Mienka verejnosti o Polovníctve

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8336 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Tibo, psedo-ochranárov masírujúcich verejnú mienku a vyvolávajúcich apriori negativistické proti-poľovnícke nálady netreba podceňovať ani preceňovať. Treba sa na nich vy-oné a na ich provokačné drísty reagovať asi tak, ako reaguje veľký pes na okolo neho krúžiacu bandu uštekancov - dôstojne si ich drží od tela občasným zavrčaním.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8344 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Na pána Lukáča sa presne vzťahuje porekadlo "Aký človek, taká reč", škoda sa zbytočne nervovať. Bavím sa len s ľudmi, s ktorými sa dá rozumne baviť a je jedno, či je poľovník alebo ochranár. Pri p. Lukáčovi sa mi zdá, že kvôli stromom nevidí les. Práve kvôli takýmto ľuďom na oboch stranách "barikády" (lebo aj medzi nami je bohužiaľ dosť "Lukáčov") je niekedy ťažko hľadať spoločnú reč. Keby boli všetci ochranári ako Jovic, žiadny problém v komunikácii a vzťahoch by nebol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #63949 od hunter451
Odpoveď od hunter451 na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Pred voľbami do euro parlamentu
<br/>
<br/>Slovenské poľovníctvo potrebuje ochranu a podporu aj v rámci EÚ a Európskeho parlamentu. Skúsenosti pána poslanca Zalu sú nepochybne toho zárukou. Prezident SPZ p. Lebocky
<br/>
<br/>Pán prezident neuviedol , že Slovenské poľovníctvo je choré pod jeho vedením, že v Slovenskom poľovníctve nestačí samo zvolené dvoj kreslo predstaviteľmi SPZ a následne jednohlasne v Stanovách SPZ schváliť , že organy SPZ boli volené demokratickým spôsobom, ale práva demokracie treba dodržiavať aj predstaviteľmi SPZ Aj členovia SPZ boli demokratickým spôsobom prijatí za členov SPZ, aj členovia SPZ majú právo podávať pripomienky, návrhy a sťažnosti., ale majú právo poukázať aj na porušovanie zákonnosti ( Zákona o poľovníctve , Stanov SPZ a interných predpisov samotnými predstaviteľmi SPZ a jeho organmi. Namiesto toho aby pán prezident, ale aj poslanec NR SR a jeho organy SPZ oznámenie člena z porušovanie zákonnosti ,Stanov SPZ a interných predpisov organmi SPZ , ktoré si jednohlasne a demokratickým spôsobom aj schválili a členovia SPZ sú povinní sa nimi riadiť , ale aj ich dodržiavať podľa zákona preverili a prijali aj stanovisko a v prípade zistenia porušenia vyvodili aj dôsledky, ale člen ,ktorý oznámi porušenie zákonnosti organmi SPZ a žiada o nápravu stáva sa pre organy SPZ nežiaducim a je ho potrebné bez dôkazov obviniť a za každú cenu z členstva vylúčiť a to aj za cenu porušenia zákona, Stanov SPZ a interných predpisov ato aj napriek tomu, že organy SPZ nedisponujú ani jediným hodnoverným dôkazom ktorý by dokazoval , že kedy , kde a akým spôsobom sa držiteľ poľovného lístka uvedených porušení mal dopustiť, že nevedia odôvodniť čo ich oprávňovalo vo veci konať, na základe akého právneho predpisu vylúčili držiteľa poľovného lístka z členstva v SPZ, aký právny predpis ich oprávňoval vydať rozhodnutie Č.j. 1/2010-DR v ktorom nemusia obvinenie ani zdôvodniť ani vysvetliť. nemusia uviesť meno predsedu Kárného senátu ani meno predsedu DR RgO SPZ a nemusia rozhodnutie ( verejná listina )ani orazitkovať úradnou pečiatkou organu ktorý ho vydal, ktorý právny predpis oprávňuje odvolací organ SPZ (ktorý neni organom SPZ), aby vo veci až po premlčacej lehote a až po štyroch a pol roka rozhodol a psychický týral člena SPZ za pozornosť stoji aj skutočnosť že v mene DS DR SPZ koná a rozhoduje o právach člena SPZ a člena PZ aj člen DK SPK, že žiadosti, sťažnosti, pripomienky a návrhy člena SPZ a člena PZ organy SPZ ignorujú a nepovažujú za potrebne mu na ne ani odpovedať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #63950 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Dobrý večer, dlho som tu nebol a ani nereagoval na prispevky. Tento ma zaujal, neviem podrobnosti, ale rozhodol som sa, že aj ja sa tu podelím so skusenostou, ako ma vylúčili z PZ, vdaka podpore aj súčasného predsedu OKO SPZ a predsedu OPK v Topolčanoch. Je to trochu dlhšie, tak si nájdem čas . Popíšem o aktivitách niektorých polovníkov a funkcionároch OKO SPZ , ktorí boli a ešte niektorí aj aktívne vystupujú, ako spravodlivý polovníci a tzv.odborníci na polovníctvo. Môj názor na SPZ, už dlho nie som jeho členom, v SPZ je vela poctivých a dobrých polovníkov, len mnohí sa boja, aj po skusenostiach o ktorých sa tu vela krát píše.V SPZ by bolo treba použit poriadnu metlu a od hora to riadne upratat, ale to si musia spravit členovia, nie iba o tom rozprávat, ale aj konat. A ešte je tu aj iné riešenie, neobnovit členstvo v SPZ pri predlžovaní PL, nie je problém sa poistit a mnohé PZ sú aj samostatné PO, zaregistrované na LU a majú na rozdiel od PZ - organizačných jednotiek aj právnu subjektivitu, čo PZ pred zákonom nemajú a ich zmluvy zaevidované na LU sú neplatné, ale nebudem predbiehat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #63953 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
Áno, máte úplnú pravdu obidvaja posledne diskutujúci. V záujme odstránenia nedostatkov v interných predpisov SPZ, SPK, ale aj v záujme skvalitnenia členskej základne SPZ cca 20 rokov upozorňujem na Vami popísaný stav. Poznám množstvo kolegov, poľovníkov, ktorí za to, že chceli dobré a úporiadok boli z radov SPZ vylúčení ako nežiadúci poľovníci. Len vďaka nevšímavosti funkcionárov na všetkých stupňoch SPZ - od PZ až hore, musia títo ľudia dávať podnety na súd, aby obhájili objektívnu pravdu. Aj keď súd vyhrajú rady PZ ako nežiadúci musia opustiť. Toto ale vyplýva aj z neznalosti právnych predpisov platných v poľovníctve. Správy z ČS, VČS a uznensenia nikto vyššie nečíta. Pri tom sú plné rôznych zákonných a iných porušení. O to tu ide spravodlivým poľovníkom, aby sa očistil obraz poľovníkov na verejnosti. Ale na Slovensku to asi nie je potrebné, takýto stav zrejme vyhovuje niekomu - tým, čo robia hanbu slovenskému poľovníctvu.
