmovej skupine sa nájdu normálni ľudia a aj darebáci. Tak je to bohužiaľ aj v SPZ.
<br/>Ale novinár, kým napíše o článok o statočných sokoliaroch, by sa mal zaujímať aj o názor druhej strany (ktorú vo svojom príspevku ohovára).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2716 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Skor by som uveril tomu ze na stande vedla Ruska stal Lintner ako tomu ze sa postrelil pri cisteni zbrane.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2772 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Dobrééé.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2838 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Varili ste guláš pre verejnosť?Aká bola odozva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2979 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Dva príklady ako sa tvorí verejná mienka:
<br/>Niekoľko krát sa mi stalo, že ma zavolali poľovníci, ktorí našli myšiaka alebo jastraba vyhladnutého a neschopného letu. Po rehabilitácii sme ich vypustili naspäť do prírody.
<br/>S týmto združením máme aj spoločnú „ochranársko-poľovnícku“ informačnú tabuľu v ich obci.
<br/>A teraz to negatívne:
<br/>Pred pár rokmi na mňa v lese zjavne opitý poľovník namieril asi z 10 m hlaveň guľovnice so slovami „zmizni do pi.. lebo ti odjeb... hlavu“. Na to som vytiahol služobný preukaz a mobil s tým, že volám 158-ku. On hneď začal koktať, „že to tak nemyslel“. On ale netušil, že v tom lese mobil nemal signál. Ak by toto urobil bežnému turistovi, tak si asi viete predstaviť aký názor na poľovníkov by tento turista mal po celý život.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3280 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Verejnej mienke neprospeje ze vacsina ludi povazuje polovnikov za potencionalnich alkoholikov a ktomu este napomáha správa o odobrati zbroj.preukazu v médiách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7693 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7716 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Verejnosť,
<br/>jej mienka o nás a posudzovanie?
<br/>Toto nám bude vrtať v hlave asi stále.
<br/>Naše PZ Rumanová robí každý rok v auguste &quot;srnčí guľáš&quot; pre verejnosť.Okrem guľášu, pre deti organizujeme detské hry v ten deň(streľba zo vzduchovky,beh vo vreci atd.)Podávame vino,opekanie klobás na ohni atd.Dedina sa teší, chodia s nádobami, ten den nevaria a sedia do 02.00,niekedy aj neskôr odchádzajú.Všetci sme spokojní:, ALE!Ideme na druhý den do krčmy a tam sa dozvieme aký sme&quot; pytliaci, vraj zarábame na ludoch,miesto srnca tam bol pes atd.&quot;.Znechutene namietame, že prečo to nepovedali priamo tam,bol tam kuchár(mimochodom profík) a že toto bol posledný, už další rok nebudeme robit.No príde máj a všetci (tí najväčší kritici)sa pýtajú kedy bude srnčí guľáš?&quot; Tešia sa a vraj prídu aj sestrenice z mesta s detmi&quot;.A už nie sme pytliaci,bol to srnec,a akcia bola fajn.
<br/>No a my ho urobíme znova, lebo patrí ku Nám, k dedine jej koloritu,závisti a kráse.Já som v meste(BA),každý veekend trávim na dedine a podla možností v revíre PZ.Som toho názoru, že dedina polovníkov berie ako súčasť svojej existencie(určitej výnimočnosti,potreby) a nie ako niečo škodlivé a zlé!Asi je to preto, lebo dedina je bližšie k prírode ako mesto.Bohužiaľ chce sa mestu priblížiť a dochádza k odtrhnutiu od prírody a tým aj k zmene pohľadu na nás.
<br/>Ale &quot;srnčí guľáš&quot; urobíme aj tento rok pre verejnosť a prídu aj &quot;mešťania&quot;:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7719 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Tak dufam ze ma pozves Miro :P:P:P:P na ten Vas psii gulas .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7721 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Jasné,ked upresníme termín hned sa ho dozvieš !.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7722 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Žeby sme (popri tom) zorganizovali ďalšie stretnutie PID-ov.
<br/>Okrem tých psov;) je možné obohatiť jedálniček aj o &quot;strešných zajacov&quot;. Surovinu rád dodám.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7784 od Fajka
Odpoveď od Fajka na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Sem s nimy,
<br/>To bude špecialny kotol pre meštanov!(Teda asi aj pre mna??8o8o)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1875 návštevníkov a žiadni členovia on-line