Ako podporiť našu reláciu HALALI

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2626 od johny
Ako podporiť našu reláciu HALALI bolo vytvorené johny
Zakladám túto tému s cieľom získať podporu pre reláciu, ktorá objektívne prezentuje poľovníctvo a lesníctvo na Slovensku. Uvítam vaše návrhy, podnety a pripomienky. Pripomeniem, že tvotcovia tejto relácie už šiesty rok poribližujú prácu poľovníkov a lesníkov laickej verejnosti. Rád by som tu našiel vyjadrenie funkcionárov SPZ, ktorých snahou by malo byť pomôcť autorom spoluprácou a samozrejme finančne. Počas fungovania relácie prebehla zbierka medzi poľovníkmi, do ktorej sa zapojilo asi dve treliny z nás a tvorcovia dastali príspevok vo výške 300 000,- Sk. Raz za 6 rokov!!!. Najúčinnejšia obrana proti mediálnym dezinformáciám, ktoré beztrestne šíria niektorí "ochrancovia" prírody je podľa mňa pravdivá informácia prostredníctvom tých istých médií. Poľovníci a SPZ už musia výjsť z ulity tichého tvárenia sa že neexistujeme. Pomôžme preto autorom tejto relácie a buďme im vďační za to, čo pre nás všetkých robia a prosím funkcionárov SPZ, ktorí určite čítajú toto fórum, aby navrhli možnosti podpory tejto relácie. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2655 od johny
Odpoveď od johny na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Nik nič?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2656 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Tak ja aspoň niečo. Posledné časti čo som videl sa venovali prevažne lesníctvu a menej poľovníctvu. Čo postrádam je nejaký malý časový úsek o zbraniach, napr. aj historických. Jednoznačne by som okamžite vymenil komentátora. Podľa jeho prejavu by som ho dal do srdcových záležitostí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2659 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Johny súhlasím s tebou.Ak môžem ? Tak mne tam chýba pol.kynológia.Keby v každom diely prezentovali nejaké pol.plemeno,a taktiež to strelectvo by bolo fajn...Hm...je to, na zamyslenie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2665 od michal
Odpoveď od michal na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Nechcel som reagovať ale nedá mi. Celá relácia halali je bezpohlavná, moderátor by mohol radšej recitovať napr. Hviezdoslava (myslím, že sem tam aj niečo recitujú), zver ukážu len sem tam, ak pravda nerátam úvodnú znelku, psy som tam ešte nevidel a o zbraniach ani nehovorím. Chcelo by to dynamiku, príspevky, ktoré zaujmú. Mohli by si brať príklad z relacie RRR, s ktorou sa striedajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2670 od pali
Odpoveď od pali na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Ja som si myslel, že hlas moderátora nepasuje len mne ale podľa reakcií je to asi rozšírenejší názor. Rozumiem tomu, že je to jeho relácia a teda si ju aj odmoderuje. Na druhej strane však trochu dynamiky a známejší hlas (aj medzi hercami a dablérmi sú poľovníci, ktorí by to možno urobili za dobrú cenu), by reláciu lepšie predali aj medzi nepoľovníckymi divákmi teda laickou verejnosťou.
<br/>Chcelo by to viac záberov zo živej prírody.
<br/>Pokiaľ ide o financie nezdá sa mi správne, aby SPZ alebo členská základňa prispievali. Relácia má monopol a ak bude dostávať príspevky, nič ju nebude nútiť zvyšovať kvalitu. Ak dať peniaze, tak potom za príspevok aj poskytnúť priestor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2674 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
chlapi tiez som nemal v umysle nejako reagovat lebo tato relacia stratila po prvom roku existencie svoj punc kvality . viem ze na beh relacie treba sponzorov , reklamu - jednoducho financie . tvorcovia slubovali : kynologicke okienko , okienko veterinara , zbrane a strelivo , starostlivost o zver , nieco o chorobach a vysledok ..... ???? Neviem podla coho sa vybera relacia v STV ale podla toho co museli urobit tvorcovia relacie a zovseobecnit tuto relaciu od polovnictva cez lesnictvo po vsehochut o prirode to stratilo uplne svoj vyznam . Myslim ze sa plati dost koncesionarskych poplatkov na to aby takato vzdelavacia relacia mala dostatok financii na pripravu kvalitnej relacie . Lenze superstar ma vacsiu sledovanost !!!:[ Vsetci vedia kto je superstar ale to ze mame prirodu vie malokto . Decka a verejnost su zasypany brakom a kvalita je odsuvana a nakoniec potlacena do ulohy nejakeho propgramu len akoze .
<br/>Zo zaciatku relacie halali sa dla hltat kazdy diel . len akosi to neprichadzalo . pre mna bola posledna kvapka ked moderatori relacie tesne pred volbami predstavili nemenovaneho politika a &quot; JEHO &quot; revir . tak to bol vrchol vsetkeho . nebudem sa k tomu uz vracat ale u mna klesli velmi hlboko .
