Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22217 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Co je to zodpovedne ? Kde som to ja pisal ?Presiel znamena ze som nikolko kusov zvery ulovil a zbran ako taka mi nesadla napr.7x57R tvrda spust.atd CHces vecne s praxe dal som na nu napinacik ked ho natiahnes malo mista na prst medzi poistkou a spustou napin.Tak uz pohoda a pisme k temam ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22235 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Janíčok - termín ,, zodpovedne ,, som uvádzal ja, nie Ty. Pre mňa ,, zodpovedne ,, je to, že vtedy budem o niečo debatovať a písať, keď kaliber vyskúšam a to pri strelbe na zver z rôznych vzdialeností, v rôznom postavení zvere voči strelcovi ( na blat, šikmo ) , zver stojí na čistom, teda strela nemá žiadnu prekážku, alebo strelba cez miernu prekážku - suchá tráva, obilie, strelba do tŕňov v pohone, odskúšať rôzne druhy striel v danom kalibre podľa gramáže atď. Ku zbrani ?! Pred kúpou zbrane rozmýšľam nad jej prevedením a vyhodnocujem všetky pre a proti. Nekúpim a potom predávam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22249 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Janíčok poď na Pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22280 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Mirek chces vysetrovat.Uz len k temam 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22760 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Este raz nema niekto prakticke skusenosti s P partizan 10.1g v6,5x55SE ma to zaujimavo dlhu strelu ako 6,5 x54 M.sch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24182 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Tak som tie PP vyskusal na strelnici na 100m som sa mestil do 8cm co na ucel spolocnej polovacky staci a za tu cenu nemozno viacej chciet v praxi uvidime na spolocnych, podstatne je ze nemusim nastrelovat pusku lieta mi to do 5cm pri nastrelanej puske strela Norma Vulkan 10.1g na 150m.Po vystrele PP treba riadne cistit. Strelu Vulkan mozem v tomto cal.odporucit mne sa to osvecilo vyborne kludne to oprem aj na toho naj. kanca;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24429 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Tento kal. zvladne aj zivotnu trofej jelena na 300m len ci strelec. Pri pouziti streliva Norma ktora je domovom kalib strela nosler par.9.1g balist.porovnatelna s 308W,30 06 ba lepsia 7x57.8x57,9,3x62 e energia na 300M 1850j neni co riesit "len trafit" uz sa tesim na teoretikou. PS pani napiste svoje prakt skusenosti s pouzitim kal rad sa podelim o svoje;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24442 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
tak -tak ako píšeš 6,5 -tu zvládne všetko -len či aj strelec :)-dúfam že sa tuž nenájdu odborníci typu "je dostatočná na srnca a lanštiaka "-lebo ma zas stoho smiechu bude bolieť brucho:]:x:P.janicok aké más skúsenosti pri love diviakov ?-aké strelivo používaš ,na akú diaľku strieľaš - aké ťažké kusy a ako daleko odchádzajú po zásahu ?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24454 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Pouzivam Vulkan 10.1g a na extrem mam Nosler part.9,1g ktory mi lieta o 2cm vysie ako vulkan na 150m samozr. s mojej pusky .Strielam na vzdialenosti cca 30-120m nad len vinimocne s posedu za dobr.svetelnych podminok nie som pachtiak.Diviaky vzdy priestrel-Vulkan jed kus kano vaha 200+ vzdialenost 90m na oboch stranach cez rebro odbehol 15m gula bola pod kozou mal slus. pancier. Inak po zasahu zivtne dvol.organov to odbieha do 50m dobra farba .niektore aj na mieste ja som spokojny . poskodeni diviny male podla zasahu a vzdialenosti. Fandim vsetkym 6,5 prajem presne zasahy a Lovu a Lesu ZDAR;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24465 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ak guľa ostane pod protiľahlou kožou /bez toho aby akákoľvek jej časť preletela cez ňu ďalej/ tak podľa mňa nemožno hovoriť o /dokonalom/ priestrele, nakoľko farba nemôže týmto smerom vytekať, čo je praktickými poľovníkmi dosť vítaný atribút loveckej streľby.. hoci pri 200+ kg kanďúrovi týmto kalibrom na vzdialenosť akú píšeš sa vôbec nečudujem..;) /to len taká malá technická poznámka/
<br/>Ale čo som chcel vlastne povedať - veľmi preveľmi sa mi páči výraz ktorý si použil /...PACHTIAK.../, dúfam že nemáš nič proti, ak ho budem používať aj ja..;):D;):D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24482 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
V pohode a nepresne som to napisal ten jeden nebol pristrel gulka pod kozou pekny hryb mam odlozeny ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24613 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Vcera a dnes som riesil jednu strelu v kal.6,5 ktoru som vybral s krkovici ktoru tam mal 11Okg kancek min.rok.Strela presla lopatkou cez kost sikmo hore a uviazla v krkovicke bola do polovice stihnuta ako ponozka roztrhnuta na 4 nerovnomerne casti s malou stratou olova.
