Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40321 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Otec striela tie Lapua Mega asi rok, nevie si to vynachváliť na vysokú. Všetko dáva kúsok za lopatku, odbieha to max.30m. 90% všetkých zásahov ostáva guľa krásne otvorená na druhej strane pod kožou. Ja strieľam Remingtony, tie mi zase prebíjajú všetko. Samozrejme, závisý aj kde tu ranu umiestniš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40323 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Lapuu som neskúšal, lebo boli problémy s dodávkami a k vôli tomu ma odhováral od nich sám predajca a 10,1g majú aj Oryx a Vulkan. Tá Norma nosl. part. môže byť dobré strelivo, ale výhodou tohoto kalibru je práve schopnosť stabilizovať aj tieto, na tento kaliber, ťažké strely a preto tú ľahkú nosl. part. som ani neskúšal. Na lov raticovej zvery bez ohľadu na použitý kaliber mám radšej ťažšie a pomalšie strely a ľahké a rýchle prenechávam na lov škodnej. Keby som prebíjal, určite by som odskúšal 160 gr. (10,35 g) Woodleigh PP SN strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40363 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Dikes za raduu 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40364 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ja mam taky isty nazor ako ty ja na lišky použivam NORMI jakt match sa to použiva na terče no ešte som s tym nemal štastie strelit lišku tak uvidim ako to pojde len nech už napadne sneh lebo ten prvý nam pekne zmyl dážd :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40471 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Tak som včera vyskúšal Tie Lapua Mega 12g v .300WinMag na vysokej. 3-ročný jeleň, silný v tele, vzdialenosť 35m, rana cez hornú komoru, šikmo a zastala pod kožou pred stehnom v slabine. Nádherne otvorená guľa. Absolútne žiadne poškodenie mäsa, iba taký hrubší kanál. Milo prekvapený. Najprv išiel 20m skokmi, potom ho už začalo kývať a po 20m zhasol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40489 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
neodklonil si sa trocha od témy? tá je 6,5x55 SE :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42136 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
páni ja mám zopár kusov diviakov strelených 6,5x55SE váhovo od cca 70-125kg do vzdialenosti okolo 80m. čo som našiel strely v tele tak to boli ukážkové hríbiky, všetko strelivo norma oryx . má jednu nevýhodu že strela je pomerne tvrdá a zver slabo afrbí, no s tým si nerobím ťažkú hlavu, keď máš špičkového psa a si si istý zásahom nieje problém. Jedného kusa som chytil na zadnú zadnú komoru, bránica, pečeň a podobne, otočil sa a zmizol. po 35 metroch ležal tuhý. Iná prípad - lončiak 125 kg okolo 50m zásah cez obe lopatky, strela na druhej strane pod kožou už za sadlom, krásny hríb. zbytková hmotnosť neodmeraná, zatial nemám na čom. Ďalší prípad - kus okolo 70kg na 80 m zásah medzi oči, gula vybratá v ideálnom hríbiku v oblasti kde sa bránica napája na približne stred dåžky rebrových kostí na pravo. mozog zošrotovaný aj všetko čo bolo v ceste. ďalší kus "na doplutie" stál na štych, otočil hlavu do boku, rana za ucho, gula vyšla za lopatkou, kosť nezasiahnutá - ostal v ohni. Podla mojich skúseností je toto špičkové strelivo, len netreba sa unáhliť s ranou ako pri každom inom kalibri, najmä zodpovednosť!! majitel firmy Devana tvrdí, že oryxom v 6,5xx55SE (inak tú má aj on) treba zasiahnuť kosť, inak nieje zaručený úspech- nieje to pravda, pokial nieje podmienka aby kus ostal v ohni. Ja si radšej zvolím z dvojice Oryx a Doppelkern toho oryxa, je to špičková strela lepšej konštrukcie ako DK? DK sa moc otvára, mám aj RWS DK , kde do čoho som s tým strelil a strely vyzerali moc moc zle :( Skúšal som aj prviPartizan, prekvapili ma prestnosťou na loveckú strelbu do 150m vyhovejú, osobne sa mi moc páčia, je to dlhá tažká strela na systém starej schonnauerky 6,5x54 MSch. táto strela od PP má 156gr , je úplne pomalá, dosahuje Eo okolo 2500J, na srnčie to musí byť kladivo! nepodarilo sa mi s tým streliť nič, len líšku na krk sediacu v tráve na cca 90 m. presnosťou sú super, za ten peniaz....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42176 od army9
Odpoveď od army9 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
S tym 125 kilovym lanstiakom si to riadne prehnal , nemislis !8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42189 od mauser98
Odpoveď od mauser98 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Myslím, že neprehnal. Aj mne sa taký podaril.:D Nie kukuričné deti, ale kukuričné prasiatka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42191 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
