Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti

pred 16 rokmi 17 hodinami #35412 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
co keby sme sa tu vratili k teme ???..........6,5x55SE

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35686 od zuborr
Odpoveď od zuborr na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
mam 6,5x55SE jeden rok. kupoval som ju vyslovene na srnciu a skodnu.ulovil som zatial iba dvoch srncov na priblizne 100m. obidvoch na komoru, cisty priestel, zhasli po 10 resp. 20 metroch. použil som strelivo RWS 9,1g. mam doma aj par nabojov partizan 10,1g ale ich nepouzivam. zatial som spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36351 od demo
Odpoveď od demo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
posuvam..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39353 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
6,5x57 sa cez víkend odskúšala na 70-80m, 120kg diviak, založené na krk, strelivo Core-lokt 10g, odtrhlo mu hlavu, ostala len trochu na koži a mäse, strieľal mi z nej kamarát, chcel som aby mu dal pekne na komoru, no čo už. Ale tá diera, ako pasť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39837 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Můžete mi někdo poradit co zkusit do 6,5x55SE. Zkoušel jsem Lapua Mega, RWS DK, Sako Gamehead a chtěl bych nějakou universálnější střelu na černou a srnčí. Sako je dobré na prase, ale srnčí rozbíjí, Mega je tvrdá na srnčí a na prase jak kdy, RWS dobré na srnčí, ale na prase tvrdé, uvažoval jsem nad Norma Vulkan nebo Nosler Partition, ale neznám moc lidí co toto používá. Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39848 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Norma Oryx

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39899 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Pato ak ti možem poradit tak SAKO Hammerhead.určite budes spokojný.aproppo strela Oryx čo ti radia je velmi tvrda a je určena na africku zver.ešte by som doporučoval ten Vulkan...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39901 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Strela Oryx nie je tak tvrdá, ako sa o nej hovorí. Zatiaľ som ju strieľal v troch kalibroch a nič lepšie som nenašiel. Vždy po vyskúšaní niekoľkých typov striel som skončil pri Oryxe. Je to výborná strela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39909 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Bohužel Sako dělá jen Gamehead do 6,5x55. Myslím, že ten Vulkán zase bude moc na srnčí, nevíte dá se zaměňovat oryx za vulkána bez korekce nastřelení? Př. Vulkán bych měl nastřelený na ONV a oryx používal do 80-100m .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39928 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
jedna strela (oryx) sa bude v kazdom kalibri správať inak. to že je na africkú zver to máš odkiaľ? treba vyskušať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39935 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Kamarád je měl v 6,5x55 a tvrdil, že se mu zdají tvrdší než Megy od Lapuy. Mám doma 60ks Lapua, 30ks RWS DK a až to dostřílím za dva roky se možná vrátím k tomu Saku Gamehead, Jinak jsem uvažoval o tom, že bych ty Lapuy prodal a koupil od Normy Nosler Partition a Nosler balistic tip 7,8g s těma asi nemáte zkušenosti že?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39936 od belson
Odpoveď od belson na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Asi to nehovorí o chovaní strely v diskutovanom kalibri 6,5mm, ale pridávam vlastnú skúsenosť:
<br/>
<br/>Pred pár rokmi som vo Švédsku strelil losa so zbraňou požičanou od hostiteľa v kalibri 9,3x62, prebíjané strelivo, strela ORYX. Bolo to na pár desiatok metrov, už nepamätám či 50 alebo 70. Bol v behu, prvá rana prestrelila komoru, druhá prestrelila OBIDVE lopatky a zastavila sa na protiľahlej strane pod kožou. Pre mňa je záver jasný, je to tvrdá strela. A ak v niekom pomenovanie ORYX evokuje iný kontinent než Afriku, jeho vec, ale ja sa stotožňujem s tým, že je určená na veľkú, ťažkú a na ranu tvrdú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39940 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ja sice vlastnim kaliber 30 - 06 a tam som riesil podobnu dilemu - typ strely. Okrem streliva SB som skusil Vulkan od Normy max. spokojnost , mrzelo ma vyskusat Oryx. Skusenost som pisal vo fore 30 -06. Ale obidve strely v 30-06 maju rovnaku pociatocnu rychlost a vahu a v danom kalibry mi idu rovnako.Nemusel som prestrelovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39951 od Ivan270
Odpoveď od Ivan270 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Patrik 30-06.Balistik tip dosť rozbíja a podlieva zver.Strielal som ho v 308W od norni.Aj som ho zrušil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40053 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Súhlasím s Tonom a do predmetného kalibru som odskúšal RWS DK, PMC Sierra GK, PMC Sierra MK, Norma Oryx a jednoznačne sa mi v tomto kalibri najviac, od srnčej po vysokú, osvedčil Oryx.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40064 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
A když porovnáš Oryx a RWS DK co ti výchazelo lépe? Mě by zajímalo jak se chová ten oryx, co se týká předání energie a jak se otvírá ve zvěři. Hlavně mi jde o účinku na černou lončák a potom kňour nad 100kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40072 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Lepšie mi to vychádzalo pre Oryx, preto som pri ňom aj ostal. Oba mi však všetko prestrelili, preto deformáciu strely a kvalitu tzv. hribovatenia nemôžem porovnať, ale po Oryxovi zver zreteľnejšie reagovala, z jej malátneho správania sa bolo okamžite zreteľné, že je ťažko ranená a odchádzala mi na veľmi krátku vzdialenosť s dobrým farbením, kde ihneď zhasínala. Pri DK to bolo menej výrazné, alebo žiadne značenie a únikové vzdialenosti boli o čosi dlhšie, podotýkam však, že tiež veľmi krátke !!! Toto platí aj pre diviaky. Samozrejme, nakoľko pri rôznych spôsoboch poľovania používam viac kalibrov guľovníc, počty ulovených kusov nie sú nijak štatisticky významné, ale snáď ako osobná skúsenosť Ti pomôžu pri rozhodovaní sa. Cena, aj keď v porovnaní s dôležitosťou účinku strely na zver nie je až tak významná, pri tom tiež jasne hovorí v prospech Normy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40073 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Cena není podstatná při 5-10ti kusech co s tím za rok střelím. Dokonce mám pocit, že ty RWS jsem kupoval dráž než ty Oryxy. Ten rozdíl v účinku je právě daný tím, že Oryx je o 10procent težší, asi prodál Lapuu a koupím Normu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40074 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ještě by mě zajímalo, zda stoupání CZ 550 1:8,6 ustabilizuje dobže hmotnost 10,1g, protože jsem na netu našel, že optimum pro toto stoupání je 9,1g asi 140gr. Doporučuje se stoupání pro 155gr střely 1:8 nebo méně. Bohužel jse zatím nestřílel dál než na 150m s 10,1g střelamy tak nevím jaký to může mít vliv na větší vzdálenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40302 od whitenigga
Odpoveď od whitenigga na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ahoj a skušal si LAPUI MEGA strelu a som spokojny prestreluje v pohode len na jeleniu som ešte nestrielal ale inač chvalim a je to strela s najvetšou gramažou 10,1 a použivam aj DK v pohodičke tiež 8-L alebo od LAPUI ešte NOSLER PARTICION od normi tiež je to šupa .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 144 návštevníkov a žiadni členovia on-line