<br/>Po zmerani a odvazeni a prehliadke pod optikou a na zaklade urceni konstrukcie strely som usudil ze sa jedna o 8,5g strelu od SB.
<br/>Na strele nebola drazka priemer 6,57mm vazila cca 8g a plast zvleceny ako pri SB.
<br/>Poskodenie masa na lopatke flak primere 50 haliernika a deformovana zarastena kost.
<br/>S uvedeneho moj zaver potvrdenie nevhodnosti 8.5g streliva od Sb v tomto kal kde oproti mnou pouzivaneho streliva Vulkan 10.1g od Normy je absencia vahy 1.6g , vykonu v 100m 600j a nehovoriac o konstrukcii strely ktora je vzdy dvolezita. Tieto plusove parametre v tomto konkretnom pripade urobia svoje co = uloveny kancek bez rocneho trapenia tolko moj nazor a skusenost nakolko som ho ulovil pristrel odbehl 15m
<br/>vzdialenost 80m strelu nasil kolega ked krajal zaudenu uvarenu krkovicku;
<br/>Tolko moja skusenost v pripade zaujmu mozem strelu nafotit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24662 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Toto nie je len pri 6,5-ke. Je to typické pre zastaralú konštrukciu striel SB. Kamarátovi to spravila aj v 8x64,čo už je iný kaliber, na starom kancovi, . Ešte štťastie, že ho psy mali už riadne pod kontrolou a tak mu ho po bežeckom výkone a po ďalších troch ranách podarilo dostreliť. Pre neoblomných zástancov lacného a &quot;osvedčeného&quot; českého streliva by som vedel tých príkladov uviesť viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35097 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Vymenil som guľovnicu 8x60S za 6,5x57, poraďte niekto, čo sa vám osvedčilo na diviaky, aké strelivo? Okrem českého, samozrejme, chcem niečo ťažšie, a aby mi to prebíjalo diviaky, nerád dohľadávam zo psom. Myslím, že sú aj 10g Oryxy do toho, alebo sa mýlim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35100 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Norma robí 6,5x55 svoju národnú ráž. Tú 57 by som hľadal skôr u RWS a Blaser CDP. Nachystaj si peňaženku. Aj Hirtenberger.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35103 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Niečo ťažšie ? Čo tým myslíš. Vyšia hmotnosť strely ešte nič nezaručuje. V 6,5x57 sú relatívne vyrovnané, pre teba aj &quot;váhovo&quot; strely o hmotnosti 8 g. No aby som len nemudroval z vlastnej skúsenosti ti môžem poradiť 8,1g. strelu Nosler od Hirtenberger a ak trafíš tak máš po probléme a to s akoukoľvek raticovou zverou u nás žijúcou a aj na väčšie vzdialenosti ako je tzv. bežná poľovnícka vzialenosť. Bežne mám odskúšané vzialenosti 200-250m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35106 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Laco ja osobne tento kaliber nemám ale maju ho viacerí kamaráti.Táto ráž ma perfektnu balistiku kamoš s nou striela sutaže na 1km!!!Všetci na polovné učely používajú cca 10gr.strelu MEGA od fi.Lapua.Ja ju používam v 308w a som max.spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35127 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
lacco1 v pohode skus RWS Doppelkeren ma 9,1 g strelu sice je trocha draha ale budes v pohode nakolko priestrel je na 90 % aj tasia zver slusna ranivost a hlavne male poskodenie. Len nezabudaj na jedno ak si sem tam osmicku hnal ci cez travu alebo obilie tak 6,5 toto neznasa .Tak stastnu ruku pri tom strelive

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35128 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Tie RWS som strielal asi rok, mne to dosť v 8x60S podlievalo. Asi dám kamarátovi prebiť do tej 6,5x57 Oryx, Core-lokt alebo Mega. Tie Lapuy mám v 8x57, dosť sa mi to páči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35132 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ja mám 6,5x57R, čiže podobné parametre. Ak chceš, aby to prebíjalo, tak mne sa najviac osvedčili Hirtenberger, s Nosler Partition 9,1g a Oryx 10,1g, ten si dávam prebíjať, lebo v 6,5x57R ho Norma nerobí, ale osadzuje ho do 6,5x55 SE. A výborne mi padá ťažšia zver po Vulkane 10,1g od Normy, ale ten zriedkakedy prestreľuje. Zatiaľ som u Vulkanu priestrel ani nepotreboval, všetko padlo blízko nástrelu. Vulkan však dosť poškodzuje srnčiu, je vhodný skôr na diviačiu a vysokú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5286 návštevníkov a žiadni členovia on-line