ja som tam bol alebo ty ??"":-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42282 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Idem meniť hlaveň na mojej 6,5x57 za 6,5x55, špekulujem po skúsenostiach známeho v tejto ráži strieľať Barnes TSX, je tu viac fanúšikov tohto streliva okrem Lovca01? Ak by chcel niekto Core-Lokt v 6,5x57 mám asi 50ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42331 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Mám tak isto 6,5x55SE a som max. spokojný.Strielal som Normu oryx ale prešiel som na prebíjané strelivo Nosler BT/120grein.Strielame s tým asi 4-5 chalani a nemenil by som už.Snažim sa ranu umiestňovať na krk ,hlavu,podla zveri.Padá po tom všetko a zatial sa nestalo že by zver po rane bola nedohladatelná.Väčšinou to leží na mieste alebo do 20m.Je to o tom či zver stojí alebo je v pohybe.Mal som predtým 308W ale už by som 6,5 nevimenil.Polujem s ňou tretiu sezonu.a.kamaráti ešte dlhšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42333 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Konečně člověk, který má zkušenosti s Balisticem. Já jsem si je chtěl koupit od Normy, ale nenašel jsem nikoho, kdo s tím střílí abych neudělal chybu a nekoupil si něco co je horší než to co mám. Mlžeš mi říct jak se chová ten Balistic na kratší vzdálenosti cca 30-100m? Zajímá mě jestli je pravda, že se trhá a výrazně devastuje zvěřinu jak jsem to našel na Americkém foru. Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42344 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Táto strela na kratšiu vzdialenosť ak je zver strelená na mäkko tak robí priestrel.Ak narazí na kosť tak sa deformuje alebo triešti ale nezanecháva nejakú velkú devastáciu zveriny.Samozrejme závisí to aj od náplne prachu v náboji.Trošku sa stým treba pohrať aby ten náboj bol podla predstáv strelca.Preto sa snažím tu ranu umiestniť na hlavu,krk alebo istú komoru.Pred mesiacom som strelil danielku na 80 krokov v miernom behu na komoru.Výsledok bol priestrel,srdce rozbité a ná výstrele otvor priemer 3cm.Odbehla ešte asi 15m a zhasla komlet vykrvácaná.Čierna strielaná do 50m a väčšinou za ucho ako sa hovorí tak tam nieje čo riešiť.U vysokej zveri mám skoro také isté poznatky.Niekedy je možno lepšie vykrojiť viacej z diviny ako ju vôbec nedohladať.A ešte jedna taká maličkosť nemusíš sa obávať , že sa ti zdeformuje špička na strele ak máš tie náboje aj po vreckách alebo ich stále vkladáš a výberáš z gulovnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42386 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Chlapci, neviete poradiť kde kúpim prút/hlavňovinu/ bez komory s vývrtom 6,5mm? Už som sa informoval v Žabokrekoch, vedel by mi dodať Lothar Walter ale s komorou za 10.000,-Sk. To je dosť pre mňa, radšej českú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42392 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Věř mi, že se ta od Lothara vyplatí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42394 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ja viem, ale je to už stará flinta, nemám chuť pchať do nej peniaze a do tých 150m tam nejaký extra rozdiel nebude a keď bude o ňu pekne postarané, tak ma prežije. Keby som mal len jednu guľovnicu tak zainvestujem, ale zatiaľ mám z čoho strielať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42396 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Je fakt, že spíš jde o to kdo to udělá než z čeho to je, pokud nevyžaduješ super přesnost tak tak standartní hlaveň se nechá udělat líp než ti to udělají ve fabrice a další výhoda je, že ti může puškař extra dolícovat hlaveň s komorou. Otec si nechal takhle dělat novou hlaveň na hoorneta zkw 465 a střílí to na 100m 3 rány 1cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42411 od belson
Odpoveď od belson na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
...další výhoda je, že ti může puškař extra dolícovat hlaveň s komorou.
<br/>
<br/>No pozor, to on musí dolícovať v každom prípade, ináč by išlo o kaskadéra, ktorý si zahráva s papiermi.
<br/>Je teda jedno, či príde hlaveň s vystrúženou nábojovou komorou od Walthera, alebo si kúpiš len hlavňovinu (ja to volám saláma, lacco to nazval prútom) bez komory, puškár to bez výstružníka patričného kalibru poriadne urobiť nemôže. A ak už ten výstružník má, v globále by to mohlo vyjsť asi lacnejšie, ak to bude robiť od gruntu z uherskobrodskej salámy. Kedysi som ich kupoval v podnikovej predajni, boli navoľno. Dnes sa už boja a navoľno nepredajú, aj keď podľa zákona hlavňovina nie je hlavňou, teda nie je hlavnou časťou zbrane. Pretože na to, aby ňou bola, treba ešte urobiť kvalifikovaný puškársky úkon. To by potom mohol byť hlavnou časťou zbrane každý predobrobený kus ocele.
<br/>
<br/>lacco, skús zavolať do Martina, či ti ako výhradný dovozca, privezú salámu z Brodu, určite ťa to vyjde lacnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42451 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Asi jsem se nedostatečně vyjádřil, myslel jsem to tak, že to může puškař udělat přesnějc než to dělají v Brodě

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 335 návštevníkov a žiadni členovia on-line