<br/>tato relacia by mala byt venovana radostiam a starostiam radovych polovnikov , ktori robia to co robia lebo je to ich poslanim .Je to ich druhy zivot , staraju sa 365 dni v roku . mame 2 narodne polovne plemena , zmienka o nich v relacii bola len sporadicka . tak ako mame mnozstvo ludi okolo kynologii ktory by sa radi urcite podelili ( aj zadarmo ) o svoje dlhorocne skusenosti z vycviku a aj praxe so psikmi . nechcem tu vymenovavat kazdu cast polovnictva ale toto vsetko by sa dalo zhrnut do relacie ktora ma prezentovat polovnictvo .
<br/>som sklamany relaciou halali . snaha bola ale neviem co ich prinutilo to takto pohnojit .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2676 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
zdravim vsetkych a chcem sa zapojit.tvorcovia relacie sa dost snazia je pravda ze by mohly par veci zmenit no ale nesmieme im to zazlievat.musime ich podporovat inac tuto relaciu strtime a bude po nej.moj nazor na nu je dobry a fandim im i ked je dost malo tem o polovnictve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2681 od jager
Odpoveď od jager na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Také šťastie asi mať nebudeme, je to dobrý spôsob pre tvorcou ako sa pár ľudí môže zviditeľniť a tak si prihrievať svoju polievočku. ak by tu bol skutočný zaujem budovať v podvedomí ľudí dobrý vsťah k poľovníctvu a k samotnej prírode, tak každý by sme to cítili a nemuseli by sme o to žebroniť. Potom by som bol ochotný prispieť i finančne. Nech dajú svojej práci srdce a nadšenie a mi sa postaráme o to, že ich starosti budú aj starosťami našími, členov SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2682 od johny
Odpoveď od johny na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Myslím, že keby do toho nedávali srdce a nadšenie, už by to nerobili. Ďakujem za pripomienky. Budem ich tlmočiť tvorcom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2690 od johny
Odpoveď od johny na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Tvorcom relácie by určite pomohlo, keby sme s nimi spolupracovali, keby si oni sami mohli vybrať z ponuky námetov a nie hľadať. Často sa stretávajú s odmietavým stanoviskom. Pokiaľ vaše PZ organizuje nejaké zaujímavé podujatie, môže to byť dobrá prezentácia vynaloženého úsilia. Tvorcovia relácie ju na tomto fóre prehľadne predstavili, stačí si pozrieť <br><br> www.polovnictvo.com/modules.php?name=New...;order=0&thold=0[/]Predstaví sa Vám televízna relácia HALALI <br><br/>Autori sa určite zamyslia nad pripomienkami. Pripomienky ohľadom strelectva, kynológie atd. sú dobrým podnetom. S poľovníckou stránkou je to horšie. Pokiaľ v relácii RRR 90% času ukazujú lov rýb, v HALALI to nie je možné. Rybári majú šťastie, že ryby nevedia kričať a po ulovení sa dajú pustiť nazad. Možno to robí 5% rybárov, ale RRR to predstavuje ako bežnú prax a tým získava priazeň verejnosti k rybárom. Autori HALALI nemôžu ukázať lov. Aj keď v obdobných reláciách iných krajín sú zaujímavé reportáže z poľovačiek, u nás sa také niečo nemôže na obrazovke objaviť. Ulovený srnec to už nerozchodí, bohožiaľ, a často je tam veľa krvi. Tiež by som si rád pozrel značenie zveri po zásahu rôznymi kalibrami a na rôzne miesta. Určite by to pomohlo všetkým poľovníkom, ale u laickej verejnosti s prispením &quot;ochranárov&quot; by to mohlo vyvolať a určite by vyvolalo zlé nálady. Držím autorom našej relácie palce a verím, že sa nedajú znechutiť a budú pokračovať v práci v prospech nás všetkých. Televízia je predsa len zatiaľ dostupnejšia verejnosti ako internet. Súdiac podľa toho, že na Slovensku je registrovaných okolo 55 tisíc poľovníkov, ale na túto databázu prispievajú snáď necelé dve desiatky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2697 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
johny: vo Francúzku sú stovky ortodoxných ochranárov a stanica Chasse a Péche, ktorú si naladí každý kto má dig. satelit a pozerá ju určite aj kopa francúzkych ochranárov tieto problémy nemá. Napr: podrobná ukážka na lov 5 druhov zveri na farme v Namíbii.
