Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti

pred 16 rokmi 1 týždňom #35134 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Nejaké foto, by určite potešilo. Ale tiež si myslím, že sa to kľudne mohlo stať aj inému kalibru a inému druhu strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #35157 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
lacco1 ale ak chces priestrel tak oryx to v 6,5 asi nezvladne jedine ze ho viac nadupete na vetsiu rychlost ale potom rataj s este vetsim podlievanim este mas moznost taky mercedes do 6,5 CDP 8,2 ale ta cena ja som v pohode 9,1 RWS a poskusal som toho dost ale skus mozno to trafite

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #35205 od Hladacik
Odpoveď od Hladacik na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
A skusal niekto celoplast na lisky v tomto kalibri??Ako sa to osvedcilo??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 dňami #35248 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
To bych ti nedoporučoval, jednou jsem to udělal na 60m vyšla liška, tak jsem jí střelil na komoru, po minutě vstala a začala odcházet. Znovu jsem vystřelil a znovu lehla a hned vstala a odbíhala po 20metrech se zastavila tak jsem znovu vystřelil a celé se to opakovalo znovu, jako kdyby byla nesmrtelná. Nemohl jsem se na to už dívat, tak jsem přebil Lapuu 10,1 ploplášť Megu a ránou na krk, jsem jí zhasl. Celoplášť vůbec nepředává energii a nezabíjí, liška je na to moc měkká a to byl scenar od Lapui 9,1g, přitom výstřely byly 3cm. Znám víc lidí, kteří v této ráži celopláště nedoporučují z těchto důvodů, osvědčila se mi střela DK 9,1g od RWS. Na lišky drahá, ale účinná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #35266 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
V sobotu som kúpil české strelivo 130 gr od jedného dôchodcu staručkého do mojej 6,5x57, a keď som videl cenu nakrabičke 61,-Kčs, skoro som plakal. Potrebujem to vystrielať, tak dnes uvidím ako sa to bude správať na lanštiakovi. Skúsim šuchnúť na lopatku, zajtra podám správu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #35277 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
tak to ti gratulujem neviem nakieho dasa si tu nahanal info o dobrom strelive ked potom spravis nieco co neguje cele info ohladne SB a este predpokladam ze dedo to mal niekde vo vlhkej komore aspon 20 rokov super len preco to ma odsrat zver preco to neodbuchas do papiera ak si chces strelit ha ;/;/;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #35278 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
S takým nekrostrelivom by som nestrieľal ani do papiera. Do zveri určite nie! Už som mal kamošov čo vzali od starých poľovníkov Sball plastik, ktorý v brokovnici vyfučal ako balón a haluzou vytláčali spuchnutú nábojnicu od vlhka z hlavne. Do 6,5x55 robia toľko perfektných typov striel a rôznych cenových relácií, tak nechápem Tvoju filozofiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #35279 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Príspevok patril samozrejme lacco 1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35282 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Už sa stalo, nástrel drží pekne, ale aj tak tomu veteránskemu strelivu neverím, zajtra to idem vybúchať na strelnicu, nech mám prázdne nábojnice a hajde prebíjať. Včera som si zobral radšej 300 WINMag, úspešne lanštiačik, škaredá rana od zadu na slabinu a vyletelo mu to chudákovi cez papuľu. Ešte zvažujem či dám do 6.5x57 Megy alebo Core-lokt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35296 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
je rozumne strielat na zver zozadu ???:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 dňami #35306 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Tebe sa to nestalo? Bol som si istý ranou, diviak mal tendenciu zmiznúť, bolo to za svetla o 20.15h, tak som ho strelil. Zostal pekne v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35330 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
no comment

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35335 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
myslíš že je etické a poľovnícke strieľať na zver aj keď ťažkým kalibrom odzadu ? a čo znehodnotenie diviny , ktoré je pri kalibri po takejto rane s kalibrom 300WM značne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35347 od bubu
Odpoveď od bubu na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Neni to vôbec etické strielať na zver od zadu ani vtedy,keď odchádza,a ešťe sa aj chváliť tým !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #35364 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Je to prasečina z chamtivosti jen, aby to neuteklo. Toto je u nás v ČR podobné bohužel;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35384 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Poškodenie diviny žiadne, mám ťažké strelivo, odniesla to počienka, a nebolo to z chamtivosti, ale treba strielať diviaky na monitoring, tlačia na to veterinári, a v združení máme dosť starších kolegov, čiže návšteva revíru je biedna, tak toto je problém, nie chamtivosť. Keby som bol nenažratý tak zrútim nejakého veľkého kusa a je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35385 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Rana zozadu nemusí znamenať že to diviakovi napáliš do riti. Rana zozadu môže byť šikmo za lopatku, napokon je to na obrázkoch znázornené aj v poľovníckej literatúre. Takže nebol by som taký prísny vo vynášaní súdov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35394 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ale kopli si do teba poctivo,nie?! :D:D:D Zavolaj mi niekedy,co nove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35402 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
zdar, a ono ani ten diviacik nezvykne byt zabetonovany ked sa nanho striela tak tiez nerozumiem poniektorim prispevkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #35409 od fatran
Odpoveď od fatran na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
lacco1 mne sa tiež stalo že v momente výstrelu sa mi jeleň pootočil a miesto na komoru som trafil krk to sa nedá predvídať a neverím že sa to nestalo každému z vás ktorí ho tu kritizujete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 126 návštevníkov a žiadni členovia on-line