<br/>Píšete, ako napraviť stav? Moja posledná skúsenosť - nejde to!!! Volili sme kandidátov na konferencie SPK, verte alebo neverte, či už demokratickým spôsobom - súhlasím. Ale ako to prebieha vážení. Výbor PZ predloží mená osôb čo o predpisoch, o zvyklostiach a obyčajoch nemajú ani páry ( ospravedlňujem sa tej menšine, ktorá ozaj predpisy vie ), čudujem sa však všetkým, ktorý komoru pokladajú za nezmyselnú a pri tom bez najmenšieho zaváhania zdvihnú ruky za týchto ľudí ( možno len za to, že je sponzorom SPK či SPZ ), oni prídu na konferenciu a obdobným spôsobom zdvihnú rúky pre delegátov na snem a takto to funkguje už dlhšie roky aj v SPZ. Pýtam sa všetkých poľovníkov, ako chceme prispieť k zlepšeniu stavu v Slovenskom poľovníctve, ako chceme skvalitniť jeho činnosť či vylepšiť jeho obraz na verejnosti?
<br/>Verte mi už človeka to prestáva baviť, píšem ministerstvu odpovedia áno máš právdu, hovorím na okresných organizáciach, či regionálnych áno máš pravdu, diskutuješ s fuinkcionármi áno máš pravdu, sedíš na disciplinárnom konaní, ktoré je verejné a predseda DS sa má opýta čo tam ja robím - ako ovláda disciplinárna poriadok, stanovy a iné predpisy, nevie ani kedy je zasadnutie verejné, kedy nie, nevie ani že obvinený musí mať podklady dané k štúdiu, lebo ako sa má vyjadriť na svojú obhajobu a čuduj sa svete v septembri na slávnostiach sv. Huberta obdrží ZLATÉHO KANZÍKA!!! Toto považujem za drzosť a nehoráznosť zo strany SPZ aj SPK !!! Pritom ak by som zobral rozhodnutia ním podpísané, nájdem toľko chýb a porušení predpisov, že sv. Hubert sa musí v hrobe obrácať ak vie koľkým ľuďom sa takto ublížilo. A vrchol je ak celý postup DS riadia predsedovia SPK či SPZ - oni určia ako ukončiť konanie, kto bude vinný a kto vylúčení. Nedávno som sa stretol s názorom - všetko trebalo vrátiť na PZ nech si to riešia, pýtam sa kde sú tie humanitné a demokratické zásady na ktorých je SPZ budovaný, prečo vyšší nedozoruje nižšieho a nekoná ak zistí jeho nezákonný postup, resp. postup v rozpore s platnými internými predpíismi? Jeden člen OkO mi na toto odpovedal, či si myslím, že členovia OkO SPZ sú na to aby čítali správy z ČS, uznesenia disciplinárnych orgánov PZ a pod... . Veď toto sú najväčšie chyby funkcionárov SPZ absolútne odborne nepripravených na vedenie tejto organizácie, toto je dôsledok stavu v dnešnom Slovenskom poľovníctve!!!
<br/>Záverom musím konštatovať, neočakávam podstatné zmeny, skôr naďalej bude poľovníctvo živoriť a takí ako ja budú osočovaní z nepriateľstva k SPZ, k SPK. Pritom aj novozvolení funkcionári nepochybujú o odborných znalostiach takých ľudí ako ja, radí sa poradia, uznajú právdu ale reálne konajú podľa pokynov predstaviteľov SPZ či SPK a tam je pes zakopaný. Prepáčte mi, že som Vás všetkých čo to čítate znovu pripravil drahocenný čas.
<br/>Poľovníctvu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #63954 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému Mienka verejnosti o Polovníctve
OPRAVA TEXTU: v treťom riadku miesto úporiadku čítajte &quot; poriadok&quot; . Ďakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 370 návštevníkov a žiadni členovia on-line