<br/>ďalej streľba troch poľovníkov na unikajúceho kamzíka vo Fr. Alpách a jeho ulovenie, vyvrhnutie. Film kde chlap uloví 5 srncov - ako ich vychodí, všetky strelí a vyvrhne. Desať foxteriérov uštve diviaka a zadrhne ho v priamom prenose. Spoločné poľovačky aj so streľbou teraz dávajú denne. A nevzrušujú ich žiadni ochranári. V časti rybolovu by sa oblizovali všetci naši rybári. Áno je pravda, aj tí francúzki väčšinu rýb púšťajú späť, ale neviem kto by jedol 18 kg. kapra. Všetky tieto relácie sú poprekladané ukážkami majstrov kuchárov o príprave diviny a rýb. Takže si myslím že to nie je len ochranármi, ak sú v Halali veci, ktoré nás poľovníkov veľmi nezaujímajú. Čo tak skúsiť jednu peknú spoločnú na diviaky aj so všetkými tradíciami?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2703 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Myslím chlapi, že jste tu vetšinou myslivečtí profíci, kteří hodně znají, mají zkušenosti a už něco zažili. Myslím, že relace Halali je sice pořad věnovaný přírodě, myslivosti, zvěři, ale mezi náma holkama, je to pořad pro laickou veřejnost. Zkuste se zamyslet nad tím, jakým způsobem &quot;udělat&quot; relaci, aby splnila požadavky vás profíků. Myslím, že je to nemožné. Myslivost, příroda, lesnictví atd. jsou natolik složité a rozsáhlé, že není možné v hodinové relaci pořádně vysvětlit a ukázat třeba i jen nějakou jednodušší záležitost. Myslím že hlavním úkolem této relace je přibližit myslivost a související obory široké veřejnosti, která mnohdy ani neví, jak vypadají živočichové žijící v přírodě, tradice, etologii zvířat, snad i kynologii. Podotýkám, že jsem tento pořad nikdy neviděl, takže moje názory se mohou zdát trochu zavádějící. Nic ve zlém.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2704 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
JOHNY dobre si to vystihol pri tvorení tejto relácia musia mať tvorcovia velmi velké srdce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2714 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Chlapi moj nazor je ze musime vdacit aspon za tuto relaciu ktora nam polovnikom moc poucneho neda . Som rad a vazim si ludi ktori nas chcu v ociach verejnosti vykreslit inak ako mnoho inych redaktorov a moderatorov . Ale tiez si musime uvedomit aky sme maly trch to nase Slovensko, ze viacej takychto relacii sa tazko uzivi.Aj ja ako polovnik by som bol rad aby sa v takychto relaciach pouzivalo co najviac pre nas poucnych a vzdelavacich reportazi.Tazko by sme ale verejnosti na zaciatku relacie vysvetlovali co to da driny take zimne krmenie zvery a pred koncom relacie by nasledovalo znacenie zvery po zasahu .Skor by som videl moznost keby vznikla nejaka slovensko- ceska relacia predsa 150 000 polovnikov je uz vecsie cislo ako 50 000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2721 od johny
Odpoveď od johny na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Problém je v tom, že tam sú ochranári na inej úrovni a nenapádajú poľovníkov a lesníkov len preto aby vykázali činnosť a získali peniaze z eurofindov. Keby u nás mali znášať ochranári náklady vynaložené na riešenie ich trestných oznámení, ktoré sa ukázali ako nepravdivé, tiež by si to rozmysleli. Určite by o tom vedeli viac lesníci ŠL a TANAPu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2767 od Alena
Odpoveď od Alena na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Ahoj kritici i podporovatelia relácie Halali.
<br/>Je jasné, že sa dá na relácii zmeniť veľa, že nevyhovuje všetkým. Relácia prechádza pomaly od poľovníckych tém k lesníckym, čo má logický vývin, pretože lesníci majú záujem zmeniť náhľad verejnosti na ich prácu a tak podporujú média. Keď skončí relácia , všimnite si záverečné titulky. Tam je jasne vidieť, že reláciu nevyrába STV, ale dodávateľská firma a tá financie na výrobu musí zohnať sama. a tu sme myslím pri jadre problému. &quot; Za málo peněz, málo muziky...&quot;. Mám možnosť komunikovať s tvorcami relácie, a viem, že by radi priniesli i iné témy, ale nie je to vždy len o tom čo by chceli. Vďaka tejto relácii si ľudia aspoň nemýlia srnca s jeleňom... Laická verejnosť dostáva pekné a hlavne pravdivé informácie o prírode. Myslím, že ak chcú poľovníci naozaj svoju reláciu, tak sa musia o to postarať sami, najlepšie cez svoj zväz. Tak ako to majú práve rybári (je ich 5-násobne viac ako poľovníkov), ktorí finančne prispievajú na reláciu RRR. Takže tu je ten rozdiel. Potom by tvorcovia mohli vysielať o psoch, zbraniach...
<br/>Ja som tvorcom relácie vďačná za ich osvetu a šírenie dobrého mena poľovníkov i lesníkov. Al.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2786 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
ahoj alenka plne stebou suhlasim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2787 od johny
Odpoveď od johny na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
Alenka nie si z dediny D pri PB??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2793 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Ako podporiť našu reláciu HALALI
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 173 návštevníkov a žiadni členovia on-line