Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43106 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Kamoš mi položil otázku, že ktorý kal. by bol lepší 6,5x55 alebo 6,5x57. Nakoľko som ešte ani jeden nemal, prosím Vás o nejaké zhodnotenie. Ja by som sa asi nevedel rozhodnúť aj keď Norma robí veľmi dobré strelivo v tej 6,5ke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43108 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Akela - pokiaľ neprebíjaš, tak 6,5x55 SE; má väčší výber streliva (typ;váha) !8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43110 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Akela ak do toho das rovnaku gulu pri 6,5x57 treba prebijaca nie je vobec rozdiel uplne tomu postacuje 9,1g RWS DK ale super je ak mas do toho 10,5 g strelu od hornady priestrel farba min poskodenie ale uz to nie je ta stara dobra 6,5 lebo ta 10,5g je troska citit pri strelbe ale nic hrozne ale je uplne v pohode na vsetko co u nas beha do 200 M len jeden problem nema rada sebemensju prekazku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43111 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Faktom je, že 6,5x55 SE sa robí fabricky silnejšia a aj s dostatočným sortimentom striel. je t na chuja 300 druhov striel keď pre praktického polovníka postačí kvalitný poloplášť. Prebíjanie je samozrejme druhá vec, tam dosiahneš aj vyšie výkony ak tlaky dovolia. mám 6,5x55SE a som velmi spokojný. strielam normu oryx a chystám sa na lapua mega.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43112 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
iboo ak mozem preco to menis len skuska alebo nespokojnost s oryxom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43114 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
A čo hovoríte na ZBK 110, zlamovacia jednoranovka, kal.6,5x57?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43115 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ja som mal tento model v "Savažke" a nikdy viac. Bol som šťastný, keď som ho predal. Každá rana inde. Zlatá CZ 527 proti ZBK 110 - iná liga.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43119 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Na ZBK je 6,5x57R už niekedy aj,, kritická hodnota",preto radšej nie!
<br/>
<br/>Čo sa však presnosti v 5,6-kách týka, je výborná,(Akela mal zrejme smolu),vzhľad je adekvátny k cene,teda bez úpravy ,,nič moc&quot; !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43123 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
no mením je taký pojem , chystám sa. ešte mám cca 25 ks oryxov, až po nich ide na rad mega. proste chcem niečo iné skúsiť, od známych mám dobré hodnotenia, chcem si to skúsiť v praxi. v každom prípade oryx má svoje pre aj proti, ja sa na neho môžem vždy spolahnúť. nikdy ma nesklamal .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43125 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
dik iboo lebo sem tam ma prepadne tiez potreba nieco odskusat a kamarat mi tam naladuje takmer vsetko co sa v danom priestore da zohnat poslednu sezonu frcim na tych hornadoch a az na ten troska vetsi kopanec ale fakt len malicko je to neporovnatelne a je to taky buldozer a pada to zatial uplne paradne len som este nenasiel strelu nakolko zatial co padlo bolo prestrelene ale podobne sa spraval aj doppelkeren ale toto je taka chutovecka este do buducna troska osekame ustovku a poskusam co to bude stvarat davnejsie aj cechuni do toho davali taku neaku dlhu strelu ale po tom co trh za komancou ovladla 7x57 ZH tak nastal utlm stacilo vsjo rovno bez napadu a inovacie ono sa to moc nenosilo mega je cez 10g v 6,5x55 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43127 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
hej mega ma 156 grainov. Napíš ak to nieje tajomstvo tú laboráciu pre hornady 160 gr. round nose a na akej úsťovke si teraz? napíš aj svoje skúsenosti, čo si postrielal, na ako ďaleko, rekacie zveri aj poškodenie diviny...díky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43168 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Otec ich strieľa-tie Megy v 6,5x55SE , veľká spokojnosť,vysoká mu odbehne do 20m kladie to za lopatku. Ja ich búcham v .300WinMag, sú trochu tvrdšie, posledne lanštiak na 40m, pekná komora utekal ako blesk 50m. V najbližšej dobe budem mať hotovú tiež 6,5x55, idem vsadiť na Barnes TSX alebo Berger, videl som akú robotu odvádza na dančej na 300m, celkom sa mi to zapáčilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43191 od miros
Odpoveď od miros na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
takze hornady IN.LOC.RN 160/10,45g prach A.L 3100 mam dojem ze 2,81g na zaciatku skusal ustovku 790 ale mam dojem ze to bolo na maxime a podla mna to kopalo ustovka isla na 760 a je to o nieco lepsie ale aj tak to podla mna troska kopne ta strela je pekne dlha reakcia ak je zver v klude je strnutie a pad alebo odpotacanie 5-20 m poskodenie divini v pohode na rebrach na nisej komore bez problemu malicko nafuknuta blana pod lopatkou s troskou krvnej zraz. ale tu das dolu s tou blanou zatial vsetko priestrel vzdialenost 20-170m uplne jedno v akej dialke ci diviak alebo jelen lan v strel aj vzstrel v pohode po zasahu rebra na vstrele vnutorne org. zasiahnute asi raz tolko ako v pripade ze ide strela medzi rebra vetsia kost sa zatial nepodarila jednu lan som trafil asi 15-20 cm pod chrbticu hodne pocuvam ze je to neake hluche miesto aspon starsi tak vravia pobehla v polkruhu snad 30m a padla poskodenie divini minimalne kamosi srandovali ze sa lakla a dostala infarkt u diviakou je odbehnutie este mensie al nic moc vaha tak do 60 kg zatial teda co sa tyka zasahu na komoru jeden kancek 120-130 kg ale to bolo na kratko na 20 m tam som strielal na hlavu na splne na kukuricnom strnisku jedneho lanstiaka 40 kg v kludnom rychlejsom kroku som zasiahol do zadu na mäko tesnepod zaludok a odbehol len na kraj trstia ale zrejme len zotrvacnostou zatial je to dobre na srnciu som to este neskusal je to podla mna na 6,5 asi to naj co som zatial skusal aj 9,1 RWS DK mi pasovala ale tu je poskodenie este mensie teda zatial CDP hodne rychle aj poskodenie bolo vetsie Cecha uz hodne dlho nemusim teda SB nic v zlom pani z CZ a normu radsej do 8 mm ale neviem preco asi akurat na sklade nebolo nic v 6,5 asi tak zatial

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43849 od podhajecky
Odpoveď od podhajecky na tému Ráž 6,5x55 SE - skúsenosti
Ahojte ja tiez pouzivam 6,5x55 SE uz nejaky ten rok, skúsim opisat skusenosti, ktoré som získal. Lovil som zatial len diviaky najvacsí cca 170 kg mozno mal viac, vzdialenost cca. 50m, použité strelivo RWS 9,1g strela DK, ranu som umiestnil hore za lopatku pod chrbticu (inak sa nedalo další diviak mi zakryl hlavu a celu prednu nohu aj s komorou svojim zadkom) strela zostala v pancieri potom co presla protilahlou lopatkou, diviak zostal v ohni. Po polovicke cigarety sa postavil dostrelil som ho na hlavu. Vek odhad 8 rokov, jeho zbrane su v BJ na vystave co som pocul mal by mat okolo 111b vystava zacina zajtra. :-) Kanec mal postrelenu zadnu lavu nohu, ktoru vobec nepouzival prerastene ratice, zranenie bolo starsie a uz zahojene do jeho ulovenia sme ho v revíri nevideli a ani stopy sme nezaregistrovali, ulovený bol v ruji. Ďalšie prípady ktoré stoja za opísanie sú prasa ulovené na vzdialenost cca 50m použité strelivo Norma vulkan (strela ma na spici jamku ak to vulkan nie je tak potom oryx), prasiatko odbehlo 50m po výstrele znakovalo padaním na zadok, obojstranný priestrel farby velmi málo. Strela zasiahla lopatku a potom srdce. Srdce malo na 3 časti. Prasa strelivo Sako 10g, komorová rana, priestrel odbehlo 70m. Nebola zasiahnutá žiadna kosť. Dalsie úlovky boli po rane za ucho. Som s touto zbranou aj rázou velmi spokojný podarilo sa mi dokonca uvovit dva lanstiaky v časovom rozmedzí asi 3-4s. Prvá rana umiestnená za ucho a druhá skoro za ucho. vzdialenost cca 40m. Používam strelivo RWS 9,1g DK.
<br/>Dakujem Diana s pozdravom Lovu a lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.059 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5423 návštevníkov a žiadni členovia on-line